En İyi Glukozamin Markaları ve Tavsiyeleri

Eklem kıkırdağının bileşenlerindeki çok önemli bir yapıtaşı olan glukozamin içeren takviyler pek çok kişinin eklem sorunlarında kullanmayı tercih ettiği ilk takviyedir. En kaliteli glukozamin takviyelerinin kullanılması yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan eklem ağrılarının azaltılmasına ve eklemlerin kıkırdak hasarından korunmasına yardımcı olur. Glukozamin güçlü, doğal ve iltihaplanma karşıtı özelliğiyle eklem ağrılarının giderilmesi amacıyla kullanılır. Son derece faydalı olan glukozamin eklemler arasındaki kayganlığı destekler. Bu sayede eklem, kas ve kemik ağrılarının azaltılmasına ve kişinin daha rahat hareket etmesine yardımcı olur.

Doktorların Tavsiye Ettiği En İyi Glukozamin Önerileri

Eklemler vücuttaki kemikler arasındaki bağlantılar olmalarının yanı sıra bu bölgelerdeki en önemli hareketli eklemler olarak bilinir. Sağlam fakat esnek ve kauçuksu bir bağ dokusu olan kıkırdak dokusuna sahiptirler. Eklemlerin çevresinde çoğu zaman bağ olarak da adandırılan lifli bağ dokuları vardır. Yumuşak harekete izin verme amacıyla eklemler düzenli bir şekilde sinoviyal sıvı üretimi gerçekleştiren sinoviyal membran ile yağlanmaktadır. Ancak eklem sağlığı yaş ve fiziksel aktivite düzeyinden etkilenebilir.

Eklem ağrısı sorunu yaşayan kişiler en iyi glukozamin markası ve en iyi glukozamin sülfat markası şeklinde araştırmalarla piyasadaki en iyi glukozamin markasına ulaşmaya çalışırlar. Hangi klukozamin markası iyi diye merak ediyorsanız siz de glukozamin tavsiyesi listemize göz gezdirmeyi unutmayın.

SıraMarkaPuan
1Solgar Glucosamin Chondrotin Msm10/10
2Hardline Glucosamine Chondroitin Msm10/10
3Trocol Glukozamin Kondroitin Kolajen Hyaluronic Acid10/9.9
4One Up Glukozamin Kompleks10/9.8
5Nbl Glukozamin Kondroitin Ultra10/9.9
6Ocean Glukozamin Kompleks 10/9.8
7Odeflex MSM + Glukozamin Sülfat + Kondroitin Sülfat10/9.8
8Avicenna Glukozamin – Kondroitin MSM & Hyaluronik Asit İçeren Takviye Edici Gıda 10/9.7
En İyi Glukozamin Markaları ve Tavsiyeleri

Eklem Ağrılarına Yardımcı En İyi Glukozamin Tavsiye Listesi

Vücutta doğal olarak meydana gelen bir bileşik olan glukozamin kimyasal bir amino şekerdir. Vücuttaki pek çok fonksiyonel molekül için yapı taşı görevini üstlenir. Besin takviyelerinde kullanılan glukozamin çoğu zaman kabuklu deniz hayvanlarının kabuklarından elde edilmekte olup doğal olarak besinlerden glukozamin alınamaz.

Solgar Glucosamin Chondrotin Msm

Solgar Glucosamin Chondrotin Msm
Amazon Fiyatını Öğren! n11 Fiyatını Öğren!

En iyi glukozamin tavsiyeleri listelerinin en çok tercih edilen isimlerinden biri Solgar Glucosamin Chondrotin Msm’dir. Solgar Glucosamin Chondrotin Msm kabuklu deniz ürünlerinden elde edilmeyen kondroitin sülfat sodyum, glukozamin hidrokloris ve metilsülfonilmetan içeren takviye edici bir gıda olarak sıklıkla kullanılır. Şeker ve nişastanın yanı sıra maya, gluten, buğday, soya ve süt ürünleri gibi potansiyel alerjenlere de sahip değildir. Üretimi sırasında yapay aroma, renklendirici ve tatlandırıcı gibi bileşikler kullanılmaz. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 tablet alınması önerilir.

