En İyi Selülit Kremi Hangisi? Selülit Kremi Tavsiyeleri

Selülit, farklı yaş gruplarındaki kadınların en sık karşılaştığı ve estetik açıdan rahatsız edici görüntüye neden olabilen bir sorundur. Selülit etkili bir şekilde mücadele edilmesini gerektiren cilt sorunlarından biridir. Bu nedenle pek çok kadın için “En iyi selülit kremi hangisi?” sorusunun yanıtı son derece önemlidir. Selülitlerin ortadan kaldırılması hızlı ve kolay bir süreç olamasa da en etkili selülit kremi çeşitleri bu amaca yönelik olarak özenle üretilirler. En iyi inceltici krem ve en iyi selülit kremi seçeneklerinin yer aldığı selülit kremi öneri listemizdeki ürünlerden dilediğinizi doğru ve düzenli bir şekilde kullanarak etkili sonuçlar alabilirsiniz. 

Pürüzsüz Bacaklar ve Kalçalar İçin En İyi Selülit Kremi Önerileri

Selülit, vücutta biriken yağın cilt altına düzensiz bir şekilde yerleşmesi sonucu ortaya çıkan portakal kabuğu görünümü ile karakterizedir. Selülitle mücadelede aromataz önleyici krem kullanmaktan beslenme alışkanlıklarını değiştirmeye kadar pek çok farklı unsur söz konusudur. Bu süreçte en büyük yardımcınız olan selülit giderici krem çeşitlerini sizler için selülit kremi tavsiye listemizde bir araya getirdik.

SıraMarkaPuan
1Clarins Body Fit Anti-Selülit Contouring Expert10/10
2Institut Esthederm Morpho Fitness Slimming Activator Vücut Serumu10/10
3Lierac Body Slim Selülit Karşıtı Vücut Bakım Kremi10/10
4Babe Selülit Jel Krem10/9.9
5Nivea Q10 Sıkılaştırıcı Selülit Jel Krem10/9.9
6Womm Selülit Karşıtı Jel Krem10/9.8
7Krauterhof Selülit Karşıtı Jel10/9.9
8The Touch by Seda Altın Selülit Karşıtı Vücut Kremi10/9.8
9Sinoz Selülit Jeli10/9.8
10Fruit Butter Shea Gel Selülit ve Çatlak Bakım Jeli10/9.8
En Etkili Selülit Kremi Tavsiye Listesi

En Etkili Selülit Kremi Tavsiye Listesi

Selülit oluşumu hormonal değişimden hareketsizliğe, kilo alıp vermeden sağlıksız beslenmeye kadar pek çok farklı nedene bağlı olarak gelişebilir. En iyi selülit ve çatlak kremi seçenekleri arasından ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun seçimler yaparak siz de daha iyi bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Clarins Body Fit Anti-Selülit Contouring Expert

Clarins Body Fit Anti-Selülit Contouring Expert
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En etkili selülit kremi seçeneklerinden biri olan Clarins Body Fit Anti-Selülit Contouring Expert selülit kremi tavsiye listelerinde sıklıkla karşımıza çıkar. Selülitlere karşı etkisinin yanı sıra şekillendirme amacıyla da kullanılabilir. Formülünde ayva yaprağı özü vardır. Kilitli yağ kütlesini yakarak serbest kalmasını sağlar. Selülit oluşumuna yol açan 3 tip yağ  depolama hücresini yok eder, selülitlere karşı korur. 

Ciltte selülite bağlı oluşan pürüzlü görünümü yok eder. Düzenli olarak uygulanınca daha yumuşak ve düz bir cilde sahip olma imkanı sunar. Ayak bileklerinden başlanıp uyluk, kalça kemiği ve bele doğru sürülebilir. Mevcut selülitleri yok ettiği gibi selülit oluşumuna karşı da koruyucudur.

Institut Esthederm Morpho Fitness Slimming Activator Vücut Serumu

Institut Esthederm Morpho Fitness Slimming Activator Vücut Serumu
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi sıkılaştırıcı ve inceltici krem seçeneklerinden biri olarak selülit kremi öneri listemizdeki yerini alan Institut Esthederm Morpho Fitness Slimming Activator Vücut Serumu özellikle inatçı ve yerleşik selülitlere karşı etkili çözümler sunar. Formülünde glaucine ve escin bulunur. Selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olan Institut Esthederm Morpho Fitness Slimming Activator Vücut Serumu kadifemsi ve hafif jel dokusuyla beğeni toplar. 

