Sağlıklı Yemekler İçin En İyi Buharlı Pişirici Tavsiyeleri

Sağlıklı bir hayat sürmek için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri düzenli ve sağlıklı beslenmektir. Yağlı yemekler tüketmek damar tıkanıklığı, kolesterol ve benzer hastalıklar yaşanması riskini artıran önemli bir faktördür. Son yıllarda sağlıklı beslenmek ve sağlıklı bir yaşam sürmek isteyen kişilerin sayısının artması buharlı yemek pişirici modellerinin yükselen trend olmasını sağlamıştır. En iyi buharda yeme yapma makinesi kullanıcılara yağsız yemeklerin yüksek lezzette pişirilmesi imkanını veriyor. 

En İyi Buharlı Pişirici Öneri Listesi

Haşlama ve klasik pişirme işlemleri sırasında sebze, bakliyat ve etlerde söz konusu olan vitamin ve besin değeri kaybı buhar pişirici kullanıldığı durumlarda söz konusu değildir. Kullanım kolaylığı ve zaman kazandırması nedeniyle de sıklıkla tercih edilen en iyi buhar pişirici modelleri listemizde sizleri bekliyor.

Sıra MarkaPuan
1Wmf Küchenminis Buharlı Pişirici10/10
2Philips AVENT Easypappa Essential10/9.9
3Russell Hobbs Dijital Buharlı Pişirici10/10
4Tefal VC1451 Convenient Serisi Buharlı Pişirici10/9.9
5BioFit Buharlı Pişirici10/9.8
6Beko BKK 1393 Nefisto Slow Cooker10/9.8
7Sinbo SCO-5043 Pişirici10/9.7
En İyi Buharlı Pişirici Öneri Listesi

En Kaliteli Buharlı Pişirici Tavsiyeleri

Yemekleri yağsız ve lezzetli bir şekilde pişirme imkanı veren  en iyi buhar pişirici modellerine yer verdiğimiz buharlı pişirici öneri listemizdeki modelleri inceleyin, siz de sağlıklı bir yaşam sürmenin keyfine varın.

Wmf Küchenminis Buharlı Pişirici

Wmf Küchenminis Buharlı Pişirici
Amazon Fiyatını Öğren!

Buharlı pişirici tavsiye listemizin ilk sıradaki ismi Wmf Küchenminis Buharlı Pişirici paslanmaz çelik gövdesi ve kaliteli cam kapağı ile dikkat çeker. Yemekleri sağlıklı bir şekilde hazırlamayı sağlar. BPA içermeyen Wmf Küchenminis Buharlı Pişirici ile et, balık ve sebzeleri vitamin kaybı olmadan pişirmek mümkündür. İki farklı pişirme bölmesi ve WMF Easy Steaming özelliği her bölmenin ayrı bir şekilde ayarlanması avantajını sunar. 

Ayrı pişirme alanların yemeklerin aromalarının karışmasını önler. 1.1 kapasiteli su haznesinin su seviye göstergesi dışarıdan okunabilecek bir tasarıma sahiptir. Birden fazla yemeği çok kolay bir şekilde ve aynı anda hazırlamak için tercih edilebilecek en iyi buharlı pişirici modelleri arasında yer alır.

Philips AVENT Easypappa Essential

Philips AVENT Easypappa Essential
Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi buharlı pişirici modellerinden Philips AVENT Easypappa Essential besinleri buharda sağlıklı bir şekilde pişirmenin en etkili yolunu sunar. Dairesel buhar teknolojisi buharı aşağıdan yukarı doğru dolaştırır. Tüm malzemeler kaynatmaya gerek kalmadan eşit derecede pişer. Buharda pişirme ve karıştırma özelliklerini bir araya getiren Philips AVENT Easypappa Essential bebek maması hazırlama ve servis etme sürecini kolaylaştırır. Malzemeler buharda pişirilmeye başlandıktan sonra istenilen kıvama gelene kadar karıştırılıp servis edilebilir.

Buharda pişirme makinesi listelerinde en çok tercih edilen modellerden Philips AVENT Easypappa Essential; meyve ve sebzeleri iyice karıştırır; et, balık ve baklagiller gibi malzemeleri birleştirerek daha taneli dokular oluşturur. Böylece sağlıklı mama hazırlığını her ek gıdaya geçiş aşaması için çok daha kolay bir hale getirmeyi sağlar.

Akıllı hazne kapağı tasarımı, tüm malzemeleri haznenin içinde tutar ve yiyeceklerin su haznesine girmesini önler. Buharda pişirmeden karıştırmaya kadar daha az adımla karıştırma işlemi artık çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Ayrıca bakınız: En iyi Airfryer önerileri

Russell Hobbs Dijital Buharlı Pişirici 23560

Russell Hobbs Dijital Buharlı Pişirici 23560
Amazon Fiyatını Öğren!

Buharlı pişirici tavsiye listemizin sıradaki ismi Russell Hobbs Dijital Buharlı Pişirici 23560 çok yönlü kullanımıyla sağlıklı yemekler kavuşmayı sağlar. Yalnızca bir kez pişirip birkaç farklı öğünde tüketmeye uygun bir yapıdadır. Geniş pişirme haznesine sahip olan MaxiCook ile büyük porsiyon yemekler pişirilebilir. BPA/BPS içermemesi nedeniyle de sağlıklı beslenme için ideal bir mutfak cihazı olma özelliğine sahiptir.

