En İyi Hava Temizleme Cihazı Tavsiyeleri

Enerji tasarruflu kapıların ve pencerelerin kullanımı pek çok açıdan avantajlı olsa da iç alandaki havada bulunan pek çok kiri ve zararlı alanı hapsetmeleri en önemli dezavantajlarıdır. Bu nedenle evlerin havasının daha kaliteli bir hale getirilmesi noktasında en iyi hava temizleme cihazı kullanımı ihtiyaçtan öte bir zorunluluk olarak kabul edilir. En iyi hava temizleme cihazı 2023 listemizde havadaki tozu, dumanı ve poleni filtreleme konusunda başarılı işler çıkaran en iyi hava temizleyici modellerine yer verdik. 

En İyi Hava Temizleme Cihazı Öneri Listesi

Mevsimsel alerjilerden kurtulmak, iç mekan hava kirliliğinin neden olabileceği olumsuz etkileri azaltmak ve evcil hayvan kokularını gidermek istiyorsanız en iyi evdeki tozu çeken makine seçeneklerinin bulunduğu oda havası temizleyici önerileri listemiz tam size göre!

SıraMarkaPuan
1Electrolux Pure A9 PA91-404DG Akıllı Hava Temizleme Cihazı10/10
2Leitz TruSens Z-3000 Hepa Filtreli UV Hava Temizleme Cihazı10/10
3Xiaomi Mi Air Purifier 3H Akıllı Hava Temizleyici10/10
4Daikin MC70L Hava Temizleme Cihazı10/9.9
5Philips AMF220/15 3’ü 1 Arada Hava Temizleyici Fan ve Isıtıcı10/9.9
6Winix Zero Compact Hava Temizleme Cihazı10/9.8
7Ufo O2 Hava Temizleme Cihazı10/9.8
En İyi Hava Temizleme Cihazı Öneri Listesi

En Kaliteli Hava Temizleme Cihazı Tavsiye Listesi

Hava temizleme cihazı tavsiye listemizde yer alan en iyi hava temizleme cihazı modelleri alerjilere ve diğer sağlık sorunlarına neden olabilen kimyasalları, parçacıkları ve toksinleri filtreleme özelliğine sahiptirler. Bu sayede daha temiz bir ortam yaratmanıza yardımcı olurlar. Ayrıca olağandışı kokulardan kurtulmanızı, saman nezlesi ve astım gibi solunum sorunları yaşama riskinizin azalmasını sağlarlar.

Electrolux Pure A9 PA91-404DG Akıllı Hava Temizleme Cihazı

Electrolux Pure A9 PA91-404DG Akıllı Hava Temizleme Cihazı
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Hava temizleme cihazı tavsiye listemizdeki ilk isim olan Electrolux Pure A9 PA91-404DG Akıllı Hava Temizleme Cihazı farklı filtre sistemlerine sahiptir. Bu sayede her mevsime uygun temizlik yapmak mümkündür. Partiküllerin yoğunluğuna göre ayarlama yapılabilir.

Evde evin hava durumunu sürekli olarak kontrol etme imkanı vermesinin yanı sıra eve gelmeden önce hava durumu hakkında bilgi sahibi olmayı sağlayacak bir teknolojisi vardır. Spiral hava hareketleriyle her köşeye ulaşarak temiz eşitlikte hava yayar.

Leitz TruSens Z-3000 Hepa Filtreli UV Hava Temizleme Cihazı

Leitz TruSens Z-3000 Hepa Filtreli UV Hava Temizleme Cihazı
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Toz temizleme cihazı önerileri listemizin popüler isimlerinin başında Leitz TruSens Z-3000 Hepa Filtreli UV Hava Temizleme Cihazı gelir. Diğer pek çok hava temizleyicide havatemizleyiciye yakın hava sirkülasyonu dolayısıya yanlış olan birim içi sensörler varken Leitz Trusens, arıtma ünitesinden uzakta hava kalitesini izler, hava kalitesini optimize etme yoluyla odanın hava kalitesini artırır.

Diğer hava temizleyicilerin çoğu havayı düz ya da dikey olarak yukarı doğru çektiği için odada ölü bölgeler ya da odadaki hava sirkülasyonu çok az olan ya da hiç olmayan alanlar oluşması riski vardır. Çift yönlü akışı ölü bölgeleri minimize ederken tüm odaya verimli bir şekilde temiz hava sağlama özelliğiyle tüm odanın daha hızlı bir şekilde temizlenmesine yardımcı olur. 

Daha iyi kapsama alanı ve odanın havasının daha doğru temizlik tespiti için SensorPod’un temizleyiciden uzağa yerleştirilmesi mümkündür. Havanın durumunu sürekli olarak ölçerek RF ile temizleyiciyle iletişim sağlar.

Xiaomi Mi Air Purifier 3H Akıllı Hava Temizleyici

Xiaomi Mi Air Purifier 3H Akıllı Hava Temizleyici
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Hava temizleyici tavsiye listelerinde en çok beğenilenlerden Xiaomi Mi Air Purifier 3H Akıllı Hava Temizleyici HEPA filtresinin içine toz parçacıklarını yüksek oranda hapseder. Mi Home uygulaması üzerinden evde olmasanız dahi Xiaomi Mi Air Purifier 3H Akıllı Hava Temizleyici’yi kontrol edebilirsiniz. Uygulama Google Play Store ve App Store üzerinden ücretsiz indirilebilir. Bu sayede ev dışından hava temizleyici açılıp kapatılabilir.

