En İyi Çinko Takviyesi Tavsiyeleri

Çinko insan vücudunun en çok ihtiyaç duyduğu elementlerin başında gelir. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi başta olmak üzere çinkonun pek çok faydası vardır. İnsan vücudu çinko üretemediği ya da depolayamadığı için farklı gıdalardan alınması gerekir. Gıdalardan yeterli miktarda çinko alınamadığı durumlarda takviye yoluyla alınması ihtiyacı doğar. Bu nedenle en iyi çinko takviyesi almayı isteyen kişiler en iyi çinko takviyesi hangisi sorusuna yanıt ararlar.

En İyi Çinko Takviyesi Önerileri

Çinko eksikliği demir ve iyotla birlikte dünyada en çok görülen eksikliklerin başında gelir. Sizin de çinko takviyesi almanız gerekiyorsa çinko tavsiye listemizde yer alan en iyi çinko hapı seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

#Ürün#Puan
1Youplus Vitamin C, Çinko, Propolis10/9.9
2Saw Palmetto 100010/9.7
3Nature’s Bounty Calcium Magnesium Zinc10/9.8
4VeNatura Çinko Pikolinat10/9.9
5Nutraxin Vitamin Max C.D Çinko10/9.7
6Qlife Beta Glukan Vitamin C – Çinko – Kara Mürver10/9.7
7Dynavit Vitamin C + Vitamin D3 + Çinko10/9.8

En iyi Çinko Takviyesi Tavsiye Listesi

Çinko takviyesinin sağlıklı ve dengeli beslenme yoluyla karşılanamadığı durumlarda çinko hapı takviyesi alınması gerekir. Bunun için en iyi çinko önerisi almak için çinko takviyesi tavsiye listemizden faydalanabilirsiniz.

Youplus Vitamin C, Çinko, Propolis 20 Efervesan Tablet

Youplus Vitamin C, Çinko, Propolis 20 Efervesan Tablet
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Çinko hapı tavsiye listemizdeki popüler ürünlerden Youplus Vitamin C, Çinko, Propolis 20 Efervesan Tablet 11 yaş ve üzerindeki bireylerin günde 1 adet efervesan tableti 1 bardak yani 250 ml suda çözdürerek kullanması önerilir. Gıda takviyeleri, konsantre besin kaynakları diğer bir deyişle vitaminler ve mineraller, belirli dozlarla üretilen besleyici ya da fizyolojik etkiye sahip maddeler olarak tanımlanabilir. 

Gıda takviyelerinde mineraller, vitaminler, esansiyel yağ asitleri, amino asitler, lif ve çeşitli bitkiler ile bitki özleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmayan pek çok farklı besinin ve diğer bileşenin bulunması mümkündür. 

Vitaminler ve mineraller bu takviyeleri kullanacak olan kişilere farklı formlarla sunulurlar. Takiye alınmadan önce ne tür ve hangi formda takviye alınacağının bilinmesi çok önemlidir. Youplus Vitamin C, Çinko, Propolis 20 Efervesan Tablet pek çok fayda sağlar. C vitamini yorgunluğun ve bitkinliğin azaltılmasına aynı zamanda bağışıklık sisteminin normal fonksiyonlarını eksiksiz bir şekilde yerine getirme sürecine katkıda bulunur. Çinko ise normal makro besin öğeleri mekanizmasıyla bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunma özelliğine sahiptir. Propolisin antiviral, antibakteriyel ve immunmodülatör etkileri vardır. 

Saw Palmetto 1000 MG 540 Tablet Çinko Complex

Saw Palmetto 1000 MG 3 Kutu 540 Tablet Çinko Complex
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Çinko tablet tavsiye listemizin en çok tercih edilen ürünlerinden biri Saw Palmetto 1000 MG 3 Kutu 540 Tablet Çinko Complex’tir. Nondo Vitamins markasına ait olan Saw Palmetto 1000 MG 3 Kutu 540 Tablet Çinko Complex Güney Amerika’da yetişen bir bitki olan cüce palmiye ekstresi içerir. Bitkisel özler ve çinkoyla desteklenen Saw Palmetto 1000 MG 3 Kutu 540 Tablet Çinko Complex içinde bulunan yağ asitleriyle prostatta iltihap yapan maddelerin yayılım hızını önemli ölçüde yavaşlatır.

Çinko önerisi olarak sık paylaşılan Saw Palmetto 1000 MG 3 Kutu 540 Tablet Çinko Complex takviye edici bir gıda olarak yetişkin bireyler tarafından günde 1 ila 3 kapsül olacak şekilde bol suyla tüketilebilir. Takviye doktor tavsiyesiyle kullanıldığı durumlarda doktorun önerilerine uygun şekilde davranılmalıdır. 

Nature’s Bounty Calcium Magnesium Zinc

Nature’s Bounty Calcium Magnesium Zinc
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Çinko takviyesi tavsiye listelerinde sıklıkla karşımıza çıkan Nature’s Bounty Calcium Magnesium Zinc’in günde 1 tablet olara ve tercihen yemek zamanı kullanılması önerilir. Kemikler ve dişler için önemli mineraller içeren Nature’s Bounty Calcium Magnesium Zinc son derece kolay bir şekilde yutulur. Ayrıca formülü ekstra D3 vitamini ile desteklenmiştir.

