En İyi Kepek Şampuanı Tavsiyeleri

Kepek kadınların ve erkeklerin sıklıkla karşılaştığı, tedavi edilmemesi durumunda farklı rahatsızlıklara neden olabilen bir durumdur. Kepek sorunu tedavi edilmezse saç diplerinde aşırı yağlanma, kaşıntı, saç dökülmesi ve saç derisi kızarıklığı gibi rahatsızlıklar meydana gelebilir. Doktorların önerdiği kepek şampuanı gibi özenle formüle edilen en etkili kepek şampuanı seçeneklerini kepek şampuanı öneri listemizde bulabilirsiniz.

Temiz ve Bakımlı Saçlar İçin En İyi Kepek Şampuanı Öneri Listesi

En iyi kepek şampuanı modelleri kullanılarak giderilmeye çalışılan kepek sorunu aynı zamanda görsel açıdan da kişinin rahatsız olmasına neden olabilir. Özellikle koyu renkli kıyafetler giyildiğinde omuz bölgesinde lekelenmelere neden olan kepek pek çok farklı nedene bağlı olarak oluşabilir.

SıraMarkaPuan
1Kerastase Specifique Bain Anti Pellicuilaire Kepek Şampuanı 10/10
2Vichy Dercos Anti Dandruff Kepek Karşıtı Şampuan10/10
3Yves Rocher Kepeğe Karşı Etkili Yatıştırıcı Prebiyotik Şampuan10/9.8
4Ducray Kelual Ds İnatçı Kepeğe Karşı Şampuan10/9.9
5Sebamed Anti Dandruff Kepek Önleyici Şampuan10/9.9
6Bioxcin Aqua Thermal Kepek Şampuanı10/9.8
7Bioblas For Men Kepeğe Karşı Etkili Mentol Ve Kompleks Şampuan10/9.8
En Etkili Kepek Şampuanı Tavsiye Listesi

En Etkili Kepek Şampuanı Tavsiye Listesi

Hayat kalitesinin düşmesine neden olan bir saç problemi olarak kabul edilen kepek sorununu oluşmadan önlemek için kepek yapmayan şampuan kullanımına sıklıkla rastlanır. Kepeğe en iyi gelen şampuan modelleri ise kepek sorununu çözme amacıyla formüle edilir. Kepeğe karşı en iyi şampuan seçeneklerini incelemek için siz de kepek şampuanı tavsiye listemizi inceleyebilirsiniz.

Kerastase Specifique Bain Anti Pellicuilaire Kepek Şampuanı

Kerastase Specifique Bain Anti Pellicuilaire Kepek Şampuanı 
Amazon Fiyatını Öğren!

Kepeğe en iyi gelen şampuan listelerinin popüler ismi Kerastase Specifique Bain Anti Pellicuilaire Kepek Şampuanı, çinko piritiyon aktif antibakteriyel içeriği sayesinde kepek oluşumuna neden olan mikroorganizmaları belirler, hedefler ve ortadan kaldırmayı amaçlar. Kepek şampuanı öneri listelerinde yeri garanti olan Kerastase Specifique Bain Anti Pellicuilaire Kepek Şampuanı’nın formülünde salisilik asit bulunur. Salisilik asit yıpratıcı dış etkenleri yok edebilen savunma maddelerinin üretimini tetikler. Peeling etkisiyle saç derisini derinlemesine temizler. 

Kuru ve yağlı kepeği hedef alan Kerastase Specifique Bain Anti Pellicuilaire Kepek Şampuanı aynı zamanda saç derisindeki kirleri etkili bir şekilde yok eder. Kepeğin yeniden oluşmasını önlemeye yardımcı olur. Islak saça uygulanması gereken Kerastase Specifique Bain Anti Pellicuilaire Kepek Şampuanı’nın mikro dolaşımı harekete geçirmesi için parmak uçlarıyla nazikçe masaj yapılması önerilir. Uygulamadan sonra bol suyla durulanmalıdır.

