En İyi Buzdolabı Markası ve Tavsiyeleri 2023

Mutfakların vazgeçilmezi denilince ilk akla gelen şüphesiz buzdolabıdır. Yiyeceklerin sağlıklı ve uzun süreli olarak saklanması konusunda en büyük yardımcımız olan buzdolabı modelleri iç hacimleri ve soğutma teknolojisi bakımından farklılık gösterirler. Siz de “Hangi buzdolabını almalıyım?” sorusunun yanıtını ararken kafa karışıklığı yaşıyorsanız en iyi buzdolabı markası modellerinden oluşan buzdolabı tavsiye listemizden yardım alabilirsiniz.

En Geniş Hacimli Buzdolabı Önerileri

Günümüzde vazgeçilmez teknolojik aletler arasında yer alan buzdolapları artık lüks değil zorunlu bir ihtiyaçtır. En iyi buzdolabı ve en iyi gardrop tipi buzdolabı modelleri arasından seçim yaparken ihtiyaçlar ve bütçe gibi tüketici özelinde değişebilen etkenleri değerlendirmek gerekir. Buzdolabı tavsiye 2023 listemizde yer alan ve buzdolabında en iyi marka olarak kabul edilen isimler tarafından üretilen her bütçeye uygun modeller arasından en doğru seçimi yapabilirsiniz.

SıraMarkaPuan
1Sharp SJ-EX820F2-SL 605 LT No-Frost Gardırop Tipi Buzdolabı10/10
2Bosch KGN86AID1N 682 LT No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı10/10
3Samsung RF49A5002SR/TR 550 LT No-Frost Gardırop Tipi Buzdolabı10/10
4Grundig GKNE 7201 I 615 LT No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı10/10
5Siemens KG76NAIF0N 578 LT No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı Inox10/10
6LG GR-F802HLHU 631 LT No-Frost Çift Kapılı Buzdolabı Inox10/9.9
7Profilo BD3086WFDN XXL 682 L No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı10/9.9
8Bosch KGN55CIE0N 483 LT No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı10/9.9
9Altus ALK 471 XI 514 LT No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı10/9.8
10Samsung RT46K6000WW-TR 468 LT No-Frost Çift Kapılı Buzdolabı10/9.8
11Vestel NF48001 X No-Frost Buzdolabı10/9.8
En Geniş Hacimli Buzdolabı Önerileri

Uygun Fiyatlı En İyi Buzdolabı Tavsiye Listesi

Dünyanın en iyi buzdolabı markası isimlerinin en son teknolojileri kullanarak ürettiği en çok tercih edilen buzdolabı modellerinin yer aldığı buzdolabı tavsiye listemize daha fazla zaman kaybetmeden başlayalım.

Sharp SJ-EX820F2-SL 605 LT No-Frost Gardırop Tipi Buzdolabı

Sharp SJ-EX820F2-SL 605 LT No-Frost Gardırop Tipi Buzdolabı
n11 Fiyatını Öğren!

Buzdolabı tavsiye listelerinin en çok tercih edilen modelleri arasında Sharp SJ-EX820F2-SL 605 LT No-Frost Gardırop Tipi Buzdolabı da bulunmaktadır. 4 kapılı gardırop tipinde tasarlanan ve üretilen buzdolabı aynı zamanda en iyi gardrop tipi buzdolabı modellerinden biri olarak kabul edilir. Kapı kollarının şık tasarımı ve LED göstergesiyle beğeni toplayan Sharp SJ-EX820F2-SL 605 LT No-Frost Gardırop Tipi Buzdolabı geniş iç hacmine sahiptir. 

Hızlı soğutma ve dondurma özelliği yiyeceklerin çabuk bozulmasını önlediği gibi hibrit soğutma özelliği sayesinde gıdaların tazeliğini uzun süre korumasını sağlayabilir. Tek yöne çevrilen çift buzmatik kullanılarak daha fazla buz üretmek mümkündür. İnverter teknolojisi kullanılan Sharp No-Frost Gardırop Tipi Buzdolabı’nda soğuk hava içeride eşit bir şekilde dağıtılır. Nano koku tutucu özelliği kötü kokuları filtreler, daha temiz bir kullanım imkanı elde edilir.

