En İyi Benzinli Su Motoru Tavsiyeleri

Kuyulardan, akarsulardan ve benzeri yerlerden su çekmek için genellikle benzinli su motoru modelleri kullanılır. Bu sayede bahçelerdeki ağaçların ve çiçeklerin sulanması için gerekli suyun temin edilmesi mümkündür. Bu ihtiyacın karşılanması için pek çok kişi “benzini su motoru kaç metreden çeker” ve “en iyi su motoru hangisi” sorularının yanıtlarını ararlar.

Yüksek Basınca Sahip En İyi Benzinli Su Motoru Tavsiyeleri

Benzinli su pompası seçimi yapılırken arazinin büyüklüğü ve su almak istenilen yerin özellikleri değerlendirilmelidir. Ayrıca kullanım alanında elektrik alınacak bir yer olup olmadığına da dikkat edilmelidir. Siz de benzinli su motoru satın almak istiyorsanız benzinli su motoru tavsiye listemizdeki en iyi su pompası markası olarak kabul edilen isimlerin ürettiği en iyi su pompaları arasından seçim yapabilirsiniz.

SıraMarkaPuan
1Honda Wb 30 Xt10/10
2Honda Wb 20 Xt10/10
3Yamaha YP30C10/10
4Hyundai Wp5010/9.9
5Palmera Pa 30 T10/9.7
6Hyundai HWP1510/9.8
En Kaliteli Benzinli Su Motoru Tavsiyeleri

En Kaliteli Benzinli Su Motoru Tavsiyeleri

Su motoru tavsiye listemizde bulunan benzinli su motoru modelleri benzin yakıtı olan tüm alanlarda kolayca kullanılabilir. Bahçelerdeki yağmur suyu birikintilerinin uzaklaştırılması için sıklıkla kullanılan benzinli su motoru seçeneklerini inceleyerek siz de dilediğiniz modelleri satın alabilirsiniz.

Honda Wb 30 Xt

Honda Wb 30 Xt

N11 Fiyatını Öğren!

Benzinli su motoru tavsiye listemizin beğenilen isimlerinden Honda Wb 30 Xt 163 m3 silindir hacmine sahiptir. Dakikada 1100 litre debi üretebilen benzinli su motorunun giriş çapı geniştir ve son derece kaliteli bir malzemeden üretilmiştir. 3.6 litrelik yakıt kapasitesine sahip olan Honda Wb 30 Xt yağ ikaz sistemiyle uyarı vermektedir. Basma yüksekliği 28 metre ve emiş derinliği 8 metredir. Ağırlığı ise 26 kg’dır

Honda Wb 20 Xt

Honda Wb 20 Xt
N11 Fiyatını Öğren!

En iyi su pompası markası isimlerinden Honda’nın Honda Wb 20 Xt modeli yağ ikaz sistemi ve 32 metre basım yüksekliği ile ön plandadır. Honda benzinli motopomplarda 5 yıl garanti veren bir marka olma özelliğine sahiptir. 2 inç boru çapıyla her tür su tahliye işlemindeki en büyük yardımcıdır. 

Benzinli su pompası denilince ilk akla gelen isimlerden Honda Wb 20 Xt 4 Hp gücünde çalışır. Ayrıca 32 metreye kadar su basması mümkündür. 2 litrelik depoyla satışa sunulan Honda Wb 20 Xt’nin çapı 50 mm’ye kadardır. Bunun yanı sıra dakikada 620 litre su basabilir ve yağ bitince ikaz sistemi sayesinde kullanıcıları uyarır.

Silindir hacmi 118 m3 ve emiş derinliği 8 metre olan Honda Wb 20 Xt 20 kg ağırlığındadır. Maksimum debisi ise 620 L/dk olma özelliğine sahiptir.

Yamaha YP30C

Yamaha YP30C
N11 Fiyatını Öğren!

Su motoru tavsiye listemizin sıradaki ismi Yamaha YP30C en verimli ısıda çalışmasını sağlayan bir sisteme sahiptir. Yakıt ikazı fonksiyonu ile birlikte bilinçli bir kullanım imkanı sunar. Klepeli pompa tipine sahip olan en iyi su pompaları arasında yer alır.

En iyi su pompası markası olarak kabul edilen isimlerden Yamaha’nın Yamaha YP30C modeli 5.5 çıkış gücüyle yüksek bir performansa sahiptir. İç basıncı artırır ve su çıkış hızını maksimize eder. Böylece istenilen alanda rahatça işlem yapılabilir. Emiş derinliği 8 metre ve basma yüksekliği 27 metre olan Yamaha YP30C benzinli ve hava soğutmalı fonksiyonlarına bağlı olarak zaman içinde kullanım ve ısı nedeniyle meydana gelmesi olası parçalanmaları ve deformeleri önler. Böylece hem uzun süreli kullanıma imkan verir hem 4 zamanlı olduğundan içindeki yağ ayarı yapılabilir. Yakıt uyarı sistemiyle uygun yakıt kulanımı mümkündür.

