En İyi Kameralı Telefonlar 2023

Fotoğraf makineleri belirli bir süre öncesine kadar hayatımızın en özel anlarını ölümsüzleştirmemizi sağlayan en önemli cihazlardı. Ancak zaman içinde büyük gelişim ve değişim gösteren fotoğraf makinelerinin yerini son yıllarda çıtayı giderek daha yükseklere taşıyan kameralı cep telefonları aldı. Bunun doğal bir sonucu olarak cep telefonu satın alma aşamasında kamera özellikleri, pek çok kişi için belirleyici unsurlardan biri haline geldi. Biz de kamerası en iyi telefonlar 2023 listesi hazırlayarak size yardımcı olmak istedik ve en iyi kameraya sahip telefon sıralaması yaptık. Elbette listemizi inceledikten sonra tercih sizin!

Kamerası En İyi Telefonlar Listesi

Kamerası güzel olan telefonlar gerçek kameralar ve fotoğraf makineleri karşısında boyutlarının küçüklüğünden kaynaklanan büyük bir avantaja sahiptir. Günlük hayatta pek çok farklı işleviyle yanımızdan hiç ayırmadığımız cep telefonları en iyi kompakt kameraların bile boyutları nedeniyle taşınma konusundaki zorluklarını ortadan kaldırır. Elbette bunun en büyük nedeni yaşanan teknolojik gelişmeler sonucunda kamerası en iyi telefonlar ile yapılan çekimler sonucu elde edilen görüntülerin profesyonel kamera eksikliğini hissettirmeyecek bir noktaya ulaşmış olmasıdır.

iPhone 13

iPhone 13
iPhone 13
N11 Fiyatını Öğren!

Üst seviye akıllı telefonları piyasaya sürme ve sektörün lideri olma konusunda haklı bir iddiaya sahip olan Apple, iPhone 13 serisine kamera özelliklerini oldukça üst noktalara taşıyor. En iyi kameralı telefonlar listelerinin değişmez ismi olan iPhone 13’ün arka tarafında her biri 12 MP olan üçlü kamera kurulumu yer alır. Ana kamera, telefoto kamera ve ultra geniş açı kamera olarak ayrılan kameraların her birinde 4K 60fps video kayıt yeteneği vardır. Bu sayede kamerası iyi olan telefonlar arasında zirvede yer alan iPhone 13’te akıcı ve yüksek çözünürlüklü videolar elde etmek çok kolay. Üstelik aynı sistemin ön kamerada da desteklenmesi belki de iPhone 13’ün en büyük artısı. Bunlara ek olarak Cinematic özellik kullanılarak portre video ve ProRes ile profesyonel video çekimleri yapmak mümkün.

Kamerası en iyi telefon olarak anılması fazlasıyla hakeden iPhone 13’te büyük donanım yenilikleriyle süper akıllı yazılımlar bir araya gelerek Telefoto kameraya 3 kat optik zoom, ultra geniş kameraya makro çekim ve tüm kameralara gece modu özelliği kazandırır. Makro çekim sayesinde en küçük ayrıntıları dahi olağanüstü bir şekilde gözlemleme şansınız olduğu gibi sığ alan derinliğiyle video çekimi yaptıktan sonra süjeler arasına otomatik olarak şık odak geçişleri yapmayı da tercih edebilirsiniz.

Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
N11 Fiyatını Öğren!

Samsung’un şimdiye kadarki en hızlı çipini kullandığı Samsung Galaxy S22 Ultra gece fotoğrafçılığı konusundaki performansı ile en iyi kamerası olan telefonlar listemizde kendisine yer buluyor. 108MP yüksek çözünürlüklü kamera gücünü Samsung’un şimdiye kadarki en büyük piksel sensöründen alıyor. Sahip olduğu üstün özellikler sayesinde düşük ışığı tespit eden Samsung Galaxy S22 Ultra piksel boyutunu büyütme amacıya dokuz pikselden meydana gelen bloklar oluşturmak için megapikselleri birleştiriyor. Böylece piksellerin çok daha fazla ışık toplamasını sağlıyor. Düşük parazit işleme özelliği ise kumlanmayı önleyerek karanlık ortamlarda dahi ayrıntılı ve net fotoğraflar çekme imkanı veriyor.

