En İyi SSD Markası ve SSD Önerileri

Son yıllarda SSD kulanımı çok fazla artmıştır. Bilgisayar kullanıcıları, eski HDD modellerini kullanmak yerine çeşitli nedenlerle SSD kullanmayı tercih etmiştir. Genellikle bilgisayar donanımlarına çok fazla hakim olmayan kullanıcılar “Hangi SSD alınmalı” ve “En iyi SSD hangisi” gibi soruların yanıtlarını almak için SSD tavsiye listelerinden yardım almaktadır.

En İyi SSD Önerisi Listesi

En iyi SSD markası ve modelleri arasından seçim yapmak oyunlarda, programlarda ve sistem açılışında önemli bir hız artışı anlamına gelebilir. SSD’ler mekanik disklere oranla önemli ölçüde hız farklı avantajı sağlar.

SıraMarkaPuan
1Sandisk SSD Plus 240 GB Sata 3 SSD  10/9.8
2IZOLY 256 GB Gaming Sata 3  10/9.8
3Samsung 870 Evo SSD  10/9.9
4Hikvision 240 GB SSD  10/9.8
5Kioxia 480 GB Exceria  10/9.9
6WD Blue 250 GB Sata 3.0 SSD  10/9.9
7Samsung 980 Pro 500GB NVMe M.2 SSD  10/9.9
8Corsair MP600 Pro 1TB NVMe PCIe M.2 SSD  10/9.9
En İyi SSD Önerisi Listesi

Sandisk SSD Plus 240 GB Sata 3 SSD

Sandisk SSD Plus 240 GB Sata 3 SSD
Sandisk SSD Plus 240 GB Sata 3 SSD
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

SSD önerisi listemizin ilk sırasındaki bu isim en iyi SSD markaları arasında yer alan Sandisk’in SSD Plus 240 GB Sata 3 SSD modelidir. Sabit disklere alternatif olarak üretilen veri depolama ve aktarma aygıtı olan Sandisk SSD Plus 240 GB Sata 3 SSD veri toplamanın en kolay ve hızlı yolu olarak kabul edilir. Ses çıkarmayan, düşük enerjiyle çalışan ve ısınmayan Sandisk SSD Plus 240 GB Sata 3 SSD kolay ve avantajlı bir kullanım sağladığından SSD önerileri olarak en çok paylaşılan modellerden biridir. En iyi SSD’ler arasında yer alan Sandisk SSD Plus 240 GB Sata 3 SSD, kompakt ve hafif tasarımıyla avantajlıdır. Veri aktarımını hızlı yaptığı gibi uygulamaları da hızlı yükleme imkanı sağlar. Okuma yazma işlemi düşük olduğundan ürünün uzun ömürlü olması konusunda avantajlı olan ürün hareketsiz parçalardan meydana geldiğinden okuma ve yazma işlemi sırasında ses çıkarması söz konusu değildir.

IZOLY 256 GB Gaming Sata 3

IZOLY 256 GB Gaming Sata 3
IZOLY 256 GB Gaming Sata 3
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

En iyi SSD markalarından biri olan Izoly’nin 256 GB Gaming Sata 3 modeli 240 GB kullanım alanına sahiptir. Her tür video, belge ve fotoğraf kaydetme imkanı vardır. Rahat kullanımı olan IZOLY 256 GB Gaming Sata 3 SSD marka önerisi listelerindeki fiyat performans ürünlerindendir. Ön bellek avantajı sayesinde sistemin çalışması için gereksinim duyulan altyapı programları SSD kart içinde yer kaplamaz ve Izoly SSD marka önerisi listelerinde kendine kolayca yer bulur. En hızlı SSD modellerinden biri olan IZOLY 256 GB Gaming Sata 3 kolayca monte edilip kullanılması ve cihaz uyumunun sağlanması için uygun özellikleriyle cihaz uyumunu destekleyen bir yapıdadır. Takıldığı cihazın performansını artırırken kullanım sırasında gereksiz işlemlerle kullanıcıyı yormadığı gibi doğrudan takıp kullanmak mümkündür.

Samsung 870 Evo SSD

Samsung 870 Evo SSD
Samsung 870 Evo SSD
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

En hızlı SSD modelleri arasında ilk sıralarda yer alan Samsung 870 Evo SSD, dünyanın en çok satan SSD serisine mensuptur. Artırılmış üst düzey performansı ve güvenilirliği ile içerik üreticilerden BT profesyonellerine kadar farklı kullanıcıların günlük ihtiyaçlarına cevap veren bir uyumluluğa sahiptir. SSD önerisi listemizdeki en popüler modellerden biri olan Samsung’un 870 Evo SSD modeli arayüzünün maksimum sınır değerleri olan 560/530 MB/sn sıralı okuma yazma hızlarına ulaşmayı başarır. Bu sayede kişisel amaçlı kullanıcıların da profesyonel seviyedeki SSD performansının keyfini de yaşama imkanı vardır. Daha büyük değişken ara belleğe sahip olan Akıllı TurboWrite teknolojisi yazma hızını artıran ve uzun süre yüksek performans sağlayan özellikleriyle en iyi SSD’ler arasında yer alır. Standart 2.5 inç SATA form faktörünü destekleyen masaüstü ya da dizüstü bilgisayara sahip olan kişilerin bilgisayarlarını 870 EVO’ya yükseltmesi mümkündür.