Hardline Glucosamine Chondroitin Msm

Hardline Glucosamine Chondroitin Msm
Amazon Fiyatını Öğren! n11 Fiyatını Öğren!

En iyi glukozamin tavsiyeleri listelerinde yer alan isimlerden Hardline Glucosamine Chondroitin Msm’nin içeriğinde 1200 mg glukozamin hidroklorür, 1200 mg metilsülfonilmetan, 900 mg kondroitin sülfat bulunur. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez alınması önerilir. Çocuklar, hamilelik ve emzirme dönemindeki kadınlar, kabuklu deniz ürünlerine alerjisi olanlar tarafından kullanılmamalıdır. Ayrıca antikoagulan ilaçlar kullanan kişilerin Hardline Glucosamine Chondroitin Msm kulanmadan önce doktor onayı alması gerekir.

Ayrıca bakınız: En iyi kolojen markaları

Trocol Glukozamin Kondroitin Kolajen Hyaluronic Acid

Trocol Glukozamin Kondroitin Kolajen Hyaluronic Acid
Amazon Fiyatını Öğren! n11 Fiyatını Öğren!

En iyi glukozamin markası seçeneklerinden biri olan Trocol Glukozamin Kondroitin Kolajen Hyaluronic Acid’in bileşenleri içinde glukozamin sülfat, kondroitin sülfat, hyaluronik asit, tip II kolajen ve C vitamini yer alır. Takviye edici bir gıda olmasına karşın beslenmenin yerine geçmesi söz konusu değildir. Günde iki kez yemeklerden sonra bir saşe tozun 200 ml suda karıştırılıp içilmesi yoluyla tüketilir.

Üç aydan fazla kullanımı önerilmeye Trocol Glukozamin Kondroitin Kolajen Hyaluronic Acid takviye edici gıda 18 yaş üzerindeki kişilerin kullanımına uygundur. Hamilelik, emzirme hastalık ya da ilaç kullanımı durumlarında doktor onayı alınmalıdır.

One Up Glukozamin Kompleks

One Up Glukozamin Kompleks
Amazon Fiyatını Öğren! n11 Fiyatını Öğren!

En iyi glukozamin ürünlerinden biri olan One Up Glukozamin Kompleks bir besin takviyesi olup glukozamin kompleks, kondroitin ve sülfür kaynağı olan MSM karışımından oluşur. İdeal oranlarda ham maddeler sunar ve tablet formunda kolayca tüketime uygundur.

3’lü etki sağlayan One Up Glukozamin Kompleks’in yetişkinler tarafından günde 2 tablet tüketilmesi önerilir.

Nbl Glukozamin Kondroitin Ultra

Nbl Glukozamin Kondroitin Ultra
Amazon Fiyatını Öğren! n11 Fiyatını Öğren!

Glukozamin öneri listemizin sıradaki ismi Nbl Glukozamin Kondroitin Ultra takviyeci edici bir gıda olup glukozamin sülfat ve kondroitin sülfat içerir. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez kullanılması önerilir. İçeriğinde her iki tablette 1500 mg gukozamin hidroklorür, 1200 mg kondroitin sülfat, 600 mg metilsülfonilmetan, 250 mg zerdeçal ekstresi ve 200 mg Boswellia serrata ekstresi bulunan Nbl Glukozamin Kondroitin Ultra en çok tercih edilen glukozamin takviyelerinden biridir.

Ayrıca bakınız: En iyi multivitamin önerileri

Ocean Glukozamin Kompleks

Ocean Glukozamin Kompleks
Amazon Fiyatını Öğren! n11 Fiyatını Öğren!

Glukozamin öneri listesinin popüler ürünlerinden biri olan Ocean Glukozamin Kompleks eklem ve kemikler için takviye edici bir gıda olma özelliği taşır. Bileşenleri arasındaki glukozamin ve kondroitin vücudun kıkırdak dokusunda bulunan temel malzemeler arasında yer alır. Glukozamin vücutta sentezlenebildiği gibi denizde yaşayan kabuklu hayvanlardan elde edilen bir bileşendir. Eklemlerde ve eklem çevresinde yaş almaya bağlı olarak ağırlık kaldırma ya da spor yaralanmaları sonucu yumuşak doku tahribatı görülmesi riski yüksektir. 

