En İyi ve Kaliteli BCAA Markası Tavsiyeleri

Sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmek çoğu kişinin hayali. Bu amaç doğrultusunda pek çok kişi doğru yaşam tarzı alışkanlıkları benimsiyor, sağlıklı besleniyor ve spor yapıyor. Yoğun spor programları kas kütlesinin yorulmasına neden olduğundan bir sonraki antrenmandan önce kas kütlesinin kendisini toparlaması için yüksek miktarda protein içeren yiyeceklere gereksinim duyulur.

Bununla birlikte günlük beslenme programı içerisinde yoğun antrenmanların ardından insan vücudunun gereksinimini eksiksiz şekilde karşılayacak protein bulunmaz. Bu aşamada özel olarak geliştirilen BCAA’lar devreye girer. BCAA’lar lösin, valin ve izolösin gibi insan vücudunun hayati fonksiyonlarını destekleyen birkaç temel amino asit içerir. En iyi BCAA hangisi ve hangi BCAA alınmalı merak ediyorsanız en kaliteli BCAA çeşitlerine yer verdiğimiz BCAA önerisi listemizden faydalanabilirsiniz.

Weider Premium BCAA Powder

Weider Premium BCAA Powder
Weider Premium BCAA Powder
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

BCAA önerisi listemizin ilk sırasındaki Weider Premium BCAA Powder “hangi BCAA alınmalı” sorusuna en sık verilen yanıtlardan biridir. En iyi BCAA markası olarak anılan isimlerden biri olan Weider’ın kalitesinin ve prestijinin ürünü olan Weider Premium BCAA Powder’ın tek servisinde 6 gram BCAA ve 2:1:1 oranında izolösin, lösin ve valin bulunur. Ek olarak 1.5 gram glutamini ile kasların toplanmasını hızlandırır.

Proteinocean BCAA+

Proteinocean BCAA+
Proteinocean BCAA+
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi BCAA alternatiflerinden biri olan Proteinocean BCAA+ kolay karışan ve lösin, izolösin, valin gibi BCAA aminoasitlerini 2:1:1 oranında içeren bir ürün olma özelliğine sahiptir. Bu aminoasitler vücutta üretilmez. Yalnızca beslenme ile alınan bu temel aminoasitler yumurta, et ve süt ürünleri gibi yüksek oranda protein içeren gıdalarda bulunur. Vücut tarafından üretilmemeleri nedeniyle dışarıdan besin ya da takviye gıdalar aracılığıyla alınmalıdır. Lösin, izolösin ve valinden oluşan bir aminoasit zinciri olan BCAA, kas gelişimi ile uğraşan ve spor salonunda sık vakit geçiren kişilerin kas gelişimini hızlandırmak ve kas kaybı yaşamamak için tercih ettikleri bir alternatiftir.

Scitec Nutrition BCAA+ Glutamine Xpress

Scitec Nutrition BCAA+ Glutamine Xpress
Scitec Nutrition BCAA+ Glutamine Xpress
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

BCAA tavsiye listemizdeki Scitec Nutrition BCAA+ Glutamine Xpress’i hem BCAA hem de glutamin takviyesi olarak kullanmak mümkündür. Antrenmanları bir üst seviyeye taşıma imkanı veren Scitec Nutrition BCAA+ Glutamine Xpress yeşil limon aramasıyla antrenmanlar sırasında kullanıcıyı ferahlattığı gibi antrenman sırasında elzem aminoasitlerin de alınmasını sağlar. En iyi BCAA markası olarak kabul edilen markalardan Scitec Nutrition’ın BCAA+ Glutamine Xpress ürünü kolay çözünür ve tam 5 gram glutamin içerir. Ayrıca ek taurin içeriği ile performansa ve kas kazanımına katkı sağlar. BCAA önerisi listemizde yer alan bu ürün, kas gelişimi için en önemli aminoasitler olan en iyi BCAAlar içerir. Diğer aminoasitlerden daha anabolik olduğundan sporcular arasında son derece popülerdir. İçilebilir toz formdaki ürün daha hızlı emilim sağladığından antrenman sırasında da rahatlıkla tüketilebilir.

Grenade Defend BCAA

Grenade Defend BCAA
Grenade Defend BCAA
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

BCAA önerisi listemizdeki son zamanların en popüler ürünlerinden Grenade Defend BCAA zengin bir içeriğe sahiptir. Aynı zamanda en iyi BCAA alternatiflerinden Grenade Defend BCAA’nın her servisinde tam 7 gram BCAA vardır. Kas yıkımını ve kaybını önleyen içeriğinde şeker yoktur. Hidrasyon profiliyle antrenman performansına katkı sağlar. Diğer yandan vitamin ve mineral içeriğiyle bağışıklık sistemine katkıda bulunur.

Antrenmandan önce, sonra ve antrenman sırasında kullanılması halinde performansa ve kas kütlesine olan etkisinin gözlemlenmesi mümkündür. Fermente edilmiş BCAA olduğundan vejetaryenler tarafından da kullanılabilir. BCAA tavsiye listemizde kullanıcıların en çok ilgi gösterdiği ürünlerden Grenade Defend BCAA’nın içeriğinde pek çok BCAA ürününden farklı ve ek olarak yüksek emilim ile biyoyararlanım sağlayabilen peptit formda glutamin, lösin ve hindistan suyu ekstresi vardır. Hindistan cevizi suyu sodyum, potasyum, karbonhidrat ve klorid içeriği açısından son derece zengin bir besindir. Elektrolit bileşenleri aynı zamanda vücudun sıvı dengesine destek sağlama özelliğine sahiptir.

