En İyi ve Avantajlı Kredi Kartı Önerileri

Bankaların müşterilerine sunduğu ve en çok ilgi gören kredili ürünlerin başında kredi kartı gelir. Kredi kartı müşteri özelinde tanımlanan bir limite sahiptir. Kredi kartı sahiplerinin bu limit dahilinde yaptıkları harcamalar, her ayın belirli bir günü olan hesap kesim tarihinde kesilen ekstre ile kendilerine bildirilir. Kredi kartı ekstresinde görülen dönem borç bakiyesinin tümünün son ödeme tarihinde ödenmesi gerekir. Aksi takdirde gecikme faizi yansır. 

Bununla birlikte günümüzde bankalar müşterilerine son derece avantajlı tekliflerle gelmekte; kredi kartı kullanıcıları taksitli alışveriş, taksitli nakit avans, ekstre taksitlendirme ya da ekstre erteleme gibi çeşitli imkanlardan faydalanabilmektedir.

En Çok Tercih Edilen Kredi Kartı Önerileri

Ülkemiz bankaları müşterilerine farklı özelliklere sahip kredi kartları sunar. Seçeneğin fazla olması nedeniyle en iyi kredi kartı hangisi sorusunun yanıtı tüketiciler nezdinde önem kazanır. Hepimiz biliyoruz ki, kredi kartı doğru kullanıldığı takdirde son derece avantajlıdır. Nakit paranız olmasa da alışverişlerinizi yapma ve taksitli nakit avans çekerek nakit ihtiyacınızı karşılama gibi faydalar sağlar. Peki, en avantajlı kredi kartı hangisi?

En Avantajlı Kredi Kartı Tavsiye Listesi 

En güzel kredi kartı çoğu kişi için en avantajlı kredi kartı ile eş anlamlıdır. En mantıklı kredi kartı kullanıcı özelinde değişebilen ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayan kredi kartı olsa da en çok tercih edilen kredi kartı genellikle tüm kullanıcıların ortak beklentilerine hitap eden özelliklere sahiptir. En iyi kredi kartı olarak bilinen kredi kartlarının yer aldığı kredi kartı öneri listemizde sizlere hangi kredi kartının hangi avantajları sağladığı konusunda bilgiler vermeye çalıştık.

Enpara.com Kredi Kartı

Enpara.com Kredi Kartı
En Para Kredi Kartı Başvur!

En iyi aidatsız kredi kartı ekşi sözlük dahil olmak üzere pek çok yerde yanıtı aranan sorulardan biridiri. Siz de kredi kartı başvurusunda bulunacaksanız, daha fazla araştırma yapmanıza gerek kalmadan size en avantajlı kredi kartı ve en iyi öğrenci kredi kartı olarak Enpara.com kredi kartından bahsedebiliriz. En iyi aidatsız kredi kartı olan Enpara kredi kartı, bu avantajı size yalnızca sınırlı bir süre için sunmaz. Yani Enpara kredi kartı ömür boyu yoktur ve bu durum kredi kartı sözleşmesinde açık bir şekilde ifade edilerek tüketicilerin hakları koruma altına alınmıştır.

Enpara kredi kartı kullanıcıları, QNB Finansbank ile anlaşmalı olan üye iş yerlerinden taksitli alışveriş yapma imkanına sahiptir. Her ay 3 harcamalarını, toplamda 6.000 TL’ye kadar herhangi bir ücret ya da faiz ödemeksizin sonradan taksitlendirmeleri de mümkündür. 

Elbette Enpara.com kredi kartının özellikleri yalnızca kredi kartının fiziksel kullanıldığı alışverişlerde geçerli değil. İnternet üzerinde de Enpara.com kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Güvenliği elden bırakmak istemeyenlerdenseniz Enpara.com kredi kartınızı internet alışverişlerine dilediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Enpara.com kredi kartınıza internet alışverişleriniz için aylık sabit bir limit tanımlamayı ya da kredi kartınıza bağlı olarak işlem gören bir sanal kredi kartı oluşturup tanımladığınız limitle internet alışverişlerinizi yapmayı tercih edebilirsiniz.

Eğer Enpara.com kredi kartınız varsa ve acil nakit ihtiyacınız oluştuysa endişelenmenize gerek yok. Kredi kartınızın limiti dahilinde 12 aya varan taksit seçenekleriyle nakit avans kullanarak nakit ihtiyacınızı çözümleyebilirsiniz.

Enpara.com kredi kartı avantajları hakkında çok daha fazla bilgi edinmek ve Enpara.com kredi kartı sahibi olmak artık çok kolay. Eğer Enpara müşterisiyseniz ve Enpara.com kredi kartınız yoksa Enpara.com kredi kartı sahibi olmak için internet ya da cep şubesi aracılığıyla kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Enparalı değilseniz ve Enpara.com kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız da başvuru adımı çok kolay. Buraya tıklayarak başvurabilir ve başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde en kısa sürede görüntülü görüşme ya da müşteri temsilcisinin ziyareti ile Enparalı olabilir ve kredi kartınızı teslim alabilirsiniz. Böylece Enparalı olmanın beraberinde getirdiği ve her geçen üzerine yenileri eklenen sayısız avantajın ayrıcalığını yaşamaya başlayabilirsiniz.

