Ev Tipi En İyi Projeksiyon Cihazı Tavsiyeleri

Teknolojideki gelişmelerle birlikte projeksiyon cihazları son dönemlerin yükselen yıldızlarından biri. Taşınabilir modellerin sağladığı avantaj ve kullanım alanlarının giderek genişlemesi projeksiyon önerisi almak isteyen kişilerin sayısını her geçen gün artırıyor. Diğer yandan göz ardı edilmemesi gereken önemli bir gerçek projeksiyonların pek çok farklı modeli olduğu. Bu nedenle her projeksiyon cihazı farklı özelliklere sahip. Farklı ihtiyaçlara yönelik seçimlerde bulunmayı kolaylaştıran bu çeşitlilik bir taraftan da en iyi projeksiyon cihazı nedir öğrenmek isteyen kişilerin işini zorlaştırıyor. Biz de en iyi projektör hangisi öğrenmek ve en iyi projektör markası tarafından üretilen ürünleri satın almak isteyen kullanıcılara yardımcı olacak ev sinema projeksiyon tavsiye listemizi hazırladık.

Evde Sinema Keyfi Yaşatacak En İyi Projeksiyon Cihazı Tavsiye Listesi

Evde sinema keyfi yapmak için mini projeksiyon tavsiye, 4K projeksiyon tavsiye ve LED projeksiyon tavsiye listelerinden ürün seçmeye çalışıyorsanız daha fazla zaman harcamayın. İhtiyacınız olan en iyi projeksiyon modelleri projeksiyon cihazı tavsiye listemizde sizleri bekliyor.

SıraMarkaPuan
1BenQ EH60010/10
2Xiaomi Mijia Mini Projeksiyon10/10
3Xiaomi Mi Smart Projector 2 Pro10/10
4ViewSonic PX701HD+10/10
5ViewSonic M1 PLUS LED Projeksiyon Cihazı10/9.9
6Philips NeoPix Easy10/9.8
En İyi Projeksiyon Cihazı Tavsiye Listesi

Film İzlemek İçin Projeksiyon Önerileri

En iyi mini projeksiyon ya da en iyi taşınabilir projeksiyon hatta fiyat performans projeksiyon modellerini arıyor olmanız hiç farketmez. İhtiyacına uygun tüm projeksiyon cihazları listemizde. Hadi başlayalım!

BenQ EH600

BenQ EH600
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Projeksiyon önerisi listemizde en çok tavsiye edilen isimlerden BenQ EH600 en iyi projektör denilince akla gelen ilk isimlerdendir. Profesyonel bir ürün olan BenQ EH600 alanındaki en başarılı modellerden biridir. Full HD çözünürlük desteğine sahip olan BenQ EH600 3.500 ANSI lümen desteği ve bir milyardan fazla renk sunar.

Parlaklığı dolayısıyla cihazdaki ışık ömrü biraz daha kısa olmaktadır. Işık ömrü normal şartlarda 5.000 saat iken Smart Eco modunda 15.000 saate kadar çıkar. Cihazdaki sensörler toz birikimini dağıtarak cihazın dayanıklılığının artmasına yardımcı olur. 

Ofis kullanımına uygun olan BenQ EH600’de WPS Office dahili uygulaması desteği vardır. Projeksiyon cihazı tavsiye listelerinde en çok beğenilen isimlerden biri olan BenQ EH600’ün hızlı açılış süresi, akıllı telefon ile entegrasyon, USB destekli çalışma imkanı ve pek çok uygulama desteği gibi avantajlarından bahsetmek mümkündür. 

Ev sinema projeksiyon tavsiye listelerinde de kendisine yer bulmakla birlikte BenQ EH600 aynı zamanda profesyonel projeksiyon modelleri arasında da sayılan fonksiyonel bir üründür. TeamViewer hızlı desteği ve video konferansları istenilen yerden başlatma gibi avantajlar sağlar. Özellikle internet bağlantısı ve kablosuz tasarım gibi özellikleri ile ofislerde toplantıların değişmez unsurlarından biri arasında yer alır. 

Xiaomi Mijia Mini Projeksiyon

Xiaomi Mijia Mini Projeksiyon
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi projektör markası olarak kabul edilen isimlerden Xiaomi’nin Xiaomi Mijia Mini Projeksiyon modeli mini projeksiyon tavsiye listelerinin olmazsa olmazlarındandır. Boyutu ve yeni nesil tasarım özellikleriyle göz doldur. Full HD yansıtma özelliği ve yansıtılacak alanın genişliğine bağlı olarak ayarlanabilen görüntü boyutu seyir keyfini bambaşka bir noktaya taşır. 

Aynı zamanda en iyi taşınabilir projeksiyon modellerinden biri olan Xiaomi Mijia Mini Projeksiyon hafifliği ve boyutu sayesinde her alana taşınabilir. İnternet üzerinden ya da USB bağlantısı üzerinden sağlanabilecek olan tüm görüntü aktarımları için cihazın arkasında yer alan farklı girişlerin kullanılması gerekir. Bağlantı hızı çok yüksek olan Xiaomi Mijia Mini Projeksiyon ile internet üzerinden, cep telefonu, bilgisayar ya da tabletten görüntü aktarımı yapılabilir.