Giyinmeden hemen önce dahi uygulama yapılabilir. İnatçı selülit görünümünün yanı sıra çukurları ve portakal kabuğu görünümünü azaltmaya da yardımcı olur. Canlandırıcı ve onarıcı yapısıyla yağ yakımını uyarır ve yeni yağ hücrelerinin oluşumunu önler. Venotonik etkisi, tıkanıklıkların giderilmesine ve toksinlerin yok edilmesine katkıda bulunarak, cilde elastikiyetini geri kazandırır.

Lierac Body Slim Selülit Karşıtı Vücut Bakım Kremi

Lierac Body Slim Selülit Karşıtı Vücut Bakım Kremi
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Selülit kremi öneri listemizdeki en iyi selülit kremi seçeneklerinden bir diğeri Lierac Body Slim Selülit Karşıtı Vücut Bakım Kremi’dir. Soğuk lipoliz tekniğine dayanan bir teknolojinin ürünüdür. İnatçı selülit görünümünün azalmasına katkıda bulunur. Formülündeki aktif kafein kompleksi ile yağ yakıcı etki gösterir. Patentli WTB sistemi, selülit görünümünün azalmasına yardımcı olur. En iyi sıkılaştırıcı ve inceltici krem denilince ilk isimlerden biri olan Lierac Body Slim Selülit Karşıtı Vücut Bakım Kremi daha ince bir görünüm elde etmeye yardımcı olur. 

Pro-irisin vücutta yeniden yağ oluşmasını engellemeye katkıda bulunur. Hyalüronik asitin nemlendirici etkisi pürüzsüzlüğü destekler. Pembemsi jel yapısıyla masaj sürecini kolaylaştırır, ciltte anında soğuk etki sağlar. 

Babe Selülit Jel Krem

Babe Selülit Jel Krem
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

İspanyol kozmetik firması tarafından üretilen Babe Selülit Jel Krem selülit giderici krem olarak sıklıkla tavsiye edilir. Düzenli kullanılması halinde uygulama bölgesinde gözle görülür bir iyileşme sağlar. Babe Selülit Jel Krem’in diğer selülit kremlerinden en büyük farkı, masaj başlığıyla birlikte gönderilmesidir. Masaj başlık kısmıyla selülit sorunu olan bölgeye dairesel hareketlerle birkaç dakika boyunca uygulanmalıdır. 

Karın, göbek ve kalça gibi bölgelerde sık görülen selülit sorunu için tazelenmişlik hissi uyandıran bir formüle sahiptir. Cilt tarafından kolayca emilen formülü sayesinde hassas cilt tipine sahip kişiler tarafından da kullanılabilir. Cilt sürülen kremi tamamen emene kadar masaja devam edilmelidir. 3 ay kullanımın ardından etkisi görülmeye başlar.

Nivea Q10 Sıkılaştırıcı Selülit Jel Krem

Nivea Q10 Sıkılaştırıcı Selülit Jel Krem
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi sıkılaştırıcı ve inceltici krem Nivea Q10 Sıkılaştırıcı Selülit Jel Krem selülit sorununu 3 haftada azaltmayı ve sıkı bir görünüm kazandırmayı vadeder. Formülündeki l-karnitin ve yağ bileşenleri cilt hücrelerine ihtiyacı olan enerjiyi sunar. Nivea Q10 Sıkılaştırıcı Selülit Jel Krem cildin farklı katmanlarına etki eder. L-karnitin ciltte zaman içinde azalır ve bu görünüme neden olur. Nivea Q10 Sıkılaştırıcı Selülit Jel Krem ise eski görünümü geri kazanmak ve sağlıklı bir cilt görünümü elde etmek için yenilikçi bir formüle sahiptir. 

Masaj yapmaya gerek kalmadan uygulanabilir. Formülünün içinde doğal nilüfer özü vardır. Jel kıvamına karşın cilt üzerinde yapışık bir his kalmasına neden olmaz. Cilt tarafından hızlı bir şekilde emilir.

Womm Selülit Karşıtı Jel Krem

Womm Selülit Karşıtı Jel Krem
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi selülit kremi listelerinin fiyat performans ürünlerinden biri olan Womm Selülit Karşıtı Jel Krem karnitin ve kafein açısından zengindir. Ciltteki yağ birikiminin neden olduğu portakal kabuğu görünümünü azaltır. Cildin UV ışınlarına karşı dayanıklılığını arttıran bileşenler formülünde yer alır. Selülit bakımının yapıldığı süre boyunca cilt tahrişini önler. Antioksidan özelliği sayesinde cildi yeniler, kolajen üretimini tetikler. 