Vichy Dercos Anti Dandruff Kepek Karşıtı Şampuan

Vichy Dercos Anti Dandruff Kepek Karşıtı Şampuan
Amazon Fiyatını Öğren!

Kepek şampuanı tavsiye listemizin en çok tercih edilen en iyi kepek şampuanı ürünlerinden Vichy Dercos Anti Dandruff Kepek Karşıtı Şampuan, düzenli olarak kullanılması halinde kepeği gidermeye ve yeni kepek oluşumunu azaltmaya yardımcı olur. Yenilenmiş formülüyle ilk kullanımdan itibaren etkisini göstermeyi hedefleyen Vichy Dercos Anti Dandruff Kepek Karşıtı Şampuan’ın formülünde paraben bulunmaz. 

İlk kullanım sırasında saça uygulandığında 2 dakika bekletilmesi ve sonra durulanması gerekir. Devam eden kullanımlarda ise saçlara masaj yaparak uygulanır ve durulanır. Gözlere ve tahriş olmuş cilde temas ettirilmemeli, olası bir temas halinde bol suyla yıkanmalıdır.

Yves Rocher Kepeğe Karşı Etkili Yatıştırıcı Prebiyotik Şampuan

Yves Rocher Kepeğe Karşı Etkili Yatıştırıcı Prebiyotik Şampuan
Amazon Fiyatını Öğren!

Kepeğe en iyi gelen şampuan modellerinden bir diğeri Yves Rocher Kepeğe Karşı Etkili Yatıştırıcı Prebiyotik Şampuan’dır. Kepek sorununa sahip saçları nazik bir şekilde temizler. Saç derisindeki kepeği yok etmekle kalmaz, aynı zamanda yeniden kepek oluşumunu önler. Sülfatsız formülü ve jel dokusuyla ferah bir his sağlar. Saçların yeniden nefes almasına yardımcı olur. 

Formülündeki organik agav saç köklerini derinlemesine besler. Nar kabuğu ve organik nane kepek karşıtı, arındırıcı ve koruyucu özelliklere sahiptir. Saçları ferahlatır ve hoş kokusuyla beğeni toplar. Saçlara daha zinde bir görünüm kazandırır ve saç derisini yatıştırır. Islak saça masaj yaparak uygulanması gereken Yves Rocher Kepeğe Karşı Etkili Yatıştırıcı Prebiyotik Şampuan daha sonra ılık suyla durulanmalıdır. Tercihen saç bakım rutini, kepek önleyici saç bakım losyonu kullanılarak tamamlanabilir.

Ducray Kelual Ds İnatçı Kepeğe Karşı Şampuan

Ducray Kelual Ds İnatçı Kepeğe Karşı Şampuan
Amazon Fiyatını Öğren!

En etkili kepek şampuanı denilince ilk akla gelen isimlerden biri olan Ducray Kelual Ds İnatçı Kepeğe Karşı Şampuan saçtaki inatçı kepeklere karşı etkisiyle dikkat çeker. Formülünde bulunan yatıştırıcı etken maddeler sayesinde hem saçı hem saç derisini rahatlatmaya yardımcı olur. Saç derisinin doğal dengesini yeniden yapılandırır ve hassas bir şekilde temizlenmesine katkıda bulunur. Hassas saç derilerinde kullanım için ideal bir üründür. Formülünde yer alan moleküllerin sinerji etkisi sayesinde saçtaki pullanmayı yok eder.

Ducray Kelual Ds İnatçı Kepeğe Karşı Şampuan formülündeki aktif bileşenler sayesinde kaşıntıyla oluşan kepek sorununu kalıcı ve hızlı bir şekilde çözer. Saçlara doğal bir hacim ve ışıltı kazandırır. Kökten uca bakım yapar ve kepek oluşumunu minimize eder. Kepek dolayısıyla oluşan pullanmayı etkili bir şekilde yok eder. Normal yağlı saç derisinde kullanılabilir. Ducray Kelual Ds İnatçı Kepeğe Karşı Şampuan düzenli kullanımda kepeği ortadan kaldırarak saç derisinin kısa süre içinde yatışmasına yardımcı olur.

