Öğrenciler İçin En İyi Fiyat Performans Laptoplar

Teknolojiyle iç içe sürdürdüğümüz hayat sonucunda hemen hemen her düzeyde öğrenci eğitim hayatı dahilinde bilgisayar kullanma gerekliliği duymaktadır. Ancak mühendislik öğrencisi için laptop, mimarlık öğrencileri için laptop ve grafik tasarım öğrencileri için laptop kullanımının ihtiyaçtan öte bir zorunluluk halini aldığı açıkça söylenebilir. Bu nedenle üniversite öğrencileri için laptop modelleri en çok araştırılan konulardan biridir.

Üniversite Öğrencileri İçin En İyi Laptop Önerileri

SıraMarka Puan
1HP Pavilion Gaming 15-EC2057NT10/10
2Huawei Mate D1510/9.9
3Asus X415EA-EB97610/9.8
4Acer Aspire 510/9.8
5Casper Nirvana10/9.9
6Dell Vostro 3515-FBR332F42N10/9.7
7Acer Swift 110/9.8
8Lenovo IdeaPad 110/9.8
9HomeTech Alfa 800C10/9.7
10HP 14-CF2011NT10/9.8
Öğrencileri İçin En İyi Laptop Önerileri

Dizüstü bilgisayarlar kolay taşınabildiklerinden öğrenciler arasında çok popülerdir. Biz de öğrenciler için laptop modellerinden oluşan en iyi öğrenci laptopları listemizde en iyi fiyat performans laptop modelleri dahil olmak üzere pek çok alternatife yer verdik.

Üniversite İçin Laptop Önerisi 2022

Öğrenci laptop modelleri seçilirken dikkat edilmesi gereken pek çok farklı nokta vardır. Bunlar arasında ilk sırada işlemci hızı ve RAM gelir. Öğrenci bilgisayarı satın almak istiyorsanız öğrenciye uygun laptop modellerinden oluşan listemizden faydalanarak öğrenci dizüstü bilgisayar seçimi yapabilirsiniz.

HP Pavilion Gaming 15-EC2057NT

HP Pavilion Gaming 15-EC2057NT
HP Pavilion Gaming 15-EC2057NT
Hepsiburada Fiyatını Öğren!

Bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri HP’dir. Öğrenci için bilgisayar alternatiflerinden biri olan Pavilion Gaming 15-EC2057NT HP’nin en popüler modellerindendir. HP Pavilion Gaming 15-EC2057NT oyun odaklı bir laptop olmakla birlikte güçlü donanım ihtiyacı olan öğrenci için en iyi laptop modelleri arasında yer alır.

HP Pavilion Gaming laptopta AMD Ryzen 5 5600H işlemcisi ve NVIDIA RTX 3050 ekran kartı kullanılmıştır. Yüksek yenileme hızına sahip FHD çözünürlüklü ekran net ve akıcı görüntüler sağlayarak canlılık kazandırır.

Etkileyici bir dizüstü bilgisayar performansı vardır. Olağanüstü pil ömrünün yanı sıra çok iş parçacıklı işlem gücü ve yoğun multimedya görevleri için Vega grafik kartlarıyla çığır açan bir mimariye sahip olduğu söylenebilir.

Kutudan çıktığında 8 GB RAM’e sahip olan HP Pavilion Gaming laptop kullanıcılarına SSD depolama alanı sunar.  Ekran kalitesiyle dikkat çeken laptop 15.6 İnç boyutunda ve 1920×1080 Piksel (FHD) çözünürlükte IPS panele sahiptir. 300 nit maksimum parlaklık ve 144 Hz ekran yenileme hızı da en iyi öğrenci laptopları arasında yer alan bu modelin özellikleri arasındadır.

Huawei Mate D15

Huawei Mate D15
Huawei Mate D15
Hepsiburada Fiyatını Öğren!

Öğrenciler için laptop olarak tercih edilebilecek en iyi modellerden biri olan Huawei Mate D15 15.6 inçlik IPS FullView ekranıyla göz doldurur. Taşınabilirlik faktörü göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Metalik gövdeli şıklığıyla kusursuz FullView ekranın tadını çıkarmak mümkündür.

