En İyi Akülü Tekerlekli Sandalye Önerileri

Ağır engelli grubundaki kişilerin kullanımına sıklıkla ihtiyaç duyduğu tekerlekli sandalyeler yaşlı, engelli ya da hasta kişilerin bir yere taşınması noktasında önemli bir konfor sağlar. Ayağa kalkamayan ya da zorlukla kalkabilen kişilerin ev içinde ya da dışında dolaştırılması ve çeşitli ihtiyaçlarının karşılanması sırasında kullanılacak akülü tekerlekli sandalyeler titizlikle seçilmelidir.

En Kullanışlı Akülü Tekerlekli Sandalye Öneri Listesi

SıraMarkaPuan
1Wollex P100 Akülü Tekerlekli Sandalye10/10
2Creative CR-6012 Lityum Pilli Akülü Tekerlekli Sandalye10/9.9
3Poylin P205 Hafif Katlanabilir Akülü Sandalye10/9.9
4GOLFİ Jetty Jt-9910/9.9
5LEO 701 Akülü Tekerlekli Sandalye10/9.8
6Fuhassan FH 903 Akülü Tekerlekli Sandalye10/9.8
7Comfort Plus Creative CR-100210/9.7
8Fuhassan FH 901 Akülü Tekerlekli Sandalye10/9.9
Akülü Tekerlekli Sandalye Öneri Listesi

Akülü tekerlekli sandalye modelleri çeşitli sağlık sorunları nedeniyle hareket edemeyen ya da hareket zorluğu yaşayan kişiler açısından konfor ve kolaylıkla eş anlamlıdır. Bu nedenle akülü tekerlekli sandalye en iyi marka, akülü tekerlekli sandalye satın almak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biridir. En iyi akülü tekerlekli sandalye modelinin satın alınması durumunda manuel sandalyelerin hareket ettirilmesi için harcanan güç ortadan kaldırılır. Böylece kullanıcının yorulması engellenir. Ayrıca istedikleri yere tek başlarına gidebilmeleri sağlanır. Yüksek şarj kapasitesine sahip olan akülü tekerlekli sandalye modelleri sayesinde yokuşlar ve engeller de çok daha konforlu ve kolay bir şekilde aşılabilir.

Şarj Kapasitesi En Yüksek Akülü Tekerlekli Sandalye Önerileri

Yüksek akü kapasiteli aynı zamanda en konforlu akülü sandalye tavsiyesi listemize göz atarak ihtiyacınıza en uygun alternatiflere ulaşabilirsiniz.

Wollex P100 Akülü Tekerlekli Sandalye

Wollex P100 Akülü Tekerlekli Sandalye
Wollex P100 Akülü Tekerlekli Sandalye
N11 Fiyatını Öğren!

En iyi akülü tekerlekli sandalye markalarından Wollex tarafından üretilen P100 akülü tekerlekli sandalye üstün performans göstermesi nedeniyle en çok ilgi gören akülü tekerlekli sandalye modelleri arasında ilk sıralarda yer alır. Akülü sandalye önerisi listelerinin vazgeçilmez ismi olan Wollex akülü tekerlekli sandalye 56 Ah aküsünün sağladığı avantaj sayesinde uzun süre yol alabilir. Ayrıca şarj durumu hakkında bilgilendirme özelliğiyle kullanıcıların yolda kalmasını engeller.

Geriye katlanabilen kolçakları kullanıcıya oturma ve kalkma sırasında konfor ve kolaylık sağlar. Ayrıca kumaşının ve minderinin leke tutmaz özellikte olması nedeniyle temizlenmesine gerek yoktur.

Bataryaları söküldükten sonra kolayca katlanabildiği gibi kolçaklarını açarak geriye tam katlamak da mümkündür. Transfer için sırtının katlanması avantajı da vardır. Ayakların geriye doğru kaymasını önlemek için baldırlığı bulunur.

Joystick modülü sağa ya da sola takılabildiği gibi kol hizasına göre kullanıcının kolaylıkla uzatması mümkündür.