Bosch KGN86AID1N 682 LT No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı

Bosch KGN86AID1N 682 LT No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı
n11 Fiyatını Öğren!

Dünyanın en iyi buzdolabı markası listelerinin değişmez ismi Bosch’un Bosch No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı kolay kullanım imkanı sunan sezgisel bir panele sahiptir. Pratik ayarlar yapma imkanı veren dijital ekran şık ve işlevseldir. Geniş bir dondurucu haznesi bulunan Bosch No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı soğutma desteğine ek olarak dondurma teknolojisi de sunar. 20 kg’a kadar dondurma desteği sunan dondurucunun dahili buzmatik özelliği vardır.

Hızlı soğutma ve dondurma teknolojisi ile ihtiyaç duyulan serinliği anında sağlar. Böylece yiyecekler tazeliğini uzun süre korur. Çevreci tasarım anlayışı ile dikkat çeken Bosch No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı A+++ enerji sınıfına mensuptur. Kapağı açık kaldığında uyaran akıllı ikaz teknolojisi boşa enerji tüketimini önler. Çekilebilen cam rafları sayesinde yiyecekleri alıp koymak kolaydır. Buzdolabının dış yüzeyinde kaplı olan özel film parmak izi kalmasını ve leke oluşmasını önler.

Samsung RF49A5002SR/TR 550 LT No-Frost Gardırop Tipi Buzdolabı

Samsung RF49A5002SR/TR 550 LT No-Frost Gardırop Tipi Buzdolabı
n11 Fiyatını Öğren!

En iyi gardrop tipi buzdolabı modellerinden Samsung RF49A5002SR/TR 550 LT No-Frost Gardırop Tipi Buzdolabı şık, zarif ve modern görünümü ile beğeni toplar. Twin Cooling Plus bağımsız soğutma özelliği soğutucu ve dondurucudaki nemi ve sıcaklığı optimize ederek gıdaların nemini daha uzun süre korumasını ve tazeliğini korumasını sağlar. Gıdaların kokuları karışmaz ve tatları korunmuş olur.

Özel olarak geliştirilen parmak izi bırakmayan kaplaması parmak izinin yanı sıra diğer iz ve lekelerin görünümü bozmasını önler. Hızlı soğutma ve hızlı dondurma özellikleri konforlu kullanım sağlar. 

Grundig GKNE 7201 I 615 LT No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı

Grundig GKNE 7201 I 615 LT No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı
n11 Fiyatını Öğren!

En iyi buzdolabı modellerinden biri olarak buzdolabı tavsiye 2023 listemizdeki yerini alan Grundig GKNE 7201 I 615 LT No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı geniş iç hacmi ile yiyeceklerin güvenle depolanmasına imkan verir. Çift kapalı ergonomik tasarımı sayesinde her mutfakta konforlu bir şekilde kullanılabilir. 

Elektrik tasarrufu özelliği ile dikkat çeken Grundig GKNE 7201 I 615 LT No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı kalabalık ailelerin kullanımına uygun buzdolabı modelleri arasında yer alır. Yüksek soğutma gücü sayesinde yaz kış fark etmeksizin etkileyici bir performans sunar.

Siemens KG76NAIF0N 578 LT No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı Inox

Siemens KG76NAIF0N 578 LT No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı Inox
n11 Fiyatını Öğren!

Her yıl olduğu gibi en iyi buzdolabı markası 2023 listelerinin de değişmez ismi olan Siemens’in KG76NAIF0N 578 LT No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı Inox modelinin iç sisteminde enerji tüketimi ekonomik olan LED aydınlatma kullanılmıştır. FreshSense özelliği meyve ve sebzelerin sağlıklı bir şekilde saklanması için idealdir. No Frost özelliği sayesinde dolabın içi buz tutmaz, karlanma olmaz. Diğer bir deyişle buz çözdürme işlemine gerek duyulmaz.

SuperCooling özelliği yiyecekleri çok daha kısa sürede soğutur. Tek tuşla devreye giren özellik enerji tasarrufu sağlar. Akıllı sensörleri sayesinde Siemens KG76NAIF0N 578 LT No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı Inox’ta kolay kolay ısı kaybı yaşanmaz. Akıllı sensörler, ani ısı değişimini ve dolaptaki ısı yükselmesini önleyerek sıcaklığın sabit kalmasını sağlar.

