TYT ve AYT İçin En İyi Geometri Soru Bankası Önerileri

Geometri TYT ve AYT sınavlarına hazırlananların planlı ve programlı bir şekilde çalışmasını gerektiren branşların başında gelir. TYT ve AYT sınavlarında hem sayısal hem eşit ağırlık öğrencilerinin geometriye önemli ölçüde vakit ayırması gerekir. Geometri soru bankası öneri listemizdeki geometri kitap önerileri sınavlara hazırlanma sürecinizi kolaylaştırabilir.

Sınavlara En İyi Şekilde Hazırlanmanızı Sağlayacak TYT ve AYT İçin En İyi Geometri Kaynak Önerisi

Geometri kaynak önerisi listemizde bulunan geometri kolay, orta – zor kaynak önerileri arasından siz de seviyenize uygun seçimler yapabilirsiniz.

SıraMarkaPuan
1Antrenman Yayıncılık – Antrenmanlarla Geometri Serisi10/9.8
2Karekök Yayınları Geometri Sıfır10/9.9
3Bilgi Sarmal Yayınları – TYT AYT Geometri Soru Bankası10/10
4Okyanus Yayıncılık – Iceberg TYT Geometri Konu Anlatımı10/9.9
5Okyanus Yayıncılık – 40 Seans TYT Geometri10/9.8
6Endemik Yayınları – TYT AYT Geometri Soru Bankası10/10
7Tonguç Akademi Yayınları – 7 Adımda TYT AYT Geometri Soru Bankası10/10

Her Seviyeye Uygun TYT AYT Geometri Kaynak Önerileri

Geometri kaynak önerileri listemizdeki TYT AYT geometri kaynak önerileri her seviyeden öğrenciye hitap edecek çeşitliliğe sahiptir. En iyi geometri soru bankası seçenekleri arasından yaptığınız seçimlerle düzenli bir çalışma programı uygulayabilir, sınavlara en iyi şekilde hazırlanarak performansınızı artırabilirsiniz.

Antrenman Yayıncılık – Antrenmanlarla Geometri Serisi

Antrenman Yayıncılık – Antrenmanlarla Geometri Serisi
Amazon Fiyatını Öğren!

TYT geometri kitap önerileri listelerindeki en popüler geometri kaynaklarından biri olan Antrenman Yayıncılık – Antrenmanlarla Geometri Serisi, geometri hakkında herhangi bir bilgisi olmayan kişiler de dahil olmak üzere geometri temeli zayıf olan herkes için kurtarıcı niteliğindedir. 

Antrenman Yayıncılık – Antrenmanlarla Geometri Serisi öğrencilere, özel öğretmenden ders alıyormuş gibi örneklerle üst düzey anlatımlar sunar. Ayrıca pratiklik kazandırmak için öğrencilerin çözmesi gereken sorulara da yer verir. Meslek lisesi mezunları ve geometride çok güçlü bir temeli olmayanlar dahi geometri soru bankası öneri listemizdeli Antrenman Yayıncılık – Antrenmanlarla Geometri Serisi ile mükemmel bir başlangıç yapma imkanı elde edebilirler.  

Konuları en temelden ele alır, bol bol pratik yaptırır. Bu sayede öğrenciler konuları da formülleri de en iyi şekilde kavrarlar. Yeni başlayanlar ve sağlam bir temel oluşturmak isteyenler tarafından tercih edilebilecek bu kaynakta yeni nesil sorular olmadığı için bu ihtiyacı karşılayacak kaynaklarla birlikte kullanılması önerilir.

Karekök Yayınları Geometri Sıfır

Karekök Yayınları Geometri Sıfır
Amazon Fiyatını Öğren!

Karekök Yayınları TYT geometri kaynak önerileri listelerindeki en bilinen yayınevleri arasında ilk sıralarda gelir. Geometri dersinde istediği başarıyı yakalayamayan kişilerin dahi iyi sonuçlar almasını sağlayacak şekilde hazırlanan Karekök Yayınları Geometri Sıfır TYT geometri soru bankası öneri amacıyla en sık paylaşılan kaynaklardan biridir. Karekök Yayınları Geometri Sıfır’da bulunan örnekler incelenebilir, yöneltilen sorularla konular pekiştirilebilir.

TYT geometri kitap önerileri listesinde en çok tercih edilen kaynaklardan biri olan Karekök Yayınları Geometri Sıfır yalnızca TYT’ye yönelik bir kaynak değildir. Aynı zamanda DGS, KPSS ve ALES gibi sınavlara hazırlanan kişiler için de işe yarayan bir kaynak olma özelliğini taşır. Karekök Yayınları Geometri Sıfır geometriye yeni başlayanlara da geometride zorlananlara da yönelik olduğu için kolay ve kolay-orta seviyelerinde hazırlandığı ifade edilebilir. Her soru tipi için ayrı bir konu anlatımı içeren Karekök Yayınları Geometri Sıfır kitabı sayesinde öğrenciler geometri bilgilerini kolayca geliştirebilirler. 

Bilgi Sarmal Yayınları – TYT AYT Geometri Soru Bankası

Bilgi Sarmal Yayınları – TYT AYT Geometri Soru Bankası
Amazon Fiyatını Öğren!

TYT AYT geometri kaynak önerileri listemizde en çok beğenilen geometri kaynak önerisi Bilgi Sarmal Yayınları – TYT AYT Geometri Soru Bankası sınavlarda derece almayı hedefleyen adayların ilk tercihlerinden biridir. İçeriğinde pek çok kaliteli soru yer alır. Geometriden tüm konuları bitirmiş ve sınavlarda çıkan tüm geometri sorularını çözmeyi hedefleyen kişilere önerilen en iyi geometri soru bankası seçeneklerinden biridir.

