En iyi Göz Altı Kapatıcısı (Concealer) Önerileri

İster no make up make up ister iddialı bir gece makyajı yapmak istiyor olun ihtiyacınız olan en önemli makyaj malzemelerinden biri kapatıcılardır. En iyi kapatıcı ürünlerin kullanılmasıyla göz altı bölgesinde çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelen morlukları, cilt lekelerini ve izleri gidermek mümkündür.

Kullanıcıların Önerdiği En İyi Göz Altı Kapatıcısı Tavsiyeleri

En iyi göz altı kapatıcısı her kullanıcı özelinde cilt tonuna uygun ve üstün kapatıcılık etkisine sahip olandır. Ciltteki kızarıklık, leke ve koyu halka gibi görünümleri gidermek için cilt tonuyla aynı renkte seçilmesi gereken en iyi concealer modelleri cilt tonundan bir ya da iki ton açık renkte kullanıldıklarında ise aydınlatıcı görevini üstlenirler.

SıraMarkaPuan
1Sisley Phyto Cernes Eclat Concealer10/10
2Shiseido Synchro Skin Self Refreshing Kapatıcı10/9.9
3Yves Saint Laurent Touche Eclat10/9.9
4Clinique Even Better Concealer Göz Altı Kapatıcısı10/9.9
5La Roche Posay Effaclar Duo Unifiant Kapatıcı10/10
6Note Mineral Concealer Göz Altı Kapatıcısı10/9.8
7L’Oreal Paris Infaillible10/9.8
8Makeup Revolution Conceal Define Kapatıcı10/9.8
9Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı10/9.8
10Essence Stay All Day 16 Saat Dayanıklı Kapatıcı10/9.7

Kusursuz Kapatıcılığa Sahip Göz Altı Kapatıcısı (Concealer) Öneri Listesi

Makyaj rutininin olmazsa olmazı hatta makyajın gizli kahramanı demenin pek de yanlış olmadığı en iyi kapatıcı ürünleri sizin için kapatıcı önerileri listemizde bir araya getirdik.

Sisley Phyto Cernes Eclat Concealer

Sisley Phyto Cernes Eclat Concealer
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Concealer tavsiyeleri listemizin en çok tercih edilen isimlerinin başında Sisley Phyto Cernes Eclat Concealer gelir. Yağsız, yumuşak ve ipeksi yapısı ile cilde mükemmel uyum sağlayan Sisley Phyto Cernes Eclat Concealer’ın aplikatörü cilde soğuk masaj etkisi sağlar.

Uygulama yapılan bölgede birikmez, gözenekleri doldurmaz. Fırçasıyla birlikte uygulandığında istenilen kapatıcılık etkisine ulaşmak mümkündür. 8 saat kalıcılığa sahip olan Sisley Phyto Cernes Eclat Concealer göz altı bölgesine ya da göz çevresinin tamamına uygulanabilir. Parmak uçlarıyla ya da bir fırça yardımıyla hafifçe uygulandığında koyu cilt lekelerinin ve pürüzlerin istenen oranda örtülmesi aynı zamanda yüze aydınlık bir görünüm kazandırılması mümkün olabilir.

Shiseido Synchro Skin Self Refreshing Kapatıcı

Shiseido Synchro Skin Self Refreshing Kapatıcı
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi concealer tavsiyeleri listemizin öne çıkan isimlerinden Shiseido Synchro Skin Self Refreshing Kapatıcı yüksek kapatıcılığa sahip yani uzun süre kalıcı likit bir kapatıcı olarak cilde aktif şekilde uyum sağlar. Kapatıcılık seviyesini ortadan yükseğe ayarlamak, kat kat uygulama yapmak mümkündür. Doğal bitişli Shiseido Synchro Skin Self Refreshing Kapatıcı çeşitli dış faktörlerin cilde zarar verilmesini engelleyen 4-Fold Teknolojisi ile formüle edilmesinin yanı sıra  ActiveForce™ Technology ile güçlendirilir. 

Üretiminde kullanılan özel formül ve faydalanılan teknoloji sayesinde ciltle senkronize olan Shiseido Synchro Skin Self Refreshing Kapatıcı tüm gün boyu etkisini sürdüren taze ve doğal görünüm için ısı, nem, yağlanma ve harekete karşı dirençlidir. Bu aynı zamanda dağılmadığı, ciltte parçalanmadığı, ince çizgilere ve kırışıklıklara girerek gün içinde rötuş yapılması gerekliliğine neden olmadığı anlamına gelir.

Yves Saint Laurent Touche Eclat

Yves Saint Laurent Touche Eclat
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi kapatıcı markası kabul edilen isimlerden Yves Saint Laurent’in Touche Eclat ürünü cilde ışık kazandırarak ciltteki yorgunluk belirtilerini kısa sürede azaltır. Gün boyu tazeliğiyle ışıldayan bir ten görünümü elde etmeye yardımcı olur. Ciltte kolayca dağılır ve uygulanır. Cilt ışığının artırılması ve yorgunluk belirtilerinin azaltılması için fırçasıyla kusurlu bölgelere uygulama yapılması yeterlidir. 

Clinique Even Better Concealer Göz Altı Kapatıcısı

Clinique Even Better Concealer Göz Altı Kapatıcısı
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi göz altı kapatıcısı modellerinden Clinique Even Better Concealer Göz Altı Kapatıcısı her sürüşte cilde bakım yapar. Makyaj ihtiyacını neredeyse tamamen ortadan kaldırır. Zaman içerisinde ışıltılı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmaya yardımcı olur. Kusursuz eşitleyici aplikatörü ile uygulandıktan sonra nazikçe dağıtılabilir.

