Marmaris İslami Otel Tavsiyeleri

Bazı tatil severler seçtikleri otelin islami değerlere uygun bir şekilde hizmet sunmasını ister. İşte islami oteller de müslüman misafirlerin bu ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hizmet verir. Böylelikle müslüman bireyler ve aileler de herhangi bir sorun yaşamadan, tatillerini kendi dini kurallarına uygun şekilde gerçekleştirebilir. Marmaris de islami ve muhafazakar otellerin bulunduğu bölgelerden biridir. Biz de tatilini islami değerlere uygun şekilde geçirmek isteyen bireyler ve aileler için bir Marmaris islami otel tavsiye listesi hazırladık…

İslami Otel Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakar ya da islami otellerin hem sunulan hizmetler, hem dekorasyon hem de yeme içme listeleri bakımından sıradan oteller ile farklılık gösterir. İslami otellerin misafirlerine sunduğu özelliklerden bazıları şunlardır:

  • Tüm yiyecek ve içecekler helal sertifikalıdır. Helal kesim yapılan etler kullanılırken alkol ya da domuz eti gibi islamın yasakladığı ürünler kullanılmaz.
  • Misafirlerin sessizlik ve huzur içerisinde namaz kılabileceği namaz odaları ya da mescitler bulunur.
  • Cinsiyet ayrımı bulunur. Hem plajda hem de havuzda erkekler ve kadınlar için ayrı alanlar mevcuttur.
  • Tüm odalar ve ortak yaşam alanları islami değerlere göre dekore edilmiştir.
  • Eğlence ve aktiviteler aile dostudur.

Bazı oteller bu özelliklerin ve hizmetlerin tamamını sunarken, bazılarında ise yalnızca birkaç tanesi bulunabilir. Ayrıca otellerden bazıları islami otel olarak değil Marmaris alkolsüz oteller olarak geçer.

Marmaris Muhafazakar Otel Tavsiyeleri

Tüm Türkiye’de olduğu gibi muhafazakar oteller Marmaris bölgesinde de bulunuyor. Sayıları henüz çok fazla olmasa da son yıllarda yaygınlaşmaya başladığını söylemek mümkün. Ayrıca bazı oteller tamamen muhafazakar otel olarak geçmese de, en azından Müslüman ailelerin standart otellere nazaran daha rahat etmesini sağlıyor. Sizler için derlediğimiz Marmaris islami oteller listesi ise şu şekilde:

Mavi Deniz Hotel – Turunç

Mavi Deniz Hotel - Turunç
Fiyatını Öğren!

Güvenli turizm sertifikası bulunan bu otelde su kaydırağı, güneşlenme terası ve spa olanakları bulunuyor. Otelde 10:00-18:00 saatleri arasında yalnızca kadınlara hizmet veren bir açık havuz ve çocuk havuzu, ayrıca yalnızca erkeklere hizmet veren ikinci bir havuz ve çocuk havuzu bulunuyor. İhtiyaç duyabileceğiniz diğer tüm olanaklar otel tarafından sağlanıyor. Otelin Marmaris muhafazakar oteller listesi içerisinde fiyat performans olarak en iyilerden biri olduğunu söylemek mümkün.

Alya Piynar Villa Hotel – Turunç

Alya Piynar Villa Hotel - Turunç
Fiyatını Öğren!

Sunulan tüm yiyecek ve içeceklerin helal olduğu bu otel villada konaklama imkanı sunuyor. Ayrıca hiçbir noktada alkol servisi yapılmıyor. Tüm villalarda özel açık havuz var ve korunaklı oldukları için herhangi bir yerden görülebilmeleri mümkün değil. Tesise özel plajda tesettür mayo kullanmak zorunlu. Dalaman havaalanına 50 km mesafede bulunan bu tesis en iyi Marmaris tesettür otel seçenekleri arasında.

Lavanta Hotel – Turunç

Lavanta Hotel - Turunç
Fiyatını Öğren!

Otelin açık havuzu karışık kullanım için açık olsa da hem havuzda hem de plaj kısmında tesettür mayoya izin veriliyor. Tesis içerisinde sunulan yiyeceklerin tamamı helal olmakla birlikte, tesisin genelinde alkol servisi yapılabilir. Fakat misafirlerin istekleri üzerine konaklama alanındaki tüm alkollü içecekler kaldırılır. Otel Amos Antik Kentine de 8 km mesafede bulunuyor.

Alya Villa Butik Otel – Turunç

Alya Villa Butik Otel - Turunç
Fiyatını Öğren!

Her zaman helal yiyecekler sunulan tesisin tüm villalarında özel havuz bulunuyor. Özel havuzların tamamı korunaklı ve dışarıdan görülebilmesi mümkün değil. Tesisin plajı karışık kullanıma açık. Fakat tesettür mayo kullanmak konusunda herhangi bir engel yok. Ayrıca villa otelin herhangi bir noktasında alkol satışı ya da alkol servisi yapılmıyor. En çok tercih edilen Marmaris islami tatil köyleri arasında.

Yorum yapın