En İyi Tablet Kalemleri ve Tavsiyeleri

Kağıt kalem işi ya da hobisi gereği çizim yapan ya da sıklıkla not tutan kişiler için olmazsa olmazdır. Teknolojideki gelişmelerle birlikte kullanım alışkanlıklarımızdaki değişme bu alanda da bazı değişikliklere neden oldu. Günümüzde kağıt kalemin yerini en iyi tablet kalemi modelleri sayesinde daha modern ve pratik bir yöntem aldı. Tablet kalemi tavsiye listemizdeki kalemler ve dokunmatik ekranların hassasiyeti sayesinde kağıt kaleme ihtiyacınız kalmayacak.

En İyi Çizim Yapan Tablet Kalemleri Önerileri

Stylus kalem tavsiye listemizde gün içerisinde en hızlı ve konforlu şekilde not almanızı ve çizim yapmanızı sağlayacak en iyi tablet kalemi önerilerine yer verdik.

SıraMarkaPuan
1Livescribe Echo 2 Kablosuz Bluetooth Akıllı Kalem Siyah10/10
2Microsoft Surface Slim Pen 2 Surface Pro 8 Pro X Duo Studio Kalem10/10
3Wacom Art Pen (KP701E2) Stylus Kalem10/9.9
4Dell Pn579X 750-Abdz Premium Active Pen10/10
5Wacom Kp504E Pro Pen 2 Çizim Kalemi10/9.9
6Microsot Surface Pro 6 Go Studio 2 3 4 5 Kalem10/9.8
7Apple Pencil 2. Nesil Mu8F2Tu/A10/9.9
8Lazarite M Active Stylus Kalem10/9.7
En Kaliteli Tablet Kalemleri Tavsiye Listesi

En Kaliteli Tablet Kalemleri Tavsiye Listesi

Kabul edelim ki tabletlerin üzerine çizim yapmak, not almak ve grafikler hazırlamak iş hayatını da okul hayatını da kolaylaştıran etkenlerden biri. Tabletlerin adeta bir defter gibi kullanımasını sağlayacak tablet kalemi önerileri sizler için listemizde.

Livescribe Echo 2 Kablosuz Bluetooth Akıllı Kalem

Livescribe Echo 2 Kablosuz Bluetooth Akıllı Kalem
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Tablet kalemi önerileri listelerinin zirvedeki isimlerinden biri Livescribe Echo 2 Kablosuz Bluetooth Akıllı Kalem’dir. Notları ve sesleri mikro-USB kablosuyla Mac’e ya da Windows PC’ye aktarmak, aktardıktan sonra notları inceleyip organize etmek hatta paylaşmak mümkündür. Notlardaki kelimeleri arama özelliği sayesinde istenilen her şey hızlıca bulunabilir. 

Livescribe akıllı kalemler yalnızca Livescribe Dot Paper ile çalışmaktadır. Livescribe nokta kağıdı, küçük mikrodotların eşsiz deseniyle basılmış normal kağıdı kullanmaktadır. Küçücük model, smartpen için GPS sistemi gibi çalıştığı için çeşitli nokta kağıt boyları ve türleri bulunmaktadır. Kullanıcılar kendi nokta kağıtlarını pek çok yazıcıda Echo Desktop içinden dahi ücretsiz olarak yazdırabilirler. 

Microsoft Surface Slim Pen 2 Surface Pro 8 Pro X Duo Studio Kalem

Microsoft Surface Slim Pen 2 Surface Pro 8 Pro X Duo Studio Kalem
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Tablet kalemi tavsiye listemizin beğenilen isimlerinden biri diğeri ise Microsoft Surface Slim Pen 2. Şık, rahat ve zarif stiliyle ön plana çıkan Microsoft Surface Slim Pen 2 Kalem ergonomik tasarımıyla kullanım sırasında konfor sağlar. Alınan notların yanı sıra Surface Slim Pen 2’dki dokunsal motor sayesinde tüm yazılanlar ve çizilenler PC’nin ekranına getirilebiliyor. Üretkenliğin artmasına katkısı bilinen Surface Slim Pen 2 kullanıcıları nesneleri başarıyla seçtiğinde, mouse ile üzerine geldiğinde, sildiğinde ya da daha fazlasını yaptığında hissedilen geri bildirim düzeyini kontrol edebilirler.

Sıfır kuvvetle mürekkeplemeyle gerçek zamanlı notlar oluşturma mümkündür. Mürekkep, kalem ekrana çarptığı andan itibaren kalıcı şekilde akar. Ayrıca şimdiye kadarki en iyi gölgeleme deneyimini sunar. Daha keskin bir kalem ucu ve geliştirilmiş tasarımının yanı sıra ultra hassas eğme, gölgeleme ve olağanüstü 4.096 basınç hassasiyeti için ekrana mükemmel bir açıyla yaklaşma imkanı sunar.

Wacom Art Pen (KP701E2) Stylus Kalem

Wacom Art Pen (KP701E2) Stylus Kalem
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi tablet kalemi modellerinden Wacom Art Pen (KP701E2) Stylus Kalem üst düzey dönme hassasiyeti bulunan kablosuz ve pilsiz bir stylus kalemdir. 2. Nesil Wacom uç sensörü vardır. Klasik keçeli kalem hissinden vazgeçemeyen tasarımcılar için zaman kapsülüne giriş anlamına gelen Wacom Art Pen (KP701E2) Stylus Kalem ile eski güzel kalem hissine yeniden kavuşurken dijital dünyanın avantajlarından vazgeçmezsiniz. Geniş, keski şeklinde bir kalem ucu bulunan Wacom Art Pen (KP701E2) Stylus Kalem basınç ve eğim duyarlılığının yanı sıra dönmeye de duyarlıdır.

