En İyi Aksiyon Kamerası Tavsiyeleri ve Öneriler

Teknolojinin en büyük hediyelerinden biri olan aksiyon kameraları ilginç, heyecan verici hatta en çılgın anları ölümsüzleştirmenin en ideal yollarından biridir. İster kayak yapmaya, paraşütle atlamaya ya da dağ bisikletiyle yeni maceralara atılmaya gidiyor olsun ister yalnızca günlük yaşantınızı bir vlog haline getirmek istiyor olun bunun için tercih edebileceğiniz kaliteli bir aksiyon kamerası olduğundan emin olabilirsiniz.

Şık ve küçük tasarımlarıyla dikkat çeken aksiyon kamerası modelleri arasından en iyi aksiyon kameraları hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam edin…

Her Bütçeye Uygun En İyi Aksiyon Kameraları Listesi

SıraModelPuan
1GoPro Hero 1010/9.9
2Insta360 One X210/9.8
3Eken H9 HD 4K10/9.7
4SJCAM SJ400010/9.9
5SJCAM Sj6 Legend 4K10/9.8
6Dji Osmo Action 4K10/9.6
7GoPro Max 36010/9.8
8DJI Pocket 210/9.9
9GoPro Hero 910/9.7
10Insta360 Go 210/9.8
11SJCAM 8 Plus10/9.9
En İyi Aksiyon Kameraları Listesi

GoPro Hero 10

GoPro Hero 10
GoPro Hero 10
Trendyol Fiyatını Öğren!

GoPro Hero 10 aksiyon kamerası tavsiye listelerine yaptığı hızlı giriş kadar devrim niteliğindeki yeni GP2 işlemcisiyle de ilgi odağı olmuş durumda. GoPro Hero 10 gelişmiş düşük ışık performansı, çift kare hızı ve tüm modlarda oyunun kurallarını değiştirmeyi başaran HyperSmooth 4.0 video sabitleme özelliği ile 5.3K video çekme fırsatı sunar.  Ayrıca videodan 19,6 megapiksel kare yakalama ile ultra keskin 5,3K video çözünürlüğü sağladığı en büyük avantajlardan biridir.

Tüm bunların yanı sıra GoPro’nuzdaki görüntüleri otomatik olarak %100 kalitede buluta yüklemek ayrıca sınırsız bulut yedekleme ile çekimlere kolayca erişmek, düzenlemek ve paylaşmak mümkündür.  Eğer isterseniz GoPro’nuzu şarj ederken görüntüleri buluta otomatik olarak yükleyebileceğiniz gibi USB üzerinden ışık hızında bağlantıdan da yararlanabilirsiniz. Ya da Quick uygulamasına kolay kablosuz yüklemeyi tercih edebilirsiniz.

Insta360 One X2

Insta360 One X2
Insta360 One X2
Trendyol Fiyatını Öğren!

Su geçirmez aksiyon kamerası önerisi almak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri olan Insta360 One X2 her anı en yüksek kaliteyle kaydetmek için büyük bir kolaylık sağlar. Profesyonele yakın çekimler yapmak için özel geliştirilmiş opsiyonlarından yararlanılabilir. Gerek durağan gerek hareket halindeki nesneler Insta360 One X2’nin yüksek çözünürlük özelliği sayesinde mümkündür. Farklı alanlarda ve etkinliklerde kullanıma uygun olan Insta360 One X2’de 4K çözünürlük ve 360o Capture teknolojisi vardır. 360o Capture teknolojisi sayesinde Insta360 One X2 ile özellikle manzara ve aksiyon çekimlerinde geniş skalada görüntü kaydedilebilir.

Hareketli çekimlerde ise Flow State kullanılabilir. Flow State stabilizasyon sağlayan bir özellik olduğundan hareket halindeki nesneler titrek ve flu görünmez. Gece kullanımına özel geliştirilmiş Pure Shot opsiyonu sayesinde artık karanlık havada net görüntüler yakalamak hayal değil.

Eken H9 HD 4K

Eken H9 HD 4K
Eken H9 HD 4K
Trendyol Fiyatını Öğren!

Eken H9 HD 4K en iyi aksiyon kamerası modelleri arasında sayılabilir. Su geçirmez özelliği ile ön planda olan model Türkçe’nin de aralarında bulunduğu 16 farklı dil desteğine sahiptir. Ayrıca 12 MP resim çözünürlüğü bulunan Eken H9 HD 4K, 30 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahip olmasının yanı sıra en başarılı fiyat performans ürünleri arasında yer alıyor.

SJCAM SJ4000 Air 4K

SJCAM SJ4000 Air 4K
SJCAM SJ4000 Air 4K
Trendyol Fiyatını Öğren!

