En iyi Aromaterapi Markaları

Baş ağrısı, anksiyete, stres gibi pek çok fiziksel ve ruhsal sorun modern dünyanın ayrılmaz bir parçası haline gelmiş durumda. Bu süreçte aromaterapik yağların etkili bir çözüm olabileceğini biliyor muydunuz? Farklı bitkilerin kök, sap, tohum ve çekirdeklerinden elde edilen yağların beden, zihin ve ruh dengesi için kullanılması aslında yüzyıllar önceye dayanır. Bunun sonucunda en iyi aromaterapi markaları tarafından üretilen aromaterapik yağlar giderek artan bir ilgiyle karşı karşıyadır. Siz de en iyi aromaterapi markası ve en iyi uçucu yağ markası olarak kabul edilen isimlerin yer aldığı uçucu yağ markası önerileri listemizdeki alternatifler arasından seçim yapabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Aromaterapi Markaları Önerileri

Yüksek yoğunluğa sahip olan uçucu yağlar çiçek, baharat ve şifalı otlardan elde edilir. İyileştirici özelikleri bulunan aromaterapi yağları ve aroma terapi markaları sizin için listemizde bir arada. 

En Kaliteli Aromaterapi Markası Tavsiye Listesi

Aromaterapide kullanılan iki temel ham madde uçucu ve sabit yağlardır. Bitkilerin özü ve ruhu olduğuna inanılan uçucu yağlar yani esansiyel yağlar beden ve zihni koku yoluyla uyarır, kişinin bilinçaltına ulaşır ve bütünsel olarak iyileşmeye katkı sağlar. Sabit yağlar ise ciltle direkt temasa uygun oldukları gibi uçucu yağlarla karıştırılıp kullanılmaları mümkündür.

Bade Natural

Bade Natural
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Aroma terapi yağ markaları listemizdeki ilk isim Bade Natural’in Greyfurt Uçuğu Yağı, Paçuli Uçucu Yağı, Bergamot Uçucu Yağı ve daha pek çok farklı ürünü vardır. Bade Natural ürünleri %100 doğal ham maddeler ve %100 saf uçucu yağlar kullanılarak formüle edilir. Markanın tüm ürünleri dermatolojik olarak test edilmiş olup sentetik koku, sentetik boya, koruyucu, SLES, SLS, paraben ve sülfat içermez. Doğa dostu bir marka olması nedeniyle Bade Natural ürünleri hayvanlar üzerinde test edilmez. Vegan kullanıma uygundur.

Bade Natural Paçuli Uçucu Yağı doğrudan cilde uygulanmaz. Paçuli bitkisinin su buharı distilasyonu ile elde edilen saf uçucu bir yağdır. Cilt bakım karışımlarında, akne ve leke karşıtı bakımda kullanılabilir. Tüm uçucu yağlar kullanılırken sabit bir yağla seyreltilmelidir. Akneye eğilimli ciltler ile normal cilt tipleri seyreltme işlemini Jojoba yağı ile yapabilirler. Kuru ve lekeye eğilimli ciltler için seyreltme işlemi üzüm çekirdeği ya da susam yağı ile yapılabilir. Saç, yüz ve vücut bakımında kullanılabilen Bade Natural Paçuli Uçucu Yağı’nın 50 ml sabit yağ içine 5 ila 10 damla eklenmesiyle nemlendirici etkili bir masaj yağı elde etmek mümkündür. Difüzör ve buhurdanlık ile kullanıldığında yaşam alanındaki havayı tazeleme etkisi vardır.

Talya Bitkisel

Talya Bitkisel
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Aroma terapi marka önerisi listemizin beğenilen isimlerinden bir diğeri Talya Bitkisel’dir. Talya Bitkisel’in ürünlerinin Amerika Gıda ve İlaç Dairesi Onayı (FDA), İyi Üretim Uygulamaları Belgesi (GMP), Helal sertifikası ve TSE onaylı ISO 22000 ve 9001 belgeleri bulunmaktadır. Markanın Antalya’da bulunan fabrikasında üretilen aromaterapi yağlarının üretiminde buhar distilasyonu yöntemi kullanılır. Parfüm, boya ve koruyucu gibi katkı maddeleri içermez.

Talya %100 Saf Nioli Uçucu Yağı’nın aromaterapi, saç ve cilt bakımı gibi kullanım alanları vardır. Aromaterapide en çok tercih edilen uçucu yağlardan biridir. Sivilce ve akne oluşumunu önlemeye yardımcı olan Talya %100 Saf Nioli Uçucu Yağı 20 ml sabit yağın içine 5-6 damla eklenebilir ve cilde masaj yapılabilir. Aynı zamanda difüzörün içine 5-6 damla Talya %100 Saf Nioli Uçucu Yağı ekleyerek ortama taze ve okaliptüsü andıran bir koku yaymak mümkündür. Temizlik suyuna Talya %100 Saf Nioli Uçucu Yağı eklenmesi halinde kimyasal içermeyen bir yüzey temizleyici olarak kullanma imkanı elde edilebilir.

