En İyi DJ Ekipmanları ve Tavsiyeleri

DJ’liğe merakı olan kişiler için en iyi dj ekipmanları kullanmak çok önemlidir. Ancak özellikle başlangıç aşamasındaki kişiler için en iyi dj başlangıç seti ve en iyi dj cihazları seçimini yapmak zorlayıcı olabilir. Bu nedenle dj ekipmanları tavsiyeleri almak doğru seçimler yapmayı sağlayabilir.

En Kaliteli DJ Ekipmanları Önerileri

Pek çok kişi müzikle uğraşmak ve farklı şeyler üretmek ister. Ancak bazı durumlarda yalnızca yeteneğin ve ilginin yeterli olmadığı gerçeğini kabul etmek gerekir. Siz de ihtiyacınız olan dj seti başlangıç ve diğer ürünleri en iyi dj setup önerileri listemizde bulabilirsiniz.

SıraMarkaPuan
1Pioneer Ddj40010/10
2Klipsch The Three II – Heritage Serisi Bluetooth Aktif Hoparlör10/10
3Natıve Instruments Traktor Kontrol S2 Mk3 Dj Kontrol Cihazı10/9.9
4Reloop Spin10/9.9
5Behrınger Qx1204Usb 12 Kanal Efektli Mikser10/9.9
6Presonus Hd9 Profesyonel Kapalı Stüdyo Kulaklığı10/9.9
7Numark Dj2Go 2 Touch Dj Kontroller / Ses Kartı10/9.8
8Korg Kaoss Dj Controller10/9.8
En Kaliteli DJ Ekipmanları Önerileri

En Yüksek Performanslı DJ Ekipmanları Tavsiye Listesi

Gelişen teknoloji tüm alanlarda olduğu gibi dj’liğe merakı olan kişilerin de hayatını kolaylaştırabilir. Siz de en iyi dj kabinleri ve traktör tavsiye almak isterseniz dj setup tavsiye listemize göz atmadan geçmeyin.

Pioneer Ddj400

Pioneer Ddj400
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Dj setup tavsiye listemizin en çok tavsiye edilen ürünlerinden Pioneer Ddj400 Dj’lik yapan ve bu işte daha başarılı olmak isteyen kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış bir ses kontrol cihazıdır. Uyumlu Dj yazılımlarının yardımıyla Dj performansına etkin kullanım avantajlarını ekleme özelliğine sahiptir. Eğlence mekanları için ihtiyaç duyulan teknik alt yapısı sağlayacak en iyi dj cihazları arasında yer alır. 

Rekorbord dj yazılımı ile uyumlu bir şekilde çalışan Pioneer Ddj400 sahip olduğu Beat FX özelliği sayesinde en keyifli ve eğlenceli DJ performanslarını sergilemek olasıdır. 103 dB gürültü oranıyla bir kontrol cihazından beklenen performansı üst düzeyde sağlar. 20 ila 2000 Hz seviyede frekans aralığı vardır. Gürültü ve sinyal yetersizliğinin absorbe edilmesi yoluyla güçlü ses iletimi sağlanabilir. 1/4 inch TS Jack girişi vardır. Master çıkış ve kulaklık ses çıkışı seçenekleri kullanım sırasında aktif olarak kontrol edilebilir.

Reloop Spin

Reloop Spin
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Dj setup tavsiye listemizdeki en çok tercih edilen modellerden Reloop Spin istenilen her yerde mobil eğlenceyi garanti eder. Portatif pikap kutudan çıktığı an ihtiyaç duyulan her şeye sahip olup özellikle scratch ve kesme için optimize edilmiş bulunmaktadır. Bluetooth Audio Streaming teknolojisi SPIN aracılığıyla kablosuz müzik ya da vuruş beat akışı sağlayarak akıllı telefon için bir hoparlör haline gelmektedir.

USB Record fonksiyonuyla scratchleri ya da cutları bir USB sticke doğrudan mp3 olarak kaydetmek mümkündür. Turntable’ın sol panelinde bulunan dahili hoparlör yoldayken dahi kulaklık kullanmaya gerek kalmadan scratch çalışmak mümkündür. AUX Input’u sayesinde birden çok turntable bağlanması söz konusu olabilir. Pikap ve mikserin yanı sıra yüksek bağlanabilirlik kombinasyonuna sahip olduğu için Reloop SPIN, plak severlerin yanı sıra scratch sanatçıları ve hevesli DJ’ler için de ideal bir ürün olarak kabul edilir.

Behringer Qx1204Usb 12 Kanal Efektli Mikser

Behringer Qx1204Usb 12 Kanal Efektli Mikser
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Dj ekipmanları tavsiyeleri listemizin sıradaki ismi Behrınger Qx1204Usb 12 Kanal Efektli Mikser USB girişleri ve wireless üzerinden diğer cihazlara en pratik şekilde bağlanma özelliğine sahiptir. Böylece cihazlara en kısa sürede aktarım yapar. 3 bantlı ekolayzırı üzerinden frekans, tiz ve bas ses ayarı yapma imkanı vardır. Kolay dönebilen işlevsel kontrol bölümleri kullanılarak ses gücü ve tonu zorlanmadan değiştirilebilir.