LG GR-F802HLHU 631 LT No-Frost Çift Kapılı Buzdolabı Inox

LG GR-F802HLHU 631 LT No-Frost Çift Kapılı Buzdolabı Inox
n11 Fiyatını Öğren!

En iyi buzdolabı markaları denilince olmazsa olmazlardan LG’nin GR-F802HLHU 631 LT No-Frost Çift Kapılı Buzdolabı Inox modeli modern ve yenilikçi teknolojilerin ürünüdür. Sınıfının en geniş hacimli buzdolaplarından biri olan LG GR-F802HLHU 631 LT No-Frost Çift Kapılı Buzdolabı Inox’ta dondurucu bölümü üst kısımdadır. Daha az enerjiyle daha hızlı soğutur. Performansının yanı sıra kullanışlı iç tasarımı ile de beğeni toplar. Buzlanma sorununun önleyen No-Frost buzdolabı dayanıklı ve sağlam inverter motorunun sessiz çalışması ile dikkat çeker.

En kaliteli buzdolabı modellerinden LG GR-F802HLHU 631 LT No-Frost Çift Kapılı Buzdolabı Inox kullanıcı dostu gösterge menüsü ve geniş iç hacmiyle konforu öne çıkarır. Her tür gıdanın sağlıklı koşullarda saklanması için idealdir. Linear Cooling yenilikçi soğutma teknolojisi her koşulda sabit ve eşit soğutma yapar. Böylece sıcaklık dalgaları minimize edilir. Hygiene Fresh özelliğinin 5 adımlı filtrelemesi kabin içindeki havayı sürekli arındırır, gıdaların bozulmasına neden olabilecek etkenleri ortadan kaldırır. Ayrıca Smart ThinQ uygulamasıyla arıza teşhisinden sıcaklık kontrolüne kadar pek çok fonksiyon uzaktan kontrol ve kumanda edilebilir.

Profilo BD3086WFDN XXL 682 L No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı

Profilo BD3086WFDN XXL 682 L No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı
n11 Fiyatını Öğren!

Karlanma önleyici No-Frost özelliğine sahip Profilo No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı verimli kullanım imkanı ile buzdolabı tavsiye listemizde kendine yer bulan isimlerdendir. Çıkarılabilir cam rafların kullanımı ve temizlenmesi kolaydır. Ayrıca yiyeceklerin daha sağlıklı bir ortamda muhafaza edilmesine yardımcı olan bir teknoloji ile üretilmiştir. Elektrik kesintisi durumunda iç ısısını 30 saate kadar sabitler. Soğuğu depolama özelliği sayesinde gereksiz enerji kullanmadan soğuğu eşit bir şekilde iç hacmine yayar. 

Kapı yönü isteğe bağlı olarak değiştirilebilen Profilo No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı ergonomik kullanım için idealdir. Alt kısmında bulunan şeffaf dondurucu, üst kısmında dondurucu bulunan buzdolaplarından daha az enerji harcar. BigBox çekmecesi dondurulmuş gıdalar için geniş bir saklama alanı sunar. Optimum yerleşimi sayesinde LED aydınlatma uzun yıllar konforlu kullanım imkanı sağlar.  AirFresh filtresi buzdolabının havasının daima temiz olmasına yardımcı olur. Kötü kokuları anında emer, yiyeceklerden buzdolabına yayılan kokuları ortadan kaldırır.

Bosch KGN55CIE0N 483 LT No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı

Bosch KGN55CIE0N 483 LT No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı
n11 Fiyatını Öğren!

En kaliteli buzdolabı modellerinden biri olarak buzdolabı tavsiye 2023 listemizde kendine yer bulmayı garantileyen Bosch KGN55CIE0N 483 LT No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı, yönü değiştirilebilen kapak tasarımı ile konforlu kullanım imkanı sağlar. Kapak yüzeyindeki alan sayesinde kolayca açılıp kapanır. Gri ve parlak yüzeyi ile modern ve şık bir görünüme sahiptir. Leke tutmayan kaygan yüzeyi kolayca silinebilir.