Onka Farma Doğal Ürünler

Onka Farma Doğal Ürünler
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Aroma terapi marka tavsiyesi listemizin popüler isimlerinden Onka Farma Doğal Ürünler ürettiği uçucu ve sabit yağlarda saflığı ve kaliteyi vazgeçilmez standardı olarak kabul eder. Bitkiden şişeye kadar tüm süreçleri analiz eden Onka Farma Doğal Ürünler %100 saf içerikli ürünler sunar. Gluten, dolgu ve koruyucu içermedikleri gibi aynı zamanda hayvanlara saygılı ürünlerdir.

Onka Farma Doğal Ürünler yağlarının kalitesinden emin olmak için yağlarını laboratuvarlarında GC/MS testinden geçirmektedir. Uçucu yağlarda en önemli kalite parametrelerinden biri saflık ve doğallıktır. Onka Farma uçucu yağlarının şişeleri üzerindeki karekod ve batch numarası, 3 adımda kolayca analiz sertifikasına ulaşma imkanı verir. Karekodu okuttuktan sonra batch numarasını girip analiz sonucuna ulaşmak mümkündür. Onka Farma, analiz serfikalarıyla uçucu yağlarının saflığının yanında içeriğindeki etken madde tür ve oranlarını da paylaşır.

Onka Farma Çay Ağacı Yağı cilt üzerinde temizleyici ve gençleştirici bir etki yaratır. Cilt tahrişini yatıştırma özelliği vardır. Tırnakları arındırdığı gibi daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Yatıştırıcı ve dengeleyici bir uçucu yağdır. Seçilen difüzörde 3 ya da 3 damla kullanılabileceği gibi istenilen bölgeye 1-2 damla uygulamak da mümkündür. Olası bir cilt hassasiyetinin azaltılması için Hindistan Cevizi Yağı, Tatlı Badem Yağı ya da Sarı Kantaron Yağı ile seyreltilmelidir.

Gardone

Gardone
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

En iyi aroma terapi markaları arasında yer alan Gardone uçucu yağları stresin azaltılması, ruh halinin iyileştirilmesi, baş ağrılarının hafifletilmesi, uyku kalitesinin artırılması ve mide  bulantısının bastırılması için kullanılabilir. Pek çok uçucu yağ antiseptik özelliğe sahiptir. Hayatı doğal bir şekilde iyileştirmeye yardımcı olma özelliği taşıyan uçucu yağlar ev içi kullanıma da uygundur.

Gardone uçucu yağları SLS, paraben, koruyucu, SLES, sülfat ve sentetik boya içermez. Hayvanlar üzerinde test edilmemiş olan Gardone uçucu yağ çeşitleri vegan kullanıma uygundur. Buhurdanlığın üst haznesine ya da difüzöre, ortamın büyüklüğüne bağlı olmak kaydıyla istenilen miktarda damlatılabilir. Daha yavaş bir şekilde tepkimeye girmesinin istendiği durumlardan üst hazneye bir miktar su eklenmesi tercih edilebilir.

Ayrıca bakınız: En İyi Aromaterapi Difüzör Tavsiye Listesi

Rosece

Rosece
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Uçucu yağ markası önerileri listelerinin en beğenilen isimlerinden biri Rosece’dir. Rosece uçucu yağları tıpta, alternatif tedavide ve kozmetikte kullanılır. Press yöntemi ve buhar distilasyonu ile bitkilerden elde edilen esansiyel yağların etkisi bitkinin kendisinden 100 kat kadar daha güçlü etkiler taşır. Bir damlaları dahi hormonları uyaracak güce sahiptir. Bu nedenle sabit yağlarla doğru oranlarda karıştırılarak kullanılması gerekir.

Rosece Vanilya Absolute Uçucu Yağı vanilya bitkisinin çubuklarından çözücü ekstraksiyon yöntemiyle elde edilmiştir. Yalnızca saf vanilya uçucu yağı içermekte olup balsamsı, sıcak ve tatlı bir kokusu bulunur. Vanilya orkide familyasına ait olan sarmaşık formunda tropik bir bitki olma özelliğine sahiptir. Muhteşem kokusundan dolayı parfüm sektörünün vazgeçilmez içerikleri arasında yer alır. Yüksek antioksidan etkisine sahip olduğundan cilt bakımında serbest radikallere karşı savaşır. Egzotik kokusu sayesinde banyo ya da masaj yoluyla uygulandığında cildi yumuşatır, rahatlatır ve canlandırır.

Florame

Florame
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Aromaterapi markaları arasında ilk sıralarda Glen Florame kozmetik ürünlerinin üretilmesi sürecinde hem üretim teknikleri hem ham maddeleri konusunda şeffaftır. Bitkisel içerikler en az %95 oranında organik üretimli olmasının yanı sıra içinde renklendirme ve sentetik koku yoktur. Paraben ve fenoksietanol gibi sentetik koruyucular da kullanılmaz. Florame Organik Aromaterapi Hint Yağı güçlendirici ve koruyucu özelliklere sahiptir. Tüm cilt tiplerinde kullanıma uygundur. 

Yorum yapın