En İyi Altın ve Metal Dedektör Markaları ve Tavsiyeleri

Günümüzde hem ülkemizde hem dünya genelinde define ya da arkeolojik kalıntı aramaları hobi amaçlı ve profesyonel olarak yapılmaktadır. Bu aramalarda genellikle dedektör kullanılması “en iyi dedektör hangisi”, “en kaliteli dedektör hangisidir” ya da “en derin dedektör hangisidir” gibi soruları de beraberinde getirmektedir. En iyi dedektör olarak tavsiye edilebilecek pek çok farklı dedektör markaları bulunsa da ihtiyaçların belirlenmesi ve bu doğrultuda bir dedektör seçimi yapılması önemlidir.

En İyi Dedektör Tavsiye Listesi

En iyi altın dedektörü ve en iyi metal dedektörü gibi farklı alternatifler bulunması üretilmiş çok farklı dedektör çeşidi olduğu göstermektedir. Ayrıca farklı amaçlara yönelik olarak geliştirilmiş dedektörlerin sahip olduğu tüm özellikleri kendi içinde barındıran gelişmiş dedektörler de bulunur.

SıraMarkaPuan
1Nokta Makro Gold Kruzer Dedektör10/10
2Minelab Go Find 66 Define10/9.9
3Nokta Simpflex Dedektör10/10
4Gold Hunter Pro VLF-1000 Ayrımlı Derin Define Dedektörü10/9.9
5Garrett Pro Pointer At10/9.8
6Gold Pronet Sky Define Dedektörü10/9.8
7Makro Pulsedive Scuba Dedektör10/9.9
8Nano Md 720 Pointer10/9.7
En Kaliteli Dedektör Tavsiyeleri

En Kaliteli Dedektör Tavsiyeleri

Altın arama aleti ve en iyi dedektör alternatiflerini bir araya getirdiğimiz en kaliteli dedektör tavsiye listemizi incelemeden dedektör satın almamanızı öneririz.

Nokta Makro Gold Kruzer Dedektör

Nokta Makro Gold Kruzer Dedektör
Nokta Makro Gold Kruzer Dedektör
Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi define dedektörü tavsiye listemizin ilk sıradaki ismi Nokta Makro Gold Kruzer Dedektör 61kHz yüksek frekansta çalışır. En küçük doğal altın parçacıklara olan hassasiyeti dikkat çekicidir. Yüksek mineralli taşlar ile zorlu zemin şartlarındaki benzersiz performansına ek olarak sağlam ve su geçirmez tasarımıyla en iyi altın ve mikro takı dedektörü olma özelliğine sahiptir.

En iyi define cihazı olarak sık tavsiye edilen modellerden Nokta Makro Gold Kruzer Dedektör her yönden toz girişine karşı korumalıdır. 5 metreye kadar su geçirmez özelliği vardır. Yalnızca aranılan altın hedefleri bulan Nokta Makro Gold Kruzer Dedektör demir hedeflerle vakit kaybetmeyi önler.

Mükemmel ayrım kabiliyetiyle diğer dedektörlerin tespit etmesi mümkün olmayan derinlerdeki altın parçacıkları ile mikro takıları çıkarma imkânı verir. Gecikmeli kablosuz özgürlük için birebirdir.

Minelab Go Find 66 Define

Minelab Go Find 66 Define
Minelab Go Find 66 Define
Amazon Fiyatını Öğren!

Dayanıklı yapısıyla ön plâna çıkan Minelab Go Find 66 Define dünyanın en iyi dedektörü olarak sayılan isimlerden biridir. En iyi dedektör modellerinden Minelab Go Find 66 Define uzun pil ömrüne sahiptir. Altın dedektörü en iyisi hangisiyse onu almak isteyen, hazine ve maden avcılığı yapan profesyonellerin ilk tercihlerinden biridir. 

Hafif yapısı ve otomatik sinyal özelliğiyle yanıltan sinyalleri ayırt edebilmesiyle en iyi define cihazı alternatifleri arasında yer alır. Definenin türüne göre sinyal sesi verir ve 4 farklı arama modu vardır. Suya dayanıklı olması kullanıcı açısından önemli bir avantajdır. Maksimum performans sağlayan gelişmiş bir teknolojisi vardır. Kurulumu kolaydır ve kompakt yapıdadır. 

Nokta Simpflex Dedektör

Nokta Simpflex Dedektör
Amazon Fiyatını Öğren!

Dünyanın en iyi dedektör markası olarak sıralanan isimler arasında yer alan Nokta Simpflex Dedektör otomatik zemin ayarı sayesinde açılıp doğrudan arama yapmaya başlanabilir. Plaj modu da dahil olmak üzere önceden ayarlanmış arama modlarıyla tek ekran üzerinden son derece kolay bir şekilde kullanılabilir. 

Modern ve hafif bir tasarıma sahip olan Nokta Simpflex Dedektör en iyi metal dedektörü tavsiye listelerinde sık rastlanan isimlerdendir. Her yönden toz girişine karşı korumalıdır, 5 metreye kadar su geçirmez. İstenmeyen metallerin hedef ID’lerini kapatma özelliği vardır. Cihazın kalın tondaki demir sesini kısmak ya da kapamak mümkündür. Frekansını küçük adımlarla kaydırarak elektromanyetik parazitten kurtulma imkânı vardır.