Sebamed Anti Dandruff Kepek Önleyici Şampuan

Sebamed Anti Dandruff Kepek Önleyici Şampuan
Amazon Fiyatını Öğren!

Kepek şampuanı öneri listelerini inceleyenlerin en çok karşılaştığı kepeğe en iyi gelen şampuan Sebamed Anti Dandruff Kepek Önleyici Şampuan, saçtaki kepek oluşumunu önleyebilir. Saçlara canlılık ve parlaklık kazandırır. 

Saç derisinde kepek oluşumunun farklı nedenleri vardır. En etkili kepek şampuanı Sebamed Anti Dandruff Kepek Önleyici Şampuan kullanılarak saç derisinde oluşan kepekler giderilebilir, yeni kepek oluşumu önlenebilir. Saçları kurutmadan temizler. Saçları besleyerek saç tellerini canlandırılır. Düzenli olarak kullanılması halinde saçın gereksinim duyduğu nemi sağlar. Kepek oluşmasını önleyen Sebamed Anti Dandruff Kepek Önleyici Şampuan saç derisini besler ve saçlara dolgunluk kazandırır. 

Bioxcin Aqua Thermal Kepek Şampuanı

Bioxcin Aqua Thermal Kepek Şampuanı
Amazon Fiyatını Öğren!

Kepeğe iyi gelen şampuan Bioxcin Aqua Thermal Kepek Şampuanı, kepek karşıtı zinc Pyrithione içeren bir formüle sahiptir. Kepekle etkili bir şekilde mücadele eden en iyi kepek şampuanı seçeneklerinden Bioxcin Aqua Thermal Kepek Şampuanı’nın formülündeki B6 vitamini pridoksin ile kepek oluşumunu önler. Saçta en çok bulunan aminoasitlerden biri olan arginine de Bioxcin Aqua Thermal Kepek Şampuanı’nın formülünde bulunur. 

Bioxcin Aqua Thermal Kepek Şampuanı düzenli kullanılması halinde kepek sorunuyla etkili bir şekilde mücadele eder. Saçlara ışıltı, parlaklık ve canlılık kazandırır. Saçlı derideki nemin azaltılmasına yardımcı olur. Islak saça yeterli miktarda ve nazik masaj hareketleriyle uygulanır. Bir dakika bekletildikten sonra ılık suyla durulanır. 

Bioblas For Men Kepeğe Karşı Etkili Mentol Ve Kompleks Şampuan

Bioblas For Men Kepeğe Karşı Etkili Mentol Ve Kompleks Şampuan
Amazon Fiyatını Öğren!

Kepeğe en iyi gelen şampuan türlerinden biri olarak kepek şampuanı öneri listemizde kendine yer bulan Bioblas For Men Kepeğe Karşı Etkili Mentol Ve Kompleks Şampuan, erkek kullanıcılara yönelik olarak formüle edilmiştir. Tüm saç tiplerinde kullanılabilir. Sahip olduğu özel formül sayesinde kafa derisine bakım yapar, aynı zamanda nemlendirici serum içeriği saçların daha yumuşak ve parlak olmasına yardımcı olur. Kompleks B19 içeriğinin sağladığı faydayla, kullanım öncesindeki döneme göre saç dökülmesinde azalma olmasına yardımcı olur. Böylece saçların dolgunlaşmasını sağlar. Yoğun mentollü formülü ile özellikle saç diplerinde ferahlatıcı bir etki oluşturur. Mentol ve termal su içeriği yeni kepek oluşumunu mümkün olduğunca azaltır.

Yorum yapın