Dell Pn579X 750-Abdz Premium Active Pen

Dell Pn579X 750-Abdz Premium Active Pen
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Tablet kalemi tavsiye listemizin sıradaki ismi Dell Premium Active Pen belirli Dell 2’si 1 arada bilgisayarlarla esnek ve çok protokollü uyumluluğa sahiptir. Özelleştirilebilir düğmeleri üretkenliği artırır. Kalemin çok modlu denetleyicisi tüm protokol platformlarında kullanıma uygundur. 

Beyaz LED göstergesi, Wacom Active ES teknolojisi, Wacom Active ES teknolojisi (AES) 2.0, Microsoft Pen Protocol (MPP) 1.51 ve Windows Ink Workspace gibi çok çeşitli özellikleri vardır. Yalnızca aktif kalem destekli sistemlerle çalışmaktadır.

Wacom Kp504E Pro Pen 2 Çizim Kalemi

Wacom Kp504E Pro Pen 2 Çizim Kalemi
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi tablet kalemi listemizdeki beğenilen ürünlerden biri olan Wacom Pro Pen 2 Çizim Kalemi’nin pilsiz EMR teknolojisi, 8.192 basınç hassasiyeti düzeyi, eğitim tepkisi ve hemen hemen gecikmesiz izleme özelliği bulunan Wacom Pro Pen 2 Çizim Kalemi doğruluk, kontrol ve hassasiyet için tasarlanan bir üründür. Pro Pen 2 uç sensörü, elin değişen gücüne sürekli olarak tepki vermektedir. 

8.192 farklı basınç seviyesine yanıt verecek şekilde optimize edildiği için tüy kadar hafif hassasiyet için daha düşük bir başlangıç basıncı ve daha ağır eli olanlar için daha yüksek bir maksimum basınç anlamına geldiği bilinmektedir. Uzun saatler boyunca kullanılabilmek üzere ergonomik olarak tasarlanmıştır. +/- 60 seviye eğim tanıma, kablosuz ve pilsiz rahatlık, değiştirilebilir alüminyum renkli halkalar, yedekli uçlar ve uç çıkarma aracıyla koruyucu kalem kutusu uyumluluk gibi özelliklere sahiptir.

Microsot Surface Pro 6 Go Studio 2 3 4 5 Kalem

Microsot Surface Pro 6 Go Studio 2 3 4 5 Kalem
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Tablet kalemi tavsiye listemizdeki en çok tercih edilen modellerden Microsot Surface Pro 6 Go Studio 2 3 4 5 Kalem bir ucunda eğim sağlayan hassas mürekkep diğer ucunda doğal hissi veren kauçuk silgi bulunan doğal bir yazma ve çizim aracı olma özelliğine sahiptir. En hafif dokunuşa dahi tepki veren 4.096 basınç noktasıyla sanatsal hassasiyeti artırır. Çok daha hassas bir kontrolle çizme, gölgelendirme ve boyama imkanı verir. 

Bir sanatçının dokunuşuna en iyi yanıtı verecek şekilde tasarlanmıştır. Surface Pen ile en iyi eskizleri ve çizgileri zahmetsizce gerçekleştirmek mümkündür. Surface Book, Surface Book 2, Surface Studio 1. Nesil, Surface Studio 2, Surface Laptop 1. Nesil, Surface Laptop 2, Surface Go, Surface Pro 3, Surface Pro 4, Surface Pro 5. Nesil, Surface Pro 6, Surface 3 ile uyumludur.

Apple Pencil 2. Nesil Mu8F2Tu/A

Apple Pencil 2. Nesil Mu8F2Tu/A
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Ipad kalem tavsiye listelerinin değişmez ismi Apple Pencil 2. Nesil mükemmel piksel hassasiyeti sağlar. En düşük gecikme süresi ile kullanıcı deneyimini maksimize eder. İşlevselliği sayesinde çizim, eskiz, renklendirme yapmak, not almak ve PDF’lerde işaretleme yapmak mümkündür. Kolay ve basit kulanımıyla ön planda olan ve en iyi iPad kalemi modellerinden Apple Pencil 2. Nesil doğal bir şekilde kullanılabilmektedir.

Çift dokunma hareketini destekleyen profesyonellikte tasarımıyla avantaj sağlayan Apple Pencil 2. Nesil’in dokunmatik yüzeyi sayesinde yüzeye kolayca işlem yapılması mümkündür.  iPad Pro, iPad Air ve iPad mini için tasarlanmış olan dokunmatik kalem cihazla tam eşleşme sağlar. Otomatik şarj ve eşleşme için düz yüzeydeki manyetik alan cihazına yapışmakta, kolayca kurulum sağlanmakta ve kesintisiz bir şekilde kullanılmaktadır.

Lazarite M Active Stylus Kalem

Lazarite M Active Stylus Kalem
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Stylus kalem tavsiye listemizin fiyat performans ürünü Lazarite M Active Stylus Kalem yüksek basında duyarlıdır. En basit dokunuşa yanıt veren 4.096 basınç noktasıyla doğru ve konforlu bir şekilde yazmak ve çizmek mümkündür. Sanatçı düzeyinde yaratıcı deneyimi hissetmeyi sağlamak üzere tasarlanmıştır. AAAA pil ile çalışan Lazarite M Active Stylus Kalem 1000 saat kullanım süresine sahiptir. Bluetooth eşleştirmesi, uygulama yüklemesi ya da açma/kapama işlemlerine gerek olmadan son derece kolay bir şekilde kullanılabilir.

Yorum yapın