En İyi Tansiyon Aleti Markaları ve Önerileri

Tansiyon kadın erkek farklı yaş grubundan pek çok kişinin yaşadığı sağlık sorunlarının başında gelir. Tansiyonun doğru ölçülmesi sağlık açısından çok önemlidir. Bu nedenle en iyi tansiyon aleti seçimi yapılmalıdır. En iyi tansiyon aleti hangisi diye merak ediyorsanız sizin için hazırladığımız tansiyon aleti tavsiye listemizden faydalanabilirsiniz.

Doğru Ölçüm Yapan En İyi Tansiyon Aleti Tavsiye Listesi

SıraMarkaPuan
1Beurer BM  2710/9.9
2Omron M210/10
3Beurer BM 2810/9.9
4Hartmann Veroval Compact10/9.8
5Nimo HKD-0210/9.8
6Acura 9080K10/9.9
7Mesilife A-35A10/9.8
8Acura 908010/9.8
9Dodo LD-56610/9.7
10Freely BP-220610/9.7
En İyi Tansiyon Aleti Önerileri

Tansiyon aleti en iyisi olarak pek çok marka saymak mümkün olsa da en iyi tansiyon aleti markaları arasında seçim yaparken bazı unsurlara dikkat edilmelidir. Tansiyon aleti önerisi listemizde ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun en iyi tansiyon aleti markası alternatiflerine ulaşabilirsiniz.

En İyi Tansiyon Aleti Önerileri

En iyi tansiyon aleti yorumlar incelenerek seçilebilse de tansiyon aletinin özelliklerinin detaylı bir şekilde incelenmesi çok önemlidir. Gelin tansiyon aletleri en iyisi olarak anılan isimlere bir göz atalım.

Beurer BM  27

Beurer BM  27
Beurer BM  27
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi tansiyon aleti modellerinden Beurer BM  27 tam otomatik tansiyon ve nabız ölçümü yapar. Üst koldan ölçüm yapar. Kısa sürede ölçüm yaptığı gibi ölçüm sırasında kalpte oluşabilecek ritim bozukluklarını da gösterir. Aynı zamanda 120 ölçüm hafızasına sahiptir. Büyük tansiyon ve küçük tansiyonun yanı sıra nabız gösterme özelliği de vardır.

Ortalama hesaplama ve otomatik kapanma özellikleri bulunan Beurer BM  27’nin LCD göstergesi ve düğmeleri kolayca kullanılabilir.

Omron M2

Omron M2
Omron M2
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

En iyi tansiyon aleti markaları içinde yer alan Omron’un pek çok farklı tansiyon aleti modeli vardır. Aynı zamanda Omron tansiyon aleti tavsiye listelerinin değişmez isimlerinden biridir. Omron M2 tansiyon aleti tüm ihtiyaçları karşılamaya yönelik kolay ve pratik bir çözümdür. Full otomatik Omron M2 iyi tasarlanmış bir üst kol aletidir. Hızlı, rahat ve kesin tansiyon ölçümü için ihtiyaç duyulan gereksinimleri karşılama özelliğine sahiptir. 

Verileri kayıt altında tutan Omron M2 tansiyon aleti düzensiz kalp atışını belirler ve kullanıcıyı bilgilendirir. Ayrıca manşetin doğru sarılıp sarılmadığını gösteren Omron M2’nin doğruluğu ve güvenilirliği büyük sağlık kuruluşlarının gerçekleştirdiği testlerde kanıtlanmıştır. Kan basıncına göre ayarlanan hızlı ve konforlu şişirme özelliği vardır. 30 adet hafıza kaydı saklayabilir. 

Beurer BM 28

Beurer BM 28
Beurer BM 28
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

En iyi tansiyon aleti markası Beurer’in Beurer BM 28 modeli 4 kullanıcıya kadar destek verir. Geniş ekranı sayesinde kullanıcılara kolaylık sağlar. Yanlış kullanımlarda uyarı veren Beurer BM 28’in konuşma özelliği yoktur. En çok tercih edilen tansiyon aletleri arasında yer alır.

Tansiyon aleti önerisi listelerinin en beğenilen isimlerinden Beurer BM 28 üst koldan nabız ve tansiyon ölçümü yapar. Kayıtlı tüm ölçüm değerlerinin ortalamasını alır. Manşet oturma kontrolü vardır. Alarm fonksiyonu olan Beurer BM 28 ekranındaki bilgiler kolay okunabilir. Ölçüm sonuçlarını renkli skalayla kademelendirir. 22 ila 42 cm arasındaki üst kol çevreleri için uygun olan Beurer BM 28 aritmi tespiti de yapar.

Tarih ve saat ile otomatik kapanma özellikleri vardır. Uygulama hatalarında mesaj verir. Pil değiştirme göstergesi kullanım kolaylığı sağlar.

Hartmann Veroval Compact

Hartmann Veroval Compact
Hartmann Veroval Compact
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

En iyi tansiyon aleti markası olarak kabul edilen isimlerden Hartman’ın Veroval Compact tansiyon aleti; tam otomatik koldan ölçer bir tansiyon aletidir. Compact kardiyak aritmileri tespit edip kullanıcıya gösterir. Ölçülen değerlerin kolay bir şekilde okunmasını sağlayan geniş bir ekranı vardır. 22 – 42 cm manşet ölçüsü olan Hartmann Veroval Compact’ta manşet pozisyon kontrolü de vardır. 

