Yağlı Ciltler İçin En İyi Nemlendirici Önerileri

Sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olmanın en önemli adımı cilt ihtiyaçlarının eksiksiz bir şekilde karşılanmasıdır. Bunların başında ise nemlendirme gelir. Yağlı cilt tipine sahip olan kişiler zaman zaman ciltlerinin nemlendirme ihtiyacı olmadığı gibi yanlış kanılara kapılabilirler. Oysaki her cilt tipi gibi yağlı ciltlerin de nemlendiricilere ihtiyacı vardır. Bu aşamada önemli olan yağlı ciltler için nemlendirici ürünlerin kullanılması gerekliliğinin göz ardı edilmemesidir.

Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici Tavsiyeleri

SıraMarka Puan
1SkinCeuticals Daily Moisture10/10
2Vichy Normaderm Phytosolution10/10
3Darphin Intral Redness Relief Recovery Balm10/9.8
4La Roche-Posay Effaclar Duo10/9.9
5Caudalie Vinopure Skin Perfecting Mattifying Fluid10/9.8
6Neutrogena Hydro Boost Water Jel10/9.9
7Nuxe Creme Prodigieuse Boost Multi-Correction Gel Cream10/9.8
8Bioderma Sebium Global10/9.8
Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici Tavsiyeleri

Diğer cilt tipleri için olduğu gibi yağlı cilt için nemlendirici seçimi de çok önemlidir. Yanlış ürün seçilmesi cilt ihtiyacının karşılanamaması anlamına geleceğinden yağlı ciltlere nemlendirici seçerken yağlı ciltler için nemlendirici önerisi listemizden yararlanabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin En İyi Nemlendirici Tavsiye Listesi

Sivilceli ciltler için nemlendirici ya da yağlı ciltler için nemlendirici önerileri arıyorsanız listemizde size uygun bir ürün bulacağımızdan emin olabilirsiniz.

SkinCeuticals Daily Moisture

SkinCeuticals Daily Moisture
SkinCeuticals Daily Moisture
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Yağlı ciltler için nemlendirici tavsiyeleri listelerinin değişmez ismi SkinCeuticals Daily Moisture’ün zencefil ve tarçın özleriyle zenginleştirilmiş bir formülü vardır. Sivilce ve akne görünümünün azaltılmasına önemli ölçüde fayda sağlar. Gözenek ve siyah nokta sorununun ortadan kaldırılmasına yardımcı olan bir formülü vardır. Organik içeriği cildi besler. Aynı zamanda cildin daha canlı görünmesini ve nem ihtiyacının en iyi şekilde karşılanmasını sağlar.

Vichy Normaderm Phytosolution

Vichy Normaderm Phytosolution
Vichy Normaderm Phytosolution
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Yağlı ciltler için en iyi nemlendirici ürünlerden biri olarak kabul edilen Vichy Normaderm Phytosolution içeriğindeki doğal özlerle cildi en etkili şekilde besler. İlk kullanımdan itibaren etkisini göstermeye başlayan Vichy Normaderm Phytosolution kısa süre içinde daha pürüzsüz ve kusursuz bir cilde kavuşma amacıyla kullanılabilecek etkili bir çözümdür.

Yağlı ciltler için nemlendirici önerileri listelerinin en beğenilen isimlerinden Vichy Normaderm Phytosolution cildi başarılı bir şekilde nemlendirmekle kalmaz. Aynı zamanda gözenek ve siyah nokta problemleriyle de etkili bir şekilde mücadele eder. Parlamayı önlediği gibi belirli cilt kusurlarını maskeleme konusunda da önemli bir rol üstlenir. 

Gözenek görünümünü azaltan Vichy Normaderm Phytosolution içeriğindeki salisilik asit ile cildin arındırılmasına katkıda bulunur. Hyaluronik asit içeriğiyle cildi 24 saat boyunca nemlendirerek nem kaybını engeller. Cilt bariyerini güçlendiren ve cilt nemini artıran probiyotik türevi Bifidus içerir. Makyaj bazı olarak kullanılabilen Vichy Normaderm Phytosolution cilt tonunu eşitleyerek cildin daha yumuşak ve aydınlık görünmesini sağlayabilir. Hafif dokusu sayesinde cilt tarafından kolayca emilir ve yağlı bir his oluşmasına neden olmaz.

Ayrıca bakınız: En iyi cilt tonu eşitleyiciler.

Darphin Intral Redness Relief Recovery Balm

Darphin Intral Redness Relief Recovery Balm
Darphin Intral Redness Relief Recovery Balm
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Yağlı ciltler için nemlendirici tavsiyeleri listemizde sıradaki isim Darphin Intral Redness Relief Recovery Balm cildin çevresel faktörlere karşı korunmasına yardımcı olan bir bakım kremi olarak son derece popülerdir. Mango Butter ve E vitamini bileşenleriyle cildin nemlendirilmesine katkıda bulunur. 

Cildin doğal yapısını destekleyen Darphin Intral Redness Relief Recovery Balm cildin nem seviyesinin dengelenmesine de yardımcı olacak bir formüle sahiptir. Hassas cilt tipine sahip olan kişiler tarafından da rahatlıkla kullanılabilecek bir üründür. Günlük kullanıma uygun bir üründür. Kuru ve temiz cilde dairesel hareketlerle masaj yapılarak uygulanabilir.

La Roche-Posay Effaclar Duo

La Roche-Posay Effaclar Duo
La Roche-Posay Effaclar Duo
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Yağlı cilt için nemlendirici listelerininin vazgeçilmez isimlerinden La Roche-Posay Effaclar Duo aynı zamanda sivilceli ciltler için nemlendirici almak isteyenlerin en çok tercih ettiği ürünlerden biridir. La Roche-Posay Effaclar Duo sivilce ve akne oluşumuna meyilli ciltlerde kullanıma yönelik olarak özel tasarlanmıştır. Kısa sürede etkisini gözler önüne serer.

