En iyi Yarış Bisikleti Tavsiyeleri

Bisiklete binmek pek çok kişi için bir yaşam tarzıdır, keyifli zamanlar geçirmenin ve spor yapmanın en güzel yoludur. Bisiklet sporuyla daha profesyonel olarak ilgilenenler ise tercihlerini en iyi yarış bisikleti modellerinden yana kullanırlar. En iyi yarış bisikleti markaları tarafından üretilen en iyi yol yarış bisikleti modelleri sürüş hassasiyetleri ve dayanıklı malzemeleri ile öne çıkarlar. 

En Hafif Yarış Bisikleti Öneri Listesi

Yarış bisikleti tavsiye listelerinde yer alan modeller bisiklet sporunun hız ve rekabet gerektiren yönünü en iyi şekilde karşılarlar. Yarış bisikletinin hafif ve dayanıklı olması başarılı bir performans sergilemeyi sağlar.

SıraMarkaPuan
1SALCANO XRS001 UCI10/10
2Scott Speedster 20 Disk Yol Bisikleti10/10
3Kron RC400010/10
4Peugeot R14 Yol Yarış Bisikleti10/9.9
5Bianchi SLR Retro Claris10/9.9
6Whistle Kanza 168210/9.9
7Salcano XRS 044 Sora10/9.8
8Race 012 54 Kadro Yol Yarış Bisikleti10/9.8
9Corelli Fit Bike 2.0 700C10/9.8
Performansı En İyi Yarış Bisikleti Tavsiyeleri

Performansı En İyi Yarış Bisikleti Tavsiyeleri

Yol yarış bisikleti tavsiye modellerine yer verdiğimiz listemizde başlangıç seviyesi modellerden en profesyonel modellere kadar farklı modellere erişebilirsiniz.

SALCANO XRS001 UCI

SALCANO XRS001 UCI
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi yarış bisikleti markaları arasında ilk sıralarda gelen Salcano’nun SALCANO XRS001 UCI modeli karbon kadro ve karbon sele borusu kullanılarak üretilmiş olup 8.3 kg ağırlığındadır. Ağırlık ekipmana ve kadro boyuna bağlı olarak değişebilir. 28 jant boyuna sahip olan SALCANO XRS001 UCI’nin kadro yapısından dolayı sele borusu sonuna kadar inmediğinden kadro boyu dikkatlice seçilmelidir. Shimano ST-7000 / RD – 7000 105 22 vites kullanılmış olup arka ruble 11 dişlidir. 

Scott Speedster 20 Disk Yol Bisikleti

Scott Speedster 20 Disk Yol Bisikleti
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Yarış bisikleti tavsiye listelerinin en çok tercih edilen modellerinden Scott Speedster 20 Disk Yol Bisikleti konforu artırmak amacıyla özel olarak tasarlanmıştır. Hassasiyetin ön planda olduğu bir vites geçişi vardır. Disk fren tasarımı performansın en üst seviyede olmasını sağlar. 

Basit bit görünüm ve güçlü bir etki yaratmak için dahili kablo tasarlanmış olup üst borudan geçen bir arka fren kablosu vardır. Vites teli ise orta göbekten alın borusuna geçmekte olup sürücünün üst gövdesini biraz daha yüksekte tutan tasarımı ile beğeni toplar. Tasarımın temelinde binicinin üst gövdesini yükseltmek, boyundaki baskıyı azaltmak ve uzun sürüşler sırasında binicinin sırtındaki baskıyı azaltmak isteği vardır. 

Kron RC4000

Kron RC4000
n11 Fiyatını Öğren!

Yarış bisikleti tavsiye listemizin sıradaki ismi Kron RC4000, ideal kadro ölçüleri ve koltuk tasarımı ile yüksek konforlu sürüşler sağlar. Rahat kullanım imkanı sayesinde uzun süreli sürüşler sırasında ortaya çıkması olası bel ve sırt sorunları giderilebilir. Dayanıklı pedal sistemi ve zincirleri sayesinde kesintisiz bir sürüş deneyimi yaşamak mümkündür. 

56 santimetrelik kadro boyu ile kolayca kullanılabilen Kron RC4000’in alüminyum kadrosu olası hasarlara karşı koruma görevini üstlenir. Tekerleklerle bağlantılı olan fren sistemi yüksek hız sırasında dahi bisikletin hızlı ve güvenli bir şekilde durmasını sağlar. Ardından güvenli kalkış imkanı sunan Kron RC4000 ile sorunsuz yolculuklar yapabilirsiniz.

Ayrıca bakınız; En İyi ve Hafif Katlanabilir Bisiklet Tavsiyeleri

Peugeot R14 Yol Yarış Bisikleti

Peugeot R14 Yol Yarış Bisikleti
n11 Fiyatını Öğren!

Yol yarış bisikleti tavsiye listemizin en çok tercih edilen isimlerinden Peugeot R14 Yol Yarış Bisikleti, alüminyum materyali ile hem darbe hem aşınma riskine karşı yüksek dayanıklılığı ile dikkat çeker. Ön vites aktarıcı fonksiyonu zorlu yollarda güvenli bir sürüş deneyimi sunar. Güvenliği artıran özelliklere sahiptir.