Bilgi Sarmal Yayınları – TYT AYT Geometri Soru Bankası’nın içeriğinde hem TYT hem AYT için özenle hazırlanmış sorular bulunur. Ayrıca öğrencileri zorlayacak sorularla seviyenin ilerlemesine yardımcı olmayı hedefleyen bir geometri kaynağıdır.

Okyanus Yayıncılık – Iceberg TYT Geometri Konu Anlatımı

Okyanus Yayıncılık – Iceberg TYT Geometri Konu Anlatımı
Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi geometri soru bankası seçeneklerinden biri olarak TYT geometri kitap önerileri listemizde yerini garantileyen Okyanus Yayıncılık – Iceberg TYT Geometri Konu Anlatımı orta seviyedeki adaylar için konuları etkili bir şekilde anlatır. Pek çok aday için yeterli seviyede bir kaynak kitap olan Okyanus Yayıncılık – Iceberg TYT Geometri Konu Anlatımı kitabı mikro konulara bölünerek hazırlanmıştır. Her mikro konu ayrıntılı, yalın ve etkili bir şekilde anlatılmıştır. Her mikro konuda çözümlü örnekler, ön testler ve testler yer alır. Ünite sonlarında ise üniteyi tekrarlamayı sağlayan ve üniteyi tarayan testlet bulunur. 

Okyanus Yayıncılık – Iceberg TYT Geometri Konu Anlatımı kitabını konu anlatımına yönelik olarak hazırlanan bir kitap olmaktan çok daha öteye taşımak için öğrencilerin çözmekte zorlandığı soru tiplerine ilişkin stratejileri öğrenebilecekleri çözüm videolarıyla bir kısım oluşturulmuştur. 

Okyanus Yayıncılık – 40 Seans TYT Geometri

Okyanus Yayıncılık - 40 Seans TYT Geometri
Amazon Fiyatını Öğren!

Geometri kitap önerileri listemizin sıradaki ismi Okyanus Yayıncılık – 40 Seans TYT Geometri kitabının yazarı Ali Bal’dır. Geometri alanında birtakım eksiklikleri olan ya da geometriye sıfırdan başlamak isteyen kişilere geometriyi adım adım öğrenme imkanı verecek şekilde özenle tasarlanmıştır. İçeriğinde konu özetleri, çözümlü örnekler ve ünite soruları gibi hepsi birbirinden faydalı çeşitli bölümler bulunur. 

Kolay ve orta-kolay seviyedeki Okyanus Yayıncılık – 40 Seans TYT Geometri kitabının içerisindeki soruların video çözümleri de vardır. Konu başlarında yer alan konu anlatımları sayesinde öncelikle öğrencinin konuya hakim hale getirilmesi sağlanır. Daha sonra pratik imkanlarıyla öğrenci konuyu pekiştirir.

Endemik Yayınları – TYT AYT Geometri Soru Bankası

Endemik Yayınları – TYT AYT Geometri Soru Bankası
Amazon Fiyatını Öğren!

TYT AYT geometri kaynak önerileri listemizin sıradaki ismi Endemik Yayınları – TYT AYT Geometri Soru Bankası zor seviye kaynak kitaplardan biridir. Hem TYT hem AYT için bir arada içerik sunan Endemik Yayınları – TYT AYT Geometri Soru Bankası’nda orta ve orta-üstü seviyedeki kişilerin kolayca çözebileceği sorular bulunur. Geometri branşındaki konulardan 2024 yılı müfredatına göre hazırlanan kitaptan öğrencileri düzenli çalışma halinde büyük fayda sağlayabilirler.

Endemik Yayınları – TYT AYT Geometri Soru Bankası geometri branşında yüksek bir performans sergilemek isteyen kişilerin mutlaka çözmesi gereken bir kaynak olarak geometri soru bankası öneri listemizde bulunur. Kitaptaki soruların tümü yeni nesil sorulardır. ÖSYM’nin son yıllarda sorduğu geometri sorularının tamamı yeni tarz sorulardan oluştuğundan Endemik Yayınları – TYT AYT Geometri Soru Bankası son derece başarılı bir kaynaktır. 

Tonguç Akademi Yayınları – 7 Adımda TYT AYT Geometri Soru Bankası

Tonguç Akademi Yayınları – 7 Adımda TYT AYT Geometri Soru Bankası
Amazon Fiyatını Öğren!

Tonguç Akademi TYT AYT geometri kaynak önerileri söz konusu olduğunda online dünyanın en popüler isimlerinden biridir. Tonguç Akademi Yayınları – 7 Adımda TYT AYT Geometri Soru Bankası geometri konularının en kolay nasıl çözüleceğine odaklanan ve buna yönelik taktikler sunan bir kitap olarak geometri kitap önerileri listemizdeki yerini almıştır. Konuları adım adım bitirme ve derinlemesine öğrenme imkanı verecek şekilde tasarlanan Tonguç Akademi Yayınları – 7 Adımda TYT AYT Geometri Soru Bankası’nın diğer bir özelliği “Gri Koç” destekli olmasıdır.

Geometri kolay, orta-zor kaynak önerileri listelerinin en çok tercih edilen isimlerinden biri olan Tonguç Akademi Yayınları – 7 Adımda TYT AYT Geometri Soru Bankası 4 alt konuya bölünmüş şekilde tüm geometri konularını tarar. Daha sonra 4 soruluk denemelerle öğrencilerin kendini test etmesine imkan verir. Öğrenciler çözemedikleri sorular olduğunda ise her testin başında bulunan karekodu okutabilir, soruların detaylı çözümlerini hocalardan izleyebilirler. Zorluk seviyesi kolay ve kolay-orta seviyesindedir.

Yorum yapın