Selülit giderici krem Womm Selülit Karşıtı Jel Krem formülündeki aktif bileşenlerle cilt esnekliğini geri kazandırır. Doğal ve hafif yapısıyla cilde ihtiyaç duyduğu nemi sağlar. 

Krauterhof Selülit Karşıtı Jel

Krauterhof Selülit Karşıtı Jel
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Selülit kremi tavsiye listemizin sıradaki ismi Krauterhof Selülit Karşıtı Jel, düzenli kullanıldığında ciltteki portakal kabuğu görünümünün ortadan kalkmasına yardımcı olur. Sporla desteklendiğinde daha hızlı sonuç almak mümkündür. Formülünde yer alan nane ve biberiye gibi maddeler cildin nemlenmesi sürecini destekler. 

Selülit bulunan bölgelere akşamları masaj yapılarak sürülmesi önerilir. Sürüldükten bir süre sonra bölgede ısınma oluşur. Bunun nedeni formülündeki bileşenlerdir. Hoş kokusuyla ferahlık hissi sağlayan Krauterhof Selülit Karşıtı Jel, açık yaralara temas ettirilmemelidir.

The Touch by Seda Altın Selülit Karşıtı Vücut Kremi

The Touch by Seda Altın Selülit Karşıtı Vücut Kremi
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Zengin içeriğiyle selülit kremi tavsiye listemizde kendine yer bulan The Touch by Seda Altın Selülit Karşıtı Vücut Kremi’nin formülünde kafein, çiçek yağı, çekirdek yağı ve sitrik asit gibi pek çok faydalı öz bulunur. Genel olarak serinletici bir his bırakır. Bacaklarda ve vücudun farklı yerlerinde kullanılabilir. 

Sinoz Selülit Jeli

Sinoz Selülit Jeli
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Selülit giderici krem listelerinde en çok paylaşılan ürünlerden Sinoz Selülit Jeli’nin formülünde kafein ve karnitin vardır. Ciltteki kan akışını hızlandırarak cildin sıkılaşması sürecini destekler. İçeriğindeki yağ özleri ve vitaminler sayesinde cilde ihtiyaç duyduğu nemi sağlar. Böylece daha esnek ve yumuşak bir cilde sahip olma imkanı verir. İçeriğindeki bahçe nanesi yağı, ürünün sürüldüğü bölgede ferahlık etkisi sağlar.

Siniz yerli bir kozmetik markasıdır. Selülit jelinin üretiminde kullanılan formül tamamen doğaldır. Cilde sıkı bir görünüm kullandıran ise kafein, karnitin ve okaliptüsün doğal etkisidir. Günde iki kez kullanılması önerilir. At kılı ve kabak lifi fırçalarıyla birlikte kullanıldığında optimum fayda sağlanması söz konusu olabilir. Çünkü bu fırçalar kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur. Kullanım öncesi bu fırçalar uygulama bölgesinde aşağıdan yukarı doğru hareket ettirilmelidir. Dairesel hareketlerle Sinoz Selülit Jeli uygulandıktan sonra uygulama bölgesi yıkanır. Ürünün kullanımıyla birlikte ortaya çıkan ferahlık ve yanma hissi doğal ve geçicidir. 

Fruit Butter Shea Gel Selülit ve Çatlak Bakım Jeli

Fruit Butter Shea Gel Selülit ve Çatlak Bakım Jeli
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En etkili selülit kremi ve bacak inceltici krem türlerinden biri olan Fruit Butter Shea Gel Selülit ve Çatlak Bakım Jeli’nin içeriğinde; portakal yağı, Shea yağı, caffein ve B5 vitamini vardır. Cildi nemlendirir, harekete geçirir, çatlakların ve selülitlerin giderilmesine katkıda bulunur. Çatlak ve selülit bakımına ilaveten cilt kuruluğunun giderilmesi konusunda da etkili bir çözümdür.

İhtiyaç duyulan her an cilde oval hareketlerle masaj yapılarak uygulanabilir. Aynı zamanda el, ayak, parmak ve dirseklerde ortaya çıkan çatlakların giderilmesi için kullanılabilir. Özellikler doğum süreci ve sonrasında aşırı kilo alıp vermeye bağlı oluşan vücut çatlaklarını gidermeye yardımcı olur. Onarıcı ve nemlendirici etkisiyle kuru cildi yumuşatır.

Yorum yapın