En İyi Epilasyon Aleti Önerileri ve Tavsiyeler

Kabul etmek gerekir ki istenmeyen tüylerle baş etmek çoğu zaman can sıkıcı ve acı verici bir süreçtir. Kişisel bakımına özen gösteren kadınlar için bu sürecin hem acısız hem de en iyi sonuçların alınacağı şekilde gerçekleşmesi çok önemlidir. Epilasyon aleti kullanmak istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili ve kolay yöntemi olduğundan pek çok kadın epilasyon aleti önerileri almak için internet ortamında en iyi epilasyon aleti yorumları gibi kaynaklardan bilgi edinmeye çalışır. Güzelliğine ve bakımına özen gösteren aynı zamanda konforunu artırmak isteyen kadınların en iyi epilatör seçimini kolaylaştırmak için hazırladığımız bu yazıda “en iyi epilatör hangisi” sorunuzu yanıtlamaya çalışacağız.

Konforunuzu Artıracak En İyi 10 Epilasyon Aleti

İstenmeyen tüylerden kurtulmak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyor, en iyi epilasyon aleti yorumlar gibi aramalar ile seçim yapmaya çalışıyorsanız en etkili ve uzun süreli sonuçları almanızı sağlayacak en iyi tüy alma makinesi modellerine yer verdiğimiz listemizi incelemenizi öneriyoruz.

                        En İyi Epilasyon Aleti Tavsiye Listesi

SıraMarkaPuan
1Braun Silk-Epil 910/9.9
2Philips Lumea Prestige IPL10/9.9
3Braun Silk-Expert Pro 310/9.8
4Arzum Rosy10/9.7
5Babyliss IPL G947E10/9.8
6Philips Satinelle10/9.9
7Braun Silk-Epil 510/9.8
8Arzum AR505010/9.9
9Fakir IPL Satinskin10/9.8
10Medisana IPL-8858010/9.9
En İyi Epilasyon Aletleri

Braun Silk-Epil 9 Flex 9010 Sensosmart

Braun Silk-Epil 9
Braun Silk-Epil 9
Amazon Fiyatını Öğren!

Dünyanın lider markaları arasında yer alan Braun tam esnek başlıkı kadın epilatörü olan Silk-Epil 9 Flex 9010 Sensosmart ile en iyi epilasyon aleti listelerinde kendisine yer bulmayı garantilemektedir. Silk-Epil 9 Flex 9010 Sensosmart sahip olduğu Micro-Grip cımbız teknolojisinin içerdiği 40 cımbız ile pürüzsüzlüğünü haftalar boyu koruyacak bir cilt etme etme imkanı verir. Ergonomik sapı kaymayı önleyen bir kavrama ile duşta epilasyon ayrıcalığı sağlar. Uygulama sırasında gerektiği ölçüde basınç uygulamayı SensoSmart teknolojisine borçlu olan Silk-Epil 9 Flex 9010 Sensosmart daha az acı hissedilmesi ve daha fazla konfor elde edilmesi için istenildiği takdirde su altında kullanıma uygundur.

Elle ovalamaya kıyaslar daha fazla etki yaratacak derin vücut eksfoliasyon fırçası içermesi nedeniyle Silk-Epil 9 Flex 9010 Sensosmart kullanan kadınlar daha yumuşak bir cilde sahip olmanın ayrıcalığını yaşarlar.  Hassas hareket kabiliyeti sayesinde erişilmesi zor bölgelerdeki tüyleri kökünden alma imkanı verir. Diğer yandan ölü hücreleri uzaklaştırarak cildin ışıltı kazanmasını sağlar. Ekstra hassas bölgelerde kullanılabilecek tıraş başlığı vardır. Esnek başlığıyla en zorlu bölgelerde bulunan daha çok sayıda tüyü tek hareketle köklerinden almayı başarır.

Philips Lumea Prestige IPL

Philips Lumea Prestige IPL
Philips Lumea Prestige IPL
Amazon Fiyatını Öğren!

Epilasyon aleti tavsiye almak isteyenlerin en sık karşılaştığı isimlerden biri olan Philips Lumea Prestige IPL SenseIQ teknolojisine sahiptir. Evde rahatça kullanılabilecek bir epilasyon aleti olan Philips Lumea Prestige IPL akıllı uygulama başlıklarıyla vücut kıvrımlarına en iyi şekilde uyum göstermesinin yanı sıra her bölgeyle uyumlu olacak şekilde programlarını ayarlar. Kablolu ve kablosuz olarak kullanılabilir. IPL yani yoğun ışık atımı tüylerin ortadan kaldırılmasında hafif ışık kullanımı anlamına gelir.