En iyi öğrenci laptopları arasında yer alan Huawei Mate D15 internet bağlantısı olmadan basit bir dokunuşla Huawei akıllı telefon ve MateBook’un süper cihazlara dönüşmesini sağlar. Telefon ekranı dizüstü bilgisayarda görülebilir, aralarında dosyalar sürüklenip bırakılabilir. 

Bilgisayarda dosyalar düzenlenirken aynı klavye ve fare kullanılarak telefondan mesajlaşmak mümkündür. Cihazlar arasındaki işbirliği rutinleri ve çalışmaları kolaylaştırma özelliğine sahiptir. Huawei Mate D15’in pili 30 dakikada %53 oranında şarj edilebilir. Diğer yandan telefon için hızlı şarj ve veri aktarımını desteklemektedir.

Asus X415EA-EB976

Asus X415EA-EB976
Asus X415EA-EB976
Hepsiburada Fiyatını Öğren!

Öğrenci dizüstü bilgisayar denilince akla gelen isimlerden biri Asus X415EA-EB976’dır. İş, oyun ve okul için güçlü performans ve sürükleyici görseller sunan bir dizüstü bilgisayardır. NanoEdge ekranıyla ilgi çekici bir deneyim için 178 derecelik geniş açısıyla mat parlama önleyici kaplaması vardır.

Üniversite için laptop önerisi 2022 listelerinin popüler isimlerinden Asus X415EA-EB976 yüksek depolama kapasitesi ve hızlı veri okuma/yazma hızıyla mükemmel bir kombinasyonu beraberinde getirir. Tüm işlemleri hızlı ve verimli bir şekilde yapmak için yeterli donanıma sahiptir.

Öğrenci için en iyi laptop modellerine sahip olan Asus X415EA-EB976 süper hızlı bir veri performansı ile geniş depolama kapasitesinin avantajlarını sağlama amacıyla çift depolama tasarımı opsiyonuyla ön plandadır. Daha hızlı yanıt ve yükleme süreleri için uygulamalar SSD’ye yüklenir. Asus X415EA-EB976’nın geniş görüşlü FHD paneli rahatsız edici parlama ve yansımaların neden olduğu istenmeyen dikkat dağıtıcı unsurların azaltılmasını sağlayacak parlama önleyici bir kaplamaya sahiptir. 

Acer Aspire 5

Acer Aspire 5
Acer Aspire 5
Hepsiburada Fiyatını Öğren!

Üniversite öğrencileri için laptop modelleri arasında en beğenilenlerden biri Acer Aspire 5’tir. Çoklu görev ve üretkenlik için Acer Aspire 5’e güç sağlayan en yeni 12.Nesil Intel Core 17 işlemcilerdir. NVIDIA GeForce RTX2050 ile hızlandırılmış fotoğraf ve video düzenleme deneyiminin yaşanması mümkündür.

Çoklu soğutma modlarını destekleyen çift fanı ve çift bakır termal borusu sayesinde soğutmayı maksimize etme amacıyla tasarlanmıştır. Gerekli durumlarda serinliğin sağlanması için hava girişli klavyeyle ısının daha fazla dışarı atılması mümkündür. 

Acer Aspire 5’in isteğe bağlı dokunmatik ekran kullanılabilirliği FHD ya da QHD ekranda içerik üretme imkanı sağlar. Dinamik renk optimizasyonu ve görüntüleme konforu üst seviyededir. Acer TNR çözümü, düşük ışık koşullarında görüntü paraziti azaltma deneyimi sağlar. Acer PurifiedVoice kullanıcılar için arka plan gürültüsünü aktif olarak önlediği gibi harici kulaklık ve mikrofonlarla da uyumluluğu üst noktadadır.

Casper Nirvana

Casper Nirvana
Casper Nirvana
Hepsiburada Fiyatını Öğren!

Fiyat performans laptop modelleri arasında yer alan Casper Nirvana modern trendlerden esinlenerek tasarlanmıştır. Her koşulda ve konumda daha üretken olmayı sağladığından en iyi öğrenci laptopları arasında kendisine kolayca yer bulur. İnce hatlarıyla kesilen yüzeyleri kesinlikle sağlamlıktan ödün vermez. Ürünün hafifliğini sağlamasının yanı sıra yüzeyde bulunan çizgilerin her biri lazerle işlenmiş ve en zarif haline kavuşmuştur. 