Geniş depolama alanı bulunan Bosch KGN55CIE0N 483 LT No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı düşük ses seviyesi ile çalışır, gürültü kirliliğini önler. Dayanıklı rafları, yüksek miktarda besini taşımaya uygundur. Kapağı üzerinde bulunan dijital ekran teknolojik tasarım sunar, cihazın soğukluk ayarları bu sayede kolayca yapılıp kontrol edilir. Yüksek parlaklıktaki aydınlatmalı dijital ekran net görüş imkanı ile kullanıcı dostudur.

Altus ALK 471 XI 514 LT No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı

Altus ALK 471 XI 514 LT No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı
n11 Fiyatını Öğren!

En iyi buzdolabı modelleri içerisinde kendine yer bulan isimlerden bir diğeri Altus ALK 471 XI No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı’dır. Kalabalık ailelerin konforlu bir şekilde kullanabileceği tasarımıyla beğeni toplar. Daha fazla yiyecek saklama imkanı vermesinin yanı sıra sağlıklı ve taze gıdalar tüketmek isteyen aileler için en iyi seçimlerden biri olarak kabul edilir.

Korumalı yapısını kaybetmeden gıdaları her mevsim az enerji harcayarak yüksek performansla korur. Ürünler Altus ALK 471 XI No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı’nda doğal yapısını ve tazeliğini kaybetmeden kalır. Sorunsuz ve kolay bir şekilde çalışan Altus ALK 471 XI No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı’nın farklı soğutma ayarları arasından seçim yapılabilir.

Samsung RT46K6000WW-TR 468 LT No-Frost Çift Kapılı Buzdolabı

Samsung RT46K6000WW-TR 468 LT No-Frost Çift Kapılı Buzdolabı
n11 Fiyatını Öğren!

Buzdolabı tavsiye listemizin fiyat performans modellerinden Samsung No-Frost Çift Kapılı Buzdolabı 5 ayrı kullanım moduna sahiptir. Tatil modu yiyecekleri tazeliğini koruyabileceği soğukluk derecesine getirip bu seviyede tutar. Buzdolabının bir süre kullanılmayacağı zamanlarda bu modu aktive etmek önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlar.

Dondurucu kısmı soğutucuya çevrilebilen Samsung No-Frost Çift Kapılı Buzdolabı kullanıcının ihtiyacına göre soğutucunun hacmini artıma imkanı sunar. Buz çözme işlemini ortadan kaldıran NoFrost özelliği zaman ve enerji tasarrufu sağlar. 

F enerji sınıfındaki Samsung No-Frost Çift Kapılı Buzdolabı A sınıfı buzdolaplarına göre %20 oranında daha fazla enerji tasarrufu sağlar. Sessiz çalışarak gürültü kirliliğini önler. Dijital inverter sistemi, kompresörü 7 seviye arasından en uygun olanda çalıştırır ve enerji tasarrufu sağlar.

Vestel NF48001 X No-Frost Buzdolabı

Vestel NF48001 X No-Frost Buzdolabı
n11 Fiyatını Öğren!

Buzdolabı en iyi marka denilince akla ilk gelen isimlerden biri Vestel’dir. Vestel NF48001 X No-Frost Buzdolabı enerji tasarrufu konusunda özel tasarlanan Ekran Koruma Modu ile fark yaratır. Bu mod buzdolabının elektronik kontrol paneli üzerinden aktifleştirilebilir. Böylece kapağı açılıp kapatılmadığı takdirde ekran ışığı yanmaz.

En kullanışlı buzdolabı modelleri arasında yer alan Vestel NF48001 X No-Frost Buzdolabı , Buzmatik özelliği sayesinde yalnızca basit bir döndürme hareketiyle dondurucu bölmesindeki buzların yerinden çıkmasını sağlar. Kolay ve hızlı bir şekilde buz elde etmeyi sağladığı gibi istenildiği takdirde buz kabında buz biriktirmek de mümkündür.

En iyi buzdolabı modelleri listelerinin aranılan ismi Vestel NF48001 X No-Frost Buzdolabı otomatik sıcaklık kontrolü özelliği ile iç ortam sıcaklıklarını anlık olarak ölçer, iç ortamın ihtiyacı olan sıcaklığı kendi kendine ayarlar. Böylece yiyecekler güvenli ve sağlıklı bir şekilde korunur. Aynı zamanda enerji tasarrufu söz konusu olur.

Yorum yapın