En İyi Hasta Yatağı Tavsiyeleri

Hastalığı her ne olursa olsun bir hastanın tedavi süresince rahat etmesini sağlayan en önemli etken hasta yatakları çeşitleri arasından en uygun seçimin yapılmasıdır. Bu nedenle “en iyi hasta yatağı hangisi” ve “en iyi havalı yatak hangisi” gibi soruların yanıtları sıklıkla aranır. Biz de bu yazımızda en iyi hasta yatağı konusunda seçim yapmanıza yardımcı olmak için en iyi hasta yatağı markası ve hasta yatağı tavsiye listemize yer verdik.

Çok Fonksiyonlu En İyi Hasta Yatağı Öneri Listesi

SıraMarkaPuan
1Galena Pozisyon Verebilen Havalı Yatak10/10
2BedAiD Havalı Hasta Yatağı10/10
3Cadde Medikal 3 Motorlu Hasta Karyolası10/9.8
4Elit 4 Motorlu Yoğun Bakım Hasta Karyolası10/9.9
5Hedef Medikal 3 Motorlu Full ABS Hasta Karyolası10/9.8
6Hepa 3 Motorlu Katlanır Hasta Karyolası10/9.9
7Medismile Hasta Karyolası 2 Motorlu Ekonomik Sünger Yataklı10/9.8
8Medikalbim 3 Motorlu Hasta Karyolası10/9.9
En İyi Hasta Yatağı Öneri Listesi

Hasta yatağını doğru seçmek vücutta yara oluşmasını önler. Böylece hasta konforlu bir şekilde dinlenebilir ve hızlı bir iyileşme süreci yaşanabilir. Hasta yatağı önerisi listemizdeki en iyi havalı yatak ve en iyi boru tipi havalı yatak modellerinin inceleyerek karar vermek vücuda göre şekil ve nefes alan yatak kumaşı sayesinde terlemeyi önleyecek modellere ulaşma imkanı verir. Böylece hastalar en konforlu şekilde dinlenirler.

En Kaliteli Hasta Yatağı Önerileri

Pek çok farklı fonksiyona ve özelliğe sahip hasta yatakları çeşitleri arasından hastaların bakımını kolaylaştıracak en iyi havalı hasta yatağı ve diğer modeller hasta karyolası tavsiye listemizde sizleri bekliyor.

Galena Pozisyon Verebilen Havalı Yatak

Galena Pozisyon Verebilen Havalı Yatak
Galena Pozisyon Verebilen Havalı Yatak
N11 Fiyatını Öğren!

En iyi hasta yatağı tavsiye listemize ilk sıradan giriş yapan Galena Havalı Yatak havalı hasta yatağı tavsiye listelerinde zirvenin değişmez ismidir. En iyi havalı yatak modelleri arasında rakiplerini açık arayla geride bırakan Galena havalı yatak, hastanın yattığı yüzeydeki basıncı ortadan kaldırma özelliğiyle vücutta oluşması yaraları önler. Havalı yatak özelliği taşıması sayesinde hastanın vücudunun yüzeyle temas ettiği bölgelerdeki basıncı dağıtır. Bu aynı zamanda hasta için ekstra konfor anlamına gelir. 

Havalı yatak tavsiyesi almak isteyenlerin en sık karşılaştığı isimlerden Galena havalı yatak isteğe bağlı olarak hastayı 30 derece açıya kadar döndürür. Kan dolaşımını hızlandırarak hastanın bakımını üstlenen kişi için de konfor sağlar. Ağırlığı 180 kg’a kadar olan hastalara uygun olarak tasarlanmıştır.

BedAiD Havalı Hasta Yatağı

BedAiD Havalı Hasta Yatağı
BedAiD Havalı Hasta Yatağı
N11 Fiyatını Öğren!

Havalı yatak tavsiyesi olarak en çok önerilen isimlerden biri olan BedAiD Havalı Hasta Yatağı, yatağa bağımlı hastaların tüm ihtiyaçlarına aynı anda çözüm sunmaya yönelik olarak tasarlanmıştır.

