En İyi Tuşlu Telefonlar 2023

Cep telefonlarının hayatımıza girdiği ilk zamanlarda şu an kullandığımız modellerin özelliklerini hayal dahi etmemiz mümkün değildi. İlk kullanım amacı mobil iletişimi sağlamak olan cep telefonları adeta bir devrim geçirerek günümüzde hemen her işimizi görmek için tercih ettiğimiz son derece işlevsel cihazlar haline geldi. Akıllı telefon olarak adlandırılan bu cihazlar temelde aynı işlevi çok daha gelişmiş özellikler eşliğinde yerine getirirler.

Pek çok kullanıcı mobil telefon markalarının ürettiği üstün özellikli modelleri kullanmayı tercih etse de bazı kişiler hala daha tuşlu cep telefonu kullanmayı tercih ederler. Üstelik günümüzde tuşlu telefonlar da eski zamanlara göre çok daha donanımlı bir hale geldi. İnternete giren tuşlu telefonlar bile olduğundan tuşlu telefon kullanmak isteyenler tuşlu telefon önerisi almayı ve seçimlerini bu doğrultuda yapmayı tercih ediyor. Bu nedenle WhatsApp destekleyen tuşlu telefonlar 2023 yılında hala merak ediliyor.

Samsung B310E Dual Sim

Samsung B310E Dual Sim
Samsung B310E Dual Sim
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

En iyi tuşlu telefon 2023 listemizdeki ilk model Samsung B310E Dual Sim. Özellikle aynı anda iki farklı hat kullananlar için en iyi tuşlu telefon modeli olan Samsung B310E Dual Sim tek telefonda iki farklı numaranın buluşması için en uygun ortamı hazırlıyor. Böylece kullanıcılar aynı ekran üzerinden hem özel hem iş telefonlarını yönetebiliyor. İsterlerse arama kayıtlarını inceleyebiliyor, mesajlarını kontrol edebiliyor. Kompakt tasarımlı ve hafif Samsung B310E Dual Sim sahip olduğu özellikler sayesinde tuşlu telefon tavsiye listelerinde en sık rastlanan model olma özelliğini koruyor. Ses kaydetme, video oynatma ve müzik çalma gibi özellikler sayesinde telefondan alınan verim maksimum düzeye çıkıyor.

Nokia XL Nokia 206

Nokia XL Nokia 206
Nokia XL Nokia 206
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Tuşlu telefon önerisi olarak sıklıkla karşılaşılan modellerden Nokia Asha 206 büyük ekranı ve dokunmaya duyarlı, iyi yerleştirilmiş tuşların yanı sıra sade ve zarif tasarımıyla göz kamaştırır. Bejeweled, Medal of Honor ve Need For Speed gibi en popüler oyunlardan bazılarının ücretsiz yüklü olduğu Nokia Asha 206’da Facebook, Twitter ve eBuddy gibi uygulamalardan yararlanarak arkadaşlarınızla iletişim kurabilirsiniz. Nokia Xpress tarayıcısının diğer tarayıcılardan daha verimli olması nedeniyle daha eğlenceli, ekonomik ve kolay bir şekilde internet keyfi sürme ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Ayrıca Tunewiki Sosyal Medya Çaları ve Pictelligent kamera uygulamalarını da beraberinde getirmektedir.

Alcatel 2003D

Alcatel 2003D
Alcatel 2003D
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Alcatel 2003D en iyi tuşlu telefonlar arasında popülerliğini koruyor. 10.3 mm’lik süper ince, kompakt ve şık tasarımıyla dikkat çeken Alcatel 2003D modern ve yenilikçi tarzın temsilcisidir. Tuşlu telefon kullanmaktan vazgeçemeyenlerin tercihi olan Alcatel 2003D 2.4 inçlik ekranıyla bir tuşlu telefondan fazlası haline geliyor. Micro SD yuvası sayesinde içerisindeki fotoğraflar ve belgeler her istenildiğinde hafıza kartıyla istenildiği zaman farklı bir telefona ya da cihaza aktarılabiliyor. Tek bir şarjla çok uzun süre boyunca kusursuz iletişimi kesintisiz sürdürme imkanı veriyor. Sınıfının açık ara en kaliteli hizmetini sağlayan Alcatel 2003D en iyi tuşlu telefon modellerinden biri olarak kullanıcılar tarafından sıklıkla öneriliyor.

Nokia 5130

Nokia 5130
Nokia 5130
N11 Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

En çok önerilen ve en iyi Nokia tuşlu telefon modellerinden Nokia 5130, 240×320 piksel ekran çözünürlüğüne sahiptir. 2.0 inç ekranı ve işlevsel tuş takımıyla konforlu kullanım imkanı sağlar. 600 MHz ARM 11 işlemci kullanılan Nokia 5130 yüksek performansıyla dikkat çekiyor. 1020 mAh pil gücü bulunan Nokia 5130’un Stand By süresi 288 saat, kesintisiz konuşma süresi 6 saat ve kesintisiz müzik dinleme süresi 21 saattir. Micro SD kart desteğiyle hafızası 16 GB’a kadar artırılabilir. Aynı zamanda bluetooth bağlantı özelliği ve radyo bulunan Nokia 5130 yüksek performansıyla en iyi tuşlu telefon 2023 listemizin iddialı isimlerinden olmayı başarıyor.