Creative CR-6012 Lityum Pilli Akülü Tekerlekli Sandalye

Creative CR-6012 Lityum Pilli Akülü Tekerlekli Sandalye
Creative CR-6012 Lityum Pilli Akülü Tekerlekli Sandalye
N11 Fiyatını Öğren!

Akülü tekerlekli sandalye en iyi marka denilince akla gelen ilk modellerden Creative CR-6012 Lityum Pilli Akülü Tekerlekli Sandalye 2 lityum bataryayla çalışır. 40 Ah gücünde aküye sahip olan Creative akülü tekerlekli sandalye 100 kiloya kadar taşıma kapasitesine sahip.15 derecelik yokuşları çıkabilen Creative akülü tekerlekli sandalyede kullanıcının konforu ön plandadır. Üst düzey rahatlık sağlanması için ürünün oturma minderinde Visco jelli dolgu kullanılır.

İç ve dış mekanlarda kullanıma uygunluğuyla ön plana çıkan Creative akülü tekerlekli sandalyenin katlanabilir şasesi vardır. Emniyet kemeri ile güvenliği üst noktada sağlar.

Poylin P205 Hafif Katlanabilir Akülü Sandalye

Poylin P205 Hafif Katlanabilir Akülü Sandalye
Poylin P205 Hafif Katlanabilir Akülü Sandalye
N11 Fiyatını Öğren!

En iyi akülü tekerlekli sandalye modellerinden biri olan Poylin akülü sandalye, katlanabilme özelliğiyle son derece avantajlıdır. Katlanabilme özelliği sayesinde aktif olarak kullanılmadığı zamanlarda kolayca depolanabilir ve fazla yer kaplamaz.

Poylin akülü sandalyenin 45 cm’lik geniş oturma yeri kullanıcılar açısından son derece konforludur. Her biri 12 ah kapasiteli 2 aküyle çalışan Poylin akülü sandalye 10 cm’lik engelleri kolayca aşabildiği gibi 12 derecelik eğimi de rahatlıkla çıkma özelliğine sahiptir.

Golfi Jetty Jt-99 Akülü Tekerlekli Sandalye

Golfi Jetty Jt-99 Akülü Tekerlekli Sandalye
Golfi Jetty Jt-99 Akülü Tekerlekli Sandalye
N11 Fiyatını Öğren!

Akülü sandalye önerisi listemizin en çok tavsiye edilen modellerinden Golfi Jetty Jt-99’da 16 inçlik arka teker vardır. Sağlam ve güvenli sürüş imkanı sağlayan Golfi Jetty akülü tekerlekli sandalyenin ekstra güçlendirilmiş gövdesi uzun yıllar boyunca dayanıklı bir şekilde kullanım imkanı sağlar.

Eğimli alanlara rahatça girip çıkmada önemli rol oynayan anti-tipper özelliği vardır. 120 kg’a kadar taşıma kapasitesi bulunan Golfi Jetty Jt-99 hareketli ayaklık ve boy ayarı imkanı ile kullanım kolaylığı noktasında avantajlı bir üründür.

LEO 701 Akülü Tekerlekli Sandalye

LEO 701 Akülü Tekerlekli Sandalye
LEO 701 Akülü Tekerlekli Sandalye
N11 Fiyatını Öğren!

Akülü sandalye önerisi listelerinin en çok tavsiye edilen isimlerinden biri LEO akülü tekerlekli sandalyedir. Uygun fiyatlı, ergonomik, kaliteli ve pratik akülü sandalye modelleri arasında sayılabilir. İç mekanda ve dış mekanda kullanılabilecek dar ancak konforlu bir yapısı vardır.

15 km menzilli LEO akülü tekerlekli sandalyenin arkadaki tekerlekleri sayesinde kullanıcılar darbeleri daha az hisseder. Böylece daha konforlu bir sürüş imkanı elde edilir.

Kolay katlanabilir bir yapısı olduğundan kullanılmadığı zamanlarda katlanarak yerden tasarruf edilmesi sağlanabilir. Ayrıca seyahat sırasında araba bagajlarına da kolaylıkla yerleştirilebilir. Kullanım kolaylığı sayesinde yalnızca kullanıcının değil refakatçinin de hayatını kolaylaştıran bir akülü tekerlekli sandalyedir.