Klasik havalı yatak modellerinden daha komplike özellikte olduğundan BedAiD Havalı Hasta Yatağı kullanımından optimum fayda sağlanabilir. Üretiminde kullanılan yüksek teknoloji ve özel tasarım sayesinde basının minimize edilmesini sağlar. Havalı yatak önerisi listemizin en beğenilen isimlerinden BedAiD Havalı Hasta Yatağı havalandırma ve çok noktalı masaj sistemi sayesinde yara oluşumuna neden olan etkenleri ortadan kaldırma özelliğine sahiptir. 

Kişiye özel programlanabilen kumandası ile ihtiyaca özel çözüm bulma imkanı bulunur. En iyi hasta yatağı modellerinden BedAiD Havalı Hasta Yatağı, yatağa bağımlı olan hastaların yatış ve tedavi süreçlerinde korumayı ve konforu garantiler. 

Cadde Medikal 3 Motorlu Hasta Karyolası

Cadde Medikal 3 Motorlu Hasta Karyolası
Cadde Medikal 3 Motorlu Hasta Karyolası
N11 Fiyatını Öğren!

Hasta yatağı tavsiye listemizin sıradaki ismi 3 Motorlu Hasta Karyolası, 3 hareketli piston motoruyla hareket edecek şekilde tasarlanmıştır. Baş ve ayak kısımları asansörden bağımsız bir şekilde hareket ettirilebilir. Asansör hareketi hastanı muayene ya da pansuman gibi işlemler sırasında konforunu sağlar. 

ABS kaplamalı korkulukları mikrobik oluşumları önleme özelliğine sahiptir. Özel tasarımı sayesinde kolay hareket imkanı sağlar. Tekerleklerde bulunan fren kilit sistemi hasta karyolasının sabit genliğini artırarak karyolanın sallanmasını engeller. 

Elit 4 Motorlu Yoğun Bakım Hasta Karyolası

Elit 4 Motorlu Yoğun Bakım Hasta Karyolası
Elit 4 Motorlu Yoğun Bakım Hasta Karyolası
N11 Fiyatını Öğren!

En iyi hasta yatağı hangisi” sorusuna en sık verilen yanıtlardan biri Elit 4 Motorlu Yoğun Bakım Hasta Karyolası’dır. Kaliteli, dayanıklı ve yüksek performanslı hasta karyolasının üç yıl servis ve on yıl yedek parça garantisi vardır. Hasta yatağı önerisi listelerinde kendine kolayca yer bulan 4 Motorlu Yoğun Bakım Hasta Karyolası uzun vadeli kullanım konusunda avantajlıdır.

Baş ve iskelet sistemi kumandayla ayarlanabilir olduğundan hastalar açısından da hasta yakınları açısından da kullanım kolaylığı sağlayan bir üründür. ABS anti bakteriyel silinebilir olma özelliği hastanın çevresin de bakteri ve mikrop üremesi riskini buna bağlı olarak da sağlığı tehdit edecek unsurları ortadan kaldırır.

Hedef Medikal 3 Motorlu Full ABS Hasta Karyolası

Hedef Medikal 3 Motorlu Full ABS Hasta Karyolası
Hedef Medikal 3 Motorlu Full ABS Hasta Karyolası
N11 Fiyatını Öğren!

Hasta yatakları çeşitleri arasında en profesyonel ve kullanımı en rahat modellerden biri olan 3 Motorlu Full ABS Hasta Karyolası’nda standart karyolanın yanı sıra bir adet daha motor vardır. Bu motor sayesinde karyola asansör mantığıyla aşağı ve yukarı hareket edebilir. Standart karyolalarda kullanılan dual motorun yanı sıra 200 kg’a kadar kaldırma kapasiteli piston motor sistemine sahiptir. Hastane tipi tekerleri ile amortisörlü yan korkulukları hem hastanın hem hastabakıcının işini kolaylaştırır. 

