KuCoin Referans Kodu Nedir?

Kripto para piyasasının son derece hızlı bir şekilde büyümesiyle her geçen gün daha fazla sayıda yatırımcı kripto para borsalarında işlem yapmaya başlamaktadır. Piyasada hizmet veren çok sayıda kripto para borsası olup bunlardan biri de Seyşeller merkezli bir kripto para borsası olan KuCoin borsasıdır. 

Geniş bir kripto para yelpazesine sahip olması ve yerel kripto parası olan KuCoin Token yani KCS’e ait özelliklerle öne çıkan KuCoin borsasının en önemli özelliklerinden biri, piyasaya çıkan paraları erken dönemde listeleyerek Çin’leri ucuzdan almak isteyen yatırımcılara fırsat sağlamasıdır. Kullanışlı grafik paketi, kripto para yatırımcılarına kolay kullanım imkanı sağlayan KuCoin borsası; rekabetçi komisyon ücretleri ile dikkat çeker.

Bunun sonucunda pek çok kripto para yatırımcısı KuCoin borsası hakkında bilgi almak ve yatırımlarını bu borsa üzerinden gerçekleştirmek ister. Siz de “Kucoin ticaret kodu nedir?”, “Kucoin referans kodu nasıl alınır?, “Kucoin referans kodu nerede?” ya da “Kucoin referans kodu nerede yazar?” gibi sorularınızın yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

KuCoin Referans Kodu: r3Z6BHL

Yatırımcıların kripto para borsalarına kayıt olurken kullandığı, alım satım işlemlerinden belirli oranlarda indirim kazanma ve çeşitli avantajlardan faydalanma imkanı veren kodlar referans kodu olarak bilinir. Bu kapsamda KuCoin borsasında yatırımcıların yaptığı tüm işlemlerde komisyon ve işlem ücreti indirimi avantajları sağlayan kod KuCoin referans kodu olarak adlandırılır. KuCoin’e kayıt olurken referans kodu kısmına r3Z6BHL yazarsanız kripto alım satımlarınızda %20 daha az komisyon ücreti ödersiniz.

Yatırımcıların KuCoin borsasında yaptıkları alım satım işlemlerinden indirim kazanmak ve çeşitli avantajlardan faydalanmak için KuCoin indirimli referans kodu kullanmaları gerekir. KuCoin referans kodu mutlaka kayıt işlemi sırasında sisteme girilmelidir. Eğer KuCoin referans kodu olmaksızın kayıt işlemi tamamlanırsa daha sonra bir KuCoin referans kodu ekleme işlemi yapmak mümkün değildir.

KuCoin Referans Kodu Ne İşe Yarar?

KuCoin referans kodu diğer tüm kripto borsalarında kullanılan referans kodları gibi yatırımcılara, yaptıkları alım satım işlemlerinde komisyon ve işlem ücreti indirimi sağlar. Kripto para yatırımcıları KuCoin borsasında üyelik oluştururken KuCoin referans kodu girmek zorunlu değildir. Diğer bir deyişle KuCoin indirimli referans kodu girmeden KuCoin’e üye olunabilir. Ancak bu durumda indirimli referans kodunun sağladığı avantajlardan faydalanılamaz.

KuCoin borsasına üye olurken KuCoin referans kodu kullanılmazsa yapılacak alım, satım, transfer, staking ve vadeli işlemlerde hiç indirim alınamaz. Bu nedenle üyelik sırasında KuCoin referans kodu üyelik işlemi sırasında mutlaka girilmelidir. Bu sayede maksimum %20’ye kadar indirim imkanından faydalanılabilir.

KuCoin üyeleri referans kodlarını arkadaşları ile paylaşırlar ve bu kişiler ilgili referans kodu üzerinden KuCoin üyesi olursa, yapacakları işlemlerde ödedikleri komisyon ücretinin %20’sini kazanabilirler. KuCoin referans kodu ile üye olan kişi tüm işlemlerinde %20 daha az komisyon ödeme imkanından faydalanır. 

Davet ettiğiniz arkadaşınız kendi referans kodu ile bir başka arkadaşını davet ederse ödeyeceği komisyon ücretinin %12’sini kazanma avantajına sahip olur. İkinci kişinin bir başka arkadaşını davet etmesi durumunda ise üçüncü kişinin yaptığı işlemlerde ödeyeceği komisyon ücretlerinin %8’ini kazanmak mümkündür. 

KuCoin Referans Kodu Nasıl Kullanılır?

KuCoin referans kodu kullanmak için KuCoin üyeliğine KuCoin referans kodu ekleme işlemi kayıt aşamasında yapılmalıdır. Bunun için referans kodu linki aracılığıyla kayıt olunabilir ya da referans kodu manuel olarak girilip kayıt olunabilir. KuCoin borsasına KuCoin referans kodu ile kayıt olmak için her iki seçenek kullanılabilir. 

Bunun için ilk yapılması gereken KuCoin resmi web siesine girmektir. Daha sonra “Kaydol” butonuna tıklanır. Kayıt sayfasına istenen bilgiler girilir. “Referans Kodu (İsteğe Bağlı)” ya da İngilizce açılan sayfalarda “Referral Code (Optional) kısmına KuCoin referans kodu girilir. Kaydol ya da Sign Up butonuna tıklanarak KuCoin hesabı oluşturulur. 

KuCoin Referans Kodu Nasıl Alınır?

KuCoin referans kodu, KuCoin web sitesi ya da mobil uygulaması üzerinden yapılır. Giriş yapıldıktan sonra “Referans Kimliğim” sayfasına girilir ve KuCoin referans kodu oluşturulur. Oluşturulan kod kullanılarak istenilen kişileri KuCoin borsasına üye olmak içlin davet etmek mümkündür. 

KuCoin Referans Kodu Ekleme

KuCoin para borsasına üye olan kripto para yatırımcıları KuCoin referans kodu ekleme işlemini üyelik işlemi sırasında eklemediyse; hesaplarını KuCoin referans kodu olmadan ve indirimli referans kodunun sağlayacağı avantajlardan faydalanmadan kullanmaya devam ederler. KuCoin borsasında açılmış bir üyeliğe daha sonra KuCoin referans kodu eklenemez ve KuCoin referans kodu değiştirilemez.

Ayrıca KuCoin referans kodu kullanılarak açılan KuCoin hesaplarında, daha sonra KuCoin referans kodunu silmek mümkün değildir. Eğer hesap KuCoin referans kodu kullanılmadan açıldıysa ya da açılışta kullanılan KuCoin referans kodundan memnun değilse yapılabilecek tek şey, yeni bir hesap oluşturmak ve oluşturulan hesaba istenilen KuCoin referans kodunu eklemektir.

Ayrıca bakınız; En güvenilir Bitcion siteleri

KuCoin Referans Kodu Nerede

KuCoin referans kodu kucoin.com adresi üzerinden görüntülenebilir. Bunun için öncelikle hesaba giriş yapılması gerekir. Giriş yapıldıktan sonra Kullanıcı Adı üzerine tıklanır. Açılan ekranda “Referans” alanına girilir. Buraya girildikten sonra referans kodu ve referans linkini görmek mümkündür.

Yorum yapın