Tüylerin köküne nüfuz eden ışık zaman içinde tüylerin yeniden çıkmasını kademeli bir şekilde engelleme görevini üstlenir. 2 uygulama başlığı özel tasarımları sayesinde mükemmel bir pürüzsüzlük kazandırır. Daha büyük penceresi sayesinde bacak, kol ve karın bölgesinde yani daha geniş yüzeylerde hızlı uygulama imkanı verir. Ayrıca çene, çene hattı ve üst dudak bölgesinde etkili sonuçlar alınmasını sağlar. Kıvrımlı tasarımı Philips Lumea Prestige IPL’in uygulama zorluğu olan bölgelerde maksimum cilt temasıyla kolay kullanılabilir.

Braun Silk-Expert Pro 3

Braun Silk-Expert Pro 3
Braun Silk-Expert Pro 3
Amazon Fiyatını Öğren!

Epilatör önerileri arasında ilk sıralarda yer alan Braun Silk-Expert Pro 3 güzellik merkezlerinde kullanılan ışık teknolojisinden esinlenmekte ve yoğun atımlı ışık teknolojisiyle tüyleri kalıcı olarak almaktadır. 300.000 atımlı Braun Silk-Expert Pro 3 cilt tonunu okuduktan sonra ışık yoğunluğunu ayarlar. SensoAdapt teknolojisiyle güvenli ve etkili bir deneyim sunar. Braun Silk-Expert Pro 3 en düşük enerji düzeyinde kullanıldığında dahi her iki bacağa 9 dakika içinde bakım yapmayı mümkün kılar. Cilde daha derinlemesine nüfuz ederek yalnızca 3 ay içinde kalıcı tüy azaltma etkisi sağlar.

Braun Silk-Expert Pro 3’te bulunan 3 farklı yoğunluk düzeyi sayesinde cilt rengine uygun ışık yoğunluğundan yararlanmak mümkündür. Sürekli flaş atımları yapan IPL sayesinde bakım süresi minimize edilir. Yüz, koltuk altı ve bikini bölgesi gibi nazik ve küçük bölgelerde kullanıma uygun hassas başlığının yanı sıra yeni başlayanların konforunu artıracak nazik bir ayarı ve iki konfor modu bulunur. Braun Silk-Expert Pro 3 kullanımına başlamak için cihazın fişinin takılması yeterli olduğundan herhangi bir şarj ya da pil ihtiyacı bulunmaz. Braun Silk-Expert Pro 3’te yer alan derin çekme modu vücudun hassas ve küçük bölgelerinde ihtiyaç duyulan hassas bakımı sağlamasının yanı sıra kayar mod en hızlı ve etkili bakımın sağlanması için vücudun daha büyük kısımları için ideal olan çok daha fazla flaş atımını tetikleme özelliğine sahiptir.

Arzum Rosy

Arzum Rosy
Arzum Rosy
Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi epilatör hangisi diye merak ediyorsanız size önerebileceğimiz marka ve modellerden biri Arzum Rosy’dir. Arzum Rosy’de 18 cımbızlı epilasyon başlığı vardır. Bu sayede en kısa tüyleri dahi rahatlıkla alarak uzun süreli pürüzsüzlük sağlar. Uygulama özelinde hızlı uygulama ve hassas epilasyonda kullanılabilecek 2 farklı hız ayarı vardır. Kablolu kullanılabilmesi uygulamayı kesintisiz bir şekilde gerçekleştirme imkanı sunar. Ayrıca ergonomik tasarımı da kullanım sırasında önemli bir avantaj haline gelebilir.

Babyliss IPL G947E

Babyliss IPL G947E
Babyliss IPL G947E
Amazon Fiyatını Öğren!

Epilatör tavsiye almak isteyenlere sıklıkla önerilen Babyliss IPL G947E güzel, bakımlı ve pürüzsüz ciltlere giden en garantili yollardan biridir. 300.000 flaş atımı olan Babyliss IPL G947E 5 farklı cilt tipinde en etkili sonuçların alınmasını sağlar. Hem vücuda hem yüze uygulanabilmesinin yanı sıra düzenli kullanımda zaman içerisinde tüylerde %90’ a varan azalma sağlar. UV ışınları içermemesi, kolay ve hızlı uygulama imkanı ile acısız temas sensörü Babyliss IPL G947E’nin ön plana çıkmasını sağlayan özellikleri arasında sayılabilir. Yüzde ve hassas bölgelerde kullanıma yönelik özel ince başlığı vardır.

Philips Satinelle Advanced BRE630/00

Philips Satinelle Advanced BRE630/00
Philips Satinelle Advanced BRE630/00
Amazon Fiyatını Öğren!