Kolay katlanabilir, güçlendirilmiş çift makaslı şasesi sayesinde 120 kg taşıma kapasitesine sahip olan LEO akülü tekerlekli sandalyede bulunan elektromanyetik fren sistemiyle kullanıcı elini joystick’ten çektiği anda otomatik olarak durur. Çıkartılabilir ayaklıkları asansör gibi dar alanlarda manevra kabiliyetinin artmasını sağlayan en önemli etkenlerin başında gelir. Kolçaklar yukarı doğru hareketli olduğundan kullanıcı transferi yandan kolay bir şekilde sağlanır. Geriye doğru devrilmeyi engelleyici özellikteki anti-tipper tekerler kullanıcı güvenliğini üst seviyede taşır.

Fuhassan FH 903 Akülü Tekerlekli Sandalye

Fuhassan FH 903 Akülü Tekerlekli Sandalye
Fuhassan FH 903 Akülü Tekerlekli Sandalye
N11 Fiyatını Öğren!

Akülü tekerlekli sandalye önerisi listemizin en beğenilen isimlerinden Fuhassan akülü tekerlekli sandalyenin koltuk genişliği 46 cm’dir. Sırt ve boyun desteği sayesinde konforu ile ön plana çıkan Fuhassan akülü tekerlekli sandalye 2 adet 20 ah’lik aküsü sayesinde tek şarjla 28 km yol gidebilir. Üst düzey performansıyla dikkat çeken Fuhassan akülü tekerlekli sandalye saatte 6 km hıza ulaşabildiği gibi 12 derecelik eğimleri tırmanma özelliğine sahiptir.

Hem iç hem dış mekanlarda kullanıma uygun olan Fuhassan akülü tekerlekli sandalye bataryaları sökülmeden katlanabilir makas sistemine sahiptir. Bu sayede taşınması da son derece kolaydır. Bataryası tükendiğinde manuel sürüş fonksiyonundan yararlanılarak sürüşe devam etme imkanı vardır.

Comfort Plus Creative CR-1002 Akülü Tekerlekli Sandalye

Comfort Plus Creative CR-1002 Akülü Tekerlekli Sandalye
Comfort Plus Creative CR-1002 Akülü Tekerlekli Sandalye
N11 Fiyatını Öğren!

Akülü sandalye tavsiyesi listemizin sıradaki ismi Comfort Plus akülü tekerlekli sandalyenin akü kapasitesi 40 Ah ve koltuk genişliği 46 cm’dir. En çok tercih edilen tekerlekli sandalyelerden biri olan Comfort Plus akülü tekerlekli sandalye, akülü sandalye önerisi listelerinde kendine kolayca yer bulmayı başarır.

Uygun fiyatlı ve yüksek performanslı bir ürün olan Comfort Plus akülü tekerlekli sandalyenin motor gücü 250 Watt’tır. Kullanıcının rahatça dolaşabilmesini sağlar. 15 derecelik yüksek tırmanma açısı vardır. İç ve dış mekanlarda kulanıma uygundur. Evde ve iş yerinde kolayca şarj edilebilir.

Fuhassan FH 901 Akülü Tekerlekli Sandalye

Fuhassan FH 901 Akülü Tekerlekli Sandalye
Fuhassan FH 901 Akülü Tekerlekli Sandalye
N11 Fiyatını Öğren!

Akülü tekerlekli sandalye en iyi marka alternatiflerinden biri olan Fuhassan’ın FH 901 modeli rahatlık ve kullanım kolaylığı sağlayan bir üründür. 28 m kesintisiz yol gidebilen Fuhassan akülü tekerlekli sandalye 40 ah kapasiteli aküleri sayesinde uzun süre çalışma konusunda avantajlıdır.

46 cm koltuk genişliği ile dikkat çeken Fuhassan akülü tekerlekli sandalye 12 derecelik açıları rahatlıkla tırmanma özelliğine sahiptir. Anti bakteriyel döşemesi, yüksekliği ayarlanabilir ve çıkabilir kolçakları ile konforlu sırt ve oturma yeri sayesinde akülü tekerlekli sandalye önerisi listelerinin en çok aranan isimlerindendir.

Yorum yapın