En İyi Pelet Soba Markaları ve Tavsiyeleri

Kısa bir süre içinde son derece yaygın bir şekilde kullanılmaya başlaması nedeniyle en iyi pelet soba marka ve modelleri merak edilmektedir. Sahip olduğu özellikler ve ekonomik bir ısınma aracı olmasının yanı sıra kullanım kolaylığı ve yüksek performansı da pelet soba tavsiye listelerinin yoğun ilgi görmesine neden olmaktadır. 

En İyi Isıtan Pelet Soba Markası Önerileri

Kullanımı son derece kolay olan pelet sobalarda yakıtın depolanması için bir tank bulunur. Cihaz devreye alınınca bir vida yardımıyla pelet yanma odasına hareket ettirilir. Pelet sobalarında havayı mekandan alan, ısıtan ve daha yüksek bir sıcaklığa döndüren dahili fan ayarları bulunur. Siz de en iyi pelet soba markası modelleri hakkında bilgi almak için pelet soba öneri listemizi inceleyebilirsiniz.

SıraMarkaPuan
1Perla Kırmızı Pelet Sobası 7,5 kW Fanlı10/10
2Via Gardenia Pelet Sobası Irma10/10
3Kozlusan Lidya Compact 25 Pelet Sobası10/9.9
4Kozlusan Rossi Camino 25 Kw Pelet Soba10/9.9
5Maxigrad Pelet Soba & Şömine10/10
6Baba’s Bbq Pelet Ve Odun Sobası10/9.9
7PİNUS PELET SOBASI (İÇ-DIŞ MEKAN)10/9.8
8Pelet Soba Döküm 18710/9.7
En İyi Isıtan Pelet Soba Markası Önerileri

Performansı En İyi Pelet Soba Markası Tavsiye Listesi

Kendine özel sıkıştırılmış bir yakıtla çalışan ve özel olarak tasarlanan modern bir soba olan pelet sobanın klasik sobalara göre birtakım avantajları vardır. Bacasız görünümü yaşam alanlarında görüntü kirliliğini de önler. Isınma ihtiyacını pelet soba ile karşılamak isteyen kişiler için hazırladığımız en iyi pelet soba önerisi listemizde siz de ihtiyaçlarınıza ve beğenilerinize uygun alternatifleri bulabilirsiniz.

Perla Kırmızı Pelet Sobası 7,5 kW Fanlı

Perla Kırmızı Pelet Sobası 7,5 kW Fanlı
N11 Fiyatını Öğren!

En iyi pelet soba tavsiyeleri listemizdeki en popüler model olan Perla Kırmızı Pelet Sobası 7,5 kW Fanlı İtalya’da üretilir. Düşük yakıt tüketimi ve %90’lara varan yüksek verimliliği ile ekolojik bir yanma sürecini beraberinde getirir. Modern ve kompakt tasarımı ile kullanıldığı alana şıklık kazandırır. Pek çok donanıma sahip modern bir alternatif olan Perla Kırmızı Pelet Sobası soğuk havalarda homojen bir ısı dağılımı sağlar.

En iyi pelet soba modellerinden biri olan Perla Pelet Sobası ekonomik, süre ve ısı bakımından diğer yakıt türlerinden daha verimlidir. Kirlenmeye, kompakt olması nedeniyle toz ya da kalıntıya neden olmaz. Ekolojik olan peletler temelde odun işleme atıklarından gelen yalnızca doğal malzemelerden üretilirler. Kimyasal içermemesinin yanı sıra yenilenebilir bir enerji kaynağı olarak ön plana çıkar. 

Via Gardenia Pelet Sobası Irma

Via Gardenia Pelet Sobası Irma
N11 Fiyatını Öğren!

Pelet soba öneri listemizin en çok tavsiye ve tercih edilen modellerinden Via Gardenia Pelet Sobası Irma ekolojik yanma süresi, yüksek verimliliği, düşük yakıt tüketimi, kompakt ve modern tasarımı ile son derece popülerdir. Sahip olduğu donanım sayesinde evlere ısıyı homojen bir şekilde dağıtır.

Üst ya da arka olmak üzere çift baca çıkışı vardır. Via Gardenia Pelet Sobası Irma’nın sahip olduğu diğer bir özellik çift fanlı bir yapıda olmasıdır. Diğer yandan bu özellik sayesinde sıcak havayı üst kata ya da yan odalara en iyi şekilde sevkeder. Ekolojik pelet yakıtı kullanmasının yanı sıra diğer yakıt türlerine göre ekonomik olması nedeniyle de son derece avantajlıdır. Peletler kompakt olduğundan yanma sonrası çok az kalıntı bırakması sayesinde sobanın ısıtma sistemi en iyi şekilde çalışır ve sürekli bir zorlanmaya neden olmaz.

Kozlusan Lidya Compact 25 Pelet Sobası

Kozlusan Lidya Compact 25 Pelet Sobası
N11 Fiyatını Öğren!

Pelet soba tavsiye listelerinin en popüler ürünlerinden Kozlusan Lidya Compact 25 Pelet Sobası pelet yakıtlı bir soba olarak yüksek performanslıdır. Yüksek verimliliğinin yanı sıra estetik tasarımı dikkat çekicidir. Uzun ömürlü çelik gövde, otomatik ateşleme, otomatik yükleme, ev içi kumanda ile uzaktan kontrol, modülasyonlu elektronik kumanda paneli, baca sensörü ile baca sıcaklık takibi, geri yanma koruma, dış hava sıcaklık kontrolü, oda termostatı bağlanabilme özelliği, cam yünü ve seramik ile güçlü izolasyon ve haftalık programlama gibi özellikleri vardır.