En iyi çinko önerisi olarak tercih edilen isimlerden Nature’s Bounty Calcium Magnesium Zinc’in başarısı kemikler ve dişler için önemli olan kalsiyum, çinko ve magnezyum mineralleriyle birlikte D3 içeren formülasyonundan kaynaklanır. Kalsiyumun %99’u kemikler ile dişlerde kalan %1’i ise vücut sıvılarıyla hücrelerdedir. Kalsiyumun en yoğun olduğu besin maddeleri ise süt ve süt ürünleri olmaktadır. 

Tablet formunda üretilen Nature’s Bounty Calcium Magnesium Zinc’in içeriğinde süt, şeker, soya, laktoz, maya, buğday, gluten ve balık bulunmaz. Ayrıca yapay tatlandırıcı, koruyucu ve sentetik renklendirici kullanılmamıştır.

VeNatura Çinko Pikolinat

VeNatura Çinko Pikolinat
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi çinko takviyesi listelerinde kolayca kendine yer bulan VeNatura Çinko Pikolinat’ın günde 1 kez ve 1 kapsül olarak alınması önerilir. 11 yaş ve üzerindeki kişilerin kullanımına uygundur. VeNatura Çinko Pikolinat her 1 kapsülünde 15 mg çinkonun bulunduğu bir gıda takviyesi olma özelliğine sahiptir.

Çinko normal kemiklerin korunmasına, normal tırnak, saç ve cildin korunmasına, normal görme yetisinin korunmasına ve bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunun yerine getirilmesine yardımcı olur. Kapsül başına 15 mg çinko minerali ve emilimi yüksek pikolinat form çinko gibi özellikleri nedeniyle kullanımı sıklıkla tercih edilir.

Nutraxin Vitamin Max C.D Çinko

Nutraxin Vitamin Max C.D Çinko
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Çinko takviyesi tavsiye amacıyla sıklıkla paylaşılan Nutraxin Vitamin Max C.D Çinko 60 Tablet içerisinde yer alan C vitamini bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunmaktadır. D vitamini ise bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunmaktadır. 

En iyi çinko takviyesi seçeneklerinden Nutraxin Vitamin Max C.D Çinko’nun içerisinde şeker, tuz, gluten, mısır, nişasta, maya, soya ve süt ürünleri gibi potansiyel alerjenler içermesi söz konusu değildir. Ayrıca sentetik renklendirici, koruyucu ve tatlandırıcı kullanılmaz. Yetişkinler için önerilen gıda takviyesi olarak günde 2 tabletin bol su ile kullanılmasıdır.

Qlife Beta Glukan Vitamin C – Çinko – Kara Mürver

Qlife Beta Glukan Vitamin C - Çinko - Kara Mürver
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi çinko takviyesi listemizin sıradeki ismi Qlife Beta Glukan Vitamin C – Çinko – Kara Mürver’dir. Ekmek mayasının hücre duvarlarından elde edilen çözünür lifler olan beta-glukanların yüksek oranda yer aldığı formülü çinko, kara mürver ve C vitamini ekstresiyle güçlendirilmiştir. Bir çeşit kırmızı orman meyvesi olan kara mürver yüksek antioksidan içeriğin sahiptir. Halk arasında direnç arttırıcı bitki olarak da bilinmekte olan kara mürver üst solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisinde sıklıkla kullanılır.

Beta-glukanlar normal kan kolesterol düzeyinin korunmasına, C vitamini ve çinko ise bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunmaktadır. Kimyasal tatlandırıcı ve renklendirici içermemesinin yanı sıra Helal, GMP, Haccp, Iso 9001 ve Iso 22000 sertifikaları bulunur.

Yetişkinler için Qlife Beta Glukan Vitamin C – Çinko – Kara Mürver’in günde 1 tablet olarak kullanılması önerilir. Tavsiye edilen günlük dozda kullanmaya ve önerilen dozdan fazla almamaya özen gösterilmelidir.

Dynavit Vitamin C + Vitamin D3 + Çinko

Dynavit Vitamin C + Vitamin D3 + Çinko
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Çinko tavsiye listemizin sıradaki ismi Dynavit Vitamin C + Vitamin D3 + Çinko 11 yaş ve üzeri yetişkinlerin kullanımına uygundur. Önerilen kullanım günde 1 efervesan tabletin 1 bardak suda eritilerek tüketilmesi şeklindedir. Dynavit Vitamin C + Vitamin D3 + Çinko’nun içerisinde koruyucu bulunmaz. Portakal aromalı olduğu için son derece kolay bir şekilde tüketilir. 

Dynavit Vitamin C + Vitamin D3 + Çinko’nun bileşenlerinden C vitamini bitkinliğin ve yorgunluğun azaltılmasına ve normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunmakta olup D vitamini normal dişlerin, normal kemiklerin ve normal kas fonksiyonunun korunmasına yardımcı olmaktadır.

Dynavit Vitamin C + Vitamin D3 + Çinko ilaç olmadığı için hastalıkların önlenmesi ya da tedavi edilmesi amacıyla kullanılması söz konusu değildir. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık ya da ilaç kullanımının görüldüğü durumlarda doktora danışılmalıdır.

Yorum yapın