Yamaha YP30C’nin 63 ton/saat maksimum debisi vardır. Böylece hızlı bir uygulama yapılabilir. Sürekli çalışması halinde deposu 3 saat boyunca çalışabilir. Boru çapı 3 inç olduğundan hava boşluğu oluşmasına imkan vermez, maksimum verim sağlar.

Hyundai Wp50

Hyundai Wp50
N11 Fiyatını Öğren!

Su motoru tavsiye listemizdeki yüksek performanslı ürünlerden biri olan Hyundai Wp50 geniş kullanım alanına sahiptir. Sulamaya ek olarak suyun boşaltılması, suyun aktarımı, suyun doldurulması ve inşaat işlerinde yardımcı olabilir. Benzinli su motoru modellerinden Hyundai Wp50 sahip olduğu 2 inç giriş ve 2 inç çıkış olarak yaklaşık 50,8 mm ölçülerle bahçe sulama işlemlerinde yardım eder ve kullanıcıların işini kolaylaştırır.

32 mm kalınlığında güçü bir şase desteği olan Hyundai Wp50’nin yakıt deposu hacmi 3.6 litredir. Su motorunda yer alan pompa ve iç aksamların en önemli özelliği makinenin ömrünü uzatabilmesidir. OHV dört zamanlı motoru olmasının yanı sıra ipli çalıştırma modeli vardır. Motor gücü 6.5 Hp ve silindir hacmi 196 cc’dir. Benzinli su motorunun maksimum basma kapasitesi 30 ton/saat olduğu gibi maksimum emme derinliğinin 6 metre ve maksimum basma yüksekliğinin 30 metre olduğu belirtilmektedir.

Hyundai Wp50 benzinli su motoru sürekli olarak çalışırsa bir deponun tamamen bitme süresi yaklaşık 3 saattir. Bir deponun tamamen boşalma süresi aynı zamanda su motorunun kullanım sıklığına bağlı olarak da değişebilir. Minimal ebatları sayesinde bahçede muhafaza edilebilir yani çok fazla yer kaplamaz.

Palmera Pa 30 T

Palmera Pa 30 T
N11 Fiyatını Öğren!

Su motoru tavsiye listemizin en çok tercih edilen benzinli su pompası modellerinden Palmera Pa 30 T özgün tasarımı ve teknolojinin çeşitli imkanlarından faydalanma imkanı veren yapısıyla tarım arazilerinin ve tesislerinin su ihtiyacını karşılanması için en etkili çözümleri sunar. 3.6 litrelik yakıt deposu hacmi sayesinde tek seferde doldurulan deponun uzun saatler boyunca çalışması mümkündür. Yüksek motor gücü sayesinde istenilen noktadan su pompalamak ve ihtiyacı gidermek mümkündür.

Palmera Pa 30 T 6.5 Hp gücünde motora sahip olduğu gibi pek çok farklı noktadan su pompalama imkanı verir. 25 kg ağırlığıyla istenilen noktaya rahat bir şekilde taşımak mümkündür. Kullanımı son derece kolaydır. Toplamda 8 metre derinliğine kadar suyu emme özelliğinin yanı sıra 30 metre yüksekliğe kadar su pompalar. 

Hyundai HWP15

Hyundai HWP15
N11 Fiyatını Öğren!

En iyi su pompaları arasında yer alan Hyundai HWP15 benzinli su motoru tavsiye listelerinde yer alan fiyat performans modellerindendir. Yüksek devirli ve 4 zamanlı güçlü motoruyla 7 metreye kadar emiş gücü vardır. Saatte 16 metre küp su akımı geçirmeye müsait geniş iç hacmi sayesinde yüksek miktarlardaki suları en kısa süre içinde temizler. 

Yüksek performanslı bir benzinli su pompası olan Hyundai HWP15’nin motoru 2.5 Hp güce sahiptir. İlk gücü vermek için çalıştırma ipi vardır. Bu sayede başlangıç enerjisini verirken elektrik gücünden tasarruf etmek mümkün olur. Benzin yakıtıyla çalışan Hyundai HWP15 kolay ve hızlı dolabilen geniş hacimli bir deposu vardır.

Su motoru tavsiye listelerinde sıklıkla karşımıza çıkan modellerden Hyundai HWP15 metal ve darbelere karşı emici bir rol üstlenen yüksek dayanıklı dış kaplaması, motorun zorlu hava şartlarında ya da yüksek basınç altında çalışmasını son derece rahat bir şekilde sürdürmesine katkıda bulunur. Bükülme, kırılma ya da sert cisimlerden kaynaklanması olası darbelere karşı koruma etkisi yaratır.

Yüksek emiş gücüne ek olarak pompalama özelliği de vardır. Güçlü su pompalama olanağı 30 metre yüksekliğe kadar çıkar. Suyun taşınması zor olan yerlere kol gücü kullanılmadan rahat bir şekilde su takviyesi ve 7 metre derinliğe adar emiş gücüyle derin noktalardan su tahliyesi Hyundai HWP15 ile yapılabilir.

Yorum yapın