Casper Nirvana grafik ve işlem performansıyla bir önceki nesillere oranla ortalama %30 daha yüksek performans sağlar. İnce tasarımı, uzun pil ömrünü ve yüksek performansı bir arada buluşturmayı başarır. 

Dahili Intel Xe ekran kartıyla üst seviye performans sunan harici 2 GB yapıdaki çoğu ekran kartından daha yüksek performans sağlamayı başarır. 10 saati bulan pil ömrüyle kesintisiz bağlantı sunar. Full HD ekranı görselleri ve renkleri daha canlı ve daha net gösterme özelliğine sahiptir. Anti – Glare özelliği yansımaları engeller. Her ortamda aynı kalitede görüntüler elde edilmesini sağlar.

Dell Vostro 3515-FBR332F42N

Dell Vostro 3515-FBR332F42N
Dell Vostro 3515-FBR332F42N
Hepsiburada Fiyatını Öğren!

Üniversite için laptop önerisi 2022 listelerinde sık görülen öğrenci için bilgisayar modellerinden biri Dell Vostro 3515-FBR332F42N’dir. Kullanım kolaylığı sağlayan sade bir arayüzü olan Ubuntu işletim sistemine sahiptir. Çok yönlü kullanım sağlayacak şekilde hızlı çalışır. Paylaşımlı ekran kartı türüyle sunulan Dell Vostro 3515-FBR332F42N’nin Bluetooth özelliği vardır. SSD katı hal sürücüsü hızlı bir şekilde açılmasını ve daha az güç tüketmesini sağlar. 

Dell Vostro 3515-FBR332F42N’nin geniş ekranı yapılan işlemlere daha rahat odaklanmayı sağlar. Güvenli platform modülü şifre ve parola anahtarlarını koruma görevini üstlenir. Harici yazılım saldırılarına karşı tüm veriler için üst düzey koruma vardır. Büyük tuş başlıkları ve dokunmatik yüzeyi kullanım esnasında yorgunluk hissinin azaltılmasına katkıda bulunur. 

Ayrıca bakınız: En iyi oyuncu bilgisayarları

Acer Swift 1

Acer Swift 1
Acer Swift 1
Hepsiburada Fiyatını Öğren!

Fiyat performans laptop satın almayı planlıyorsanız en iyi öğrenci laptopları arasında yer alan Acer Swift 1’i mutlaka seçeneklerinizden biri olarak değerlendirmelisiniz. 1.3 kg ağırlığındaki Acer Swift 1 aynı zamanda son derece ince olmasının da etkisiyle gün içinde size dilediğiniz yere kolayca taşıma imkanı sağlar.

Göz alıcı renkleri ve ayrıntıları, resimlere ve videolara ekstra canlılık kazandırır. Acer ExaColor ve BlueLightShield ile renkleri geliştirilmiş ve göz yorgunluğu azaltılmıştır. İnce gövdesine kıyasla çok büyük bir güce sahiptir. En yeni Intel® Pentium® Silver İşlemcisi her şeyi optimum hızda çalıştırdığı gibi fansız tasarımı gürültüyü minimize ederek mükemmel bir çalışma ortamını beraberinde getirir.

Tüm gün boyunca üstün performans sergilemesini sağlayan 15 saatlik pil ömrü vardır. Şarjı azaldığında sadece 30 dakika şarj edilerek 4 saate kadar pil ömrü elde etmek mümkündür. Çift bantlı 2×2 Intel® Wi-Fi 6 (GIG+) üzerinden kablosuz ağlara en son teknolojiyle bağlanılabilir. Diğer yandan hızlı veri aktarımı amacıyla USB-C™ ve 1. Nesil USB 3.2 gibi çok sayıda bağlantı noktasından tam olarak faydalanma imkanı da bulunur.

