En İyi Laptop Soğutucu Önerileri

Gerek iş hayatımızda gerek özel hayatımızda en sık kullandığımız elektronik aletlerden biri olan laptoplar ne yazık ki uzun saatler boyu çalışılması ya da oyun oynanması halinde ısınarak kullanıcıları zor durumda bırakabiliyor. Laptop soğutucular başarılı bir hava akımı sağlayıp ısınma sorunlarını önledikleri takdirde notebookların ömrünün uzamasına da katkıda bulunurlar. Siz de ısınma kaynaklı çeşitli sorunlarla karşılaşma riskini ortadan kaldırmak için laptop soğutucu tavsiye listemize bakmadan karar vermeyin.

Laptop Soğutucu Tavsiye Listesi

SıraMarkaPuan
1Frisby Gp510/9.9
2TX Acnbred Red Alert10/9.8
3Rampage AD-RC9 Tornado10/9.9
4Dexim Frigus10/9.8
5Inca Inc-611gms10/9.8
6Zalman Zm-ns100010/9.9
7Rampage AD-RC10 X-Gust10/9.9
8Zalman ZM-NS200010/9.9
9Rampage AD-RX4410/9.9
10Deep Cool N810/9.9
Laptop Soğutucu Tavsiye Listesi

Frisby Gp5

Frisby Gp5
Frisby Gp5
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Laptop soğutucu öneri listemizdeki ilk isim olan Frisby Gp5 en iyi laptop soğutucu modellerinden biridir. Yüksek hava girişli çerçevenin klasik tasarımı sayesinde daha iyi soğutma etkisi sağladığından en iyi notebook soğutucu alternatiflerinden biridir. Diz üstünde de yatakta da masa gibi sert zeminlerde de kullanılabilir. Düşük gürültü ve rahat hava akışı sağladığından kullanıcılar tarafından en çok tavsiye edilen laptop soğutucu modelleri arasında yer alır. Hava yüksek hızla dolaşarak oyun sırasında ısınmayı hızlı bir şekilde minimize eder. Özel malzemeler kullanılarak üretildiğinden basınca ve düşmeye karşı dayanıklılığının yanı sıra hafif ve kaymaz bir üründür. Farklı çalışma ve oyun ortamlarında kullanılabilmek için yüksek ve düşük 3 farklı açıyla ayarlanma imkanı sağlar.

TX Acnbred Red Alert

TX Acnbred Red Alert
TX Acnbred Red Alert
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Laptop soğutucu fan öneri listelerinde en sık rastlanan ürünlerden biri olan TX Acnbred Red Alert ergonomik yapısı ve fan özellikleriyle beğenilerin odak noktasındadır. Güçlü, fan sistemi sayesinde yüksek seviyede soğutma performansı sağlaması nedeniyle en iyi laptop soğutucusu alternatifleri arasında bulunur. TX Acnbred Red Alert bilgisayar kullanım performansını destekleme özelliğinin yanı sıra uygun fiyatıyla da dikkat çeker. Uzun saatler boyunca yüksek performans sağladığından oyuncular için en iyi laptop soğutucu markası olarak da kabul edilir. 6 kademeden oluşan yükseklik ayarı bilgisayarın istenilen seviyeye getirilmesini sağlar. Dizüstü bilgisayarın ısınan bölgesine temas ederek soğutmaya başlayan TX Acnbred Red Alert tüm fanları aynı anda çalıştırabildiği gibi düşük ya da yüksek seviyede dönüş hızı ayarlayabilir. Fanların hepsi kapatılarak dizüstü bilgisayar standı olarak da kullanılabilir. En kaliteli laptop soğutucu olarak tercih edilebilecek TX Acnbred Red Alert yüksek ısı iletkenliğine sahip olduğundan hızlı bir şekilde soğuma sağlar.

Rampage AD-RC9 Tornado

Rampage AD-RC9 Tornado
Rampage AD-RC9 Tornado
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Laptop soğutucu öneri listelerinin iddialı isimlerinden Rampage AD-RC9 Tornado ultra ince fanlarıyla maksimum düzeyde soğutma imkanı verir. Şık tasarımı ve ergonomik dizaynıyla en iyi laptop soğutucu modellerinden biri olarak kullanıcılar tarafından tavsiye edilir. Ayrıca RGB LED aydınlatmasıyla mükemmel bir görünüm sağlamayı başarır. Yüzeyinde bulunan iki büyük fan sayesinde maksimum soğutma performansına erişebilirsiniz. Laptop soğutucu tavsiye listemizin en beğenilen isimlerinden Rampage AD-RC9 Tornado ile cihazlar ısınmadan sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. En iyi notebook soğutucu olarak önerilen modellerden Rampage AD-RC9 Tornado’da bulunan USB çoklayıcı bir başka aparata ya da ürüne bağlı kalmaksızın 2 adet USB girişi elde etme avantajı sağlar.

Dexim Frigus

Dexim Frigus
Dexim Frigus
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

En iyi fiyat performans laptop soğutucu fan öneri alternatiflerinden biri olan Dexim Frigus daha çok oyunculara hitap eder. Kırmızı rengi ve dikkat çekici hatlarının yanı sıra ışıklandırma desteğiyle göz kamaştırır. Oldukça başarılı bir soğutma performansı vardır. Dört pervaneli yapısı sayesinde birden fazla noktada soğutma seçeneği bulunan Dexim Frigus’taki 4 farklı hız kademesi ile fanların çalışma hızı ayarlanabilir. En iyi laptop soğutucusu olarak özellikle oyuncular arasında popüler olan Dexim Frigus 23dB sese sahiptir.

