En İyi İnternet Sağlayıcıları 2023

Şimdi sadece kısa bir anlığına evinizde ya da ofisinizde internet hizmetinden faydalanamadığınızı düşünün, işler nasıl da karışırdı değil mi? Günlük hayatta, iş hayatımızda ve evet abartmadığımızı biliyorsunuz, günün her anında internete ihtiyacımız var. Bunun beraberinde getirdiği soru ise şu: Hangi internet daha iyi?

Ülkemizde hizmet veren internet sağlayıcıları en iyi internet hizmetini sunmaya çalışsa da her kullanıcının ihtiyaçları ve beklentileri farklı olabileceği için öncelikle alınmak istenilen hizmetin detayları belirlenmelidir. Türkiye internet sağlayıcıları ile oluşturduğumuz internet tavsiye listemizdeki en iyi internet servis sağlayıcı markaları inceleyerek seçim yapabilirsiniz.

Evde İnternet Tavsiye 2023

Her yaş grubundan insanın her tür işini internet üzerinden çözmeye çalışması nedeniyle öncelik en iyi internet servis sağlayıcı hizmetini almak yönünde. Ev kullanıcılarının kapasite ve hız ihtiyaçlarının giderek artması nedeniyle hiçbir kullanıcı internet erişiminde kesinti ya da performans düşmesi yaşamak istemiyor. Türkiye’nin en hızlı interneti hangisi diye merak ediyorsanız Türkiye’deki en iyi internet hizmetini veren internet hizmet sağlayıcılara internet öneri listemizden erişebilirsiniz.

Yüksek Performanslı İnternet Sunan İnternet Sağlayıcıları Öneri Listesi

Hızlı, kaliteli, kesintisiz yani yüksek performanslı internet hizmeti alabileceğiniz internet sağlayıcıları listemizden ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun seçimleri yapabilirsiniz.

TurkNet

TurkNet

En iyi internet sağlayıcısı listemizdeki ilk isim olan TurkNet’in Türkiye’nin en hızlı interneti için başvurulabilecek ilk adres olduğu iddiası boşuna değil. 2022 yılı sonu itibarıyla Speedtest tarafından açıklanan Türkiye’nin en yüksek internet hız ortalamasına sahip servis sağlayıcıları listesinin zirvesinde TurkNet bulunuyor.

Türkiye’deki en iyi internet servis sağlayıcılar arasında ilk sırada gelen TurkNet 2022 yılının en iyi hız ve gecikmeyi sunan servis sağlayıcısı olma özelliğine sahip. En yüksek hız, en düşük Ping, taahhütsüz üyelik ve kotasız internet gibi kullanıcılar açısından cazip pek çok fark özelliği bulunan TurkNet aynı zamanda Netflix’e en hızlı bağlanan internet servis sağlayıcısıdır.

Köklü internet sağlayıcıları arasında yer alan TurkNet özellikle son yıllarda yüksek hizmet kalitesi nedeniyle çok daha fazla tercih edilmeye başlamıştır. Abone sayısını son derece hızlı bir şekilde artıran TurkNet bir başka internet servis sağlayıcıyı kullanan ve TurkNet’e geçmek isteyen kullanıcılarının cayma bedelini 1.000 TL’ye kadar karşılar. 

Taahhütsüz internet hizmeti vermesi nedeniyle kullanıcılar olası bir sorunda cayma bedeli ve ceza ödemeleri gerekmeden hizmet alımlarını sonlandırabilirler. TurkNet’in kullanıcılarına sunduğu diğer bir avantaj 30 günlük kullanım sonunda internet hızının beğenilmemesi durumunda para iadesi yapmasıdır.

TUA47JQ44JXE Davet kodu ile Turknet’e aboneliğine başvurursanız ilk ay kullanımınız bedava!

Kablonet (Turksat Uydunet)

Kablonet (Turksat Uydunet)

Kablonet ülkemizde TV alt yapısı hazır olan büyük şehirlerde hizmetlerini sürdürmekte ve internet sağlayıcıları arasında yer almaktadır. Kablonet (Turksat Uydunet) kullanıcıları, hazır hat üzerine takılan modem sayesinde internet hizmeti alabilirler. Evde internet tavsiye 2023 listemizin sıradaki ismi olan Kablonet (Turksat Uydunet) farklı ihtiyaçları karşılamak üzere tasarlanan çeşitli kampanyaları ile kullanıcılarına hem televizyon kanallarını izleme hem internet hizmetinden faydalanma imkanı sunar. Ayrıca telefon sağlayıcı hizmeti de vardır.

En iyi internet servis sağlayıcı markalarından biri olan Kablonet 2008 ila 2016 yılları arasında Turksat Uydunet ismiyle hizmet vermiş, daha sonra Kablonet adıyla hizmet vermeye ve anılmaya başlamıştır. Kablonet’in 16, 25 ve 100 mps seçeneklerine sahip pek çok farklı paket seçeneği vardır. Bu sayede kullanıcılar internet kullanım sıklığı, alışkanlığı ve ihtiyacı gibi unsurları değerlendirerek en uygun paketi seçebilirler.

Türk Telekom TTNET

Türk Telekom TTNET

İnternet tavsiye listemizde en çok tercih edilen diğer bir internet servis sağlayıcı Türk Telekom TTNET’tir. Türk Telekom TTNET’te ev kullanıcılarına yönelik olarak değişen hızlarda seçeneklerin bulunduğu paket alternatifleri vardır. Kullanıcılar ihtiyaçlarına ve bütçelerine göre seçim yapabilirler. Ayrıca 24 ay taahhüt ile indirimli fiyatlardan faydalanabilirler. Sabit olmayı gerektirmeksizin kullanılabilen farklı kota kapasitelerine sahip 4.5G hızındaki taşınabilir internet paketleri de son derece popülerdir.

