En iyi Krampon Markaları ve Önerileri

Dünya üzerindeki en popüler sporlardan biri hiç tartışmasız futboldur. Çok büyük bir izleyici kitlesine sahip olmasının yanı sıra futbol oynamak da pek çok kişi için vazgeçilmeyecek bir tutkudur. Futbol fiziksel sağlığa katkılarının yanı sıra takım ruhunu geliştirme konusunda da son derece faydalıdır. Futbol oynayan kişilerin yaşları kaç olursa olsun olası bir sakatlanmayı önlemek, oyun sırasındaki performanslarını ve konforlarını artırmak için kullanmaları gereken çeşitli ekipmanlar vardır. Bunların başında ise krampon gelir. en güzel krampon aslında kişinin hareketini kısıtlamadan ayak sağlığını korumayı başaran krampondur. Futbol tutkunlarına seçimleri sırasında yardımcı olmak için hazırladığımız en iyi futbol ayakkabısı ve krampon tavsiyeleri listemizde siz de en güzel kramponlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Performansınızı Yükseltecek Krampon Tavsiyeleri

En iyi krampon markaları tarafından üreten kramponların geniş bir çeşitliliği olsa da krampon seçimi yapmak kolay bir iş değildir. En iyi krampon modelini seçmek için oynanacak zemin, ayak yapısı, oyuncunun mevkisi gibi çeşitli etkenler değerlendirilmelidir.

SıraMarkaPuan
1Nike Zoom Mercurial Superfly 9 Elite10/10
2Adidas X Speedportal Messi.110/9.9
3Nike Phantom Gt2 Elite Dynamic Fit10/10
4Nike Mercurial Superfly Cr710/9.9
5Nike Da1174-343 Tiempo Legend 910/9.8
6Adidas Predator Mutator 20.410/9.7
En Kaliteli Krampon Önerileri

En Kaliteli Krampon Önerileri

En iyi krampon markası  olarak kabul edilen markalar tarafından üretilen ve dünyanın en iyi kramponu olarak kabul edilen modellerin bulunduğu krampon önerileri listemizi inceleyebilir, en iyi kramponlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Nike Zoom Mercurial Superfly 9 Elite

Nike Zoom Mercurial Superfly 9 Elite
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Dünyanın en iyi kramponu denilince ilk akla gelen modellerden Nike Zoom Mercurial Superfly 9 Elite dikkat çekici tasarımıyla en güzel krampon olarak anılan isimlerden biridir. Futbol için özel olarak üretilmiş olan Zoom Air birimi ve olağanüstü düzeyde temas sağlayan kavrayıcı dokusu ile maçın dönüm noktası olan son dakikalarda performansı maksimize etmek ve maçın yıldızı olmak mümkündür. 

En iyi krampon markası isimlerinden Nike’ın tarihinde ilk kez futbola özel 3/4 boy yepyeni bir Zoom Air birimi geliştirilmiştir. Plakada bulunan bu birim tabanda ekstra esneklik sunar. Böylece daha hızlı hareket etmeye, gol atarken, topa yetişirken ya da defans oyuncularını geçerken yani en kritik anlarda dahi alan yaratmaya yardımcı olur.

Krampon tavsiyeleri listemizin gözde modeli Nike Zoom Mercurial Superfly 9 Elite yapısı içindeki hız kafesiyle, optimum sabitleme için ayağı ekstra ağırlık yapmadan dış tabana sabitler. Buna uygun ince ve güçlü bir malzemeden üretilmesi önemli bir avantajdır. Tri-star krampon çivileri, hızlı ve güvenli bir şekilde yön değiştirmek için her adımda çok yönlü tutar sunar. Topuğunda bulunan krampon çivileri aniden dururken tutuş ve destek sağlama görevini üstlenir. Burun kısmının ortasındaki krampon çivileri de ani çıkışlarda tutuşu destekler.

Yumuşak ve esnek kumaşıyla Flyknit ayak bileğini sıkıca sarma özelliğine sahiptir. Yenilenen tasarımı geliştirilmiş yapısıyla ayak uyumunu üst noktaya taşır. Krampon tavsiyeleri listelerinde en çok tercih edilen modellerden olan Nike Zoom Mercurial Superfly 9 Elite’ın üst kısmı yüksek hızlarda optimum top kontrolü sunulması için kavrayıcı ızgara fileyi kaliteli malzemeyle birleştiren Vaporsite+ malzemeden üretilir. Bu, üst kısmın yüzeyinde dokulu bir yapı oluşması anlamına gelir.

Adidas X Speedportal Messi.1

Adidas X Speedportal Messi.1
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi krampon markası listelerinin en çok tavsiye edilen isimlerinden Adidas X Speedportal Messi.1 Messi’den ilham almış ve belirli oranda geri dönüştürülmüş malzemelerle üretilmiştir. Son derece şık ve rahat bir krampondur. Normal kalıpta üretilen Adidas X Speedportal Messi.1’in bağcıklı bir tasarımı vardır. Speedskin saya ayağı sararak uyum sağlar. Çim sahaya uygun dış tabanındaki esnek, tam boy Carbitex karbon plakası sayesinde en hızlı tepkileri dahi en iyi şekilde desteklemektedir. PRIMEKNIT bilek kısmıyla hafif karbondan topuk kısmı, ışık hızındaki sprintler ile fizik kurallarına meydan okuyan adımlarda bile ayağı sabitleyen bir konforun adresidir. 