La Roche-Posay Effaclar Duo kullanımının ardından yalnızca 12 saat içinde cilt tonunu eşitler ve cildi pürüzsüzleştirir. Cilt tarafından hızlıca emilmesini sağlayan bir formülü vardır. Özel formülü aynı zamanda ciltte yağlı ve rahatsız edici bir his bırakmasını da önler. 

Cilt problemlerine karşı ve akneye eğilimli ciltlerde leke görünümünün azaltılmasına yardımcı etkisi, cilt rengini eşitleyici ve anında kapatıcı etkiyle güçlendirilmiştir. La Roche-Posay Effaclar Duo kırmızı ve kahverengi lekelerin görünümünü kapatmak için sıklıkla tercih edilir.

Ayrıca bakınız: En iyi siyah nokta maskeleri.

Caudalie Vinopure Skin Perfecting Mattifying Fluid

Caudalie Vinopure Skin Perfecting Mattifying Fluid
Caudalie Vinopure Skin Perfecting Mattifying Fluid
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Yağlı ciltlere nemlendirici olarak en çok tavsiye edilen ürünlerden Caudalie Vinopure Skin Perfecting Mattifying Fluid %97 oranında doğal türevli içeriklerden üretilir. İçeriğinde bulunan organik üzüm suyu, organik esans yağları ve üzüm polifenolleri sayesinde ciltteki fazla olan yağı emerek cildi rahatlatır.

Caudalie Vinopure Skin Perfecting Mattifying Fluid doğal silica tozlarının yer aldığı ferahlatıcı ve hafif dokusuyla cilde mat bir görünüm kazandırırken aynı zamanda cilde ihtiyacı olan nemlendirme etkisini de sağlar. Caudalie Vinopure Skin Perfecting Mattifying Fluid hem karma hem de yağlı ciltlerde kullanıma uygun bir üründür. 

Salisilik asit içeren ürün siyah nokta ve gözenek sorunu yaşayanlar için etkili bir çözüm olabilir. Düzenli uygulamayla birlikte gözenekleri temizler ve cilde daha canlı bir görünüm kazandırılmasında önemli bir rol oynar.

Neutrogena Hydro Boost Water Jel

Neutrogena Hydro Boost Water Jel
Neutrogena Hydro Boost Water Jel
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

En iyi ciltler için nemlendirici önerileri olarak sık anılan isimlerden biri Neutrogena Hydro Boost Water Jel’dir. İçeriğindeki hyaluronik asit sayesinde kendi ağırlığının bin katı kadar su tutabilir. İçinde alkol ve yağ bulundurmayan krem jel formundadır. Ciltte rahatsız edici bir his oluşmasına neden olmaz. 

En çok tercih edilen yağlı ciltler için nemlendirici kremlerden biri olan Neutrogena Hydro Boost Water Jel hafif yapılır bir krem arayanlar için en iyi alternatiflerden biridir. Sabah akşam düzenli kullanımla optimum fayda sağlanabilir. Cildi en iyi şekilde yumuşatan ve besleyen Neutrogena Hydro Boost Water Jel ayrıca cilt tarafından son derece hızlı bir şekilde emilir.

Nuxe Creme Prodigieuse Boost Multi-Correction Gel Cream

Nuxe Creme Prodigieuse Boost Multi-Correction Gel Cream
Nuxe Creme Prodigieuse Boost Multi-Correction Gel Cream
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Yağlı ciltler için nemlendirici önerileri listemizdeki diğer isim Nuxe Creme Prodigieuse Boost Multi-Correction Gel Cream aynı zamanda erken yaşlanma belirtileri için özel olarak geliştirilmiş bir ürün olma özelliğine sahiptir. Cildin stres ve yorgunluk gibi etkenlerin yanı sıra çevresel faktörlere karşı korunmasına da yardımcı olur.

Bileşenleri arasında bulunan hücre şekeri hyaluronik asit ile yasemin çiçeği cildi nemlendirir. Cilt doğal yapısının korunmasına destek olur.

Bioderma Sebium Global

Bioderma Sebium Global
Bioderma Sebium Global
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Yağlı ciltler için nemlendirici önerileri listelerinin en çok beğenilen isimleri arasında Bioderma Sebium Global de yer alır. Bioderma Sebium Global akne eğişimli ciltler için sivilce karşıtı etki sağlayacak şekilde formüle edilmiştir. Böylece ciltte pürüzlü bir görünüm oluşmasını önleme amacıyla sıklıkla kullanılır. Bioderma Sebium Global inatçı cilt pürüzlerinin giderilmesine destek olduğu gibi cildin yatıştırılmasında ve nemlendirilmesinde de önemli bir rol üstlenir. 

Bioderma Sebium Global’in içerdiği aktif bileşenler ciltteki kızarıklık görünümünün yatıştırılmasında da etkilidirler. Aynı zamanda söz konusu aktif bileşenler ciltteki sebum kalitesinin ve dengesinin korunmasına yardımcı olma özelliğine de sahip bulunurlar. Önceden temizlenmiş yüz bölgesine günde bir kez akşamları uygulanması önerilen Bioderma Sebium Global’in diğer bir özelliği 10 yaş ve üzeri kişiler tarafından kullanılabiliyor olmasıdır. Bioderma Sebium Global AHA esterleri ile cilt üzerindeki inatçı pürüzlerden kurtulması sağladığı gibi yağlı ciltler için ideal bir ürün olarak kabul edilir.

Yorum yapın