En İyi Pikap Markaları ve Önerileri

Bir zamanlar son derece popüler olan pikaplar günümüzde kendilerini yeniden bu ilginin odağında buluyor desek yalan olmaz. Üretildikleri zamanın ruhundan eşsiz birer parça olan pikaplar evinde nostalji rüzgarı estirmek isteyenler arasında büyük ilgi görüyor. Bu da beraberinde “Hangi pikap almalı”, “Pikap nereden alınır”, “En iyi dual pikap modelleri” ve “Pikap alırken nelere dikkat etmeli” gibi soruları beraberinde getiriyor.

Nostalji Sevenler İçin En İyi Pikap Önerileri Listesi

SıraMarka Puan
1Ion – Premier LP Bluetooth Hoparlörlü Ahşap Pikap10/9.9
2Sony PS-LX310BT Bluetooth Pikap10/9.9
3Teac TN-175-W Pikap10/10
4Lenco Classic Phono TT-34 Ahşap Pikap10/9.8
5Jam Sound Turntable Yerleşik Hoparlörlü Pikap10/9.9
6GDL Retro Çanta Pikap T317 10/9.8
7Record Master – T310CH – Şarjlı Retro Pikap10/9.7
8Mikado – Nostalgia MN-102 Pikap Kahverengi Müzik Kutusu10/9.7
Nostalji Sevenler İçin En İyi Pikap Önerileri Listesi

Nostalji meraklısı müzikseverlerin pikap satın almadan önce yararlanması için özenle hazırladığımız pikap önerileri listemizde sizleri pek çok farklı model bekliyor. En iyi pikap markaları arasından beğendiğiniz modelleri karşılaştırmak en doğru kararı vermenizi kolaylaştırabilir.

En Kaliteli Pikap Markaları ve Önerileri

Pikaplar eski zamanlardan hayatımıza dokunan güzellikler olmasının yanı sıra ses ve benzer unsurlara verilen önem arttıkça ve kalitenin daha yukarılara taşınmasına yönelik çalışmalar yapıldıkça yapısını ve özgünlüğünü korumayı da başarmıştır. 

Ion – Premier LP Bluetooth Hoparlörlü Ahşap Pikap

Ion – Premier LP Bluetooth Hoparlörlü Ahşap Pikap
Ion – Premier LP Bluetooth Hoparlörlü Ahşap Pikap
Amazon Fiyatını Öğren!

Pikap önerisi listemizdeki en popüler modeller arasında ilk sıralarda Ion – Premier LP Bluetooth Hoparlörlü Ahşap Pikap gelmektedir. Ion – Premier LP Bluetooth Hoparlörlü Ahşap Pikap şık görünümlü ahşap gövde tasarımıyla göze hitap etmeyi başarır. Sınıfının Bluetoorh hoparlöre kablosuz olarak ses aktarabilen tek plakçaları olma özelliğine sahiptir.

En iyi pikap modellerinden biri olan Ion – Premier LP Bluetooth Hoparlörlü Ahşap Pikap’ta müzik kaydınızı herhangi bir Bluetooth hoparlöre aktarmayı ya da dahili hoparlörlerden dinlemeyi tercih edebilirsiniz. Müzik kolu kayıt sonunda otomatik olarak geri dönerek plakçaların durmasını sağlar.

Sony PS-LX310BT Bluetooth Pikap

Sony PS-LX310BT Bluetooth Pikap
Sony PS-LX310BT Bluetooth Pikap
Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi pikap önerileri listemizin sıradaki ismi Sony PS-LX310BT Bluetooth Pikap. Kolay kontrol edilebilen Sony PS-LX310BT Bluetooth Pikap sayesinde istikrarlı bir Bluetooth bağlanabilirliği de sizleri bekliyor. Favori uzunçalarınızı yeniden keşfetmek ya da muhteşem bir yeniden basımın tadını çıkarmak için tercih edebileceğiniz en iyi pikap modellerinden biridir. 

