En İyi Plastik Boru Markaları. PVC ve PPRC Boru Tavsiyeleri

Plastik malzeme kullanılarak içi boş silindir bir yapıda üretilen su tesisat borusu çeşitleri oldukça geniş kullanım alanına sahiptir. PVC su borusu çeşitleri içme suyu şebekelerinden kanalizasyon şebekelerine, yüzme havuzlarından kablo koruma izolasyonuna kadar pek çok farklı yerde kullanıma uygun olacak özelliklere sahiptirler. Sıhhi tesisat ve drenaj çalışmalarında yaygın bir şekilde kullanılan PVC boru çeşitleri Polivinil Klorür’den üretilirken, paslanmaz ve dayanıklı Polipropilen Random Copolimer hammaddesinden üretilen PPRC boru çeşitleri de sıcak ve soğuk su tesisatlarında güvenli kullanım imkanı sağlar.

Boruların farklı alanlarda ve farklı amaçlarla kullanımı yoğun olduğundan “En iyi doğalgaz boru markası” ve “Kalde mi Fırat mı” sorularının yanıtları kullanıcılar tarafından sıklıkla araştırılır. Biz de bu yazımızda sizlere seçim yapmanızı kolaylaştıracak bilgileri sunuyoruz.

En İyi PVC ve PPRC Boru Markaları

Plastik borular evler de dahil olmak üzere her tür yapıda ve birçok farklı alanda kullanılırlar. Borular genellikle sıvı maddelerin aktarılması noktasında işlevsellikleri ile ön plandadırlar. Temiz su borusu olarak kullanılan en iyi PPRC boru markaları ile PVC boru markaları bir araya getirilerek hazırlanan listemizden farklı boru çeşitleri ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Fırat

Fırat Plastik
Fırat Plastik
N11 Fiyatını Öğren!

Fırat en iyi plastik boru markası denilince akla gelen ilk isimlerden biridir. Fıratboru Türkiye’nin en çok tercih edilen üstyapı ve altyapı bina içi tesisat sistemleri üreticisi olarak bilinir. Ülke genelinde yaygın hizmet ağı, sevkiyat sürecindeki hızı, üst düzey hizmet ve ürün kalitesi ile ön planda olan Fıratboru ihracat konusunda da liderdir.

Fırat Dublex PVC atık su borusu villalarda, çok katlı konutlarda, okullarda, endüstriyel ve sportif yapılarda, hastanelerde, otellerde ve daha birçok farklı alanda ekolojik ve ekonomik özellikleri nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Aynı zamanda diğer bir avantajı 60 dereceye kadar fiziksel yapısını koruyabilmesidir. Uzun süreli kullanımlarda yapı içi ve yapı temeli atık suların sızıntı yapmaksızın güvenli ve ideal bir şekilde tahliye edilmesinde önemli bir görev üstlenir.

Kalde

Kalde
Kalde
N11 Fiyatını Öğren!

Ülkemizde en çok tercih edilen boru markaları arasında yer alan Kalde 1977 yılında kurulmuş ve dünyanın sayılı sanayi kuruluşları arasına adını yazdırmıştır. Kalde 50X150 3.2 Pvc-U Boru B Tipi, 60 dereceye kadar işlenebilen Polivinil Klorür’den imal edilir. Asit ve baz etkisine karşı dayanıklı olan PVC’ye karşı su, benzin ve alkol de etkili değildir. Yüksek elektroliz özelliğine sahip yanmayan bir polimerden üretilen Kalde 50X150 3.2 Pvc-U Boru B Tipi dış etkenlere karşı üst düzey dayanıklılığa sahiptir. İçme suyu şebekelerinde, atık su şebekelerinde, yangın şebekelerinde, zirai sulama şebekelerinde, kanalizasyon şebekelerinde, sınai tesislerde, tahliye hatlarında ve yüzme havuzlarında kullanılabilir.

Formül Boru

Formül Boru
Formül Boru
N11 Fiyatını Öğren!

Plastik boru markaları arasında kalitesi ve ürün çeşitliliği ile ön plana çıkan Formül Boru tarafından üretilen Pprc 25 Mm 3/4 Pn20 Su Tesisat Borusu 40 Mt 25MMPPRC40MT dayanıklı yapısı dolayısıyla bozulmaz ve kimyasal maddelere karşı direnci üst düzeydedir. Korozyonlu malzemeden üretilmemesi nedeniyle kireçlenme ve paslanma gibi sorunlar ortaya çıkmaz. Kaynaklanma işlemi sırasında soket kaynağı olarak adlandırılan birleştirme sistemi özel olarak tasarlanan PPRC boru kaynak makinesi ile uygulanır. Bu sistem Pprc 25 Mm 3/4 Pn20 Su Tesisat Borusu 40 Mt 25MMPPRC40MT boru ve ek parçalarının çok yüksek sıcaklıklarda eritilmesine ve birbirlerine yapıştırılarak birleştirilmesine dayanır. Dikkat edilmesi gereken nokta kaynaklama işlemine geçilmeden önce hem boruların hem de yüzeyin temizlenmesi gerektiğidir.

Özeniş

Özeniş Boru
Özeniş Boru
N11 Fiyatını Öğren!

Plastik tesisat borusu üreticilerinin en sık kullandığı malzemelerin başında PVC gelir. Özeniş 70×1000 Pvc Atık Su Borusu Plastik 3.2mm Kalınlık 1345, suyla tepkimeye girmediği gibi korozyona karşı dayanıklılığı ile de ön plandadır. İç duvar yüzeyi pürüzsüz olmasının yanı sıra biyofilm oluşmasına engel bir yapıya sahiptir. Böylece su kirliliğini önleyen çevreci bir boru olma özelliği taşır. Özeniş 70×1000 Pvc Atık Su Borusu Plastik 3.2mm Kalınlık 1345’in sahip olduğu iç yüzey sıvı akış direncini ve sürtünmesini minimize etme özelliğine sahiptir. Hem uzun ömürlü bir yapıda olması hem de kimyasallara karşı üst düzey direnç sergilemesi sayesinde endüstriyel atıklara karşı PVC boru modelleri kullanımı mümkündür. PVC boru modelleri basınçlı içme suyu, pis su, atık su ve kanalizasyon, sınai ve kimyasal tesisler, tahliye hatları, tarımsal sulama, hidrant şebekeleri ve yangın şebekeleri başta olmak üzere farklı alanlarda kullanılabilirler.

Hakan

Hakan Plastik Boru
Hakan Plastik Boru
N11 Fiyatını Öğren!

Temiz su tesisatlarında kullanılan Hakan PN20 PPRC Düz Boru 4 m 20 mm Polipropilen Random Copolimer denilen bir hammaddeden üretilir. Pürüzsüz ve kaygan bir yapıya sahip olan PPRC boruların montajı da temizliği de son derece kolaydır. PPRC borular genel olarak sıcağa da soğuğa da dayanıklı olduklarından hem iç hem dış ortamlarda güvenli kullanım imkanı sağlarlar. PPRC boruların ölçüleri, su taşıma kapasitelerini belirler. Kullanım ömrü son derece uzun olan PPRC borular evlerde, okullarda, iş yerlerinde, hastanelerde ve her tür toplu konutun tesisatında kullanıma uygundur. Bununla birlikte her tür kullanım alanında farklı özellikteki boruların uzun ömürlü ve güvenli bir şekilde kullanılabilmesi için boru özelinde alt ve üst sıcaklık derecesi sınırlarının aşılmamasına özen gösterilmelidir.

Yorum yapın