Bonus Kredi Kartı

Bonus Kredi Kartı

En avantajlı kredi kartı listemizin diğer ismi olan Garanti Bonus kart ile ilgili olarak ilk söylememiz gereken yıllık kredi kartı aidatının olduğudur. Bonus kartın birçok farklı türü vardır ve hepsinin yıllık kart aidatı farklıdır.

Kredi kartı tavsiye listelerinde yer alan isimlerden Garanti Bonus kart işlem taksitlendirme özelliği ile peşin alışverişleri taksitlendirme, ekstre atlat özelliği ile istenilen ekstreyi 1 ay sonraya erteleme, işlem erteleme özelliği ile istenilen işlemi 1 ay öteleme imkanı sunar. 

Bonus kart kullanıcıları taksitli para ile acil para ihtiyaçlarını karşılayabilir, hesaplarında para olmasa dahi karttan havale/EFT özelliğinden faydalanarak Garanti BBVA Mobil, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı ve Garanti BBVA ATM’lerinden havale ve EFT yapabilirler. 

Maximum Kredi Kartı

Maximum Kredi Kartı

Türkiye’de en çok tercih edilen kredi kartı isimlerinden bir diğeri İş Bankası Maximum kredi kartıdır. Son derece fazla üye iş yeri sayısına sahip olan Maximum kart en avantajlı kredi kartı ürünlerinden biridir. 

Maximum kart kullanıcıları yaptığı harcamaların bir kısmını MaxiPuan sistemi ile geri kazanır ve alışverişlerinde TL olarak harcama imkanını elde ederler. Maximum Kart’ın diğer bir özelliği başta sinema harcamaları olmak üzere kültür – sanat harcamalarında ek indirimlerden ve kampanyalardan yararlanma imkanı vermesidir. Ayrıca anlaşmalı olup olmaması fark etmeksizin pek çok yerde MaxiPuan ayrıcalığından faydalanabilirler. 

İş Bankası’nın mobil uygulaması sayesinde kartın sağladığı ek avantajlardan faydalanabilirler. Yurt içi ve yurt dışı harcamalardan MaxiPuan kazanan kullanıcılar yurt dışı harcamalarının USD ve/veya EUR döviz cinsi üzerinden borç kaydedilmesini talep edebilirler. Bu sayede yurt dışı harcamalarını ilgili döviz cinsi üzerinden ödeme imkanına sahip olurlar. 

Maximum kart limitine bağlı olarak nakit avans ya da taksitli nakit avans çekebilirler. Geri ödemelerini 12 aya varan vadelerle ve eşit taksitler ile yapabilirler. Maximum kart başvuruları İş Bankası’nın internet sitesinden, şubelerinden, bankamatiklerinden ve telefon şubesinden yapılabileceği gibi kısa mesaj atarak da yapılabilir.

Paraf Kredi Kartı

Paraf Kredi Kartı

Kredi kartı tavsiye listemizin sıradaki ismi Paraf kredi kartı pek çok farklı avantajı kullanıcılara sunar. Halkbank’ın kredi kartı olan Paraf kredi kartı yıllık kart aidatı olan kredi kartlarından biridir. Peşin harcamalarda ücretsiz taksit imkanı ve yakıt harcamalarında ParafPara kazanma gibi çeşitli ayrıcalıklara sahiptir. 

Her sektör için ücretsiz taksitlendirme ya da %10’a varan geri ödemesi ile pek çok seçenek sunan Paraf kredi kartının Paraf Platinium, Parafree, Parafly ve Eczacı Paraf gibi kart seçenekleri arasından; en çok harcama yapılan ya da çalışılan sektöre göre seçim yapmak ve ekstra indirimlerden faydalanmak mümkündür. 

Paraf kredi kartının GastroClub üyeliği ile 15 ilde 400’den fazla restoranda indirimden yararlanılabilir. Tüketiciler kampanyalarını ve kampanyalarının zamanını belirleyebilir, kullanılabilir nakit avans limitleri kadar taksitli nakit avans çekebilir, Paraf borçlarını 12 aya kadar taksitlendirerek ödeyebilirler. Ayrıca Paraf üye iş yeri olan ya da olmayan iş yerlerinde yaptıkları peşin harcamalarını sonradan taksitlendirebilirler. 

Ziraat Bankası Bankkart

Ziraat Bankası Bankkart

Ziraat Bankası Bankkart kredi kartı öneri listemizde hem kredi kartı hem banka kartı olarak kullanılabilen bir kart olarak kendine yer bulur. Kartın ön yüzünde kredi kartı numarası, arka yüzünde ise banka kartı numarası bulunur. POS ya da ATM’de kullanım sırasında hangi kartın kullanılacağı seçilerek işlem yapılabilir.