4K projeksiyon tavsiye listelerinde karşımıza sıklıkla çıkan Xiaomi Mijia Mini Projeksiyon bilgisayar ya da cep telefonları ile eşleştirildiğinde 4K oyunlar çok daha profesyonel ve yüksek görüntü kalitesinde oynanabilir. Oyun ekrana yansıtıldıktan sonra düşme gibi sorunlar yaşanmaz.

Xiaomi Mi Smart Projector 2 Pro

Xiaomi Mi Smart Projector 2 Pro
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi taşınabilir projeksiyon ürünlerinden Xiaomi Mi Smart Projector 2 Pro yüksek çözünürlük desteği ile projeksiyon cihazı tavsiye listemizin en çok tercih edilen projeksiyon modellerinden biridir. Hafif yapısı sayesinde kolayca taşınabilir. 30.000 saatlik lamba ömrüyle uzun süreli kullanım imkanı sağlar. Kablosuz bağlantı seçeneğinden faydalanarak diğer cihazlara kolayca bağlamak mümkündür.

Projeksiyon önerisi olarak sıklıkla paylaşılan Xiaomi Mi Smart Projector 2 Pro’da 10 Watt gücünde dahili hoparlör vardır. Böylece yansıtılan videoların sesini daha net almak mümkündür. Aynı zamanda ses kalitesinin düşmesi gibi sorunlar yaşanmaz. 28 desibellik gürültü seviyesi ile çalışılan ortamda sesiyle rahatsızlık vermez. Cam lambası görüntünün daha net olması konusunda büyük bir avantajdır.

ViewSonic PX701HD+

ViewSonic PX701HD+
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Projeksiyon cihazı tavsiye listemizin sıradaki ismi ViewSonic PX701HD+ hem evde hem ofiste kullanıma uygundur. 1080p çözünürlük desteği vardır. Canlı, başarılı ve parlak görüntüler sunar. Super Eco+ modu ile 20.000 saate kadar lamba ömrü uzatma olasılığı bulunmakla birlikte yoğun kullanımlarda bu süre kısalabilir.

En iyi projeksiyon cihazı seçeneklerinden ViewSonic PX701HD+ özel ViewSonic SuperColor teknolojisi sayesinde kullanıcılara hem aydınlık hem karanlık ortamlarda görüntü kalitesinden taviz vermeksizin tadını çıkarabilecekleri geniş bir renk yelpazesi sağlar. En iyi projektör denilince akla gelen ilk isimlerden ViewSonic PX701HD+ %10 dikey görüntü ayarı esnekliğine sahiptir. Kullanıcılar görüntüyü çarpıtmaksızın uzaktan kumandayla yukarı ya da aşağı kaydırabilirler. Böylece kurulum hızlı ve kolay olur.

ViewSonic M1 PLUS LED Projeksiyon Cihazı

ViewSonic M1 PLUS LED Projeksiyon Cihazı
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

LED projeksiyon tavsiye listelerinde en sık karşılaştığımız isimlerden ViewSonic M1 PLUS LED Projeksiyon Cihazı son derece gelişmiş özelliklere sahiptir. Taşınabilir sinema sistemi olarak da adlandırılan ViewSonic M1 PLUS LED Projeksiyon Cihazı iddialı cihazlardan biridir. Ev sinema projeksiyon tavsiye listelerinin vazgeçilmez isimlerinden biri olarak bir sinema sisteminden beklenen özellikleri fazlasıyla karşılar. Her yerde kullanıma uygun olması kullanıcı açısından çok büyük bir konfor anlamına gelir.

Metal bir standa sahip olduğundan sağlam bir şekilde kurulum yapma imkanı vardır. Ekstra bir aparat ya da tripod olmadan cihazı güvenle kullanmak mümkündür. En iyi projektör modellerinden ViewSonic M1 PLUS LED Projeksiyon Cihazının standı aynı zamanda cihazın taşıma sırasında zarar görmesini önler. 

854 x 480 çözünürlüğe sahip olan ViewSonic M1 PLUS LED Projeksiyon Cihazı LED ışık kaynağı kullanıyor. En iyi projeksiyon cihazlarından ViewSonic M1 PLUS LED Projeksiyon Cihazı güç koruma modunda 6 saatlik pil ömrüyle dikkat çekiyor. Göz koruma teknolojisine sahip olan ViewSonic M1 PLUS bir nesnenin cihaza fazla yaklaşması halinde gücünü otomatik olarak kesiyor.

Philips NeoPix Easy

Philips NeoPix Easy
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Projeksiyon cihazı tavsiye listemizin en popüler modellerinden Philips NeoPix Easy Android tabanlıdır. Görüntüleri True Ful HD olarak yansıtma özelliğine sahiptir. İstenilen içeriklerin Philips Android TV Projektörü ile istenildiği zaman izlenmesi mümkündür. Ana ekran özelleştirilerek favori uygulamalar görüntülenebilir. Dahili ChromeCast en sevilen içerik ve uygulamaları telefondan, tabletten ya da dizüstü bilgisayardan doğrudan televizyona ya da hoparlöre aktarmayı sağlar.

En iyi taşınabilir projeksiyon modellerinden Philips NeoPix Easy kullanıcının temel ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra internette gezinme, sabit disk ya da USB bellek gibi harici depolama birimlerinden video izleme imkanı verir. Google Assistant ile uyumlu akıllı ev cihazlarına komut vererek ışıkları kısmak ya da konforlu bir film gecesi için evin sıcaklığını ayarlamak mümkündür.

Yorum yapın