En iyi buharlı pişirme makinesi modellerinden Russell Hobbs Dijital Buharlı Pişirici 23560 3 katmanlıdır. Yiyeceklerin farklı seviyelerde ve bir seferde buharda pişmesine izin veren bir yapısı vardır. Lezzetli, besleyici ve az yağlı yemeklere ulaşmayı sağlar. Ayarlanabilir pişirme süresi ve otomatik kapanma özellikli dijital ekranı ile kullanması son derece kolaydır. Bu sayede yiyecekler son derece hassas ve lezzetli bir şekilde hazırlanabilir. Yemeklerin tatları ve besin değerleri korunur.

Tefal VC1451 Convenient Serisi Buharlı Pişirici

Tefal VC1451 Convenient Serisi Buharlı Pişirici
Amazon Fiyatını Öğren!

Buharlı pişirici öneri listelerinde yeri garanti Tefal VC1451 Convenient Serisi Buharlı Pişirici buharlı pişirmenin avantajlarından faydalanmayı sağlayan ve en lezzetli yemeklerin kolayca pişirilebileceği pratik buharlı bir tenceredir. 60 dakika zamanlayıcı ve otomatik kapanma fonksiyonu vardır. Pişirme işlemi sırasında, görünür su seviyesi sayesinde kolayca doldurulabilir. Kompakt bir yapıda olan Tefal VC1451 Convenient Serisi Buharlı Pişirici yer tasarrufu konusunda avantajlıdır.

En iyi buharlı pişirici modellerinden biri olan Tefal VC1451 Convenient Serisi Buharlı Pişirici yemekleri hızlı ve güvenli bir şekilde pişirmenin garantili yolunu sunar. Özellikle balık ve et yemeklerini pratik bir şekilde pişirme konusunda avantajlıdır. 6 litre kapasitesiyle buharda pişen lezzetli yemekler yapmayı sağlar. Verimli bir kullanım için pişirilen yemeğin türüne ve talimatlara uygun olarak yeterli miktarda su doldurmak önemlidir.

BioFit Buharlı Pişirici

BioFit Buharlı Pişirici
Amazon Fiyatını Öğren!

Buharlı pişirici tavsiye listemizdeki en beğenilen modellerden biri Goldmaster BioFit Buharlı Pişirici’dir. 3 farklı yemek haznesine sahip bir tasarımı vardır. Hazneler arası ısı geçişlerinde performansı düşmez. Yemeklerin istenilen ayarda hazırlanmasına uygun bir üründür. Su seviyesi göstergesi sayesinde eklenen su oranını rahatça takip etmek mümkündür.

Geniş haznesinde farklı yemekler aynı anda pişirilebilir. Her alanı pişirme gücünü eşit bir şekilde aktaran BioFit Buharlı Pişirici düşük enerjiyle yüksek performans sağlar. Buhar gücüyle tüm yemekler besleyici özelliğini kaybetmeden pişer. 120 dakikalık zamanlayıcı özelliğiyle kullanım sırasında konfor sağlar. Pirinç için ayrı bir pişirme haznesi vardır.

Beko BKK 1393 Nefisto Slow Cooker

Beko BKK 1393 Nefisto Slow Cooker
Amazon Fiyatını Öğren!

Buharlı pişirici tavsiye listelerinin en çok tercih edilen isimlerinden Beko BKK 1393 Nefisto Slow Cooker ağır pişirme fonksiyonu sayesinde yiyeceklerin lezzetini korur ve yüksek performans sağlar. Ağır ağır ve kıvamında pişen yiyecekler vitaminlerini kaybetmez. Sağlıklı beslenme açısından ideal bir ürün olma özelliğine sahiptir.

En iyi buharlı pişirici olarak tüketicilerin önerdiği Beko BKK 1393 Nefisto Slow Cooker 6 litre kapasitesi ve geniş seramik pişirme haznesiyle birbirinden leziz ve sağlıklı yiyecekler hazırlamaya imkan verir.  Rahat kavrama avantajı sağlayan tutma sağları ile mutfak içinde önemli bir hareket kolaylığı kazandırır.

Yiyeceklerin servis edileceği zamana göre süre ayarı yapmak mümkündür. Bu sayede zamanı efektif bir şekilde kullandırır. Daha önceden pişirilen yiyecekleri tüketileceği zamana kadar sıcak tutar. Beklenmesi gereken zamanlarda pişen yiyecekleri yakmadan ve daha fazla pişirmeden yalnızca servise hazır olarak tutmayı başarır.

Buharlı yemek pişirici kullananların tavsiye ettiği Beko BKK 1393 Nefisto Slow Cooker’ın geniş gövdesi üzerinde dijital panel vardır. Sıcaklık ve zamanlama kontrolleri buradan çok kolay bir şekilde yapılabilir. Başında beklemek gerekmeksizin yemek pişirme lüksünü beraberinde getirir. 

Sinbo SCO-5043 Pişirici

Sinbo SCO-5043 Pişirici
Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi buharlı yemek pişirme makinesi modellerinden biri olan Sinbo SCO-5043 Pişirici fiyat performans ürünlerindendir. Hem buharda hem normal şekilde pişirme yapar. Küçük boyutu sayesinde taşınması kolaydır. Makarna, noodle, yumurta, balık, sebze, pirinç, tavuk, et ve daha pek çok farklı gıdayı Sinbo SCO-5043 Pişirici’de pişirmek mümkündür. Kullanımı son derece basittir. Her kullanımdan önce su eklenen modelde bir adet açma kapama düğmesi vardır ve yemek modları yoktur.

Sinbo SCO-5043 Pişirici 1 litre kapasitelidir. Paslanmaz gizli rezistansı vardır. Temperli cam kapağa, aşırı ısınmayı ve susuz çalışmayı önleyen bir sisteme sahiptir. Geniş ağzı sayesinde kullanıcılara temizlenme kolaylığı sağlar.

Ayrıca bakınız: En iyi mikrodalga önerileri

Yorum yapın