Yerleşik parmak izi okuyucusu sayesinde Windows Hello parola gereksinimi duymadan hızlı ve güvenilir bir şekilde kullanıcı kimliğini doğrular. Toplantı düzenleme, program açma ve daha fazlası için Cortana’dan faydalanılabilir.

Lenovo IdeaPad 1

Lenovo IdeaPad 1
Lenovo IdeaPad 1
Hepsiburada Fiyatını Öğren!

Lenovo IdeaPad 1 fiyat performans laptop modelleri arasında ilk sıralarda gelir. Intel işlemcisi ile baş döndüren bir performans sağlayan Lenovo IdeaPad 1 mükemmel üretkenliği destekleyecek geniş depolama seçeneklerine sahiptir. Pratik bir şekilde kullanılabilir. Uzun pil ömrü günlük işlerin kolayca halledilmesi noktasında avantajlıdır.

4 GB RAM ile her koşulda en iyi performansı sergileyen başarılı fiyat performans bilgisayar modellerindendir. Çoklu görevleri zahmetsizce yaparken maksimum performans sağlayacak özelliklere sahiptir. 

Intel Celeron N4020 işlemci, 4 GB RAM ve 128 GB SSD depolamaya sahip olan Lenovo IdeaPad 1’in RAM’i DDR4 türündedir. 32 Wh gücündeki bataryasının hızlı şarj özelliği vardır. USB 3.x bağlantı desteği sayesinde hızlı aktarım yapabilir. Sahip olduğu özellikler sayesinde en iyi öğrenci laptopları arasında yer alır.

HomeTech Alfa 800C

HomeTech Alfa 800C
HomeTech Alfa 800C
Hepsiburada Fiyatını Öğren!

En iyi fiyat performans laptop modellerinden HomeTech Alfa 800C’nin 2.4 GHz Intel Celeron N3350 işlemcisi, 4 GB RAM’i ve 64 GB eMMC vardır. 14.1 inç 1366 x 768 çözünürlüğe sahip IPS ekranının yanı sıra Windows 10 yüklü olarak kullanıcılara teslime dilir. 

Öğrenci bilgisayarı olarak en iyi seçeneklerden biri olan HomeTech Alfa 800C’de harici bir ekran kartı yoktur. Bununla birlikte dahili GPU’su Intel HD Graphics 500’dür. HomeTech Alfa 800C’de microSD kart okuyucu ile Bluetooth da bulunur.

HomeTech Alfa 800C performansının yanı sıra tasarımıyla da beklentileri karşılar. 4 GB sistem belleğiyle hem oyunların hem programların akıcı bir şekilde çalışmasına katkıda bulunur. Intel Celeron N3350 işlemcisi iş yükünü rahatlıkla taşıyacak kapasiteye sahiptir. 64 GB SSD’si ile işletim sisteminin hızı maksimize edilir. HD ekranı kullanıcılara daha iyi görüntü deneyimi sağlar.

HP 14-CF2011NT

HP 14-CF2011NT
HP 14-CF2011NT
Hepsiburada Fiyatını Öğren!

Öğrenci için en iyi laptop modellerinden HP 14-CF2011NT aynı zamanda en iyi fiyat performans laptop alternatifleri arasında yer alır. Taşınabilirlik göz önünde bulundurularak tasarlanan HP 14-CF2011NT son derece hafif bir dizüstü bilgisayardır. Küçük bir kasada geniş bir ekran alanı sunar. Dar çerçeveli mikro kenarlı ekranıyla dikkat çeker.

Hızlı yanıt veren ve güvenilir bir performans sergiler. Hassas dokunmatik panel gezinme, yayın akışı ve çok daha fazlası için her zamankinden daha fazla güç sağlar. Uzun süre dayanan pil ömrü ve hızlı şarj teknolojisiyle öğrenciye uygun laptop alternatiflerinden biridir. Fotoğraf, video, müzik ve her tür veri için geniş depolama alanlarına sahiptir. Performans, güç tüketimi ve değerin muhteşem birlikteliği sayesinde tüm görevlerin üstesinden gelinecek şekilde tasarlanan iki işlemcisiyle çoklu görevlerin üstesinden kolay ve güvenilir bir şekilde gelinmesini sağlar.

Yorum yapın