En İyi 10 Oyuncu Koltuğu Önerisi

Oyunseverlerin bilgisayarlarının başından uzun saatler boyunca kalkmadığı bilinen bir gerçek. Bu esnada oyun zevklerini yükseltmek ve konforlarını artırmak için en çok dikkat etmeleri gereken konu ise doğru oyuncu koltuğunu seçmektir denilebilir. Oyuncu koltuğu en iyisi nedir diye sorsak her oyuncunun ihtiyacına ve tercihine göre değişen cevaplar alabiliriz. Bununla birlikte kaliteli oyuncu koltuğu seçmenin saatler süren oyunlar sırasında oyuncuların bel ve boyun ağrıları yaşamasını önlediği konusunda hemfikir olduğumuzdan eminiz. Siz de oyunların birbirinden farklı dünyalarında keyifli zamanlar geçirmek için oyuncu koltuğu tavsiye listemizden yararlanabilirsiniz.

En Kaliteli Oyuncu Koltuğu Öneri Listesi

SıraModelPuan
1Rampage STYLES KL-R6110/9.8
2Xdrive Sancak10/9.9
3Razer RZ3810/9.9
4Xdrive 15’li10/9.8
5XMAX Rio10/9.7
6Xrancer Master10/9.8
7Xprime Titan10/9.7
8Seduna Blade Mood10/9.7
9MSI Mag CH12010/9.9
10Calitte Titan TT Pro10/9.8
Oyuncu Koltuğu Öneri Listesi

Rampage STYLES KL-R61

Rampage STYLES KL-R61
Rampage STYLES KL-R61
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Oyuncu koltuğu önerisi almak istiyorsanız Rampage STYLES KL-R61 modelini sıkça duyacağınızdan emin olabilirsiniz. Beli ve boynu destekleme özelliğine sahip Rampage STYLES KL-R61’de boyun ve bel yastığı vardır. Poliüretan köpükle doldurulan Rampage STYLES KL-R61’in sırtı, kolçakları ve yüksekliği ayarlanarak oyuncunun anatomik yapısına uyumlu bir hale getirilebilir. Konforun üst noktada olduğu bir oyun keyfinin yaşanması için eğer istenirse ayak desteğini kullanmak da mümkündür. 180 derece geri yatma açısı bulunan Rampage STYLES KL-R61’in en büyük özelliklerinden biri istenilen konumda kilitlenebilmesidir. Ayrıca kiloya göre ayarlanabilen geri yatış kuvvet ayarına da sahiptir.

Xdrive Sancak

Xdrive Sancak
Xdrive Sancak
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Fiyat performans oyuncu koltuğu modellerinden biri olan Xdrive Sancak oyuncular için özel olarak tasarlanmıştır. Aşağı – yukarı kol yükseklik ayarının yanı sıra geniş ve yumuşak ped alanı ileri ve geri hareket ettirilebilmektedir. Vücut yapısına uygun ergonomik tasarımı sayesinde uzun süreli oturumlarda konfor üst noktada sağlanır. Bunun en önemli nedeni ekstra yumuşatılmış oturum kısmının ve yan desteklerin özel olarak tasarlanmasıdır. Bel ve boyun yapısı istenilen konumda ayarlanabildiği gibi yüksek kilolara dayanıklı özellikte uzun ömürlü tekerlerleri bulunmaktadır. 4 class amortisör sistemi dünya standartlarında üretilmiş olup en yüksek kalite sınıfındadır. Metal gövdesi sayesinde uzun yıllar boyu kullanılabilen Xdrive Sancak’ın sırt kısmı 130 derece geriye doğru yatırılabilir.

Razer RZ38

Razer RZ38
Razer RZ38
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Dünyanın en iyi oyuncu koltuğu modellerinden biri olan Razer RZ38 açılı koltuk kenarlarından ayarlanabilen eğim, yaslanma ve yükseklik özellikleriyle oyun sırasında sağlıklı bir oturma pozisyonunun benimsenmesine katkıda bulunur. Benzersiz konturları ve ergonomik tasarımıyla dikkat çeken Razer RZ38 oyunculara konforlarından taviz vermeden saatlerce oyun oynama imkanı verir. Soyulmaya karşı dayanıklı olduğundan uzun yıllar boyunca en yükse performansla kullanılabilir. Peluş, yoğun yastıkları ile Razer RZ38 destek ve konforun mükemmel birlikteliğine tanıklık eder. Oyuncuların dinlenme yüzey alanını en üst düzeye taşımayı sağlayan açılı oturma kenarları vardır. Yerleşik ergonomik bel destek sistemi sayesinde Razer RZ38 ile saatler süren oyun maratonlarını başarıyla tamamlamak tahmin ettiğinizden çok daha kolaydır.

Xdrive 15’li

Xdrive 15’li
Xdrive 15’li
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Bilgisayar koltuğu tavsiye listelerinin popüler isimlerinden biri olan Xdrive 15’li saatlerce konforlu bir kullanım imkanı sunmasının yanı sıra şık tasarımıyla da göz doldurur. Ergonomik tasarımı sayesinde oyun oynarken uzun süre oturmaktan kullanılan bel ve boyun ağrılarını engeller. Xdrive 15’li boyuna uygun olacak şekilde ayarlanabilir. Koltuk sırt kısmı yatırılarak ya da dik konumda tutularak kullanılabilir. Kurulum kolaylığıyla dikkat çeken Xdrive 15’linin kolçaklarını yukarı, aşağı ve yana doğru hareket ettirmek de mümkündür. Özel tasarımı sayesinde vücut yapısının şeklini alan Xdrive 15’linin sırt kısmı arkaya doğru en fazla 160 dereceye kadar yatırılabilir. Sırt kısmının yaylanma, öne arkaya hareket ve geriye yatırıp sabitleme özelliğine sahip olacak şekilde tasarlanması oyuncuların konforunu artıran en önemli etkenlerdendir.