Kablosuz dinlemek için Bluetooth cihazlarını bağlamak ya da dahili çıkışı kullanarak ses sistemin takmak yeterlidir. Kurulumu ve kalitesiyle müzik zevkini üst noktalara taşımak için tercih edilebilecek en iyi alternatiflerden biri olduğundan Sony PS-LX310BT Bluetooth Pikap en iyi pikap önerileri listelerinin aranılan isimlerindendir.

Teac TN-175-W Pikap

Teac TN-175-W Pikap
Teac TN-175-W Pikap
Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi pikap markaları ve modelleri arasında zirvedeki isimlerden Teac TN-175-W Pikap hem LP hem de EP kayıtları çalar. Ton konu, vinili çalmak için otomatik olarak hareket ettiği gibi çalma sona erince orijinal konumuna geri döner. VM tipi AT3600L kartuşu Audio Technica tarafından üretilmiş ve fabrikada statik dengeli düz tonearm’a önceden yüklenmiş olup hemen çalıştırılabilir.

Hangi pikap sorunuzun yanıtı olabilecek kaliteye sahip olan Teac TN-175-W Pikap giriş türünden bağımsız olarak herhangi bir amplifikatörler vinil oynatma imkanı sağlar. Phono pre-ampli’yle ya da olmaksızın vinil çalma imkanı sunan Fono ve Line çıkışını destekler. Plastik plakası yüksek torklu DC motor tarafından çalıştırılmakla birlikte hassas paslanmaz çelik mil doğru dönüş hızını koruma görevini üstlenir.

Ses konusunda çok üst düzey pikaplar üreten Teac hiç tartışmasız bir şekilde en iyi pikap markaları arasında zirvede yer alır. Bu nedenle en iyi pikap önerileri listelerinin değişmez isimlerinin başında gelir.

Lenco Classic Phono TT-34 Ahşap Pikap

Lenco Classic Phono TT-34 Ahşap Pikap
Lenco Classic Phono TT-34 Ahşap Pikap
Amazon Fiyatını Öğren!

Pikap önerileri listemizin beğenilen isimlerinden bir diğeri Lenco Classic Phono TT-34 Ahşap Pikap’tır.ahşap çanta görüntüsü nostaljik havasını korumasını sağar. Şık tasarımının yanı sıra ses kalitesi ve zamanı yakalayan teknolojik özellikleriye müzik dinleme deneyimine benzersiz bir kalite kazandırır.

Lenco Classic Phono TT-34 Ahşap Pikap tasarım olarak retro pikap tarzını korur. Yüksek ses kalitesi eşsiz bir performansı garantilerken USB girişi kullanım alanlarını farklılaştırır. Ayrıca tutuşu ve taşıması da kolaydır. Pikap tavsiyesi olarak en sık paylaşılan isimlerden Lenco Classic Phono TT-34 Ahşap Pikap plak boyutlarına uygun tasarımıyla pikapların en büyük sorunlarından biri olan plakların dışarı taşma sorununu önler.  Plağın üzerindeki iki stereo hoparlör plağı teknolojiyle uyumlu hale getirdiği gibi yüksek kalitede seslerin dinleyiciyle buluşmasını sağlar.

Jam Sound Turntable Yerleşik Hoparlörlü Pikap

Jam Sound Turntable Yerleşik Hoparlörlü Pikap
Jam Sound Turntable Yerleşik Hoparlörlü Pikap
Amazon Fiyatını Öğren!

Pikap önerisi listemizde en çok ilgi gören modellerden biri Jam Sound Turntable Yerleşik Hoparlörlü Pikaptır. Ayarlanabilir hız seçeneği ve yerleşik hoparlörleriyl all-in-one çözümler sağlayan Jam Audio Sound Turntable ile her plağı çalabilirsiniz. 33, 45 ve 78 RPM hız seçenekleriyle33’lük, 45’lik ve 78’lik tüm plakları çalıştırmak mümkündür.

