En İyi Kalemli Telefonlar ve Öneriler

Stylus olarak adlandırılan dokunmatik kalemlere sahip olan telefonların kullanıcılar arasındaki popülerliği sürüyor. Bu nedenle piyasaya yeni Stylus telefonlar sürülmeye devam ediyor. Kalemli telefonlar genellikle 5 inç’ten büyük ekranlara sahip olup entegre ekran kalemi içeren kalemli cep telefonu modellerini tercih etmek için pek çok neden bulunuyor.

Öğrenciler, sanatçılar ve profesyoneller kalemin artan hassasiyeti ve dokunsal geri bildirimi nedeniyle genellikle kalemli dokunmatik telefonlar arasından seçim yapmayı tercih ederler. Günümüzde kalemli telefonlar 2022 şeklinde yapılan internet aramalarında listelenen sonuçların bir çoğunda, fotoğraf çekmek için uzaktan deklanşör olarak kullanmak gibi genişletilmiş işlevleri sayesinde dokunmatik kalemler birkaç not almaktan fazlasını sağlıyor. Eğer siz de ekran kalemlerinin avantajlarından yararlanmak ve kalemli telefon fiyatları ile özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam etmenizi öneririz.

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
MediaMarkt Fiyatını Öğren! Teknosa Fiyatını Öğren!

Kalemli telefon denilince akla ilk gelenlerden Samsung Galaxy kalemli telefon modelleridir. En iyi kalemli telefon alternatiflerinden Samsung Galaxy S22 Ultra 5G, Samsung’un şimdiye kadarki en hızlı çipine sahiptir. Kalemi olan telefonlar içinde dahili S Pen ile ilk Galaxy S olan Samsung Galaxy S22 Ultra 5G’de karalama yapmak, yazmak ya da telefonu kontrol etmek için S Pen’in telefonun altından çıkarılması yeterli. Geliştirilmiş gecikme hızı her bir kalem darbesini mürekkeple kağıda yazıyor hissi verir. Böylece aceleyle yazılmış fikirler kolayca okunaklı metinlere dönüştürülebilir. 45W güç adaptörü takıldığında cihaz gün boyu dayanan süper hızlı şarj ile şarj edilir. 108MP yüksek çözünürlüklü kamera gücünü Samsung’un şimdiye kadarki en büyük piksel sensöründen alır. Düşük ışığı tespit ederek piksel boyutunun büyütülmesi için dokuz pikselden oluşan bloklar meydana getirmek için megapikselleri birleştirerek daha fazla ışık toplanmasını sağlar.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Samsung Galaxy Note 20 Ultra
MediaMarkt Fiyatını Öğren! Teknosa Fiyatını Öğren!

Samsung kalemli telefon modellerinden bir diğeri yani Samsung Galaxy Note 20 Ultra kalemli telefon modelleri arasında özel bir yere sahiptir. İşlem gücü ve geliştirilmiş özellikleriyle kalemli telefon sevdalıları ve özellikle profesyonel kullanıcılara yönelik en uygun seçeneklerdendir. Not alma ve üretkenliği destekleyen zengin özellikleriyle ön plana çıkan Samsung Galaxy Note 20 Ultra S Pen’i ve 6.9 inç’lik ekranıyla dikkatleri üzerinde toplar. Arkada üçlü kamera, 4500 mAh pil ve 12 GB ram’e gereken gücü veren Exynos 990 yongası vardır. En iyi kalemli cep telefonu modellerinden Samsung Galaxy Note 20 Ultra’nın geniş ekranı sayesinde oyun oynama, video ve film izleme keyfi tarifsizdir. Suya ve dayanıklı cihazın ekran ve kamera çözünürlüğü son derece yüksektir.

Ayrıca Bkz: Pubg 90 FPS Veren Telefonlar.

Samsung Galaxy Z Fold 3

Samsung Galaxy Z Fold 3
Samsung Galaxy Z Fold 3
MediaMarkt Fiyatını Öğren! Teknosa Fiyatını Öğren!

Kalemli telefonlar arasında özel bir yere sahip olan Samsung Galaxy Z Fold 3 mükemmel ve dayanıklı bir 5G akıllı telefondan beklenen tüm özellikleri üst düzey performansla karşılar. Daha önce tanık olmadığınız çalışma, izleme ve oyun oynama deneyimini kalemli cep telefonu konusunda lider modellerden Samsung Galaxy Z Fold 3’te yaşamanız mümkündür. Bunun için Samsung Galaxy Z Fold 3 kalemli telefon dev bir ekran haline gelecek şekilde katlanıp açılma özelliğine sahiptir. Kalemi olan telefonlar listelerinin vazgeçilmez ismi Samsung Galaxy Z Fold 3 Esnek modu sayesinde benzersiz bir dik durabilme özelliğine sahiptir.

Simetrik ve dengeli tasarımıyla yeni nesil akıllı telefon çağında özgür kalma imkanı verir. Samsung kalemli telefon modelleri arasında işlevselliğiyle ön plana çıkan Samsung Galaxy Z Fold 3 içinde ve dışındaki büyük ekranlarıyla şimdiye kadarki en ince Galaxy Fold olma özelliğine sahiptir. Katlandığında kusursuz 6.2 inç’lik bir akıllı telefon olan Samsung Galaxy Z Fold 3 açıldığı zaman yeni özellikler sunan geniş ekranlı kalemli telefon modelleri arasında sayılır.