380 m3 sa PM CADR özelliğiyle havadaki en ufak toz parçalarını dahi içine çeker, temiz hava almanızı sağlarken enerjiden tasarruf eder. Dokunmatik ekranı üzerinden uyku modu, otomatik mod, düşük, orta, yüksek ve sık kullanılan mod gibi farklı özellikleri tercih etmek mümkündür. Küçük boyutu ve üst düzey işlevselliğinin yanı sıra şıklığı ile de beğenilerin odak noktasındadır.

Daikin MC70L Hava Temizleme Cihazı

Daikin MC70L Hava Temizleme Cihazı
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi hava temizleme cihazı tavsiye listelerinin en çok ilgi gören modellerinden Daikin MC70L Hava Temizleme Cihazı sağlıklı ve temiz bir hava almak için tercih edilebilecek en iyi ürünlerden biridir. Gelişmiş özellikleri sayesinde ortamdaki tozları, zararlı partikülleri ve benzer akarları uzaklaştırarak her yaştan insan için daha sağlıklı bir ortam oluşturulmasına katkıda bulunur.

Havada bulunan ve gözle görülmeyen küçük parçacıkların bulundukları ortamı kirletmesi riski yüksektir. Havadaki kimyasal ve zararlı maddelerin temizlenmesi için üstün bir performans sergiler. Herhangi bir kurulum gerektirmeyen kompakt tasarımıyla her yerde kolayca kullanılabilir.

6 katmanlı güçlü ayrıştırma sistemiyle havadaki zararlı parçacıkları yüksek oranda temizler. Bu sayede zararlı parçacıkları önemli ölçüde temizler. Daha sağlıklı ve temiz bir havaya kavuşma imkanı sağlar.

Philips AMF220/15 3’ü 1 Arada Hava Temizleyici Fan ve Isıtıcı

Philips AMF220/15 3'ü 1 Arada Hava Temizleyici Fan ve Isıtıcı
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Philips AMF220/15 3’ü 1 Arada Hava Temizleyici Fan ve Isıtıcı hava temizleme cihazı tavsiye listelerinde sıklıkla karşımıza çıkan isimlerdendir. Kullanıldığı ortamların ferah ve konforlu olmasında önemli bir rol oynar. HEPA filtresi ile havayı hayvan kepeğinden, virüslerden ve tozlardan arındırır. 350 derece dönen fanıyla temiz havayı odaya eşit şekilde yayarken fan modu kullanım alanında temizlenen havayı üfleyerek daha rahat nefes alma noktasında önemli bir rol üstlenir.

En iyi temizleme cihazı modellerinden Philips AMF220/15 3’ü 1 Arada Hava Temizleyici Fan ve Isıtıcı açıkta dönen kanatlar olmadan hava akışı sağlar. 42 metrekareye kadar uygun temizleme modu vardır. HEPA filtreleme sistemiyle en küçük parçacıkları dahi temizlediği gibi zararlı gazları ve kötü kokuları gidermesine yardımcı olan aktif karbon filtresi vardır. Isıtma modunda seramik parçasının yardımıyla üç saniyede havayı ısıtır. Manyetik uzaktan kumandasıyla kolayca kullanılır.

Winix Zero Compact Hava Temizleme Cihazı

Winix Zero Compact Hava Temizleme Cihazı
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En yüksek hava temizleme teknolojisi kullanılarak üretilen Winix Zero Compact Hava Temizleme Cihazı hava temizleyici tavsiye listelerinde en çok tercih edilen modellerdendir. En ince ve gözle görülmeyen tozları dahi içine hapsetme özelliğine sahiptir. 99 m3 alana kadar havalandırma işlevini en iyi şekilde yerine getirir. Yüksek performansına karşın az elektrik harcayan çevre dostu bir ürün olarak kabul edilir.

Sağlam ve dayanıklı yapısı sayesinde uzun yıllar boyu konforlu bir şekilde kullanılabilir. Havadaki tozları ortamdan uzaklaştırıp daha iyi bir havanın meydana gelmesine yardımcı olduğundan en iyi hava temizleme cihazı alternatiflerinden biridir.

Ufo O2 Hava Temizleme Cihazı

Ufo O2 Hava Temizleme Cihazı
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi hava temizleme cihazı 2023 listemizin fiyat – performans ürünlerinden biri Ufo O2 Hava Temizleme Cihazı’dır. Havayı temizlemek için 8 filtre kullanır. Kirli havayı, farklı partiküllerine ayırmak için 8 özel filtreden geçirir. Böylece içindeki en küçük toz zerrelerini dahi ayıklar ve filtreler tarafından kolayca tutulur.

Hava temizleme cihazı tavsiye listelerindeki sık tercih edilen ürünlerden biri olarak 3 farklı kullanım kademesine sahiptir. Odanın havasının durumuna göre farklı kademeler kullanılabilir. Havanın çok kirli olduğu durumlarda 3 numara, günlük tozun olduğu temiz odalarda 1 numara kullanılarak etkili bir temizlemeye enerji tasarrufuyla ulaşmak mümkündür.

1, 2, 4, 6 ve 8 saat çalıştırmak için zamanlayıcı özelliğinden faydalanılabilir. Ayrıca ortalama bir insanın algılamayacağı kadar düşük bir koku salan sinek kovucu özelliği vardır. Tüm bunların yanı sıra kokuyu ve dumanı kendi içinde absorbe eder.

Yorum yapın