En İyi Göğüs Ucu Kremi Önerileri

Bebeklerin sağlıklı bir şekilde beslenmesi ve büyümesi için anne sütünün önemi bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bunun için bebekler düzenli olarak emzirilmelidir. Emzirme dönemi annelerin göğüs ucunda çeşitli sorunlar yaşamasına neden olabilir. Göğüs ucunda ortaya çıkan yaralar ve çatlaklar annenin konforunu azalttığı gibi sağlıklı bir emzirme dönemi yaşanmasını engelleyen bir unsur haline gelebilir. Annenin konforunu olumsuz yönde etkileyen ve bebeğin anne sütüyle beslenme sürecini kesintiye uğratabilen bu tür durumları önlemek için en iyi gögüs ucu kremi çeşitleri arasından seçim yapmak ve düzenli olarak kullanmak gerekir.

Yaralara ve Çatlaklara Karşı En İyi Göğüs Ucu Kremi Tavsiyeleri

Göğüs ucu çatlağı ve yarası olmaması için bebekler doğru tekniklerle emzirilmelidir. Ancak yine de pek çok anne emzirme sürecinde bu sorunlarla karşı karşıya kalabilir. Bunun sonucunda emzirme döneminde pek çok annenin gündeminde “Göğüs ucu yarasına hangi krem iyi gelir?” sorusu yer alır. En iyi göğüs ucu kremi seçeneklerinin yer aldığı göğüs ucu krem önerileri listemizde siz de ihtiyaçlarınıza en uygun ve en iyi meme ucu kremi isimlerine ulaşabilirsiniz.

En Etkili Göğüs Ucu Kremi Tavsiye Listesi

Gögüs ucu yarasına en iyi krem olarak kabul edilen isimlerin yer aldığı listemizde sizler için pek çok farklı markanın ürününü bir araya getirdik.

SıraMarkaPuan
1Garmastan Pomat Göğüs Ucu Kremi10/10
2Lansinoh Organik Göğüs Ucu Balmı10/10
3Lansinoh HPA Lanolin Göğüs Ucu Kremi10/10
4Palmer’s Göğüs Ucu Kremi10/10
5Mustela Maternite Göğüs Ucu Kremi10/10
6Incia Doğal Göğüs Ucu Jel Kremi10/9.9
7Baby Mom Organik Anne Göğüs Ucu Kremi10/9.9
8Dermolife Lanolin Fort Göğüs Ucu Kremi10/9.9

Garmastan Pomat Göğüs Ucu Kremi

Garmastan Pomat Göğüs Ucu Kremi
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi göğüs ucu kremi listelerinin popüler isimlerinden Garmastan Pomat Göğüs Ucu Kremi emzirme sonucu göğüs ucunda ortaya çıkan tahrişi ve yaraları gidermenin en etkili yollarından biridir. Emzirme işleminden birkaç saat önce kullanılabilir. Göğüs ucunda ve memede son derece ince bir tabaka oluşturur. Her emzirme öncesi meme başları temizlenmelidir. Bu sayede sağlıklı ve güvenli bir emzirme süreci yaşanabilir. 

Lansinoh Organik Göğüs Ucu Balmı

Lansinoh Organik Göğüs Ucu Balmı
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Türkiyenin en iyi göğüs ucu kremi markalarının başında Lansinoh gelir. Lansinoh Organik Göğüs Ucu Balmı USDA organik sertifikası ve doğal bazlı bitki içeriği ile doğal bir bakım sağlamanın en garantili yolunu sunar. Hassas göğüs uçları olan annelerin konforunu artırır. Tek kullanımdan sonra dahi cildi nemlendirir, yumuşatır. Tadı ve kokusu olmadığından emzirme öncesi silinmesi gerekmez. Rahatça uygulanır, cilt tarafından kolayca emilir. 

Doğal içerikli ürünün içinde koruyucu katkı maddesi bulunmaz. Formülündeki ay çekirdeği yağı yüksek E vitamini ile cilt beslenmesini ve nemlenmesini sağlar. Zeytinyağı sahip olduğu temizleme özelliği ile dikkat çeker. Hindistan yağı serinletici etkisiyle göğüs uçlarını ferahlatır. Balmumu kuru ve hassas ciltleri yatıştırırken, Shea yağı cildin nem oranını artırır.

Lansinoh HPA Lanolin Göğüs Ucu Kremi

Lansinoh HPA Lanolin Göğüs Ucu Kremi
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Göğüs çatlakları için en iyi krem denilince ilk akla gelen isimlerin başında Lansinoh HPA Lanolin Göğüs Ucu Kremi 40 ML gelir. Emzirme döneminde hassaslaşan göğüs uçlarının rahatlatılması ve korunması amacıyla kullanılır. Üretiminde koruyucu madde, katkı maddesi, bebekte alerjik reaksiyona neden olması olası papatya, kabuklu yemiş yağları ve E vitamini gibi bileşenler kullanılmaz.

En etkili göğüs ucu kremi olarak öne çıkan Lansinoh HPA Lanolin Göğüs Ucu Kremi 40 ML aynı zamanda İngiliz Alerji Kurumu’nun onayını alan dünyadaki tek göğüs ucu kremi olma özelliğine sahiptir. Tatsız, kokusuz ve renksiz olduğu için bebeğin annesinin kokusunu ve anne sütünün tadını almasını engellemez. Diğer bir deyişle hem anne hem bebek açısından güvenli ve etkili bir çözümdür. Ayrıca emzirmeden önce silinmesi gerekmez.