Supplementer BCAA

Supplementer BCAA
Supplementer BCAA
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

BCAA önerisi listemizdeki en iyi fiyat performans ürünlerinden supplementer .com BCAA antrenmanlardan önce ve sonra kullanılabilir. En iyi bcaalar arasında yer alan supplementer .com BCAA hayvansal bileşen içermediğinden veganlar ve vejetaryenler tarafından da kullanılabilir. Lezzetli aroma seçenekleri ve yüksek servis sayısı ile dikkat çeken supplementer .com BCAA 2:1:1 orana sahiptir.

Optimum Gold Standard BCAA

Optimum Gold Standard BCAA
Optimum Gold Standard BCAA
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En kaliteli BCAA ürünleri arasında yer alan Optimum Gold Standard BCAA’nın her servisinde 2:1:1 oranında 5 gram BCAA vardır. Ayrıca içeriğinde aminoasitlere ek olarak klorür, sodyum, C vitamini ve magnezyum gibi önemli maddeler vardır. Uygun fiyatıyla dikkat çeken ürünlerden biri olan Optimum Gold Standard BCAA zengin içeriğiyle bağışıklık sistemine destek olur. Hafif ve içimi kolay Optimum Gold Standard BCAA, BCAA’lar dışında özel ekstreler içeren bir formüle sahiptir. C vitamini ve magnezyum içeren Optimum Gold Standard BCAA bitkisel ekstre içerdiğinden hafif köpürebilir. En iyi BCAA markası olarak kabul edilen bir marka tarafından üretilen Optimum Gold Standard BCAA özellikle vücut geliştirme ve dayanıklılık sporcularının ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştirilmiştir. İçerisinde yer alan C vitamini egzersiz sırasında ve sonrasında bağışıklık sisteminin normal fonksiyonlarının devamlılığına katkıda bulunur. C vitamini ve magnezyum kombinasyonu egzersiz sırasındaki halsizliğin ve bitkinliğin azaltılmasına önemli rol oynar.

Hardline BCAA Fusion

Hardline BCAA Fusion
Hardline BCAA Fusion
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Fiyat performans konusunda en iyi BCAA alternatiflerinden Hardline BCAA Fusion’ın içinde tek serviste 7 gram BCAA vardır. Ayrıca kaslardaki protein sentezi açısından en önemli aminoasit olarak kabul edilen Lösin oranı da son derece yüksektir. B6 vitamini içerdiğinden protein emilimini de artırma özelliğine sahip olan Hardline BCAA Fusion BCAA tavsiye listemizin en beğenilen isimlerindendir. Ek olarak bulundurduğu glutamin kasların onarımını sağlayan formülünü hızlandırır.

Ayrıca bkz: En iyi Multivitamin önerileri.

Ronic Nutrition BCAA Ultimate

Ronic Nutrition BCAA Ultimate
Ronic Nutrition BCAA Ultimate
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

BCAA önerisi listemizdeki diğer isim Ronic Nutrition BCAA Ultimate yaklaşık 80 porsiyondur. Hem sindirimi hem de böğürtlen aromasıyla içimi kolay olan Ronic Nutrition BCAA Ultimate aynı zamanda vegan beslenmeye de uygundur. İçeriğinde ilave şeker, yağ ya da karbonhidrat bulunmaz. Yoğun antrenman dönemlerinde aminoasit dengesinin korunmasında ve kas yorgunluğunun azaltılmasında önemli bir rol oynar. Kas protein sentezini artırdığı gibi protein yıkımının ve kas kaybının engellenmesi görevini de üstlenir. Ayrıca kan şekeri seviyesini düşürmeye yardımcı olduğu da bilinir.

Ayrıca bkz: En etkili L-Carnitine önerileri.

SSN Sports Style Nutrition BCAA

SSN Sports Style Nutrition BCAA
SSN Sports Style Nutrition BCAA
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi bcaalar arasında bulunduğundan BCAA önerisi listemizde de kendisine yer bulan SSN Sports Style Nutrition  başlangıç seviyesindeki antrenman günlerinde, antrenmanlardan yarım saat önce ya da antrenman sırasında 1/2 ölçek, gece yatmadan önce ya da herhangi bir ara öğünde 1/2 ölçek olmak kaydıyla günde toplam 1 ölçek alınabilir. Özel içeriği ile sporcuların özel beslenme ihtiyacını karşılama, yoğun fiziksel aktivite dönemlerinde aminoasit dengesini koruma ve antrenman performansını geliştirme konusunda faydalıdır. İçerdiği özel Palatinose karbonhidratı BCAA’nın aminoasit bileşenlerini kas kütlesine taşıdığı gibi hücrelere geçişine de yardımcı olma özelliğine sahiptir.

FLAVA Citrulline Malate

FLAVA Citrulline Malate
FLAVA Citrulline Malate
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Özellikle sporcular arasında sıklıkla tercih edilen bir amino formu olan FLAVA Citrulline Malate, saf citrulline’e göre yorgunluğa karşı çok daha fazla etkilidir. Antrenmanlar öncesi kullanılan popüler bir aminoasit olarak yoğun antrenman programları olan kişiler için ideal bir ürün olarak kabul edilir.

Ayrıca bkz: En iyi kreatin markası.

Yorum yapın