En İyi Protein Tozu Markaları ve Tavsiyeleri

En çok tercih edilen supplementlerin başında protein tozu gelir. Çünkü, vücudun ihtiyacı olan günlük protein yalnızca besinlerden karşılanamayabilir. Özellikle sporla ilgilenen kişiler açısından son derece önemli olan proteinlerin vücuda yeterli miktarda alınması için en iyi protein tozu markası tarafından üretilen en iyi protein tozu ürünleri kullanılmalıdır.

En İyi Protein Tozu Önerileri

Son yıllarda giderek artan bir popülariteye sahip olan protein tozları sporcuların yanı sıra aktif bir yaşam tarzı olan kişiler de günlük beslenme programlarına en iyi protein tozu markaları tarafından üretilen en kaliteli protein tozu çeşitlerini ekleyebilirler. Bu aşamada “Hangi protein tozunu almalıyım? “ sorusunun yanıtı önem kazanır.

En Çok Tercih Edilen Protein Tozu Tavsiyesi

En iyi protein tozları hakkında bilgi almak ve en etkili protein tozu türünü seçmek için siz de protein tozu tavsiye listemizi inceleyebilirsiniz.

Weider Premium Whey Protein Tozu

Weider Premium Whey Protein Tozu
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi Whey protein türlerinden biri olan Weider Premium Whey Protein Tozu doğal yapısında herhangi bir bozulma olmaksızın, düşük ısı ve basınç yöntemleri kullanılarak üretilmiş özel bir protein tozu olma özelliğine sahiptir. 100 biyolojik değere sahiptir. Bunun %20’si izole ve %66 ila %72’si konsantre olan Whey proteininden oluşur. Kas kütlesinin artışına, kas kütlesinin ve kemiklerin korunmasına yardımcı olur.

Protein tozu önerisi listelerinde en çok tercih edilen ürünlerden Weider Premium Whey Protein Tozu protein tozu en iyisi denilince akla gelen ilk isimlerdendir. Farklı lezzetlere sahip aroma seçenekleri ve kaliteli ham maddesiyle öne çıkar.

Başlangıç, orta ve ileri seviyelerde kullanım miktarı farklılık gösterir. Başlangıç seviyesinde 300 ml suya iki dolu yemek kaşığı ürün eklenir ve antrenmandan sonra alınır. Orta seviyede aynı miktarda ürün sabah kalktıktan sonra ve antrenmanlardan sonra alınır. İleri seviyede ise iki dolu yemek kaşığı ürün 300 ml suyla karıştırılarak sabah kalktıktan sonra, antrenmanlardan 30 dakika önce ve antrenmanlardan sonra alınmalıdır.

Scitec Whey Professional Whey Protein

Scitec Whey Professional Whey Protein
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Protein tozu önerileri listemizin sıradaki ismi Scitec Whey Professional Whey Protein, yüksek kalitede konsantre whey proteini ve izole whey proteini karışımından meydana gelir. En sağlıklı protein tozu çeşitlerinden biri olan Scitec Whey Professional Whey Protein Avrupa’nın en çok satan protein tozları arasında yer alır. 

Özel geliştirilmiş içeriği sayesinde sporcuların günlük protein ihtiyacını karşılamasına yardımcı olur. Protein kas kütlesinin artmasına ve korunmasına katkıda bulunur. Scitec Whey Professional Whey Protein’in çok tercih edilmesinin nedenlerinden biri, etkili amino asitler ile zenginleştirilmiş bir içeriğinin olmasıdır. 

Supplementler.com Whey Protein

Supplementler.com Whey Protein
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi protein tozu çeşitlerinden Supplementler.com Whey Protein %77 oranında üstün kaliteli whey proteini içerir. Üretimi Avrupa standartlarında, GMP sertifikalı modern tesislerde yapılır. Servis başına 23 gram protein sunan Supplementler.com Whey Protein’in zengin içeriği ile ihtiyaç duyulan amino asit ihtiyacını en saf şekilde karşılar.

