En İyi Amfi Markaları ve Tavsiyeleri

Müzik severler her zaman her yerde doya doya müzik keyfi yaşamak isterler. Bunun için en iyi amfi markaları tarafından üretilen amfi önerileri arasından seçim yaparak arabada da kesintisiz müzik keyfinin tadını çıkarabilirler. Siz de en iyi amfi hangi marka sorusunun yanıtını arıyorsanız en iyi amfi markaları listemizdeki en iyi amfi modellerini inceleyebilirsiniz. 

Müzik Keyfinizi Katlayacak Oto Amfi Tavsiye Listesi

Birbirinden kaliteli en iyi amfiler ile oluşturduğumuz oto amfi önerisi listemizdeki modeller arasında beğenilerinize, ihtiyaçlarına ve beğenilerine uygun bir model bulacağınızdan eminiz.

SıraMarkaPuan
1Alpine PWD-X510/10
2Eton Mini 30010/10
3Pioneer GM-D100410/9.9
4Infinity REF-704a10/9.9
5Alpine BBX-F120010/9.8
6SONY XM-N100410/9.9
7Edison Ed-605L10/9.8
8Jameson USA 50510/9.9
En İyi Amfi Öneri Listesi

En İyi Amfi Öneri Listesi

Yaşamınızın her alanında müzikten vazgeçemiyorsanız aracınızda da müzik zevkinizi katlamanız için en iyi oto amfi markası isimleri tarafından üretilen en iyi amfi modelleriyle aracınızın standart donanımındaki ses sistemlerini yenileyebilirsiniz.

Alpine PWD-X5

Alpine PWD-X5
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Oto amfi önerisi listemizde en çok tercih edilen isimlerden Alpine PWD-X5 koltuk altı subwoofer ve 4 kanal DSP amfiden olur. Küçük yapısı sayesinde araç içerisine kolayca monte edilir. Yüksek bas performansı sayesinde müzik dinleme keyfini en üst noktaya taşır. Otomobilin orijinal radyosuna giriş özelliği vardır. Uzaktan kumanda ya da akıllı telefona indirilen uygulama ile kontrol edilebilir. Dijital crossover ile araçtaki ses istenildiği gibi ayarlanabilir.

Eton Mini 300

Eton Mini 300
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi amfi denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Eton Mini 300 D sınıfı güçlendirici özelliğe sahiptir. Yenilikçi tasarıma sahip soğutucu gövdesi, aşırı ısınma gibi istenmeyen bir durumla karşılaşılmasını önler. Üst düzey ses kalitesi ile oto anfi tavsiye listelerinde kendine kolayca yol bulur. Yüksek ve düşük pass filtresi sayesinde cihaz istenilen ses düzeyinde ayarlanabilir.

En iyi amfiler arasında yer alan Eton Mini 300 kusursuz netlikte ses kalitesine sahiptir. Bu sayede kullanıcılara sıra dışı bir müzik deneyimi yaşatır. Amfiye uzaktan kumanda özelliği ile kolay bir şekilde müdahale etmek mümkündür. Hi-Lo level girişi vardır. Kompakt tasarımı sayesinde aracın bagajına da araç koltuklarının altına da yerleştirilebilir. Dayanıklı materyallerden elde edilmekte olan Eton Mini 300 uzun yıllar boyunca kalitesi ile üst düzey müzik zevki yaşatır.

Pioneer GM-D1004

Pioneer GM-D1004
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Oto amfi önerisi listemizin en çok tercih edilen amfilerinden biri Pioneer GM-D1004’tür. Aracın ön panelin arkasına son derece kolay bir şekilde takılabilir. Büyük çıkışlarda aşırı akımı bastıran koruma kontrol panelinden güç almak mümkündür. Parçaların aşırı ısınmasını önleyerek istikrarlı bir çalışma imkanı sağlar.

Motosiklete, ATV’ye ya da geleneksel boyutta bir amplifikatörün sığması mümkün olmayan teknelerde müzik keyfi sürmek için en iyi seçimdir. Küçük, yüksek performanslı ve kurulumu kolaydır.  400 Watt çıkış gücüyle araçta müzik dinleme keyfini maksimize eder. Uzun kablo boyu nedeniyle torpidodan çekilerek kullanmak mümkündür. 

4 kanallı yapısı ile birden fazla sayıda hoparlör ve subwoofer ile bağlantı kurar. Köprüleme yoluyla 2 kanallı olarak da kullanmak mümkündür. Küçük tasarımıyla araç içinde fazla yer kaplamaz. Yüksek ses gücü ve netliğiyle benzersiz müzik deneyimi yaşatır.

Infinity REF-704a

Infinity REF-704a
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Oto amfi önerisi listelerinde en çok tavsiye edilen modellerden Infinity REF-704a 1000 Watt çıkış gücüne sahiptir. Bu sayede en üst seviyedeki hoparlörleri dahi zorlamadan besleyebilir. Infinity REF-704a 4 kanal amfi modellerinden biridir. D sınıfı AMP teknolojisi ve düşük güç tüketim özellikleri ile ön plandadır. Bu aynı zamana aracın elektronik sistemlerini yormadığı anlamına da gelir. ADAC ve HALOsonic girilerinin kullanılmasıyla yeni nesil araçlara modify zorluğu yaşanmadan takılması mümkündür. 