Hikvision 240 GB SSD

Hikvision 240 GB SSD
Hikvision 240 GB SSD
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Fiyat performans açısından en iyi SSD markası Hikvision 240 GB SSD tüm bilgisayarlarla uyumludur ve istenilen bilgisayarlarda kullanılabilir. Notebook ya da masaüstü bilgisayar olması fark etmez. Çünkü disk tüm bilgisayar modelleriyle uyumlu bir şekilde çalışma özelliğine sahiptir. En hızlı SSD modellerinden biri olan Hikvision 240 GB SSD türü önemli olmadan pek çok dosyaya yetecek alan kapasitesi ile her türlü veriyi disk içinde saklama imkanı sağlar. Alanına göre yeterli bir hıza sahip olan Hikvision 240 GB SSD en iyi SSD modelleri arasında sayılabilir. Sahip olduğu özellikler değerlendirildiğinde işlemlerin en hızlı şekilde halledilmesi için yeterli performans sergilediği açıkça ifade edilebilir. Dışarıdan herhangi bir darbe alınmadığı sürece uzun sürelerle ve güvenli bir şekilde kullanım imkanı vardır.

Kioxia 480 GB Exceria

Kioxia 480 GB Exceria
Kioxia 480 GB Exceria
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

En iyi SSD hangisi sorusuna verilebilecek en iyi cevaplardan biri olan Kioxia 480 GB Exceria geleceğin standartlarına erişmenin en garantili yoludur. Bir sabit sürücüden yükseltme yapmanın kolay ve bütçeye uygun olması için tercih edilebilecek en iyi alternatiflerden biri olan Kioxia 480 GB Exceria SSD önerileri arasında en sık anılan modellerdendir. Klasik HDD’lerle çalışan masaüstü bilgisayarların ve dizüstü bilgisayarların hızını artırma amacıyla tasarlanmıştır. Dengeli performans ve güvenilirliğin en önemli temsilcilerinden biri olan Kioxia 480 GB Exceria Bics Flash’tan yararlanır. Anında performans yükseltme özelliğiyle verimliliği artırma imkanı sağlar. Böylece daha hızlı ön yükleme, dosya aktarımı ve sistem yanıt hızının keyfini sürmek mümkündür. Sabit sürücü gecikmelerini ortadan kaldırarak en iyi bilgi işlem deneyimini yaşatır. Fiyat performans dengesiyle ön plana çıkan Kioxia 480 GB Exceria SSD tavsiye listelerinin en çok beğenilen isimleriNden biridir.

WD Blue 250 GB Sata 3.0 SSD

WD Blue 250 GB Sata 3.0 SSD
WD Blue 250 GB Sata 3.0 SSD
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

En iyi SSD markaları arasında yer alan Western Digital aynı zamanda depolama araçları üreten en köklü isimlerden biri olma özelliğini taşır. Ürettiği kaliteli HDD modelleriyle bilinen Western Digital günümüzde ürettiği SSD’ler ile sektörünün öncü isimleri arasında anılmayı başarmıştır. WD Blue 250 GB Sata 3.0 SSD marka önerisi listemizdeki en popüler isimlerden biridir. 250 GB depolama alanına sahip olan WD Blue 250 GB Sata 3.0 SSD 560 MB/sn’ye kadar okuma ve 530 MB/sn’ye kadar yazma hızına ulaşabilir.

Samsung 980 Pro 500GB NVMe M.2 SSD

Samsung 980 Pro 500GB NVMe M.2 SSD
Samsung 980 Pro 500GB NVMe M.2 SSD
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Samsung en iyi SSD hangisi diye araştırma yapanların karşılarına en çok çıkan markalardan biridir. En iyi SSD markası olarak anılan isimlerden biri olan Samsung’un 980 Pro modeli en kaliteli SSD modellerinden biridir. NVMe M.2 SSD serisi olan 980 Pro modelleri kullanıcılar açısından son derece tatmin edici performanslara imza atar. SSD tavsiye listemizin en beğenilen isimlerinden biri olan Samsung 980 Pro bilgisayarın potansiyelini maksimum seviyeye taşımayı sağlar. NVMe arayüzü ve PCIe 3.0 teknolojisi üstün bir SSD performansını beraberinde getirir. Oyun oynarken daha fazla performansa ya da yoğun grafiklerle çalışıldığı sırada kesintisiz bir çalışma akışına ihtiyaç duyulduğunda en akıllıca tercihlerden biri olma özelliğine sahiptir.

Corsair MP600 Pro 1TB NVMe PCIe M.2 SSD

Corsair MP600 Pro 1TB NVMe PCIe M.2 SSD
Corsair MP600 Pro 1TB NVMe PCIe M.2 SSD
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

SSD tavsiye listemizin en yüksek performanslı ürünlerinden Corsair MP600 Pro SSD önerisi olarak en sık anılan modellerdendir. En iyi SSD markaları arasında sayılan Corsair’ın MP600 Pro modeli orta ve üst düzey SSD satın almak isteyen kullanıcılara yönelik en etkili çözümlerden biri olarak kabul edilir. PCIe  Gen 4×4 kullanılan bu modelde performans odaklı bir SSD yaratmak için tasarımda dahili alüminyum ısı dağıtıcı kullanılmıştır. Böylece SSD’nin ısıdan kaynaklanan performans kayıplarından minimum düzeyde etkilenmesi sağlanmıştır.

Yorum yapın