En iyi kameraya sahip telefonlar arasında yer alan Samsung Galaxy S22 Ultra’da arka kameranın ön kısmını süper şeffaf cam kaplıyor. Geniş açılı kamera süper şeffaf lensle donatıldığı gibi ikisi de ultra düşük yansıtmalı özel nano kaplamasıyla dikkat çekiyor. Özel bir mühendislik ürünü olan cam ve lens karanlıkta çekilen fotoğraflarda dahi lens yansımasının azaltılması görevini üstleniyor. Her karedeki parazitleri temizleyen süper gece çekimi gün doğumundan gün batımına kadar tüm ayrıntıları en istikrarlı şekilde yakalamayı sağlayarak Samsung Galaxy S22 Ultra’nın neden en iyi kameralı telefon modellerinden biri olduğunu açıkça gözler önüne seriyor.

Xiaomi 11T Pro

Xiaomi 11T Pro
Xiaomi 11T Pro
N11 Fiyatını Öğren!

Xiaomi 11T Pro kamerası güzel telefonlar arasında kendine has özellikleriyle dikkat çekiyor. Yüksek kamera çözünürlüğü ve geniş diyafram aralığı ile ön plana çıkan Xiaomi 11T Pro ile etkileyici fotoğraflar çekmek mümkün. Arka tarafta üçlü kamera dizilimi olan Xiaomi 11T Pro’nun ana kamerasında 108MP sensörü bulunur. Keskin ve net görüntüler almak için harika bir alternatif olan Xiaomi 11T Pro 120 derece geniş açı sunan 8MP’lik ultra geniş açı kamerasıyla dar alanları daha geniş bir şekilde görüntüleme imkanı verir. 5MP özelliğine sahip telefoto makro kamerası 2x zoom ya da küçük objelere yaklaşıp 4 cm yakından makro çekim yapma imkanı vardır. Ayrıca video tarafında 11T Pro ile 4K 60 fps videolar ve 8K 30 fps videolar çekmek de mümkün.

iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro Max
iPhone 12 Pro Max
N11 Fiyatını Öğren!

iPhone 12 Pro Max, kamerası en iyi olan telefonlar listemizdeki yerini loş ışıkta çekilen fotoğrafları zirveye taşıyan Pro kamera sistemine borçlu. Gece modu iPhone 12 Pro Max’te geniş ve ultra geniş kameralarda yer aldığı gibi loş ışıkta doğal renkleri yakalama performansı göz dolduruyor. Ayrıca en güzel kameralı telefonlar arasında yer alan iPhone 12 Pro Max’in geniş kamerası %27 daha fazla ışık alma özelliğine sahip bulunuyor. En iyi kameraya sahip telefonlar arasında olmazsa olmaz kabul edilen iPhone 12 Pro Max’in 10 bit HDR kayıt özelliğiyle daha gerçekçi videolar çekebilir, Dolby Vision ile videoları kolayca düzenleyip izleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Piyasadaki en iyi kameralı telefonlardan biri olma özelliğini taşıyan iPhone 12 Pro Max’in arkasındaki üçlü kamera birimi sayesinde profesyonel kameraları kıskandıracak fotoğraflar çekmek hayal değil. Neural Engine mühendisliği farklı pozlamaları piksel piksel analiz etme yoluyla fotoğraflardaki her bir ayrıntıyı ortaya çıkarmayı başarır.

Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy S21
N11 Fiyatını Öğren!

En iyi kameralı telefonlar listemizde Samsung’un diğer bir modeli olan Galaxy S21 Ultra da bulunuyor. Kamerası en iyi olan telefonlar arasındaki yerini boşa kazanmamış olan Samsung Galaxy S21 Ultra en ileri teknoloji ürünü devrim niteliğindeki kamerasıyla sıra dışı bir kamera deneyimi vadediyor. En iyi kameraya sahip telefon sıralaması yapılırken zirveyi zorlayan isimlerden Samsung Galaxy S21 Ultra 8K video deneyiminize 8K fotoğrafı da ekleme imkanı veriyor. Akıllı telefonlarda kullanılabilecek en yüksek çözünürlük olan 8K video kalitesi 24fps kayıt alma özelliğiyle sinema kalitesini sollar.

