İlk ve Orta Okul Öğrencisi İçin Laptop Tavsiyeleri

Laptop yani dizüstü bilgisayar kolay taşınabildiği için ilk ve orta okul öğrencilerinin eğitim hayatlarını daha konforlu bir hale getiren cihazlardır. İlk okul öğrencileri için en iyi laptop ve orta okul öğrencileri için en iyi laptop modelleri sıklıkla araştırılır. Bu laptoplar ileri düzey oyun ve daha kapsamlı faaliyetler için çok donanımlı olmayabilir. Öğrencilerin günlük kullanım gereksinimlerinin karşılanması için temel özeliklere sahip laptop modellerinin satın alınması yeterli olabilir.

İlk ve Orta Okul Öğrencileri İçin En Uygun Fiyatlı Laptop Önerileri

Öğrenciler eğitimlerinin hangi aşamasında olursa olsun dizüstü bilgisayarlara ihtiyaçları vardır. Derslere hazırlanmaktan ödev yapmaya ve daha pek çok farklı noktaya kadar laptop kullanımına ihtiyaç duyulur. Biz de ilk okul öğrencileri için laptop önerileri ve orta okul öğrencileri için laptop önerileri listemizde en uygun fiyatlı ve en yüksek performanslı modellere yer verdik.

SıraMarkaPuan
1Asus X543MA-GQ101510/10
2Casper Nirvana C350.4000-4W00B10/10
3Lenovo IdeaPad 110/9.9
4Technopc Aura TI14N3710/9.9
5Lenovo IdeaPad 310/9.9
6Hometech Alfa 110A10/9.8
7Ixtech ThinBook Intel Atom Z3735F 10/9.7
İlk ve Orta Okul Öğrencisi İçin Laptop Tavsiye Listesi

İlk ve Orta Okul Öğrencisi İçin Laptop Tavsiye Listesi

İster ilk okul öğrencileri ister orta okul öğrencileri için laptop tavsiyesi almayı amaçlayın listemizde ihtiyaçlarınıza, beklentilerinize ve bütçenize en uygun modelleri bulabilirsiniz.

Ayrıca bakınız; Öğrenciler İçin En İyi Fiyat Performans Laptoplar

Asus X543MA-GQ1015

Asus X543MA-GQ1015
n11 Fiyatını Öğren!

Orta okul öğrencileri için en iyi laptop olarak kabul edilen isimler arasında ilk sıralarda yer alan Asus X543MA-GQ1015 güçlü ve akıcı bir performans için 12 GB’a kadar belleğe sahiptir. Intel işlemci seçenekleriyle desteklenen Asus X543MA-GQ1015’teki X543 süper hızlı bir SSD’yi yüksek kapasiteli bir HDD ile birleştiren çift depolama tasarımı ile ön plana çıkar. Günlük bilgi işlem ve eğlence için ideal bir modeldir.

1.9 kg ağırlığıyla dış ortamlarda kullanılmak için idealdir. Günlük verimlilik görevleri ve eğlence için güçlü bir Intel Pentium işlemciyle ASUS X543 fazlasıyla yetkindir. Çift depolama olanağı ile kullanıcılara önemli avantaj sağlar. Süper hızlı yanıt süreleri için uygulamaları SSD’ye yüklemek ve film, müzik, fotoğraf, kitaplıklar gibi büyük dosyaları HDD’de saklamak mümkündür.

Ayrıca bakınız; En İyi Asus Laptoplar ve Önerileri

Casper Nirvana C350.4000-4W00B

Casper Nirvana C350.4000-4W00B
n11 Fiyatını Öğren!

İlk ve orta okul öğrencileri için laptop önerileri listemizin en popüler ismi Casper Nirvana C350.4000-4W00B yüksek performans sağlayan işlemcisiyle günlük kullanım için ideal bir modeldir. 9 mm inceliğindeki ekran çerçevesiyle kullanıcıların görüş açısını genişletir. Anti glare özelliğine sahip yansıtmasız ekranı sayesinde netlik sağlar ve olası bir görüntü kaybını önler.

Lenovo IdeaPad 1

Lenovo IdeaPad 1
n11 Fiyatını Öğren!

İlk okul öğrencileri ve orta okul öğrencileri için laptop tavsiyesi olarak en çok anılan isimlerdn Lenovo IdeaPad 1 günlük bilgisayar ihtiyaçlarını karşılarken eğlenceyi de unutmayan bir modeldir. Güvenilir Intel işlemcileri ve uzun ömürlü pili ile günün her saati ve her yerde canlı ders izleme, sunum hazırlama, mailleri kontrol etme ve sosyal medya güncelleme gibi işler yapılabilir. 

14 inç büyüklüğe ve 1.4 kg ağırlığa sahiptir. Pili 8 saate kadar dayanır. Bununla birlikte pil ömrüne ilişkin gerçek sonuçlar ürün yapılandırması, kullanım, işletim koşulları, yazılım, güç yönetimi ayarları, kablosuz işlevi, ekran parlaklığı ve çeşitli etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

İlk okul öğrencileri için en iyi laptop modelleri arasında sayılan Lenovo IdeaPad 1 birden fazla görevi zahmetsiz bir şekilde yapmayı sağlayan son derece yüksek bir performansı vardır. Kompakt bir ekranda büyük bir görüntü arayanlar için kristal berraklığında bir FHD ekranda daha fazla görüntülem alanı ve daha az karmaşa sunmaya yönelik 2 tarafı dar kenarlıklarla tasarlanmıştır.