Ocean Glukozamin Kompleks’in yetişkinler tarafından günde 2 tablet ve tok karnına tüketilmesi önerilir. 3 aydan fazla tüketilmesi durumunda doktor onayı almak gerekir. Eklemlerde ve çevresinde yaş alma sonucunda oluşan yumuşak dokunun eski haline döndürülmesinde oynadığı etkili rol nedeniyle eklem iltihabı sorunu yaşayan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Odeflex MSM + Glukozamin Sülfat + Kondroitin Sülfat

Odeflex MSM + Glukozamin Sülfat + Kondroitin Sülfat
Amazon Fiyatını Öğren! n11 Fiyatını Öğren!

En iyi glukozamin markası listemizde sıradaki isim Odeflex MSM + Glukozamin Sülfat + Kondroitin Sülfat uluslararası kalite standartlarında üretilen Türk malı bir takviye edici gıda olma özelliğine sahiptir. Şehir hayatının beraberinde getirdiği yoğun tempoda sağlığın korunması ve ilerleyen dönemlerde yaşanması olası eklem sıvı kayıplarına ve eklem ağrılarına karşı koruma sağlanması amacıyla Odeflex MSM + Glukozamin Sülfat + Kondroitin Sülfat kullanımı büyük ölçüde fayda sağlayabilir.

Günde 3 adet kullanımı önerilen Odeflex MSM + Glukozamin Sülfat + Kondroitin Sülfat içinde glukozamin sülfat, MDM, kondroitin sülfat ve bitkisel kapsül bulunur. Takviye edici bir gıda olması nedeniyle hastalıkları önlemek ya da tedavi etmek amacıyla kullanılmaz. Ayrıca normal besinlerin yerine geçmesi söz konusu değildir. 11 yaş ve üzerindeki kişilerin kullanımı için uygun olmakla birlikte hamilelik ve emzirme döneminde, hastalık ya da ilaç kullanımının söz konusu olduğu durumlarda kullanım için doktor onayı alınmalıdır.

Avicenna Glukozamin – Kondroitin MSM & Hyaluronik Asit İçeren Takviye Edici Gıda

Avicenna Glukozamin - Kondroitin MSM & Hyaluronik Asit İçeren Takviye Edici Gıda
Amazon Fiyatını Öğren! n11 Fiyatını Öğren!

En iyi glukozamin tavsiyeleri listemizin sıradaki ismi Avicenna Glukozamin – Kondroitin MSM & Hyaluronik Asit İçeren Takviye Edici Gıda; glukozamin sülfat, kondroitin sülfat, MSM, ananas ekstresi ve hyaluronik asit içerir. Takviye edici günlük gıda olarak tüketilen Avicenna Glukozamin – Kondroitin MSM & Hyaluronik Asit İçeren Takviye Edici Gıda’nın tüketiminde günlük porsiyonun aşılması önerilmez. Ayrıca takviye edici bir gıda olarak normal beslenmenin yerine geçmesi mümkün değildir.

En iyi glukozamin alternatiflerinden Avicenna Glukozamin – Kondroitin MSM & Hyaluronik Asit İçeren Takviye Edici Gıda ilaç olmamasından dolayı hastalıkları önleme ya da tedavi etme amacıyla kullanılması söz konusu değildir. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık ya da ilaç kullanımının söz konusu olduğu dönemlerde doktor onayı alındıktan sonra kullanımı önerilir. Ürünün içeriğindeki bileşenlere alerjisi olan ya da hassas yapıdaki kişilerde alerjik reaksiyonlar yaşanmasına neden olabilir. Kronik rahatsızlığı olan ve düzenli ilaç kullanan kişilerde doktor kontrolü olmaksızın kullanılmamalıdır.

Yorum yapın