En iyi amfiler arasında sayılan Infinity REF-704a’da aşırı yük, termal ve hoparlör kısa devre koruması vardır. Çift hoparlör terminalleri sayesinde çoklu hoparlörler kolayca bağlanır. Aşırı ısı dağılımı için alüminyum alaşımlı ısı emicisi gövdesi ile avantaj sağlar. İnce ve kompakt şasisi daha fazla kurulum seçeneği sağlar. Amfi girişi olmayan teyplerde Deck çeviriciye gerek duymadan bağlantı kurulması mümkündür. Uzun yıllar boyunca kullanmaya uygun yapısı ve kalitesi ile aracınızda kaliteli müziğin tadını çıkarmak isteyenler iyi en iyi tercihlerden biridir.

Alpine BBX-F1200

Alpine BBX-F1200
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi amfi markaları arasında yer alan isimlerden Alpine’nin BBX-F1200 modeli oto amfi önerisi listelerinin popüler amfilerinden biridir. Yüksek ses kalitesi ve sağlamlığı ile rakipleri arasından sıyrılan Alpine BBX-F1200 4 kanallıdır. Etkili performansı ile 600 Watt çıkış gücüne bağlıdır.

Alpine BBX-F1200 kullanılarak araca en uygun ayarları yapmak için Low Pass ve High Pass filtrelerinin kullanılması mümkündür. Bass Q ayarı kullanılarak Bass frekansları optimize edilebilir. Bu sayede dinlenen müziklerdeki Bass seslerini çok daha güçlü bir şekilde dışarı verebilir. Daha iyi bir ses kalitesinin yakalanabilmesi için 2 RCA girişi ile farklı ekipmanları ve cihazları destekler. 

SONY XM-N1004

SONY XM-N1004
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Amfi önerileri listelerinde en sık karşılaşılan modellerden SONY XM-N1004 yüksek etkinlikte Mofset güç kaynağı ve 4 kanallı yapısı ile araç içinde ideal bass kontrolü sağlamayı başarır. Teyp ve diğer oto araç ses sitemlerinden aldığı frekansları çok daha güçlü bir şekilde hoparlörlere iletir. Bu sayede ses performansı istenilen düzeye çıkarılmış olur.

Oto araç ses sistemleri için geliştirilen profesyonel amfi donanımı yüksek Watt gücü sayesinde aynı anda 4 farklı kanalda bass kontrolü yapar. Yüksek ve düşük bass içeren seslerin ortama daha dengeli ve verimli bir şekilde çıkmasını sağlayan geniş frekans aralığı vardır. 

En iyi amfiler arasında sayılan SONY XM-N1004 dışarıdan gelebilecek darbelere çok dayanıklı bir tasarıma sahiptir. Aşırı ısınma, kısa devre ve aşırı yüklenmeye karşı korumalıdır. Daha iyi ısı salınımı için gereken ağırlaştırılmış soğutucu bloğu vardır.

Edison Ed-605L

Edison Ed-605L
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

5 kanal amfi önerisi listemizdeki vazgeçilmez isimlerden biri olan Edison Ed-605L, 5 kanallı kullanıma izin veren donanımı sayesinde aynı anda birden fazla kanal kontrol edilebilir. Edison Ed-605L’nin 2, 3 ya da 4 kanal ile köprülenmesi son derece kolaydır. Uzaktan kumandası ile aracın herhangi bir noktasından Edison Ed-605L’ye erişilebilir. 

Daha iyi ısı salınımı sağlanması amacıyla ağırlaştırılmış soğutucu bloğu bulunan ve en iyi amfiler arasında yer alan Edison Ed-605L güvenli ve uzun ömürlü bir kullanım imkanı sağlama amacıyla aşırı ısınma, kısa devre ve aşırı yüklenme gibi durumlara karşı koruma sağlar. Değişken yapıdaki Low Pass ve High-Pass Crossover donanımına sahiptir. Tüm bu özellikler nedeniyle Edison Ed-605L 3400 Watt’lık gücüyle ön plana çıkan ideal bir araç içi amfi olarak kabul edilir.

Jameson USA 505

Jameson USA 505
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Oto amfi tavsiye listemizin sıradaki ismi Jameson USA 505 yüksek performansta mosfet çıkışına sahiptir. 4 kanallı güçlü bass kontrol deneyimi sağlayan Jameson USA 505 teyp gibi oto ses sistemlerinden yüksek güçteki frekansları alır ve hoparlörlere iletir. Bu sayede ses efektini güçlendirir.

Mosfet ses çıkışı ile Jameson USA 505 araçlar içinde istenilen berraklıkta ses performansı sergiler. Yüksek ve düşük bass içeren seslerin ortama daha dengeli bir şekilde dağılmasını sağlayan geniş bir frekans kitlesi vardır. 

Dışarıdan gelebilecek darbelere karşı son derece dayanıklı kompakt tasarımı vardır. Pek çok araç modelindeki ses sistemine kolayca entegre edilmesi mümkündür. Ergonomik gövdesiyle araç içindeki alandan tasarruf etme imkanı veren Jameson USA 505 subwoofer, woofer ve mid gibi hoparlör sistemlerini besler. Sunduğu kuvvetli ses deneyimiyle en iyi amfi seçeneklerinden biridir.

Yorum yapın