52mm driverları ile 150Hz-15kHz frekans aralığında performans gösteren, yerleşik dual hoparlörlerini kullanmak plakları çalmak için ekstra bir hoparlöre duyulan ihtiyacı ortadan kaldırır. Yine de bir başka hoparlörle kullanmak isteyenler, RCA outputlarından faydalanabilir. Üzerindeki aux-in çıkışıyla müziği başka cihazlardan dinlemeye imkan veren pikap kendisini tozlardan koruyacak bir koruyucu kapağa sahiptir.

GDL Retro Çanta Pikap T317

GDL Retro Çanta Pikap T317
GDL Retro Çanta Pikap T317
Amazon Fiyatını Öğren!

Pikap önerileri listemizdeki uygun fiyatlı ürünler arasında bulunan GDL Retro Çanta Pikap son zamanların en çok tercih edilen markası GDL’in en beğenilen ürünlerinden biridir. Retro tasarımıyla her evde en güzel köşeyi hak eden GDL Retro Çanta Pikap nostalji tutkunlarının vazgeçilmezlerindendir. 

Eşsiz müzik kalitesin sahip olan GDL Retro Çanta Pikap son derece kaliteli malzemelerden üretilmiş olmasına karşın piyasadaki diğer pikaplara oranla çok daha uygun bir fiyata sahiptir. Dahili hoparlör sistemi bulunduğundan bir başka cihaz bağlanması gerekmez. Doğrudan prize takıp çalıştırılabilir. Otomatik ve manuel 33 – 45 -78 Rpm hız seçeneği vardır. Tablasını da hem otomatik hem manuel durdurmak mümkündür. Taş plak da dahil olmak üzere tüm plakları çalar. 

Record Master – T310CH – Şarjlı Retro Pikap

Record Master – T310CH – Şarjlı Retro Pikap
Record Master – T310CH – Şarjlı Retro Pikap
Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi pikap modellerinden Record Master – T310CH – Şarjlı Retro Pikap sahip olduğu dahili 2200 mAh batarya ile 4 saate kadar şarjlı kullanılabilir. Taş plaklar dahil tüm plak türlerini çalar. USB uçlu güç kablosu Powerbank ve priz adaptörün bağlanıp kullanılabilir.

RCA hoparlör bağlantı çıkışı üzerinden harici ses sitemlerine bağlanabilir. Plak bittiğinde Auto-Stop özelliğiyle otomatik olarak durur. Asansörlü iğne kolu sistemi konforlu bir kullanım imkanı sağlar. Dahili stereo hoparlörleri ile yüksek ses çıkışına sahiptir. En iyi pikap markaları arasında kendine yer edinen Record Master’ın güzel ve nostaljik tasarımlı pek çok ürünü vardır.

Mikado – Nostalgia MN-102 Pikap Kahverengi Müzik Kutusu

Mikado – Nostalgia MN-102 Pikap Kahverengi Müzik Kutusu
Mikado – Nostalgia MN-102 Pikap Kahverengi Müzik Kutusu
Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi pikap önerileri listemizdeki fiyat / performans modeli Mikado – Nostalgia MN-102 Pikap Kahverengi Müzik Kutusu’dur. Nostalji seven herkesin ilgisini çekecek şık bir tasarıma sahiptir. En sevdiğiniz sanatçıların plaklarını mükemmel ses kalitesiyle dinlemeyi sağlar. Tam otomatik işlem özelliği kayıtların çizilmesini önler.

Hafif transparan kapağı rahatlıkla sökülüp takılabildiği gibi 33 1/3 ve 45 frekans hızlarında oynatma imkanıyla da avantajlı bir pikaptır. Universal iğnesi sayesinde taş plak da dahil olmak üzere tüm plakları çalabilir. Kullanıcılar fonksiyonel tuşlarından yararlanarak ses açıp kısabilir, ileri ya da geri alabilirler. Pikapın tablasını otomatik ya da manuel olarak durdurabilirler. Ayrıca kullanışlı boyutlarıyla fazla yer de kaplamaz.

Yorum yapın