8K videodan fotoğraf özelliğini kullanarak Samsung Galaxy S21 Ultra’da 8K videolardan yüksek çözünürlüklü fotoğraflar elde etmek mümkündür. Samsung Galaxy S21 Ultra’nın olağanüstü kamerası en hareketli anlarda dahi çok net ve akıcı görüntü kalitesi elde etmeyi sağlar. Kamerası en iyi telefonlar 2023 listemizin popüler ismi Samsung Galaxy S21 Ultra’da süper dengeli çekim modunu açarak aksiyon kamerası kalitesinde görüntüler yakalayabilirsiniz. Süper akıcı 60 fps video özelliğiyle en karanlık ortamlarda dahi dinamik çekimle muhteşem videolar elde etme ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Üstelik Samsung Galaxy S21 Ultra karanlık bir ortamdan ışığın daha fazla olduğu bir ortama geçildiği durumlarda fps ayarını ortam ışığına göre otomatik olarak ayarlar. İkili zoom teknolojisi kullanılarak daha akıcı ve daha hızlı zoom yapmak bu sayede daha net fotoğraflar elde etmek elinizde…

Xiaomi Mi Note 10

Xiaomi Mi Note 10
Xiaomi Mi Note 10
N11 Fiyatını Öğren!

En güzel kameralı telefonlar arasında yer alan diğer bir model Xiaomi Mi Note 10 rekor kıran piksel sayısıyla dikkat çekiyor. 108MP geniş açılı arka kamerasının yanı sıra 12MP ve 5MP telefoto kameraları da bulunuyor. Bunlara ek olarak Xiaomi Mi Note 10’da 2MP makro kamera ile 20MP ultra geniş açılı kamera da bulunuyor. Cihazın 32 MP özelliğe sahip ön kamerası kirpik, saç uçları ve yüzdeki her bir detayı ultra yüksek çözünürlükte ve kolayca yakalamayı başarıyor. Xiaomi Mi Note 10’da yalnızca tek bir tıklamayla panoramik görüntüye ulaşma imkanı vermesinin yanı sıra vlog modu da var. Karanlığın canınızı sıkmasına izin vermeden akşamları da rahatlıkla çekim yapabilmek için ise gece modunu kullanabilirsiniz.

Samsung Galaxy Z Fold 3

Samsung Galaxy Z Fold 3
Samsung Galaxy Z Fold 3
N11 Fiyatını Öğren!

Samsung Galaxy Z Fold 3 kamerası en iyi telefonlar arasında tartışmasız bir yere sahip olmasının yanı sıra dev bir ekran halini almasını sağlayacak katlanıp açılabilme özelliğiyle de farkını ortaya koyuyor. Katlanabilir ekran teknolojilerinde adı zirveyle birlikte anılan Samsung Galaxy Z Fold 3 aynı zamanda performans ve işlevsellik noktalarında da ön plana çıkıyor. Katlanabilir ekran teknolojisine öncülük eden Samsung Galaxy Z Fold 3’un sonsuz esnek ekranı açıldığında ekran altı kamera gizleniyor. Üç noktadaki beş farklı kamerasıyla görüntülü arama yapabileceğiniz gibi çektiğiniz fotoğrafları Galeri’ye gitmeniz gerekmeden inceleyebilirsiniz.

Arka ve kapak kameralarıyla selfie çekebilir, anlık çekimlerinizi portrelere dönüştürebilir ve yapacağınız tek bir dokunuşla arka kameraya ışıklandırma ve alan derinliği ekleyebilirsiniz. Gece çekimlerinde renkleri ve berraklığı sağlarken esnek mod ile ekstra bir ekipman kullanma gerekliliği olmadan arka kamerayı sabitleme görevini üstlenir. Arka ve kapak kameraları gece ışıklarını çekme konusunda en büyük yardımcınız olduğu gibi uzun pozlama çekimleri ve göz alıcı ışık hüzmeleriyle timelapse videosuna dönüşmesinin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca kapak ve arka kamerayı aynı anda kullanma ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Samsung Galaxy Z Fold 3’ün ana kamerasının yanı sıra 1.8 diyafram açıklığının yanı sıra HDR ve OIS desteğine sahip 2x optik zoom ve ekstra geniş açı kameraları da bulunuyor.

Yorum yapın