Alüminyum kalıver fren sistemi sayesinde güvenli bir mekanizmaya sahip olan bisikletin yol tutuşu etkindir. Yol boyu kaza riskinin minimize edilmesi için lastik kalitesi birinci sınıf üretim materyalleri ile geliştirilmiştir. Bu sayede zorlu zeminlerde sağlam tutuş için idealdir. Alüminyum maşa sistemi bulunan Peugeot R14 Yol Yarış Bisikleti’nin arka vites aktarıcı fonksiyonu işlevsel kullanım sağlayıp ağırlığı ön dişliden arka aktarıcıya ulaştırıp vitesin kolay değiştirilmesine yardımcı olur.

Bianchi SLR Retro Claris

Bianchi SLR Retro Claris
n11 Fiyatını Öğren!

Yarış bisikleti önerileri listemizdeki popüler isimlerden Bianchi SLR Retro Claris farklı özelliklere sahip yol zeminlerinde dahi üstün performans sergilemeye yardımcı olur. Asfalt yolda kullanım için ideal özelliklere sahip olan yarış bisikletinin rüzgar direncini en aza indiren tasarıma sahip gidonları değişik pozisyonlarda sürüş yapmaya uygundur. Kadro boyundan tutma koluna kadar insan anatomisiyle en yüksek uyumu sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Yüksek sürüş performansı ile yarış bisikleti öneri almak isteyenlere en çok sunulan seçeneklerden Bianchi SLR Retro Claris hava basınç değerleriyle dengeli lastik tasarımı sayesinde uzun yolda etkili performans sergiler. Bisiklet kadrosunda kullanılan hafif metal sayesinde kolay ivmelenir. Rüzgar karşısında direnç sağlar.

Ayrıca bakınız; Menzili Uzun En İyi Elektrikli Bisiklet Tavsiyeleri

Whistle Kanza 1682

Whistle Kanza 1682
n11 Fiyatını Öğren!

Yarış bisikleti önerileri olarak adı sıklıkla geçen Whistle Kanza 1682 yüksek performanslı bir yol yarış bisikleti olarak ayrı yolda kalma riskini minimize eer. Özel olarak tasarlanan donanım özellikleri sayesinde güvenli ve profesyonel kullanım için idealdir.

Whistle Kanza yol yarış bisikletinin ön vitesinde Shimano Tourney A070 ve arka vitesinde Shimano Tourney A070 Smart kullanılmakta olup böylece yol hakimiyetini ve hızı çok daha dengeli bir şekilde yönetme imkanı elde edilir. Lastikleri yarışlar ve antrenmanlar için özel olarak üretilmiştir. Bu aynı zamanda virajların ve yere temasın en iyi şekilde kontrol edilebileceği anlamına gelir.

Entegre Triple Butted kadro üzerine kurulu olan Whistle Kanza 1682 hafif bisiklet modellerindendir. Yol detaylarında kullanım kolaylığı sunması sayesinde yorucu ve uzun yolculukları konforlu bir deneyime dönüştürür. Alüminyum kumpas freni yol için genel güç ve korozyon önleyici özellikleri ile dikkat çeker.

Salcano XRS 044 Sora

Salcano XRS 044 Sora
n11 Fiyatını Öğren!

Yol yarış bisikleti tavsiye listemizdeki en iyi yarış bisikleti modellerinden bir diğeri Salcano XRS 044 Sora’dır. Salcano markasının giriş seviyesi yol bisikleti modellerinden biri olan Salcano XRS 044 Sora’nın hafif alaşımdan imal edilen alüminyum kadro ve maşası yalnızca hafifliği ile değil aynı zamanda sağlamlığı ile de dikkat çeker. Kadro geometrisinin kullanıcı konforu göz önünde bulundurularak tasarlanmış olması bisikletin diğer bir avantajıdır.

Yaklaşık 10.5 kg’lık ağırlığı ile başlangıç seviyesi yol bisikleti olarak son derece etkileyici bir performans sunar. Sora FC-R3000 (50t-34t) ayna kolu ve Shimano CS-HG400-9 (25t-11t) kaset rublesi ile performansa yönelik vites oranlarına sahip olmasının yanı sıra çift kat alüminyum jantları sağlamlığını artırır. Jant frenleri ilk etapta bazı kişiler tarafından frenleme gücü açısından dezavantaj olarak algılansa da hafifliğe katkı sağlaması temelde bir avantaj olarak değerlendirilmelidir. 

Race 012 54 Kadro Yol Yarış Bisikleti

Race 012 54 Kadro Yol Yarış Bisikleti
n11 Fiyatını Öğren!

Yarış bisikleti tavsiye listelerinin fiyat performans modelleri arasında yer alan Race 012 54 Kadro Yol Yarış Bisikleti aero dinamik yapısı ile konfor sağlar. Alüminyum yarı entegre smooth welling kadro ve 14 vites gibi özellikler ile öne çıkar. Selle Royal sele ve Carraro çift katlı alüminyum jantlar sürüş konforunun artmasına yardımcı olur. Sağladığı konfor ve yüksek performans ile sık tercih edilen yol yarış bisikleti modellerindendir.

Corelli Fit Bike 2.0 700C

Corelli Fit Bike 2.0 700C
n11 Fiyatını Öğren!

En iyi yarış bisikleti modellerinden Corelli Fit Bike 2.0 700C rüzgar direncini en aza indirip yüksek hızlara ulaşmasını sağlayacak tasarımı ile beğeni toplar. Bu sayede hızlı bir sürüş performansına erişip uzun yollar kat etmek mümkündür. Selesinin rahatlığı sürüş sırasında konfor sağlar. Hafif ve dayanıklı malzemelerden üretilmesinin yanı sıra şık tasarımı ile de dikkat çeker.

Yorum yapın