Nimo HKD-02

Nimo HKD-02
Nimo HKD-02
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

En iyi tansiyon aleti modellerinden biri olarak kabul edilen Nimo HKD-02 tansiyon aletinin pratik bir kullanım imkanı vardır. Nimo HKD-02 kullananlar yalnızca tek bir tuşa basarak tansiyon ölçümlerini yapabilirler. Tek bir tuşla işlem gerçekleştirme imkanı sunan etkili ve fonksiyonel tasarımı sayesinde tansiyon ölçme işlemi çok daha kolay, rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Nimo HKD-02 tansiyon aleti yapılan tansiyon ölçümlerinin ardından son üç tansiyon ölçüm değerini alır. Ortalama alma özelliğinden yararlanarak tansiyon ölçümlerinin analizi çok daha detaylı bir şekilde yapılabilir. Böylece Nimo HKD-02 tansiyon aletinin kullanım işlevi de artar. 

Nimo HKD-02’nin tam bir uyumluluk sergileyen kaliteli bir manşon tasarımı vardır. Bu sayede obezite sorunu yaşayan ve hamile kişiler de kullanabilir. Geniş LCD ekranı tansiyon ölçümlerinin sonuçlarını görüntülemeye uygundur. Geniş LCD ekranı üzerinde yazılan yazılar büyük boyutlu olduğundan tansiyon ölçüm işlemlerinin sonuçlarını kolayca okumak mümkündür. 

Kullanıcılar tansiyonlarını ölçtükleri zaman hafıza kısmında sonuçlarını depolama imkanına sahiptir. 240 ölçüm depolayabilecek hafızaya sahiptir. İki kullanıcının kullanımına uygundur. Nimo tansiyon aletinin çift kullanıcı desteği vardır. Bu sayede iki kullanıcının kendilerine ait tansiyon ölçümlerini ayrı ayrı depolaması mümkün olmaktadır.

Acura 9080K

Acura 9080K
Acura 9080K
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Konuşan tansiyon aleti tavsiye listelerinin popüler isimlerinden biri Acura 9080K’dır. Kullanımı son derece kolaydır. Güvenli ölçüm yapmak için tercih edilebilecek en iyi tansiyon aleti modellerindendir. Kullanılmaya başladığı andan itibaren kullanıcıya sesli olarak yol gösterir ve tansiyonu söyler.  Ekrana bakarak küçük tansiyon, büyük tansiyon ve kalp hızı verilerinin okunması gerekliliğini ortadan kaldırır.  

Kola doğru bir şekilde yerleştirildikten ve düğmesine bastıktan sonra kolayca çalışır ve tansiyonu ölçer. Hassas manşeti kola tam oturur. Yumuşak şişme özelliği rahat bir ölçüm imkanı verir. 1 dakika kullanılmadığında otomatik olarak kapanır.

Mesilife A-35A

Mesilife A-35A
Mesilife A-35A
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Tansiyon aleti önerisi listemizdeki sıradaki isim Mesilife A-35A saklama çantası ve hareket algılama sensörüyle son derece avantajlı bir üründür. Üst koldan tansiyon ölçerken düzensiz nabız atış kontrolü de yapar. 60 adet hafızası vardır.

Acura 9080

Acura 9080
Acura 9080
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

En iyi tansiyon aleti markası isimlerinden biri olan Acura’nın 9080 modeli 199 ölçüm kapasitesine sahiptir. Uzun pil ömrüyle dikkat çeken Acura 9080, 1 dakika içinde kullanılmadığı durumlarda otomatik bir şekilde kapanır.

Geniş ve uzun manşete sahiptir. Tek tuşla çalıştırılabilir. Uzun pil ömrü, osilometrik ölçüm gibi özellikleri vardır. Kola tam oturan konforlu manşetinin yanı sıra tam otomatik üst kol tansiyon monitörüne sahiptir.

Daha rahat bir ölçüm için yumuşak şişirme özelliği olan Acura 9080 geniş LCD ekrana sahiptir. 300 ölçüm pil ömrü vardır.

Dodo LD-566

Dodo LD-566
Dodo LD-566
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Tansiyon aleti tavsiye listemizdeki fiyat – performans isimlerinden Dodo LD-566’da konuşma özelliği, ortalama hesaplama, düzensiz ritim uyarısı, hata tanımlama ve toplam hafıza gibi özelliklere sahiptir.

Dodo LD-566 tansiyon aletini güneş ışığından, yüksek sıcaklıktan ve nemden korumak çok önemlidir. Cihaz soğuk ortamda saklandıysa kullanılmadan önce en az 1 saat oda sıcaklığında saklanmalıdır. Ateşe ya da ısıtıcıya yakın yerlerde kullanmaktan ve muhafaza etmekten kaçınılmalıdır. Ayrıca güçlü sarsıntılardan ve titreşimlere maruz kalmaktan korunmalıdır. Eğer uzun bir süre boyunca cihazın kullanılması söz konusu olmayacaksa pilleri çıkarılarak muhafaza edilmesi gerekliliği unutulmamalıdır.

Freely BP-2206

Freely BP-2206
Freely BP-2206
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Tansiyon aleti önerisi listelerinin beğenilen isimlerinden Freely BP-2206 düzensiz nabız tespiti yapar ve 2 kullanıcıya kadar destek sağlar. Ancak cihazın konuşma özelliği yoktur. Freely BP-2206 tansiyon aletinin 120 ölçüm hafızası vardır. Bu sayede geçmiş ölçümleri kolayca takip edebilirsiniz. Düzensiz nabız tespiti özelliği kalp sağlığına gereken özenin gösterilmesini sağlar.

Yorum yapın