Kozlusan Rossi Camino 25 Kw Pelet Soba

Kozlusan Rossi Camino 25 Kw Pelet Soba
N11 Fiyatını Öğren!

En iyi pelet soba tavsiyeleri listelerinin en çok tercih edilen isimlerinden Kozlusan Rossi Camino 25 Kw Pelet Soba zarif tasarımı ve yüksek performasıyla ön plandadır. Uzun ömürlük çelik gövdesi, manuel olarak duman borusu temizleme özelliği, bacadan emişle yanma özelliği, otomatik yakıt besleme sistemi, otomatik ateşleme sistemi, gelişmiş haftalık programlayabilme özelliği, baca sensörüyle baca sıcaklığı takibi özelliği, geriye yanma koruma özelliği, modülasyon kontrol paneli, cam yünlü ve seramik güçlü yalıtım gibi çok çeşitli özellikleri vardır.

Maxigrad Pelet Soba & Şömine

Maxigrad Pelet Soba & Şömine
N11 Fiyatını Öğren!

Pelet soba tavsiye listelerinde kendine yer bulması garantili modellerin başında Maxigrad Pelet Soba & Şömine gelir. En yüksek kalitede malzemelerle üretilen Maxigrad Pelet Soba & Şömine’nin camları her tür termal stres ile 760 dereceye kadar dayanıklılığa sahiptir. 800 dereceye kadar dayanıklılığı olan özel bir boyayla kaplıdır.

Saatte 1 kg pelet tüketmekte olup ekonomik ve verimlidir. Yanma ve yakıt besleme sistemiyle ilk ateşlemeden sonra tamamen kendi kendine çalışma özelliğine sahiptir. Tek dolumda 4 saat boyunca yanması mümkündür.

Baba’s Bbq Pelet Ve Odun Sobası

Baba's Bbq Pelet Ve Odun Sobası
N11 Fiyatını Öğren!

Pelet soba öneri listemizin en çok tavsiye edilen isimlerinden biri Baba’s Bbq Pelet Ve Odun Sobası’dır. 15 kilogramlık bir yakıt deposu bulunan Baba’s Bbq Pelet Ve Odun Sobası pelet, odun, briket odunu ve fındık kabuğu yakma özelliğine sahiptir. Yakıt olarak peletin tercih edilmesi halinde son derece ekonomiktir. Tam kapasiteyle kullanılması halinde saatte 2 ila 2.5 kilogram arası pelet yakımı yapar. 10 KW gücüyle 70 metrekareye kadar büyüklükteki alanı son derece rahat bir şekilde ısıtır. 

En iyi pelet soba denilince ilk akla gelen isimlerden Baba’s Bbq Pelet Ve Odun Sobası’nın karbonmonoksit salınımı çok düşük olduğundan çevreci bir modeldir. Elektriğe ihtiyaç duymanın sobanın ısısı hava ayarıyla artırılıp azaltılabilir. İlk ateşlemesi kolay olduğundan bulunduğu alanı 10 dakikada ısıtmaya başlar. 

Raflı fırın genişliği ve derinliği 36 cm, yüksekliği ise 35 cm olan Baba’s Bbq Pelet Ve Odun Sobası’nda fırın sıcaklığı 270 dereceye kadar çıkabilir. Söndürülmesi gerektiğinde yakıt kilitinin kapatılması yeterlidir. Tek hareket ile kolayca temizlenebilen Baba’s Bbq Pelet Ve Odun Sobası kısa süre içinde yeniden yakmaya hazır bir hale getirilebilir. 10 kilogram pelet yakıldığında yalnızca 2 su bardağı kül çıkarır.

PİNUS PELET SOBASI (İÇ-DIŞ MEKAN)

PİNUS PELET SOBASI (İÇ-DIŞ MEKAN)
N11 Fiyatını Öğren!

Pelet soba tavsiye listemizin hem iç hem dış mekanda kullanıma uygun ürünlerden Pinus Pelet Sobası 35 metrekare alan ısıtır. Sobanın toplam ağırlığı 31 kilogramdır. Saatte 1 ila 1.5 kilogram pelet tüketen Pinus Pelet Sobası’nın depo kapasitesi 8 kilogram pelet almaya müsaittir.

İç ve dış mekanda kullanıma uygun olmakla birlikte soba yağmur altında bırakılmamalıdır. İçindeki peletin suyla temas etmemesine özen gösterilmelidir. Yüksek ısı değişiklikleri ve suyla müdahale edilmesi durumunda camlarının kırılması riski vardır. Kurulumu sabit ve dayanıklı zemine yapılmalıdır. İç mekanda kullanılacağı durumlarda baca kurulumu yapmak ve baca çıkışını menfezden tahliye olacak şekilde ayarlamak önemlidir.

Pelet Soba Döküm 187

Pelet Soba Döküm 187
N11 Fiyatını Öğren!

Uygun fiyatlı en iyi pelet soba modelleri arasında yer alan Pelet Soba Döküm tamamen döküm malzemeden üretilmiş olup hem ömür hem odun yakmaya uygun bir yapısı vardır. İçinde bulunan alüminyum aparat takılarak ürün pelet sobasına çevrilebilir. Aparatının son derece kolay bir şekilde takılıp çıkarılması mümkündür.

En iyi pelit soba tavsiyeleri listemizin fiyat performans ürünü olan Pelet Soba Döküm’ün otomatik kül boşaltma sistemi, hassas ısı ayar kontrolü ve yüksek ısı verimliliği gibi özellikleri vardır. Doğa dostu pelet soba geri dönüşüme uygun malzemeden üretilmiştir. Üst dizaynı sayesinde rahatlıkla yemek pişirmeye uygun bir yapısı vardır. 

Yorum yapın