Inca Inc-611gms

Inca Inc-611gms
Inca Inc-611gms
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

En iyi laptop soğutucu markası olmak için çalışmalarına hız kesmeden devam eden Inca’nın Inc-611gms modeli tasarımıyla oyuncu ürünü olduğunu açıkça gözler önüne serer. Geniş yüzeyiyle pek çok cihaza destek sağlar. ABS ve metal kullanılarak üretilen Inca Inc-611gms oyuncular arasında laptop soğutucu tavsiye olarak en sık paylaşılan modellerdendir. Soğutucunun havalandırma kanalları da metal parçalarla yapılmıştır. Yedi farklı kademe ayarıyla bilgisayarın yüksekliğini ayarlama imkanı veren Inca Inc-611gms kablo tutacaklarıyla karmaşık bir düzeni engelleme imkanı da verir. Bu sayede dayanıklılık ve tasarım açısından daha başarılı bir kablo yapısına sahip olduğu söylenebilir.

Zalman Zm-ns1000

Zalman Zm-ns1000
Zalman Zm-ns1000
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

En kaliteli laptop soğutucu tavsiye listemizde sıradaki isim Zalman Zm-ns1000. Beş farklı kademe ile laptop kullanma olanağı sağlayan Zalman Zm-ns1000 16 inçe kadar olan notebookları destekler. Dönme hızı 550 RPM olan Zalman Zm-ns1000’nin fanı 180 mm boyutundadır. İki adet USB girişi bulunan cihazda fan kontrolcüsü bulunmaz. Şık ve sade tasarımıyla beğeni toplayan Zalman Zm-ns1000 laptop soğutucu öneri listelerinde karşınıza ek sık çıkacak isimlerden biri olacaktır.

Rampage AD-RC10 X-Gust

Rampage AD-RC10 X-Gust
Rampage AD-RC10 X-Gust
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

En iyi laptop soğutucu önerileri listemizdeki diğer bir oyuncu soğutucusu olan Rampage AD-RC10 X-Gust genel olarak oyunculara yönelik tasarlanmış bir ürün olarak düşünülmekle birlikte ışıklandırma seven tüm kullanıcılara hitap etmeyi başarır. Soğutma performansı ve tasarımıyla göz dolduran Rampage AD-RC10 X-Gust’ta farklı boyutlarda altı adet fan vardır. Bu sayede fan ayarı yapmak mümkündür. En kaliteli laptop soğutucusu olarak sıklıkla önerilen Rampage AD-RC10 X-Gust 2 USB girişine sahip. Ses seviyesi ise 28 ila 32 dB arasında değişir. Aydınlatmasında ise 12 farklı RGB modu var.

Zalman ZM-NS2000

Zalman ZM-NS2000
Zalman ZM-NS2000
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

En iyi notebook soğutucu tavsiye listemizin sıradaki ismi Zalman ZM-NS2000 bir önceki nesle oranla daha yüksek boyuttaki bilgisayarları destekleme özelliğine sahip bir modeldir. Ayrıca fanı da daha büyük olan Zalman ZM-NS2000’de dört farklı yükseklik ayarı vardır. En iyi laptop soğutucu markası olarak sayılan isimlerden Zalman’ın ZM-NS2000 modeli 17 inçe kadar destek verir. 1.1 kg ağırlığındaki cihaz 470 ila 610 RPM aralığında çalışır ve ses seviyesi 20 dB’dir. Üç adet USB girişi olan Zalman ZM-NS2000 aynı zamanda USB 2.0 desteği sunar. Aynı zamanda şıklığıyla da dikkat çeken bir modeldir.

Rampage AD-RX44

Rampage AD-RX44
Rampage AD-RX44
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

En iyi laptop soğutucu tavsiye listemizde en çok sayıda ürünle yer alan Rampage’in diğer bir modeli olan AD-RX44 en üst seviye laptop soğutucu modellerinden biri olarak kabul edilir. Hem tasarım hem performans olarak oyunculara en iyi şekilde hitap eden Rampage AD-RX44 laptop soğutucu fan öneri listemizde en çok beğeni toplayan ürünlerin başında gelir. Oyuncu ekipmanları ile sektörünün önde gelen isimlerinden Rampage’in deneyiminin ve kalitesinin en iyi örneklerinden biri olan Rampage AD-RX44 altı fanlı bir laptop soğutucu modelidir. 60 mm boyutundaki fanlar toplamda 2900 RPM hızında çalıştığı gibi 28 ila 32 dB arasında farklılık gösteren bir ses seviyesine sahiptir.

Deep Cool N8

Deep Cool N8
Deep Cool N8
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

En iyi notebook soğutucu modellerinden biri olan Deep Cool N8 şık tasarımı ve başarılı performansıyla göz dolduruyor. Ana madde olarak alüminyumun kullanıldığı Deep Cool N8 tasarımı sayesinde verimli bir ısı yayılımı sağlar. Soğutucudaki 140mm boyutundaki iki fan soğutma performansını üst noktalara taşır. 1000 RPM hızı ve 25dB ses seviyesi olan Deep Cool N8 şeritli tasarımına ek olarak 4 USB bağlantı desteği de kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır.

Yorum yapın