Başlangıç seviyesi için uygun olan Nokta Simpflex Dedektör hafifliği, farklı modları ve otomatik ayarına ek olarak kullanıcılara pek çok farklı özellik sunar. 63 cm’e kadar küçülebilen dedektör 3 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahiptir. Otomatik zemin ayarı ve programlanmış arama modları kalıntı, demir, altın, para, metal ve takı aramaya yardımcı olur.

Gold Hunter Pro VLF-1000 Ayrımlı Derin Define Dedektörü

Gold Hunter Pro VLF-1000 Ayrımlı Derin Define Dedektörü
Amazon Fiyatını Öğren!

VLF dedektör tavsiyesi olarak en sık paylaşılan isimlerin başında Gold Hunter Pro VLF-1000 Ayrımlı Derin Define Dedektörü gelir. Ayrım özelliği sayesinde daha derin ve stabil bir dedektör olma özelliğine sahiptir. Demir ret özelliği vardır. Kullanımı kolay ve rahat olan Gold Hunter Pro VLF-1000 Ayrımlı Derin Define Dedektörü en iyi VLF dedektör yorumları arasında olumlu kullanıcı geri bildirimlerine sahip dedektör modellerindendir.

Her tür toprakta kolayca çalışan Gold Hunter Pro VLF-1000 Ayrımlı Derin Define Dedektörü aranan nesneyi kolayca tespit eder. Toprağın altındaki metali değerli ve değersiz ayrımıyla tespit etmesi önemli bir avantajdır. Derinliğiyle en iyi performans sergileyen en kaliteli dedektör modelleri arasında yer alır. Derin aramalar ve tek para aramaları için rakipsiz bir dedektör olma özelliğine sahiptir.

Garrett Pro Pointer At

Garrett Pro Pointer At
Amazon Fiyatını Öğren!

Altın dedektör çeşitleri arasında yer alan diğer bir isim Garrett Pro Pointer At’dir. Pratik kullanımıyla dikkat çeken Garrett Pro Pointer At kolay muhafaza edilebilir. En iyi define arama cihazları arasında yer alan Garrett Pro Pointer At en çok satılan dedektör modelleri listelerinde sık görülen isimlerdendir. 3 metreye kadar su altında kullanılabilir. 3 farklı ayrı modu vardır. Küçük metalleri ve külçeleri tespit etmeye uygundur. Büyük metallerin yerinin tespit edilmesi için arazi alanını küçültmesi önemli bir özellik olarak ön plana çıkar.

En iyi dedektör modellerinden Garrett Pro Pointer At yeni nesil kapasitörleri ve LED ışığıyla diğer dedektörlerden en az iki kat daha iyi pil ömrü sağlar. Hedefi sesli ve titreşimli bulma, hedef yeri noktalama, arama yapılan yüzeyi kazıma, 360 derece hedef tarama ve otomatik ayar gibi çeşitli özelliklere sahiptir.

Gold Pronet Sky Define Dedektörü

Gold Pronet Sky Define Dedektörü
Amazon Fiyatını Öğren!

Modern ve şık bir tasarıma sahip olan Gold Pronet Sky Define Dedektörü en iyi altın dedektörü modelleri arasında yer alır. Tam bir fiyat performans ürünüdür. Otomatik ayarları bulunan işlevsel ürün 3.5 metre derinliğe kadar olan tüm nesneleri algılar. Uzun süre kullanıma uygun ve yarı yolda bırakmayan bataryasıyla ön plandadır. Demir, bakır, gümüş ve altın ayrımına son derece kolay bir şekilde yapar. Tutma aparatı arama çalışmaları yapıldığı sırada kullanıcının işini kolaylaştırır.

Makro Pulsedive Scuba Dedektör

Makro Pulsedive Scuba Dedektör
Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi pointer dedektör ve Scuba dedektörünü bir araya getiren Makro Pulsedive Scuba Dedektör gerek karada gerek su altında arama yapmak isteyen kullanıcılar için en iyi define dedektörü modelleri arasında yer alır. 60 metrye kadar su geçirmez. Yenilikçi tasarımıyla birkaç saniyede Pinpointer’dan Scuba Dedektörüne veya tam tersine hızlı bir şekilde dönüştürülmesi mümkündür. 

En iyi dedektör markası alternatifleri arasında sayılan ürün güçlü bir teknolojiyle üretilmiştir. tuzlu suda ve her tür toprakta sorunsuz bir şekilde çalıştığı için dünyanın en iyi dedektör markası olmaya aday isimlerden biri olarak kabul edilir.

Gece ya da suyun altında arama yapılırken hedefi kolayca görmeyi sağlayan aydınlatma özelliği vardır. Tek bir dokunuş tuşuyla stabil bir şekilde çalışır. Derin dalış sırasında tuşları kilitler, su basıncının tuşlara baskı yapmasını önler ve su altında kolay kullanım imkânı verir.

Nano Md 720 Pointer

Nano Md 720 Pointer
Amazon Fiyatını Öğren!


En iyi pointer dedektör modellerinden Nano Md 720 Pointer 360 derece tarama , led fener ve titreşim gibi özelliklere sahiptir. Bir metreye kadar su geçirmez. Ses ve titreşim olarak uyarıda bulunur. Kullanımı son derece kolay olan Nano Md 720 Pointer en iyi dedektör tavsiye listemizdeki fiyat performans modellerindendir.

Yorum yapın