Blackberry Bold 9700

Blackberry Bold 9700
Blackberry Bold 9700
Hepsiburada Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

En iyi tuşlu telefon modellerinden Blackberry Bold 9700, 480×360 piksel ve 2.4 inç TFT ekran özelliklerine sahiptir. Blackberry Bold 9700’ün bekleme süresi 408 saat ve konuşma süresi 6 saattir. Nispeten küçük boyutlara sahip cihazda Q klavye vardır. Optik yön tuşu kolay kullanım imkanı sağlar. Ayrıca ana menüsü geri dönüş tuşları dahil olmak üzere rahatça kontrol edilebilecek şekilde tasarlanmıştır.

Tuşlu telefon tavsiye listemizdeki modellerden biri olan Blackberry Bold 9700’ün sağ ve sol tarafında Blackberry için bir klasik olan kısayol tuşları vardır. Blackberry işletim sisteminin 5.versiyonuyla çalışan Blackberry Bold 9700’de fotoğraf gönderirken çözünürlük seçme imkanı vardır. Güçlü bağlantı seçenekleriyle kesintisiz internet erişimi sağar. Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısı olan Blackberry Bold 9700’de video izlemek de ekran özellikleri nedeniyle son derece keyifli. Cihazın dahili hafızası 256 Mb olduğundan video ve müzik içerikleri için MicroSD kart kullanmak gerekir.

Samsung Power E1207 Dual Sim

Samsung Power E1207 Dual Sim
Samsung Power E1207 Dual Sim
N11 Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Tuşlu telefon fiyatları yeni nesil akıllı telefon fiyatlarına göre çok daha uygun olmakla birlikte Samsung Power E1207 Dual Sim uygun fiyatına karşın pek çok özelliğiyle göz dolduruyor. En iyi tuşlu telefonlar arasında sayılan Samsung Power E1207 Dual Sim temel iletişim teknolojilerini pratik bir tuş takımıyla buluşturarak dinamik bir yapı ve kullanım kolaylığı sunuyor. Yönlendirme seçenekleri, kısa yol tuşları ve işlevsel araçlarıyla dikkat çeken Samsung Power E1207 Dual Sim’de iki farklı GSM operatörünü aynı anda kullanmak da mümkün. 430 saate kadar bekleme ve 8 saate kadar konuşma süresi sağlayan güçlü bataryasıyla Samsung Power E1207 Dual Sim en iyi tuşlu telefon 2023 listemizde yer almayı kesinlikle hak ediyor.

Nokia 210 Tuşlu Cep Telefonu

Nokia 210 Tuşlu Cep Telefonu
Nokia 210 Tuşlu Cep Telefonu
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

En iyi Nokia tuşlu telefon denilince kullanıcıların favorilerinden olan Nokia 210 Tuşlu Cep Telefonu renkli ekranı ve pratik uygulamalarıyla akıllı telefon performansı sergilemekten geri kalmıyor. Kamera özelliği ve çift hat desteğiyle en iyi tuşlu telefon modelleri arasında sayılıyor. Ergonomik yapısı nedeniyle avuç içine kolayca sığabiliyor. Nokia 210 Tuşlu Cep Telefonu 65.000 renk algılama kapasitesi ve TFT ekran teknolojisiyle tuşlu telefon performansı konusunda çıtayı çok yükseklere çıkarmayı başarıyor. 167 PPI piksel yoğunluğuyla canlı ekran deneyimi sunmasının yanı sıra 1020 mAh gücündeki bataryasıyla uzun bir kullanım ömrü vadediyor. 480 saat bekleme ve 18 saat konuşma süresi olan Nokia 210 Tuşlu Cep Telefonu’nun bataryasını değiştirme imkanı da var.

Samsung Power B350

Samsung Power B350
Samsung Power B350
N11 Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Samsung’un tuşlu telefon tavsiye listemizdeki diğer bir modeli Samsung Power B350 uzun ömürlü 1200 mAh piliyle daha fazla güç sağlıyor. Pili azalmış olsa dahi gerekli olmayan işlevleri kapatıp cihazdan daha uzun süre faydalanmak amacıyla Ultra Güç Tasarruf Modu’na geçmek Samsung Power B350’yi en iyi tuşlu telefonlar arasına sokuyor. Seçilmiş renkli seçim modu kullanılarak 2MP arka kameradan çok daha fazlasını elde etmek mümkün. Çekimin bir kısmında istenilen rengi zenginleştirip kalan renkleri griye çevirme imkanı var. Diğer yandan Samsung Power B350 en özel anlarınızı Opera Mini tarayıcısıyla paylaşmaya, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya platformları için paylaşım seçenekleri sunmaya olanak tanıyor. Video kırpma ve yer imi koyma amacıyla kullanılan video oynatma kontrolü sayesinde daha zengin bir medya deneyiminin keyfini çıkarmak çok kolay.

Yorum yapın