MicroSD kart okuyucusu bulunan Lenovo IdeaPad 1’in 32 Wh gücündeki bataryasınınhızlı şarj özelliği vardır. USB 3.x bağlantı desteğiyle hızlı bir aktarım yapmak mümkündür.

Technopc Aura TI14N37

Technopc Aura TI14N37
n11 Fiyatını Öğren!

Orta okul öğrencileri için laptop önerileri listemizin sıradaki ismi Technopc Aura TI14N37 14 inç genişliğinde ekrana sahiptir. Bu sayede yapılacak işlemler daha iyi görülebilir ve izlenecek videolar daha iyi izlenebilir. Oyun oynarken de ekranın genişliği oyuncunun performansını artıran bir etkendir. 

Bilgisayar üzerinde aynı anda birden fazla ekipman bağlanması için farklı girişler vardır. 128 GB MMC depolama alanı sayesinde bilgisayara istenilen her tür program kolayca indirilip sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Lityum Polymer teknolojisiyle üretilen 4000 mAh’lik bataryasıyla bilgisayar şarja takılı olmadığında da uzun süreli kullanım imkanı verir. FreeDOS yani işletim sistemi olmadan kullanıcıya gönderildiğinden istenilen işletim sistemini yüklemek mümkündür. Hafif, esnek ve zarif tasarımıyla istenilen yerde ve zamanda konforu kullanım imkanı sağlar.

Lenovo IdeaPad 3

Lenovo IdeaPad 3
n11 Fiyatını Öğren!

İlk okul öğrencileri için laptop tavsiyeleri arasında kendine kolayca yer bulan Lenovo IdeaPad 3 11.6 inç ekranı ve 1.12 kg ağırlığı ile son derece avantajlı bir modeldir. Dayanıklı pili sayesinde dış ortamlarda güvenli bir şekilde kullanılabilir. Hızlı sistem yanıtı sunan bir performansı vardır. İnce bir kasaya sahip olan Lenovo IdeaPad 3 saniyeler içinde açılır ve otomatik bir şekilde güncellenebilir. Lenovo IdeaPad 3 kullanıcılara tüm favori uygulamalarını aynı anda sorunsuz bir şekilde çalıştırma imkanı verecek performansa ve uzun süreli pil ömrüne sahiptir. 

Hometech Alfa 110A

Hometech Alfa 110A
n11 Fiyatını Öğren!

İlk okul öğrencileri için laptop önerileri için en sık tavsiye edilen modellerden Hometech Alfa 110A iyi kullanım süresiyle ön plana çıkar. Verimli Intel işlemcisi sayesinde gün boyu aralıksız çalışmaya uygundur. 64 GB’a kadar MicroSD kart desteği bulunan Hometech Alfa 110A’da kulaklık, hoparlör ya da herhangi bir ses biriminin bağlanmasına yardımcı olacak 3.5 mm jak bulunur. 

1920x1080px widescreen çözünürlük değeri sayesinde kullanıcılar keskin görüntüler aktarır. IPS panel sayesinde 178 dereceye kadar her açıdan aynı renkte ve kalitede görüntü verir. Film, oyun, müzik ve diğer görsel uygulamalarda sınıfındaki en iyi ekranlardan biri olarak kabul edilir. Klavye tuş dizilimi ve tasarımı kullanım sırasında konfor artıran en önemli etkenlerin başında gelir. 32 GB dahili depolama birimine ek olarak artırılabilir hafıza özelliği bulunur.

Ixtech ThinBook Intel Atom Z3735F

Ixtech ThinBook Intel Atom Z3735F
n11 Fiyatını Öğren!

İlk okul öğrencileri için en iyi laptop modelleri arasında yer alan Ixtech ThinBook Intel Atom Z3735F Intel HD grafik kartı, 2 GB’lık RAM desteği ve Atom Quad Core işlemcisi ile bir dizüstü bilgisayardan istediğiniz her şeyi sizlere sunar. Tüm işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmeyi sağlayan işlemci özelliği ile kullanıcılar açısından ideal bir kulanım imkanı sağlar.

Orta okul öğrencileri için laptop önerileri olarak sıklıkla paylaşılan Ixtech ThinBook Intel Atom Z3735F kaliteli malzemelerden oluşturulan iç aksam malzemeleri ile 9000 mAh batarya kapasitesi vardır. Bataryası tam doldurulduktan sonra gün boyu şarj ihtiyacı olmadan kullanılabilir.

1920×1080 maksimum ekran çözünürlüğü bulunan Ixtech ThinBook Intel Atom Z3735F mükemmel görüntü deneyimi, 11.6 inç ekran boyutu gibi özellikleri sayesinde video ve fotoğraf gibi uygulamalarda net ve keskin görüntülerle üst düzey deneyim yaşatır.

IPS panel ekranıyla 178 derecelik açıya kadar üstün renklerde ve kalitede görüntü aktarımı yapar. Türkçe Q klavyesi ve hassas touch pad’iyle konforlu bir şekilde kullanılabilen Ixtech ThinBook Intel Atom Z3735F’nin 32 GB’lık dahili belleğini ek hafıza kartıyla artırmak mümkündür. Canlı ders izlemek için ideal bir laptop modelidir. 

Yorum yapın