Epilasyon aleti tavsiyesi ve epilasyon cihazı önerileri listelerinin yüksek puanlı ürünlerinden biri olan Philips Satinelle Advanced BRE630/00, S şeklindeki gövde tasarımı sayesinde tüm vücutta konforlu bir kullanım imkanı sunar. Hızlı kullanım ve uzun süreli, etkili sonuçlar için tasarlanmış geniş başlıklı seramik disklerin en büyük avantajı cilde yakın epilasyon yapması ve en ince tüyleri dahi almasıdır. Farklı 5 aksesuar seçeneği bulunan Philips Satinelle Advanced BRE630/00 hem ıslak hem kuru kullanım alternatifine sahiptir. Ergonomik bir tasarıma sahip olduğundan tüm vücutta kullanıma uygundur. Dayanıklı seramik malzemesiyle tüyleri sıkıca tutarak en ince tüylerin dahi kaçmasına izin vermez. Geniş epilasyon başlığı kullanılarak tek harekette en fazla sayıda tüyün alınması mümkündür. Benzersiz ışığı kullanıldığında en ince tüyler bile gözden kaçırılmaz. Böylece vücudun tüm bölgelerinde mümkün olan en iyi epilasyon sonuçlarına ulaşılabilir. Philips Satinelle Advanced BRE630/00’de bulunan masaj başlığı epilasyon hissini azaltarak konforu artırma özelliğine sahiptir.

Braun Silk-Epil 5 5780

Braun Silk-Epil 5 5780
Braun Silk-Epil 5 5780
Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi epilasyon aleti marka ve modellerinden biri olan Braun Silk-Epil 5 5780 cildi en konforlu deneyim için uyaran Yüksek Frekanslı Masaj Sistemi ile dikkat çeker. Cilde daha iyi temas etmesini sağlayan döner başlığı ile vücut hatlarına uyum sağlar. Sahip olduğu iki hız ayarı cilt tipine ve kişiye özel güzellik rutinine uyum sağlamasında önemli bir unsurdur.

Arzum AR5050

Arzum AR5050
Arzum AR5050
Amazon Fiyatını Öğren!

Yalnızca 3 uygulama sonunda tüylerde %70 oranında azalma sağlayan Arzum AR5050’nin 5 farklı enerji ayarı vardır. Sateen Touch Pro hassas ışık atımları yaparak tüylerin köküne etki eder ve tüylerin yeniden uzamasını engeller. Düzenli kullanıma bağlı olarak geleneksel yöntemlere oranla daha uzun süreli pürüzsüzlük elde edilmesi imkanı vardır. Arzum AR5050’de bulunan cilt analiz sensörü, her uygulamadan önce cildin her bölgesindeki renk tonunu ayrı ayrı belirler. Böylece en doğru enerji seviyesi ayarında IPL epilasyonunun kullanılmasına imkan verir.

Fakir IPL Satinskin

Fakir IPL Satinskin
Fakir IPL Satinskin
Amazon Fiyatını Öğren!

Ergonomik tasarımıyla ön plana çıkan Fakir IPL Satinskin ışık bazlı tüy alma sistemi sayesinde pürüzsüz ve ipeksi bir görünümü garantiler. Tüylerdeki melanin pigmentini algılama özelliğinden yararlanarak ışığı doğrudan kıl köklerine ulaştırır. Absorbe edilen ışık ısı enerjisine dönüşerek kıl köküne hasar verir. Kıl kökü tüyleri daha fazla besleyemeyince tüyler dökülür ve aynı kıl kökünde yeni tüy gelişmesi söz konusu olmaz. Fakir IPL Satinskin’in Kaydırarak Uygulama Fonksiyonu cihazın ciltten kaldırılmaksızın kullanılmasına imkan verir. Bacak, bikini bölgesi, karın, sırt, koltuk altı, elmacık kemiği üzeri ve göğüs bölgesinde konforlu ve güvenli kullanım olanağı sunar. Cilt temas sensörü doğru açıda ışık atımı yaparak en etkili sonuçların alınmasını sağlar.

Medisana IPL-88580

Medisana IPL-88580
Medisana IPL-88580
Amazon Fiyatını Öğren!

Farklı cilt tiplerinde kullanıma uygun bir epilasyon aleti olan Medisana IPL-88580 yüz, kol, bikini bölgesi, bacak ve koltukaltı bölgelerinde güvenli ve konforlu bir şekilde kullanılabilir. Lazer kartuşu değiştirilerek uzun süreli kullanımı mümkün olan Medisana IPL-88580 tüm vücuda uygulanma avantajına sahiptir.

Yorum yapın