En iyi dj cihazları arasında yer alan Behrınger Qx1204Usb 12 Kanal Efektli Mikser’in farklı müzik tarzlarına hitap eden çok sayıda hazır efekti vardır. Ses mikseri sahip olduğu gelişmiş özellikler sayesinde tüm kayıtların daha kaliteli bir hale gelmesine yardımcı olur. Pürüzsüz ve güçlü sesler elde etmek bu sayede mümkündür. Kayıtlar üzerinde düzeltme yapma imkanı sağladığından canlı performanslarda alınan kayıtlar stüdyo kalitesine çıkarılabilir.

Numark Dj2Go 2 Touch Dj Kontroller / Ses Kartı

Numark Dj2Go 2 Touch Dj Kontroller / Ses Kartı
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi dj ekipmanları arasında gelen Numark Dj2Go 2 Touch Dj Kontroller / Ses Kartıkapasitif touch jog tekerlekleriyle gidilen her yerde scratch atma imkanı sunar. Ana kazanç kontrollü dahili ses kartı, cue için kulaklık çıkışı v kanal kazanç kontrolleri Dj2Go 2 Touch ile mümkün olan en taşınabilir hale getirilir. Kolay geçiş için crossfader’lı iki kanalı ve Pitch fader’ları vardır. 

Dj2Go 2 Touch’ın sahip olduğu fonksiyonel özellikler her tür dj’e hitap etmeyi başarır. Dahili, tak çalıştır ses kartı, 1/8 inç kulaklık çıkışı ve 1/81 ana çıkışı sayesinde hemen hemen her türlü miksere, hoparlöre ve kayıt cihazına son derece rahat bir şekilde bağlanabilir.

Dj setinin hazırlanması, cue’ların belirlenmesi ve performans için ideal bir kontroller olma özelliğine sahiptir. Popüler DJ yazılımları ile kullanılabilmesi için standart MIDI mapping imkanı verir. Laptop üzerine yerleştirilebilir.

Korg Kaoss Dj Controller

Korg Kaoss Dj Dj Controller
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi dj setup önerileri listemizin sıradaki ismi Korg Kaoss Dj Controller ile bilgisayardaki müzik dosyalarını aktarmak hatta müzik zevkine en uygun şekilde karışık bir miks haline getirmek mümkündür. Korg Kaoss Dj Controller ile Dj efekt uygulamaları yapılabilir. Teknolojik yapıya sahip olan cihazdan en yüksek performans elde edilebilir.

Dj performansını istenilen her alanda sergilemeye imkan veren şık, hafif ve ince bir yapısı vardır. Bilgisayara kolayca entegre etmek için USB giriş bağlantısı yeterlidir. 

Klipsch The Three II – Heritage Serisi Bluetooth Aktif Hoparlör

Klipsch The Three II - Heritage Serisi Bluetooth Aktif Hoparlör
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi dj setup önerileri listelerinde bulunan en popüler ürünlerden biri Klipsch The Three II – Heritage Serisi Bluetooth Aktif Hoparlör’dür. Lüks tasarımıyla sanat eseri gibi bir görünüme sahiptir. Kablolar olmadan bağlantı yapılmasına imkan verir. Saniyeler içinde kablo gerekmeden bağlantının tamamlanması mümkündür. 

Üretiminde kullanılan gerçek ahşap malzeme sayesinde yalnız şık değil aynı zamanda sağlamdır. Uzun süreli kullanımda dahi üzerinde herhangi bir çiziğin oluşması söz konusu değildir.

Sesleri bütün netliği ve detaylarıyla dinlemek mümkündür. Hoparlör istenilen yere rahatça taşınabilir. Tek bir tuşa basıldığı takdirde farklı cihazlarla son derece kolay bir şekilde bağlantı kurulabilir.

Hoparlörde tam aralıklı sürücüyle birlikte 5.25 inç ölçüsünde uzun mesafeli woofer vardır. Profesyonel olarak stereo masa üstü sistemi ayarı bulunur. Ses çözünürlüğünün yüksek olması için Three II teknolojisinin kullanılması tercih edilmiştir. Ayarları ses müzisyenleri ile birikte geliştirilmiştir.

Presonus Hd9 Profesyonel Kapalı Stüdyo Kulaklığı

Presonus Hd9 Profesyonel Kapalı Stüdyo Kulaklığı
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi dj ekipmanları arasında yer alan Presonus Hd9 Profesyonel Kapalı Stüdyo Kulaklığı yüksek dinleme izolasyonu ve dışarı daha az ses kaçışını önleyen closed-back kapalı tasarımlı 45 mm’lik dinamik neodmiyum sürücüye sahip olmasıyla dikkat eden profesyonel bir stüdyo kulaklığı olarak tanımlanabilir. Özel olara tasarlanmış frekans spektrumu 10 Hz’e kadar iner ve 26 kHz’e kadar çıkar. Bu sayede en hassas ve doğru mikslerin yapılmasını sağlar.

40 ohm üzerinden sağlanan 900 mW’lık yüksek güçle konfor ve dayanıklılık sunar. Ergonomik bir tasarımı vardır. Uzun saatler boyu herhangi bir rahatsızlığa neden olmadan kullanmaya uygun bir yapısı bulunur.

Yorum yapın