En İyi Uçlu Kalem Önerileri

Uçlu kalemler aynı zamanda versatil kalem ya da basmalı kalem olarak da bilinir. İçlerine koyulan kurşun ucun mekanik bir hareketle kalemin ucuna itilmesi yoluyla çalışan en iyi uçlu kalem modellerinin 0.5 ya da 0.7 gibi çok tercih edilenlerin yanı sıra daha ince ve daha kalın uçluları da vardır. En iyi uçlu kalemler arasından seçim yaparken kullanım amacı göz önünde bulundurulmalıdır.

En Kaliteli Uçlu Kalem Tavsiye Listesi

Yazı yazma sürecini konforlu bir hale getiren uçlu kalemler kullanıldığında, yazım yanlışlarını kolayca silmek mümkündür. İş hayatında da eğitim hayatında sıkça kullanılan uçlu kalemler en iyi uçlu kalem markaları tarafından titizlikle üretilirler. En iyi kalem markaları tarafından farklı desenler ve ergonomik tasarımlarla üretilen en iyi versatil kalem modelleri uçlu kalem önerisi listemizde sizleri bekliyor.

SıraMarkaPuan
1FABER-CASTELL E-Motion Mekanik Kurşun Kalem10/10
2Kaweco Special Versatil10/10
3Rotring İki Fonksiyonlu Kalem 800 Plus10/10
4Rotring 600 Versatil10/10
5Lamy Safari Versatil Kalem10/9.9
6Parker Jotter Ct Versatil Kalem10/9.9
7Pilot Shaker Versatil Kalem H-1010-b10/9.9
8Faber-castell Grip 2011 Versatil10/9.9
9Pensan My-ıq Versatil Uçlu Kalem 0.7 Mm 2111610/9.8
En Kaliteli Uçlu Kalem Tavsiye Listesi

En Çok Tercih Edilen Uçlu Kalem Önerileri

Ergonomik tutuşu, dayanıklılığı ve yüksek performansıyla yazma keyfini öne çıkaran en iyi uçlu kalem modelleri arasından bütçenize ve beğenilerinize uygun seçimler yapmak için en iyi kalem markaları sıralaması ve uçlu kalem tavsiyeleri listemizi incelemeye başlayabilirsiniz.

FABER-CASTELL E-Motion Mekanik Kurşun Kalem

FABER-CASTELL E-Motion Mekanik Kurşun Kalem
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Uçlu kalem önerisi listemizin en popüler modellerinden FABER-CASTELL E-Motion Mekanik Kurşun Kalem çevirme mekanizmalıdır. 1.4 mm uç ve değiştirilebilir silgisi bulunan FABER-CASTELL E-Motion Mekanik Kurşun Kalem’in yaylı metal klips, krem kaplı cilalanmış kapak, ön ve arka uçlar gibi özellikleri vardır. 

Faber Castell uçlu kalem grubunun en şık tasarımlı modellerinden biridir. Hediye kutusu sayesinde son derece şık bir hediyelik olma özelliğine sahiptir. Ekstra yumuşak yazım özelliği ile beğeni toplar.

Kaweco Special Versatil

Kaweco Special Versatil
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Uçlu kalem tavsiyeleri listemizin sıradaki ismi Kaweco Special Versatil özel tak-çıkar klips ve siyah pirinç aksesuarlarıyla beğeni toplar. 14 cm uzunluğundaki kalemin basma yerinde metal Kaweco logosu bulunur. Sekizgen alüminyum gövde tasarımı ve tepeden basmalı mekanizmasıyla dikkat çeken şık bir uçlu kalemdir. Türkiye’de satışa sunulan tüm Kaweco kalemler olası mekanik arızalara karşı Scrikks markasının garantisi altında bulunur. Artık üretilmeyen ve tamiri mümkün olmayan kalemlerin eşdeğer başka Kaweco kalemlerle değiştirilmesi söz konusu olabilir. Normal kullanıma bağlı olarak hasar gören kalemler ise söz konusu garantinin kapsamında yer alır.

Rotring İki Fonksiyonlu Kalem 800 Plus

Rotring İki Fonksiyonlu Kalem 800 Plus
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi uçlu kalem markaları arasında ilk sıralarda yeri garanti olan Rotring’in Rotring İki Fonksiyonlu Kalem 800 Plus modeli tek kalemde iki fonksiyon sunar. Mekanik kurşun kalem ile styles dokunmatik ekran kaleminin bir arada bulunduğu bir üründür. “Çevir ve Bas” mekanizması kalemin ucunun tamamen gizlenmesine imkan verir. Kelemin üst kısmı çevrilip mekanik kurşun kalem ucu geri çekilir ve dokunmatik ekran ucu kullanılır. Tamamı metal gövdesi ağırlık ve yazım hissi konusunda ideal dengeyi sağlar. Altıgen gövdesi yazım ve çizim işlemi sırasında el yormaz, ayrıca kalemin masa üzerinden kaymasını önler. Metal ve tırtıklı tutma yeri kalemin elden kaymasını önler. 

Dokunmatik ekran kalemi tutarlı, kontrollü ve hızlı kullanım imkanı sağlayan hassas ve dokunmatik bir uca sahiptir. Tüm yazım açılarında %100 etkili kullanım imkanı sunar. Yumuşak ucuyla kolay ve tüm dokunmatik ekranlarla uyumlu bir şekilde kullanılabilir. 