XMAX Rio

XMAX Rio
XMAX Rio
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

XMAX Rio en kaliteli oyuncu koltuğu modellerinden biri olarak oturulan kısımla beraber arkaya yaylanma imkanı veren çift mekanizmaya sahiptir. XMAX Rio’nun yumuşaklık ve sertlik ayarı yapılabilen bir sallanır koltuk haline getirilmesi mümkündür. İstenilen derecede kilitlenebildiği gibi yaylanması kapatılıp açılabilir. Her kademede kilitleyebilme ve vücut yapısına göre ayarlayabilme özellikleri bulunan XMAX Rio’da oturum ve sırt bölgesinin kavis derecesini ayarlama imkanı da vardır. Bel ve boyun yastıklarının orta kısımlarıyla oturulan ve yaslanılan bölgelerde nefes alan terletmez, yumuşak yapılı ve tahriş etmeyen kumaş kullanılmıştır. Kolların üzerinin süngerimsi yumuşak yapıda olması uzun süre konforlu bir kullanım imkanı verir. Alt mekanizmasının doğru orantılarla montajlanmış olması sayesinde sırtı yatak pozisyonuna getirildiğinde arkaya düşme hissi vermesi söz konusu değildir.

Xrancer Master

Xrancer Master
Xrancer Master
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Yüksek yoğunluklu süngeri Xrancer Master’ın konforlu ve keyifli bir deneyim yaşatmasını sağlar. Bel ve sırt kısmını yumuşak dolgu yapısıyla kavrar. Ayrıca Xrancer Master’da kullanılan iç ploretan sünger zaman içerisinde erimez, dökülmez ve sertleşmeye yol açmaz. Boyun ve bel bölgesindeki destek yastıkları duruş bozukluklarının önlenmesinde son derece etkilidir. Çift kollu mekanizmasıyla yaylanma özelliğine sahip olan Xrancer Master’ın ayarlanabilir sırt açısı 90 ila 180 derecedir.

Xprime Titan

Xprime Titan
Xprime Titan
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Sağlamlığı ile dikkat çeken Xprime Titan’ın taşıma kapasitesi 160 kilogramdır. 3D kol özelliği bulunan Xprime Titan aynı zamanda sırt kısmı yatmalı ve kitlemeli multi fonksiyonlu bir oyuncu koltuğudur. Oturma alanından bağımsız olarak sırt alanının 180 derece yatırılması mümkündür. Avrupa standartlarında CLASS4 yüksek kalite amoritös kullanılan Xprime Titan’ın kolçaklarının yüksekliği 3 farklı kademede ayarlanabilir. Ayrıca bel ve sırt destekleri vardır.

Seduna Blade Mood

Seduna Blade Mood
Seduna Blade Mood
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi oyuncu koltuğu modellerinden biri olan Seduna Blade Mood konforu üst düzeyde sağlayan ergonomik bir tasarıma sahiptir. Sırt açısının ayarlanabilir olması ve hareketli kolları sayesinde kontrolü oyunculara bırakır. Oyun konseptine uygun dinamik tasarımı oyun keyfini sınırsız bir şekilde yaşama imkanı sağlar. Seduna Blade Mood hareketli boyun ve bel minderi sayesinde fonksiyonlu bir oyuncu koltuğu olma özelliğine sahiptir. İş, oyun ve film modu sayesinde her an konforu yakalamak Seduna Blade Mood ile mümkündür. Boyun desteğine sahip olan Seduna Blade Mood şık tasarımıyla da ön plandadır. Bu sayede maksimum verimlilik ve motivasyon ile kusursuz bir deneyim yaşatır.

MSI Mag CH120

MSI Mag CH120
MSI Mag CH120
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Dünyanın en iyi oyuncu koltuğu markaları arasında yer alan MSI’ın Mag CH120 modelinde kullanılan yüksek yoğunluklu sünger sayesinde saatler süren oyunlar sırasında rahat bir destek hissi sağlanır. Maksimum 180 derecelik eğime ulaşabilen sırtlığı konforu üst noktaya taşır. Oyuncular 4D ayarlanabilir kolçakları kendilerin için en iyi konuma getirebilirler. Sessiz poliüretan tekerlekleriyle hızlı, sessiz ve akıcı bir şekilde hareket etmeye müsaittir. Baş ve bel destek yastıkları ergonomik bir oturma pozisyonu sunar. Bu sayede bel kemiğine ve enseye yapılan baskı azalmış olur. Standart tabanlardan %20 daha güçlü olan orijinal güçlendirilmiş çelik tabanı MSI Mag CH120’nin uzun yıllar boyu güvenli bir şekilde kullanılmasına imkan verir.

Calitte Titan TT PRO

Calitte Titan TT PRO
Calitte Titan TT PRO
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En kaliteli oyuncu koltuğu üreticileri arasında yer alan Calitte’nin Titan TT PRO modeli ekstra boyun destek sistemine sahiptir. Boyun yastığı ve başlık olarak iki parçadan meydana gelen boyun destek sistemi konforlu bir oyun keyfini garantiler. 170 dereceye kadar tam yatarlı araç mekanizması sayesinde bütün dinlenme moduna geçme ve kilit sistemiyle istenilen açıda sabitleme imkanı vardır. Yukarı aşağı hareket etmenin yanı sıra geriye yatar pozisyon da tercih edilebilir. Aynı zamanda yüksek kilolara dayanıklılık özelliğine sahiptir.

Yorum yapın