Türkiye’de en fazla abone sayısına sahip olan internet sağlayıcılar arasında bulunur. Türk Telekom TTNET’in fiber altyapı ağı son derece geniştir. Ayrıca pek çok internet sağlayıcı bu altyapıdan yararlanarak kullanıcılarına hizmet sunar. Bölge özelinde değişmekle birlikte Türk Telekom TTNET sıklıkla sorun yaşanan bir internet ağı olarak bilinmektedir.

Vodafone Net

Vodafone Net

Evde internet tavsiye 2023 listemizin önde gelen markalarından biri Vodafone Net’tir. Evde internet ve TV hizmeti verdiği servisiyle pek çok farklı kullanıcıya hizmet sunan Vodafone Net en iyi internet sağlayıcısı isimlerdendir. Fiber, ADSL ve yeni nesil taşınabilir internet erişimi Redbox gibi çeşitli alternatiflere ve ihtiyaçlara yönelik çözümler sunar. Farklı içeriklere sahip paketleriyle kullanıcılarına farklı koşullar ve avantajlar sunduğundan kullanıcıların en çok tercih ettiği internet sağlayıcılar arasında yer alır. 

Ülkemizdeki en çok aboneye sahip internet sağlayıcı şirketlerden Vodafone Net, Turkcell Superonline ve diğer birkaç firmanın altyapısını kullanarak hizmet verir. İnternet hızı 100 mps’e kadar yükseltilebilir. En fazla 35 mps’lik seçeneklerle oluşturulan paketler arasından kullanıcılar istediklerini seçebilirler.

Turkcell Superonline

Turkcell Superonline

Turkcell telekomünikasyon alanında uzun zamandır hizmet vermekte olup ülkemizin önde gelen markalarındandır. Türkiye’deki en iyi internet servis sağlayıcıları arasında ilk sıralarda gelen Turkcell Superonline ev kullanıcıları için son derece avantajlı internet paketleri sunar. Kampanya kapsamında kablolu internet paketlerinde 12 aylık taahhüt ile indirimli kullanım imkanı elde edilebilir.

Turkcell Superonline internet paketlerinde hız değişmesi ya da düşmesi gibi istenmeyen durumlar yaşanmaz. Ücretsiz modem kampanyası ile Turkcell Superonline kullanıcıların en çok tercih ettiği internet sağlayıcıları arasında yer alır. Aynı zamanda TV+ ve ev telefonu gibi ekstra avantajlara sahip bir hizmettir.

En iyi internet sağlayıcısı olarak anılan bir isim olan Turkcell Superonline gelişmiş fiber ağı sayesinde Türkiye’nin birçok noktasında fiber internet sağlar. Bunun sonucunda en hızlı iletişim ağına sahip olmaktadır. Üstelik ülkemizde birçok farklı firma hizmet sağlarken Turkcell Superonline’ın fiber ağını kullanır. Ayrıca Turkcell Superonline, fiber ağın olmadığı yerlerde Superbox ile yüksek hızda internet verisi sağlar. 

D-Smart Net

D-Smart Net

İnternet öneri listelerinin en çok karşılaşılan isimlerinden D-Smart Net’in zengin televizyon kanalları ile internet hizmetini kapsayan paketleri kullanıcılar arasında son derece popülerdir. Ücretli kanalların yanı sıra sınırsız internet bu paketlerde en cazip koşullarla bir araya getirilmiştir. Kampanyalarda kota sınırı olmamasının yanı sıra ücretsiz kurulum ve ücretsiz aktivasyon gibi çeşitli avantajları vardır.

Millenicom

Millenicom

İnternet tavsiye listemizin beğenilen isimlerinden Millenicom taahhütlü ya da taahhütsüz olmak üzere seçilen hızda ve limitsiz internet paketleri kullanma imkanı sağlar. Fiber hıza sahip evde internet paketleri konusunda iddiasının altını çizen Millenicom internet sayfası üzerinden alt yapı kontrolü ve hız testi yapmak mümkündür. Hızlı ve etkili bir hizmet sunan müşteri hizmetleri ağıyla fark yaratır.

Azerbaycan’a bağlı bir internet sağlayıcı olan Millenicom cayma bedelini karşılama, 7/24 müşteri desteği ve e-mail ile hızlı üyelik gibi avantajlı özellikler sunar. Ancak Millenicom ülkemizin her bölgesinde hizmet vermediği için internet sağlayıcısının web sitesini ziyaret ederek altyapı sorgulama bölümünden gerekli kontroller yapıldıktan sonra başvuruda bulunulabilir.

“En İyi İnternet Sağlayıcıları 2023” üzerine 2 yorum
  1. süperonlayına 35 mp. ev interne.abonesi oldum 10/05/2023 den bu yana 20 mp geçmedi ş.kayet ediyorum altyapı türk telokomun diyorlar iyide bilmiyorlarmı alt yapının 35.mp. hıza ulaşmayacağına altyapı kimin olursa olsun beni ilgilend.rmez iptal edin yada hizmeti 35.mp.olarak verin diyorum iptal için 800.TL. isiyorlar şaşırıp kaldım.

    Cevapla
    • Tüketici haklarına şikayet edin ama öncesinde hizmet aldığınız şirkete bir şikayet email i atın

      Cevapla
Yorum yapın