Karyolanın üst kısmındaki hava delikleri hastanın terlemesini önler. Piston motorları 180 ila 200 kg ağırlıktaki hastalarda kullanıma imkan verir. Baş, ayak ve aşağı yukarı hareketler piston motorlarla yapılabildiği gibi ergonomik el kumandası sayesinde kolay bir şekilde kullanılabilir. Ayrıca karyolanın dört köşesinde serum askısı takma yerleri vardır.

Hepa 3 Motorlu Katlanır Hasta Karyolası

Hepa 3 Motorlu Katlanır Hasta Karyolası
Hepa 3 Motorlu Katlanır Hasta Karyolası
N11 Fiyatını Öğren!

Hasta karyolası tavsiye listemizin sıradaki ismi Hepa hasta karyolası, ev tipi kullanıma uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Konforlu, kaliteli ve dayanıklı olması nedeniyle en iyi hasta yatağı modelleri arasında sayılan Hepa hasta karyolasının elektronik el kumandası sırt kısmında 0 ila 87 ve ayak kısmında 0 ila 45 derece açı değişimi yapar. 

Hepa hasta karyolası yalnızca hastaya değil aynı zamanda hastanın bakımını üstlenen kişiye de kullanım kolaylığı ve konfor sağlayan bir model olma özelliğine sahiptir.

Medismile Hasta Karyolası 2 Motorlu Ekonomik Sünger Yataklı

Medismile Hasta Karyolası 2 Motorlu Ekonomik Sünger Yataklı
Medismile Hasta Karyolası 2 Motorlu Ekonomik Sünger Yataklı
N11 Fiyatını Öğren!

Hasta karyolası tavsiye listemizdeki fiyat performans ürünlerinden Medismile hasta karyolası elektrik motoru sistemiyle çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Elektrik motorları el kumandasıyla çalışır. Böylece karyolanın baş ve ayak kısımlarının kolayca hareket etmesi sağlanır.

En iyi hasta yatağı modellerinden Medismile hasta karyolasının rahatlıkla sökülüp takılabilen MDF ahşap başlıkları vardır. Özel dizayn edilmiş korkulukları kolay kullanılabilen ergonomik bir yapıya sahiptir. Kolay temizlenebilmesinin yanı sıra iki tarafındaki mandallar sayesinde rahatlıkla aşağı yukarı indirilebilir ve kaldırılabilir. 

Medikalbim 3 Motorlu Hasta Karyolası

Medikalbim 3 Motorlu Hasta Karyolası
Medikalbim 3 Motorlu Hasta Karyolası
N11 Fiyatını Öğren!

Hasta yatağı tavsiye listemizin en çok tavsiye edilen isimlerinden 3 motorlu hasta karyolası tasarımı, konforu ve sahip olduğu özellikler ile ön plandadır. Medikalbim 3 motorlu hasta karyolası ABS sistemine sahiptir. Hastanın güvenli bir şekilde dinlenmesini sağlayan dört adet korkuluğu vardır. 3 motorlu hasta yatağı sayesinde 250 kg’a kadar hasta taşıma kapasitesine sahip olduğundan hastalar için üst düzey konforu garantiler.

Asansör hareketi hastaya pansuman yapılması ve hastanın muayene edilmesi sırasında konforu ve kolaylığı üst noktaya taşır. Başucu yan korkuluklarının iç kısmında yer alan dokunmatik kumanda paneli kullanılarak hastanın pozisyon ayarlarını pratik bir şekilde gerçekleştirmek mümkündür.

Karyolanın işlevselliğini artıran ABS kaplamalı dört adet korkuluğu vardır. Mikrobik oluşumları önleyici özelliğe sahip olan korkulukların yanı sıra tekerleklerdeki fren kilit sistemlerinin hasta karyolasının sabit genliğini artırma ve karyolanın sallanmasını önleme özelliği dikkat çekicidir. Sırt ve ayak ucu hareketleri yükseklik hareketleriyle, tüm hareketler 3 adet DC motor ile ayarlanabilmektedir.

Yorum yapın