La Roche Posay Effaclar Duo Unifiant Kapatıcı

La Roche Posay Effaclar Duo Unifiant Kapatıcı
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi kapatıcı ürünler arasında ilk sıralarda gelen La Roche Posay Effaclar Duo Unifiant Kapatıcı’nın cilt sorunlarına karşı ve akne eğilimli ciltlerde leke görünümünü azaltmaya yardımcı olan etkisi anında kapatıcı ve cilt tonunu düzenleyici fayda sağlar. Kırmızı ve kahverengi cilt görünümünün azalmasına yardımcı olarak cilt rengini eşitler.

Note Mineral Concealer Göz Altı Kapatıcısı

Note Mineral Concealer Göz Altı Kapatıcısı
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Kapatıcı tavsiye listemizin en çok tercih edilen ürünlerinden Note Mineral Concealer Göz Altı Kapatıcısı göz çevresine bakım yapar ve yoğun kapatıcılık etkisi ile makyaj uygulamalarının başarısını etkiler. Kalsiyum, çinko gibi mineraller ve mercan yosunu ile formüle edilen yapısı sayesinde göz altı morlukları, kırışıklıkları gibi estetik açıdan rahatsızlığa neden olabilecek sorunların giderilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda cildin cansız ve sağlıksız görünmesine neden olabilecek mat görünümü ortadan kaldırır.

L’Oreal Paris Infaillible

L'Oreal Paris Infaillible
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi kapatıcı markası olarak beğeni toplayan isimlerden L’Oreal’in Paris Infaillible fondöten kullanmayı tercih etmeyenler için idealdir. Tüm yüze uygulanabilen L’Oreal Paris Infaillible ile 24 saat boyunca pürüzsüz bir yüz görünümü elde etmek mümkündür. “Göz altına kapatıcı nasıl uygulanır?” sorusuna yanıt arayan yani makyaj konusunda çok deneyimli olmayan kişiler için dahi kullanım kolaylığı sağlayan bir tasarımı vardır.

Hafif yapılı ve yüksek kapatıcılık oranı ile dikkat çeken L’Oreal Paris Infaillible büyük aplikatörü ve kremsi dokusu sayesinde pratik bir şekilde sürülebilir. Böylece hem tek başına hem fondötenden sonra uygulanabilir. Hafif bir dokunuşla doğal bitiş ve yüksek kapatıcılık elde etme imkanı sunan L’Oreal Paris Infaillible’ın içeriği cildi kurutmayacak şekilde formüle edildiğinden her cilt tipinde kullanılabilir.

Makeup Revolution Conceal Define Kapatıcı

Makeup Revolution Conceal Define Kapatıcı
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Kapatıcı tavsiyeleri almak isteyenlerin karşısına en çok çıkan ürünler arasında Makeup Revolution Conceal Define Kapatıcı da bulunur. Açıktan koyuya, soğuktan nötr ve sıcak alt tonlara kadar etki sağlar. Hafif yapılı ancak yüksek etkili bir kapatıcıdır. Ciltteki lekelerin ve ton farklılıklarının kapatılmasına yardımcı olur. 

Koyu renkli halkalara karşı etkisi ile beğeni toplayan Makeup Revolution Conceal Define Kapatıcı yüzdeki çizgilere ve gözeneklere dolmaz, gözeneklerin belirginleşmesine neden olmayan mat bir bitiş sağlar. Uzun süre kalıcılık etkisine sahip yoğun renk pigmentleri kontürlerin belirginleştirilmesi ve vurgulanması amacıyla kullanılabilir.

Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı

Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Concealer önerisi listemizde en çok tavsiye edilen kapatıcı ürünlerden bir diğeri Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı’dır. İnatçı cilt lekelerini tek seferde kapamaya uygun yoğun kapatıcı formüle sahiptir. Bu sayede katlı uygulama için kullanılabilir. Tende ağırlık hissine neden olmaz.

Göz altı kapatıcısı öneri listelerinde sık karşılaşılan isimlerden Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı’nın renk paletinde 10 farklı ton bulunur. Stick formu ve ironik sünger ucu sayesinde kolayca kullanılabilen Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı cilt tonunu eşitleme ve yüzü boyutlandırma amacıyla kullanılabilir.

Essence Stay All Day 16 Saat Dayanıklı Kapatıcı

Essence Stay All Day 16 Saat Dayanıklı Kapatıcı
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Kapatıcı tavsiye listemizdeki uygun fiyatlı en iyi gözaltı kapatıcısı seçenekleri arasında Essence Stay All Day 16 Saat Dayanıklı Kapatıcı yer alır. Gözenekleri tıkamadan cildin rahat nefes almasını sağlayan bir yapısı vardır. Bu sayede gün boyu ipeksi ve yumuşak bir cilde sahip olunabilir. Makyaj öncesinde ciltteki küçük lekelerin kapatılması için ya da fondötenin üzerine uygulanıp kusursuz bir makyaj görünümü elde etmek için Essence Stay All Day 16 Saat Dayanıklı Kapatıcı kullanılabilir. Ciltte 16 saate kadar performans gösteren Essence Stay All Day 16 Saat Dayanıklı Kapatıcı cilt tonu eşitsizliklerini gidermekle birlikte yoğun koyuluktaki göz altı görünümünü gidermek için yüksek kapatıcılığa ihtiyaç duyulduğunda fondötenle desteklenmelidir.

Yorum yapın