Annelerin göğsünde emzirmeye bağlı oluşan göğüs ucu ağrılarını en hızlı şekilde dindirir ve yaraların hızlıca iyileşmesine yardımcı olur. Hücrelerin hareketini engelleyen bir kabul oluşturmadığı gibi yarayı nemli bırakarak acıyı önler.

Palmer’s Göğüs Ucu Kremi

Palmer's Göğüs Ucu Kremi
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi meme ucu kremi seçenekleri arasında en çok tavsiye edilenlerden bir diğeri Palmer’s Göğüs Ucu Kremi’dir. Kolay uygulanabilen ürün; %100 saf kakao yağı, panthenol, Pro-vitamin B5 içeriklidir. Cildi koruyup yumuşatma özelliğine sahiptir. Göğüs ucundaki kuruluğun giderilmesine yardımcı olur. Emzirme sürecindeki anneler, her emzirmeden sonra Palmer’s Göğüs Ucu Kremi’ni rahatlıkla uygulayabilirler.

Mustela Maternite Göğüs Ucu Kremi

Mustela Maternite Göğüs Ucu Kremi
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Türkiye’nin en iyi göğüs ucu kremi olarak bilinen isimlerin başında gelen Mustela Maternite Göğüs Ucu Kremi; organik sertifikalı göğüs ucu kremi olup lanolinsizdir. Hassas göğüs uçlarının en iyi şekilde korunması amacıyla özel olarak formüle edilmiştir. Yeni annelerin cildini rahatlatarak emzirme sürecinin daha konforlu olmasını destekler. %100 doğal kökenli içeriklerden yapılan Mustela Maternite Göğüs Ucu Kremi gögüs ucu krem önerileri listemizde en çok tercih edilen ürünlerdendir. Parfümsüz göğüs ucu kreminin ana bileşeni besleyici özellikleriyle öne çıkan zeytinyağıdır.

Incia Doğal Göğüs Ucu Jel Kremi

Incia Doğal Göğüs Ucu Jel Kremi
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Emzirmeye bağlı olarak annelerin göğüs uçlarında oluşan acı hissini ortadan kaldırmak için en iyi göğüs ucu kremi isimlerinden bir diğeri Incia Doğal Göğüs Ucu Jel Kremi’dir. Hem annenin hem bebeğin tenine uygundur. İçinde petrol türevi ham maddeler bulunmaz. Raf ömrünü uzatmak amacıyla koruyucu kullanılmamıştır. Doğal malzemelerden üretilmiş olması sayesinde cilde rahatlıkla uygulanabilir. 

Boya ve koku unsurları içermeyen Incia Doğal Göğüs Ucu Jel Kremi’nin bitkisel yağlardan gelen bir rengi vardır. Göğüs bölgesinde ve meme uçlarında kullanıma uygundur. Formülünde zeytinyağı, soya gliseritleri, balmumu ve E vitamini gibi unsurlar yer alır. Bu sayede kolayca kullanılabilir. Göğüs uçlarının çeşitli tehlikelere karşı korunmasını sağlar. 

Emzirme sırasında ve sonrasında anne adayının daha az acı çekmesine yardımcı olur. Bunun için cilt üzerinde bir koruyucu tabaka meydana getirir, cildin kurumasını önleyerek kurumadan kaynaklanan çatlamaları giderir. İçindeki doğal yağlar göğüs ucu bakımını en etkili şekilde sağlar. 

Baby Mom Organik Anne Göğüs Ucu Kremi

Baby Mom Organik Anne Göğüs Ucu Kremi
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi meme ucu kremi seçeneklerinden bir diğeri Baby Mom Organik Anne Göğüs Ucu Kremi’dir. Organik ve vegan sertifikalı Baby Mom Organik Anne Göğüs Ucu Kremi aynı zamanda dermatolojik olarak test edilmiştir. Hypoalerjenik ürün SLES, SLS, paraben, alkol, silikon, boya ve lanolin gibi zararlı kimyasalları içermez. Formülünde Shea, ayçiçek yağı, zeytinyağı, avokado gibi zengin bitkisel içerikler bulunur. Cildi nemletip rahatlatan Baby Mom Organik Anne Göğüs Ucu Kremi günde 2 kez sabah ve akşam uygulanır.

Dermolife Lanolin Fort Göğüs Ucu Kremi

Dermolife Lanolin Fort Göğüs Ucu Kremi
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En etkili göğüs ucu kremi seçeneklerinden biri olarak gögüs ucu krem önerileri listemizdeki yerini alan Dermolife Lanolin Fort Göğüs Ucu Kremi her emzirme sonrası göğüs ucuna sürülebilir. Emzirme sırasında ortaya çıkan yıpranmanın etkilerini azaltmak için göğüs ucuna bakım yapar. Düzenli kullanılması halinde daha sağlıklı bir göğüs ucuna kavuşmak mümkün olur. 

Bebeği emzirmeden önce göğsün temizlenmesi gerekmez. Krem göğüs ucu tarafından emilir ve silmeden kaynaklanabilecek tahrişe karşı koruma sağlar. Akışkan yapısı sayesinde göğse kolayca uygulanır. Belirli bir bölgeye uygulandıktan sonra birkaç hareketle kolayca dağıtılması mümkündür. Cilde çok fazla temas edilmesi gerekmeden cilt kremi emer. Göğsü nemlendirir ve çatlak oluşumu riskini minimize eder. Cilde derinlemesine etki etmesi sayesinde nemliliği korur.

Yorum yapın