Online En İyi İngilizce Kursu Önerileri

Günümüzde İngilizce bilmek günlük yaşamda, eğitim hayatında ve iş hayatında tercihten öte bir zorunluluk haline gelmiştir. İngilizce sosyal medyadan akademik çevreye, seyahatlerden iş dünyasına kadar çok fazla alanda kullanıldığı için en iyi dil kursu aracılığıyla İngilizce öğrenmek ya da mevcut İngilizce bilgilerini geliştirmek isteyenlerin sayısı artmaktadır. Okul ve iş hayatının yoğunluğu dolayısıyla çoğunlukla online kurslar tercih edilmekte ve “En iyi online İngilizce kursu hangisi?” sorusunun yanıtı önem kazanmaktadır.

İngilizce Öğrenmek İsteyenler İçin En İyi Online İngilizce Kursa Tavsiyeleri

İngilizce öğrenmek ya da İngilizcenizi geliştirmek istiyor, ancak kursa gitmek için vakit bulamıyorsanız online İngilizce kursu tavsiye listemizdeki isimler arasından kendiniz için en iyi İngilizce kursu seçebilirsiniz.

SıraMarkaPuan
1Novakid10/10
2Preply10/10
3Cambly10/9.9
4Open English10/9.9
5British English10/9.8
6Wall Street English10/9.8
7Duolingo10/9.8
Online En İyi İngilizce Kursu Önerileri

İngilizcenizi Geliştirecek En İyi Online İngilizce Kursu Öneri Listesi

En iyi online İngilizce kursu seçenekleri arasından ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre seçim yaparak, Türkiye’nin en iyi İngilizce kursu olarak kabul edilen eğitim olanakları sayesinde başarılı sonuçlar alabilirsiniz. 

Novakid

Novakid

Online dil kursu tavsiye listemizin en çok tavsiye edilen kurslarından Novakid, çocuklar için en iyi online İngilizce kursu olma özelliğine sahiptir. 4 ila 12 yaş arasındaki çocuklar için özelleştirilmiş olan Novakid İngilizce eğitimi konusunda çok başarılı bir platformdur. Novakid çocukların dikkatini çeker ve sürece dahil olmalarını sağlayan bir program sunar. Özellikle belirli bir yaş grubu için hazırlanan programı sayesinde Novakid çocuklara eğlenirken aynı zamanda İngilizce öğrenme imkanı sunar. 

Novakid’in ana dili İngilizce olan ve pedagojik formasyon sertifikası bulunan öğretmenleriyle yapılan bireysel online dersler, her çocuğun öğrenme hızına ve beceri düzeyine göre şekillendirilir. Oyun ders formatını kullanarak çocukların dikkatini canlı tutan Novakid eğlenceli bir öğrenme deneyimi yaşamak için en iyi tercihlerden biridir. 

Preply

Preply

Online İngilizce kursu tavsiye listemizdeki diğer seçeneklerden biri de Preply’dir. Ana dili İngilizce olan ve sertifikalı özel öğretmenlerle çalışmak isterseniz Preply sizin için iyi bir seçenek olabilir. Dil öğrenme sürecini verimli ve keyifli bir hale getiren Preply’nin sahip olduğu en önemli özelliklerden biri, onaylanmış öğretmen profilleridir. Yani platform, her bir öğretmene ait profili detaylı bir şekilde inceler ve onaylar. Böylece kullanıcılar öğretmenleri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirler ve ihtiyaçlarına uygun seçimler yapma imkanı elde edebilirler.

En iyi online İngilizce kursu denilince ilk akla gelen isimlerden biri olan Preply, yoğun programı olan kişilere dahi kendileri için en uygun zamanda çevrimiçi dersler alma imkanı verecek esnek çalışma saatlerine sahiptir. Öğrenme sürecinin daha keyifli ve kolay bir hale gelmesi Preply sayesinde mümkündür. Ayrıca Preply’de her öğrenci bütçesine uygun ve deneyimli öğretmenlerle çalışmayı tercih edebilir. Diğer bir deyişle Preply’i tercih ederek yüksek kaliteli bir dil eğitimini, ekonomik bir fiyata almak mümkün olabilir.

Cambly

Cambly

Online İngilizce kursu tavsiye listemizin sıradaki ismi Cambly, İngilizce öğrenmek isteyenlere iki farklı seçenek sunar. Bunlardan biri grup dersleri, diğeri ise bire bir derslerdir. Bire bir İngilizce dersi tercih edildiğinde, dil becerilerini 30 dakikalık özel derslerle geliştirme imkanı veren ders programları ve belirli ihtiyaçlara yönelik konular ana dili İngilizce olan eğitmenler tarafından sunulur. 