Mekanik kurşun kalemde, kontrollü ve hassas uç çıkışı sağlayan pirinç mekanizma bulunur. Sabit uç kısım, uç kırılmalarını önleyerek cetvelle yapılan çizimlerde sayfa görünümünü önlemez. Basma yerinin altında dahili silgi vardır. 

Rotring 600 Versatil

Rotring 600 Versatil
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi uçlu kalem modellerinden Rotring 600 Versatil tamamı metalik gövdesiyle, teknik çizim için en uygun ağırlığı ve konforlu kullanımı sağlama özelliğine sahiptir. Metalik tutma yerinin desen, dizayn ve boyutu ise uzun saatler boyunca eli yormadan ve kaymadan yazım imkanı sunar. Altıgen şeklindeki gövdesi, kalemin çizim masası üzerinden kaymasına engel olur. 

Lamy Safari Versatil Kalem

Lamy Safari Versatil Kalem
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Uçlu kalem tavsiyeleri listelerinde en çok tercih edilen modellerden Lamy Safari Versatil Kalem zamansız ve modern bir kalem serisinin parçasıdır. Avangard tasarımıyla ve yaylı klipsiyle beğeni toplayan Lamy Safari Versatil Kalem plastik gövdesiyle olağanüstü bir sağlamlığa sahiptir. Başlangıç kalemleri arasında en çok sevilen kalemlerden biridir. Alman işçiliği özel el yapımı kalem, fabrikasyon kalemler kullanmaktan sıkılanlar için harika bir deneyim sunar. Temizlik iğnesi ve içe basmalı ucu hem güvenlik hem hijyen sağlar. 

Parker Jotter Ct Versatil Kalem

Parker Jotter Ct Versatil Kalem
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi uçlu kalem markaları arasında yer alan Parker Jotter firması, 1888 yılında faaliyete başlamıştır. Yenilikçi ve sağlam ürünleriyle öne çıkan marka dolma kalemin patentini almış ve güvenliği ön planda tutarak güvenlikli kalemler üretmeye başlamıştır. Parker Jotter Ct Versatil Kalem markanın en ikonik ürünü olma özelliğine sahiptir. Tasarımı, kaliteyi ve estetiği buluşturur. Paslanmaz çelik siyah gövde krem kaplama ve işleme detayları ile şık bir görünüme sahiptir.

Pilot Shaker Versatil Kalem H-1010-b

Pilot Shaker Versatil Kalem H-1010-b
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Ofis ve okul gibi çeşitli alanlarda kullanım konforu sağlayan Pilot Shaker Versatil Kalem H-1010-b yumuşak ve ideal bir yazım imkanı verir. Metal ucunun gizlenme özelliğiyle rahatça kullanılabilir. Ergonomik tasarımı sayesinde ele oturan Pilot Shaker Versatil Kalem H-1010-b kaymadan konforlu bir kullanım deneyimi yaşatır.

Gövdesi ve iç mekanizması metal olan Pilot Shaker Versatil Kalem H-1010-b kaliteli yapısıyla uzun kullanım ömrü için tercih edilebilir. Mekanizması aktif kullanım için ideal bir seçim haline gelmesini sağlar. Avantajlı mekanizması sayesinde kalem sallanınca ucu ortaya çıkar ve pratik bir şekilde kullanılabilir. Diğer kurşun kalemlere göre hasara, darbeye ve düşmeye karşı çok daha dirençlidir. Kullanılmadığı zamanlarda demir uç kısmı ile itilerek güvenli bir kullanım imkanı sunar.

Faber-castell Grip 2011 Versatil

Faber-castell Grip 2011 Versatil
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi uçlu kalem modellerinden biri olan Faber-castell Grip 2011 Versatil uçlu kalem önerisi listemizde kendine yer bulmaktadır. 0.7 mm kalınlığındaki ucu ile orta kalınlıkta çizgiler bırakır ve yazının daha okunaklı bir hale gelmesine yardımcı olur. Tutma kısmındaki noktalı kabartmalar, kullanıcının elinin kaymasını önler ve daha rahat bir tutuş deneyimi yaşatır. İşlevsel yapıya sahip üçgen tasarımı kolay bir tutuş ve estetik bir görünüm için idealdir. Üst kısmında bulunan çevirme mekanizmalı silgi pratik bir kullanım imkanı sunar. Özel olarak tasarlanan uçları kırılmaya dirençlidir. Bu sayede ucun çok fazla değiştirilmesi gerekmeden kolay ve konforlu bir şekilde kullanılabilir.

Pensan My-ıq Versatil Uçlu Kalem 0.7 Mm 21116

Pensan My-ıq Versatil Uçlu Kalem 0.7 Mm 21116
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi uçlu kalemler arasında yer alan Pensan My-ıq Versatil Uçlu Kalem 0.7 Mm 21116 çocukların sağlığı göz önünde bulundurularak ve yüksek kalite standartlarına uygun olacak şekilde Japonya’da üretilir. Ucun kırılmasını önleyen dayanıklı saklama sistemi sayesinde kolayca kırılmaz. Saklanabilen ucu, kolay taşınma imkanı sunar. Ergonomik ve konforlu bir tutuş için yuvarlak şekilde tasarlanmıştır. Konfor, sadelik ve yüksek performanstan vazgeçemeyenler için harika bir seçimdir. 

Şık tasarımıyla beğeni toplayan Pensan My-ıq Versatil Uçlu Kalem 0.7 Mm 21116 elden kaymayı önleyen kauçuk bir kaplamaya sahiptir. Çevirince ortaya çıkan uzun silgi, çelik uç, metal klips ve kırılmayı azaltan yaylı sistem gibi özellikleri vardır.

Yorum yapın