Ziraat Bankası Bankkart ile anlaşmalı üye iş yerlerinde taksitli alışveriş yapmak, kampanyalara katılmak, birbirinden cazip indirimlerden faydalanmak ve puan kazanmak mümkündür. Banka kartı tarafıyla anlaşmalı üye iş yerlerinden taksitli alışveriş yapmak için kullanıcının KMH’ının bulunması gerekir. 

Akbank Axess

Akbank Axess

Kredi kartı öneri listelerinde mutlaka yer alan isimlerden Akbank Axess ile yurt içinde ve yurt dışında alışveriş yapmak, acil nakit ihtiyaçlarını avantajlı bir şekilde karşılamak mümkündür. 

Akbank Axess kullanıcıları, yaptıkları alışverişlerden bol bol Chip-para kazanır ve yüzbinlerce noktada kendilerine sunulan taksit imkanlarından faydalanabilirler. Ayrıca kazandıkları Chip-paraları Axess üye iş yeri ağında istedikleri gibi harcayabilirler. 

750 TL ve altındaki alışverişlerini Axess temassız kredi kartıyla, şifre girmeksizin tek bir dokunuşla yapabilirler. Kredi kartından faturalarının otomatik olarak ödenmesi için otomatik ödeme talimatı verebilir, faturaları takip etme derdinden kurtulabilirler. Ayrıca her ay Axess’in sunduğu kampanyaları ve fırsatları takip ederek ek para kazanmak da mümkün. 

Bonus Genç

Bonus Genç

En iyi öğrenci kredi kartı seçenekleri arasında yer alan Bonus Genç 18 ila 25 yaş arası gençlerin kullanımına yönelik olarak tasarlanmış bir kredi kartıdır. Alışveriş kolaylığı, fast food, restoran ve kahve zincirlerine özel bonuslar kazanma imkanı veren Bonus Genç ile oyun dünyasından ekstra indirimler, market alışverişlerinde ekstra bonus kazanma ve geniş taksit seçeneklerinden faydalanma imkanı vardır. 

Bu sayede öğrenciler eğlenceden yeme – içmeye, e-ticaretten Steam oyunlarına, elektronikten giyime kadar akla gelebilecek her alanda Bonus fırsatları ile alışveriş yapma ayrıcalığından yararlanabilirler. 

Ayrıca Bonus Genç ile Garanti BBVA ATM’lerini kullanarak vadesiz hesaplarına ulaşabilirler. Para yatırma ve çekme işlemlerini yapabilirler. Tüm bunların yanı sıra Bonus Genç kullananlar herhangi bir kart ücreti ödemezler.

HSBC Advantage Kredi Kartı

HSBC Advantage Kredi Kartı

Kredi kartı öneri listemizdeki en çok tercih edilen kredi kartı seçeneklerinden bir diğer HSBC Advantage kredi kartıdır. HSBC Advantage kredi kartı kullanıcıları yurt içindeki tüm HSBC Bank şubeleri ve ATM’leri ile diğer bankaların ATM’lerinden nakit avans çekerek acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Ayrıca HSBC Bank Telefon Bankacılığı ya da HSBC Bank Bireysel İnternet Bankacılığı üzerinden kredi kartlarından nakit avans çekip vadesiz hesaplarına para aktarabilirler.

Aynı zamanda Advantage NakitPuan ve Advantage TatilPuan programlarından faydalanabilirler. Kartlarının çalınması, kaybolması ya da kredi kartları ile aldıkları eşyaların zarar görmesi ve belirli şartların sağlanması durumunda kayıp – çalıntı alışveriş teminatından, ücretsiz acil kart yenileme ve nakit avans hizmetlerinden faydalanabilirler.

HSBC Advantage kart sahipleri AVIS’ten %25 indirimle araç kiralayabilirler. PROGO transfer hizmetlerinde ise %25’e varan indirimlere sahip olabilirler. 750 TL’ye kadar olan alışverişlerini HSBC Advantage kredi kartının temassız ödeme özelliğinden faydalanarak hızlı bir şekilde tamamlayabilirler. 

Tüm bunların yanı sıra HSBC Advantage kart sahipleri istedikleri kadar ek kart çıkarabilirler, üstelik bu ek kartların limitini ve nakit çekim yetkisini kendi limitleri dahilinde belirleme imkanını elde ederler. 

ING Light Kart

ING Light Kart

En iyi aidatsız kredi kartı seçeneklerinden biri olan ING Light kart kullanıcıları, kredi kartlarını peşin alışverişlerinde kullanıp daha sonra vade farklı taksitlendirebilirler. ING Light kartın belirli özelliklerinden faydalanmak için ekstra kart ücreti ödenmesi gerekir.

Yorum yapın