Supplementler.com Whey Protein’in içerdiği proteinin %100’ü ultra filtrasyon teknolojisiyle elde edilmiş %100 peynir altı suyu konsantresidir. Avrupa’nın en hızlı şekilde büyüyen ve iddialı uluslararası süt ürünleri üreticileri arasında yer alan Volac’a ait ham madde kullanılarak üretim yapılmaktadır.

Hardline Hipro Isowhey

Hardline Hipro Isowhey
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En etkili protein tozu türlerinden Hardline Hipro Isowhey %91.6 protein oranına sahiptir. Yüksek kaliteli whey protein izolatından oluşmakta olup her servisinde 30 gram protein içeren bir sporcu besin takviyesidir. Sporcuların kas kütlesinin artmasına, kaslarının onarılmasına ve korunmasına yardımcı olan en kaliteli protein tozu çeşitlerindendir. Yüksek oranda protein içeren Hardline Hipro Isowhey kasların ihtiyaç duyduğu amino asitleri hızlı bir şekilde almasını ve kas gelişimi sürecinin hızlanmasını sağlar.

Diğer protein tozlarına göre daha yüksek protein tozuna sahip olması nedeniyle en iyi protein tozları listelerinde kendine yer bulan Hardline Hipro Isowhey yüksek amino asit içeriği sayesinde antrenmanlardan önce ya da sonra tüketilebilir. Bu sayede kas gelişimi süreci desteklenebilir. Kolay karıştırılabilen formülü ve farklı lezzetleri ile beğeni toplayan Hardline Hipro Isowhey’i yemeklerin ya da içeceklerin içerisine karıştırarak tüketmek mümkündür. 

Hardline Whey 3 Matrix

Hardline Whey 3 Matrix
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi protein tozları arasında sayılan Hardline Whey 3 Matrix, Türkiye’nin en çok tercih edilen protein tozlarından biridir. En iyi protein tozu markaları içinde bulunan Hardline bir Türk markasıdır. İzole, hidrolize ve konsantre whey protein içerdiği için 3 Matrix olarak anılan son derece zengin bir formüle sahiptir. 

Protein tozu tavsiye listemizin popüler ismi Hardline Whey 3 Matrix aynı zamanda keratin, glutamine ve BCAA bakımından güçlü içeriği ile beğeni toplar. Bu açıdan değerlendirildiğinde ihtiyaç duyulan desteklerin tümünün toplandığı bir formül olarak nitelendirilebilir. 

Olimp Pure Whey Protein Isolate

Olimp Pure Whey Protein Isolate
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi whey protein seçeneklerinden biri olarak protein tozu tavsiye listelerinde yer bulan Olimp Pure Whey Protein Isolate %68,4 protein oranına sahiptir. Her servisinde bulunan 24 gram protein, 5.5 gram BCAA ve 4 gram glutamine ile egzersizler sırasında ihtiyaç duyulan protein, BCAA ve glutamin desteğini sağlar. Böylece kasların büyümesi ve onarılması süreci desteklenir.

Hızlı emilim özelliğine sahiptir. Kaslara hızlıca ulaşır. Kolay karıştırılabilen bir formülü olduğundan istenilen yemeklerin ve içeceklerin içine eklenebilir. Egzersizlerden önce ya da sonra tüketilebilir.

Multipower %100 Pure Whey Protein

Multipower %100 Pure Whey Protein
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En kaliteli protein tozu çeşitlerinden oluşan protein tozu önerisi listemizin sıradaki ismi Multipower %100 Pure Whey Protein %73.3 protein oranına sahiptir. Yüksek kaliteli whey proteini içerir. Bu sporcu besin takviyesinin her servisinde 30 gram protein ve 6.6 gram BCAA bulunur. Sporcuların kas kütlesinin artırılmasına, kas onarımına ve kasların korunmasına yardımcı olma amacıyla özel formüle edilmiştir. Farklı lezzet seçeneklerine sahiptir. Kolay karıştırılabilen formülü sayesinde yiyecekler ve içeceklerle karıştırılarak tüketilebilir. 