Nike Phantom Gt2 Elite Dynamic Fit

Nike Phantom Gt2 Elite Dynamic Fit
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Yepyeni tasarımıyla en güzel krampon modelleri arasında yer alan Nike Phantom Gt2 Elite Dynamic Fit’i üst kısmında dokulu desen bulunur. Bu kısım isabetli şutlar çekmeye yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır. Dynamic Fit özelliğine sahip bilek kısmı, rahatlık sağlamak için yumuşak ve esnek örgü malzemesiyle ayak bileğini sıkıca sarmayı başarır.

En iyi futbol ayakkabısı olarak kabul edilen modellerden biri olan Nike Phantom Gt2 Elite Dynamic Fit’in All Conditions Control teknolojisi yağışlı ve yağışsız havalarda güvenli bir temas sunma özelliğine sahiptir. Yüzey hem yağışlı hem yağışsız havada aynı sürtünme seviyesini korur. Bu da daha iyi top kontrolü anlamına gelir.

Flyknit yapısı esnek iplikleriyle ayağı çorap gibi sararak hafif bir uyum verir. Üst kısma kavrayıcı doku stratejik olarak yerleştirilmiş olup şut çekme, pas verme ve top sürme sırasında hassas temas için birebirdir.

Nike Mercurial Superfly Cr7

Nike Mercurial Superfly Cr7
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Dünyanın en iyi futbolcusu olarak gösterilen Cristiano Ronaldo’dan esinlenerek üretilen Nike Mercurial Superfly Cr7 krampon tavsiyeleri listelerinin vazgeçilmez modellerindendir. Özel olarak çıkarılan serinin çocuk, genç ve yetişkilere özel farklı numaraları vardır.

En iyi krampon modellerinden Nike Mercurial Superfly Cr7’nin çocuklara yönelik olarak piyasaya sunulan ürünleri çocuk gelişimini göz önünde bulunduran eşsiz bir teknoloji ile hazırlanmıştır. Gençlerde ve yetişkinlerde ise sakatlanma riskinin minimize edilmesi için bileği tam olarak sarar. Ayağın üst yüzüne ve topuk kısmına tam olarak oturduğu için hareketi kısıtlamaz. 

Nike Da1174-343 Tiempo Legend 9

Nike Da1174-343 Tiempo Legend 9
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Krampon önerileri listemizin en hafif krampon modellerinden Nike Da1174-343 Tiempo Legend 9 futbol oyuncularına efsanevi bir hız desteği sağlamak üzere tasarlanmıştır. Özellikle futbolda hücum odaklı hareket etmeyi tercih edenlere önemli bir konfor sağlayan Nike Da1174-343 Tiempo Legend 9 vuruş konusunda etkili bir performans sergilemenin en iyi yolunu sunar.

En iyi krampon markaları olarak kabul edilen isimlerden Nike’ın Da1174-343 Tiempo Legend 9 modelinin üst ve yan yüzeylerinde yumuşak köpük dolgular vardır. Böylece oyuncu çalım, şut ve paslarda topa en doğru şekilde vurmayı başarır. Uniseks bir model olduğu için yalnızca erkekler tarafından değil aynı zamanda futbol tutkunu kadınlar tarafından da sıklıkla tercih edilir. Hafif yapısı ve güçlü vuruş desteği ile krampon tavsiyeleri listelerinde kendine kolayca yer bulur.

Adidas Predator Mutator 20.4

Adidas Predator Mutator 20.4
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Krampon önerileri listemizdeki en iyi kramponlar arasında yer alan fiyat performans ürünü Adidas Predator Mutator 20.4 top kontrolünün en üst noktaya taşınması için DEMONSKIN teknolojisi kullanılarak üretilmiştir. Topun kavrama ve dönüşünü artırmak için tasarlanmış yenilikçi bir katman olan DEMONSKIN önyükleme ve top arasında yepyeni bir arayüz oluşturma amacıyla kullanlan bir bilgisayar algoritmasının ürünüdür. Sivri uçları, körüğün önünü ve yanını topla anahtar temas noktalarına hizalar. Oyunculara gelişmiş kontrol ve topa dokunma imkanı sunar. Aynı zamanda vuruşta dönüşü teşvik etmeye odaklanır.

En iyi krampon markaları arasında olmazsa olmazlardan Adidas’ın beğenilen modeli Adidas Predator Mutator 20.4 normal kalıpta üretilir ve bağcıksız bir yapısı vardır. Adidas Primeknit örgü saya, çorap gibi saran bilek yapısı ve DEMONSKIN kauçuk vuruş alanı gibi özelliklere sahiptir.

Yorum yapın