Samsung Galaxy Note 10 Lite

Samsung Galaxy Note 10 Lite
Samsung Galaxy Note 10 Lite
MediaMarkt Fiyatını Öğren! Teknosa Fiyatını Öğren!

Kalemli dokunmatik telefonlar pek çok farklı özellikleriyle kullanıcılara fayda sağlamaktadırlar. Günlük hayatımızın olmazsa olmazları haline gelen akıllı telefonların kulanım alanları ve kullanıcıların beklentileri gelişip değiştikçe yeni ihtiyaçların yüksek performansla karşılanmasına odaklanılmaktadır. Samsung Galaxy Note 10 Lite gelişmiş yazılımsal ve donanımsal özellikleriyle en çok önerilen kalemli telefonlar arasındadır. Günlük ihtiyaçların yanı sıra iş ve okul projelerini de en kolay şekilde halletme imkanı veren Samsung Galaxy Note 10 Lite’ın S Pen özelliği ile istenilen notların kolayca alınması mümkündür.

Sunumları tek tuşla yönetme imkanı veren cihazın sağladığı en büyük avantajlardan biri yüksek dahili depolama kapasitesidir. Kalemli telefon fiyatları birçok farklı etkene göre belirlenir. Samsung Galaxy Note 10 Lite uygun fiyatlı kalemli telefon modellerinden biri olarak değerlendirilir. Üçlü kamerasını kullanarak anı olduğu gibi kaydetme imkanı veren Samsung Galaxy Note 10 Lite aynı zamanda güçlü bir bataryaya ve hızlı şarj olma özelliğine sahiptir. 4500 mAh pil kapasitesine sahip olan Samsung Galaxy Note 10 Lite internet kullanımında 16 ila 17 saat dayanmakla birlikte 27 saatlik konuşma süresine sahiptir.

Xiaomi Redmi Note 11 Pro

Xiaomi Redmi Note 11 Pro
Xiaomi Redmi Note 11 Pro
MediaMarkt Fiyatını Öğren! Teknosa Fiyatını Öğren!

Kalemli telefonlar arasında kristal netliği sağlayan 108 megapiksel ana kamerası ile dikkat çeken Xiaomi Redmi Note 11 Pro, 108 MP modunda 108 milyon ayrıntı kaydetmeyi başarır. Üst düzey teknolojiye sahip kamerası hem gece hem gündüz aynı performansı göstermeyi başarır. Ultra geniş açısı sayesinde panoramik görüntülemeyle çok daha fazla detay yakalamak mümkündür. Makro modu ise tek bakışta daha fazla ayrıntıyı yakalamayı sağlar. 6.67 inç AMOLED ekranı çarpıcı görseller için anında aydınlatma yaparken 120 Hz’lik yüksek hızı, tarama esnasında sorunsuz çalışma, çok ayrıntılı his ve görünüm sağlama konusunda iddialıdır. Kalemli dokunmatik telefonlar içinde sıklıkla önerilen Xiaomi Redmi Note 11 Pro yüksek dokunmatik örnekleme hızıyla sürükleyici ve hassas bir deneyimin kapılarını aralar. Böylece her hareketinize ayak uydurmayı başarır. Xiaomi Redmi Note 11 Pro’nun kesintisiz gücü ve uzun ömürlü pili diğer avantajları arasında sıralanabilir.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Xiaomi Redmi Note 9 Pro
MediaMarkt Fiyatını Öğren! Teknosa Fiyatını Öğren!

Kalemi olan telefonlar listemizdeki bir diğer model olan Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi’nin efsane amiral gemisi serisine dahildir. Gelişmiş kamerası, güçlü işletim sistemi, multimedya özellikleri, zengin bağlantı noktaları ve uzun ömürlü bataryalarıyla kesintisiz iletişim imkanı veren bu kalemli cep telefonu geniş çaplı ve yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahiptir. Daha geniş bir depolama alanına ihtiyacı olanlar hafıza kartı desteği sunan kalemli telefon modelleri içerisinden kendilerine uygun olan ürünü tercih edebilirler. Bunlardan biri olan Xiaomi Redmi Note 9 Pro’da dışarıdan 512 GB maksimum hafıza kartı desteği vardır.

Lithium Polymer teknolojisiyle üretilen Xiaomi Redmi Note 9 Pro, 1080×2400 (FHD+) piksel çözünürlüğü sayesinde canlı, net ve gerçekçi bir izleme deneyimi yaşama imkanı verir. Xiaomi Redmi Note 9 Pro fotoğrafları orijinal renkleriyle görmeye mümkün hale getiren 16 milyon renk sayısı bulunan bir ekrana sahiptir. Ayrıca çoklu dokunmalara duyarlı kapasitif ekran özelliği vardır. Çoklu dokunmaları algılama özelliği taşıyan Multi Touch teknolojisi fotoğrafları ve web sayfalarını büyütme ve küçültme imkanı sağlar. Ayrıca ekran parmak izi lekelerine karşı koruma sağlamak için leke tutmama özelliği bulunan özel bir kaplama malzemesi olan Oleophobic Coating ile kağlıdır.

Yorum yapın