Big Joy Big Whey Classic Whey Protein

Big Joy Big Whey Classic Whey Protein
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Protein tozu tavsiye almak isteyenlerin mutlaka duydukları isimler arasında Big Joy Big Whey Classic Whey Protein de yer alır. Çilek, çikolata, muz ve kşapuçino gibi farklı aromalara sahip çeşitleriyle keyifli bir tüketim imkanı sunan Big Joy Big Whey Classic Whey Protein %75.3’lük protein oranıyla dikkat çeker.

Yüksek kaliteli en iyi protein tozu çeşitlerinden biri olan Big Joy Big Whey Classic Whey Protein’in her seviyesinde 24 gram protein ve 5.5 gram BCAA bulunur. Sporcuların kas gelişimine katkıda bulunan, kasların korunmasına ve onarımına katkıda bulunan Big Joy Big Whey Classic Whey Protein bu sayede antrenman programlarına da destek sağlar. 

Nutrend Beef Protein

Nutrend Beef Protein
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Protein tozu önerileri listemizin en çok beğenilen ürünleri arasında bulunan Nutrend Beef Protein sığır eti kaynaklı yüksek bir protein kaynağıdır. Her servisinde 25 gram protein içeren sporcu besin takviyesi amino asitlerin eklenmesiyle ekstra zenginleştirilmiştir. Dana proteini yapısı gereği minimum düzeyde protein içeriyor olsa da Nutrend Beef Protein kombinasyonu içerisindeki ekstra amino asitler ile rakipleri arasından sıyrılır. 

Yüksek ve inovatif teknolojiyle üretilmiş protein tozu içeriğinde bulunan creatine monohydrate, L-Alanine ve L-Arginine AKG’nın da katkısıyla kaliteli kas kitlesi oluşumu sürecini destekler. Hızlı emilim özelliğine sahip olan Nutrend Beef Protein sporcuların yanı sıra vegan ya da laktoz intoleransı olan kişiler için de işlevsel bir çözüm olarak kabul edilir.

Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu

Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En kaliteli protein tozu seçeneklerinden Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler protein tozlarından biridir. Üçüncü nesil yeni formülü sayesinde mikrofiltre edilmiş whey proteini, iyon – değişim protein izolesi ile hidrolize whey proteininden meydana gelir. Bu kombinasyon, Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu’nun kana karışım hızının normal whey protein ürünlerine göre daha fazla olmasını sağlar. 

Her seviyesinde 24 gram protein ve 5.5 gram BCAA bulunur. Sporculara, hedeflerini ulaşmak için ihtiyaç duydukları kaliteli protein desteğini sağlayan Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu kas onarımını hızlandırır. Yüksek kaliteli protein kaynaklarından elde edilen en kaliteli protein tozu çeşitlerinden biri olan Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu en son teknoloji kullanılarak formüle edilmiştir. 

Sporcuların kas gelişimini destekleyen en etkili seçimlerden biridir. Düşük karbonhidrat ve düşük yağ içeriğine sahip olan Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu sayesinde sporcuların yağ ve karbonhidrat alımını kontrol altında tutması mümkündür. Düzenli kullanım halinde sporcuların hedeflerine ulaşma sürecini hızlandırır.

Xpro Nutrition Concentrate Whey Protein Tozu

Xpro Nutrition Concentrate Whey Protein Tozu
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Protein tozu önerileri listemizdeki son isim olan Xpro Nutrition Concentrate Whey Protein Tozu’nın çikolata, vanilya ve çilek aromalı çeşitleri vardır. Böylece tatlı krizlerini kolayca çözümlemeye katkısı olan Xpro Nutrition Concentrate Whey Protein Tozu yüksek protein oranı sayesinde kas gelişimini ve kasların korunmasını destekler. Düzenli kullanım halinde sporcuların kilo kontrolünün sağlanmasına da yardımcı olur.

Yorum yapın