TOEFL ya da IELTS gibi sınavlara hazırlanmak veya iş İngilizcesi öğrenmek isteyen kişiler için Cambly en iyi online İngilizce kursu seçenekleri arasında yer alır. Cambly tarafından sunulan İngilizce grup dersleri, öğrencilerin belirli bir konuda ilerlemesine ve günlük yaşamda karşılaşılması olası diyalogları anlamasına yardımcı olur. Öğrenciler seviyelerine uygun olacak şekilde diğer öğrencilerle birlikte 30 ya da 60 dakikalık dersler arasından seçim yapabilirler. Grup dersleri de ana dili İngilizce olan eğitmenler tarafından verilir. Cambly’nin en önemli özelliklerinden biri, Cambly Kids ile çocuklara özel İngilizce hizmeti sunmasıdır.

Open English

Open English

İngilizce öğrenmek ya da mevcut İngilizce bilginizi daha ileri noktalara taşımak istiyorsanız online İngilizce kurs önerileri listelerinde yeri garanti olan Open English’i tercih edebilirsiniz. Open English %100 online İngilizce eğitim platformudur. Online dil kursu tavsiye listelerinde en çok tercih edilen kurslardan biri olan Open English öğrencilerine CEFR (Avrupa Ortak Dil Kriterleri) standartlarına göre belirlenmiş seviyelere göre farklı sertifikalar sunar. Her seviyedeki öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik canlı dersler 7/24 olup her 30 dakikada bir başlar. Canlı derslere bilgisayardan ve mobil uygulamalardan bağlanılabilir. 

En iyi İngilizce kursu olarak anılan isimlerden biri olan Open English’te eğitimler, ana dili İngilizce olan eğitmenler tarafından verilir. Böylece konuşma sırasında telaffuz problemi yaşanmaz.

British English

British English

En iyi online İngilizce kursu seçeneklerinden biri olarak online İngilizce kursu tavsiye listemizdeki yerini alan British English dil öğreniminde kalitesi ve tecrübesi ile öne çıkan bir isimdir. İngilizce başta olmak üzere tüm yabancı dillerin öğrenilmesi için, bu sürecin etkili bir şekilde yönetilmesini sağlayacak nitelikli ve alanında yetkin dil okulları tercih edilmelidir. British English 1957 yılından bu yana kaliteli yabancı dil eğitimi sunmakta olup sektörünün en iyilerindendir. 

British English öğrencilerinin dil becerilerini en iyi şekilde geliştirmesi için; Ear Master, Speech Master, Commercial Master, Hits Master ve Multilingual gibi eğitim destek hizmetleri sunar. Online canlı iş İngilizcesi konusunda uzman bir kadroya sahip olan British English şirketlere ve üst düzey yöneticilere özel, kurumsal, online ve iş yeri İngilizcesi gibi farklı alanlarda online İngilizce kurs desteği sunar.

Wall Street English

Wall Street English

Online İngilizce kurs önerileri olarak sık paylaşılan isimlerden bir diğeri Wall Street English’tir. 48 yıllık deneyime sahip Wall Street English başarısı kanıtlanmış metodolojisi ile öne çıkar. Klasik kurslardan farklı olarak tüm dünyada kabul görmüş Blended Metodu’nu uygulayan Wall Street English öğrencilerine, hedefledikleri İngilizce seviyesine ulaşmayı garantiler. Sertifikalı yabancı öğretmenlerin destekleri ve eğlenceli içerikleriyle global standartlarda İngilizce eğitimi verir. Wall Street English öğrencileri interaktif dersler, yabancı öğretmenlerle dijital sınıf dersleri, dijital kitap çalışmaları ve yabancı öğretmenlerle dijital tamamlayıcı konuşma dersleri gibi çeşitli online kaynaklara erişebilirler.

Duolingo

Duolingo

Duolingo İngilizce öğrenme sürecini oyun haline getiren en iyi online İngilizce kursu seçeneklerinden biri olarak, online İngilizce kursu tavsiye listemizdeki yerini alır. Çevrimiçi eğitimde motivasyonun ne kadar önemli olduğunun bilincinde olan Duolingo benzersiz bir eğitim anlayışı benimser. Duolingo bu kapsamda kullanıcılara İngilizce öğretirken, aynı zamanda da eğlenmeye teşvik eder. 

Duolingo’da bireyler yeni becerileri oyun gibi edinirler. Böylece etkili ve verimli bir şekilde dinleme, okuma ve konuşma yeteneklerini geliştirmeye başlarlar. Dil eğitimine yepyeni bir yaklaşım getiren Duolingo online İngilizce kurs önerileri olarak en çok paylaşılan isimlerdendir. Herkesin ücretsiz dil eğitimi şansına sahip olması amacıyla tasarlanan Duolingo; yapay zeka ve dil biliminin en yararlı özelliklerini bir araya getirir. Doğru düzey ve hızda bir öğrenme süreci yaşanması için kişiselleştirilebilir. Oyun tarzında özellikler ve maskot baykuş Duo’nun hatırlatmalarıyla dil öğrenimi bir alışkanlık haline getirilir. Duolingo ile ilgi çekici alıştırmalar ve neşeli karakterlerle beceriler geliştirilebilir.

Yorum yapın