Eğer fiyat performans aksiyon kamerası arıyorsanız yolunuz mutlaka SJCAM SJ4000 Air 4K ile kesişecek demektir.16MP sensörüyle birbirinden net fotoğraflar çekme imkanı veren SJCAM SJ4000 Air 4K’nın diğer dikkat çeken özelliği 1800p video kaydetmeyi mümkün kılmasıdır. Süper geniş açılı lensi üst düzey hassasiyeti sayesinde en canlı renklerle en üstün görüntü kalitesini yakalamaya izin verir. Yaratıcı videolarla tarzınızı ortaya koymak istiyorsanız Slow Motion ve Time Lapse seçenekleri kullanılabilir. Kutu içeriğine dahil olan housing kullanılarak 30 metreye kadar su altında video ve fotoğraf çekilebilir.

SJCAM Sj6 Legend 4K

SJCAM Sj6 Legend 4K
SJCAM Sj6 Legend 4K
Trendyol Fiyatını Öğren!

Renkleri ve göz kamaştıran tasarımıyla akılları baştan alan SJCAM Sj6 Legend 4K pek çok farklı özelliği ile ön plana çıkan aksiyon kameralarından bridir. 2” dokunmatik LCD ekranın kısayollarını kullanarak saniyeler içerisinde eşsiz fotoğraflar yakalanabilir. Ultra duyarlı dokunmatik ekranı zamanı en iyi şekilde kullanmayı sağlar. Tasarım ve belleğin optimize edilmiş ve yonga seti ısı yayılımının eşitlenmiş olması nedeniyle SJCAM Sj6 Legend 4K en zor iklimlerde dahi üstün performasından taviz vermez. Video çekerken Gyro stabilizasyonu açılarak tümseklerde, yukarı ve aşağı hareketlerde pürüzsüz görüntüler elde edilebilir.

SJCAM Sj6 Legend 4K kablosuz uzaktan kumandayla kontrol edilebilir. Fotoğraflar bu sayede hareketsiz ya da seri modda çekilebilir, videolar kaydedilebilir ve SJCAM Sj6 Legend 4K yalnızca birkaç tıklamayla kapatılabilir. 30 metreye kadar su geçirmeyen SJCAM Sj6 Legend 4K’nın aynı zamanda toz geçirmez özelliği de bulunmaktadır. Üstelik harici mikrofon uyumluluğu sayesinde SJCAM Sj6 Legend 4K geniş kullanım alanına sahiptir.

Dji Osmo Action 4K

Dji Osmo Action 4K
Dji Osmo Action 4K
Trendyol Fiyatını Öğren!

DJI dünyada ünlü film yapımcılarına üst kalite ve güvenilir stabilizasyon teknolojisi sağlayan bir markadır. Dji Osmo Action 4K çok yönlü pillerinin özellikleri sayesinde -10 derece gibi zorlu hava şartlarında dahi yüksek performans sergiler. Esnek ve hızlı bir çalışma imkanı sunmak için işlevsel ve modern kullanıcı arayüzünü üç erişilebilir düğmeyle birleştiren ve hızlı etkileşim imkanı sunan bir sisteme sahiptir. 240 fps ve 1080p çözünürlüğün 8x slow motion ile birleşimi her hareketin en net şekilde ve en ince ayrıntısıyla yakalanmasına imkan verir.

Titizlikle geliştirilmiş ısı transfer sistemi üretilen ısının hızlı bir şekilde dağılmasını bunun sonucunda da uzun süre verimli çekim yapabilmeyi sağlar. Aksiyonun tek bir saniyesinin bile kaçırılmamasını sağlayan SnapShot kolayca açılıp kayda başlanabilir. Akıllı yerleşik fotoğraf optimizasyonuna sahip olduğundan indirilen fotoğrafların görüntü kalitesini otomatik artırır, canlı renklere ve çarpıcı ayrıntılara ulaşma imkanı verir.

GoPro Max 360

GoPro Max 360
GoPro Max 360
Trendyol Fiyatını Öğren!

GoPro Max 360 en iyi aksiyon kameraları arasında yer alan ve en çok ilgiyle karşılaşan ürünlerden biridir. Video ve fotoğrafları en iyi kaliteyle çekmek ve etrafınızdaki her şeyin 360 derece görüntüsünü yakalamak GoPro Max 360 ile mümkündür. Panoramik çekimler yapmak için kameranın oynatılmasına gerek kalmadığı gibi yalnıza tek bir tuşa basmak yeterlidir.

Dijital lenslerden biri kullanılarak hayallerdeki görüntünün gerçeğe dönüştürülmesine imkan veren GoPro Max 360, 6 dahili mikrofonuyla ses kaydetme özelliğinde çıtayı yükseltmektedir. Yatay dengeleme özelliği HERO modunda kullanılarak sarsıntısız ve yumuşak sinematik çekimler yapmak mümkündür. Yine aynı modda kullanılabilen yönelimli ses kaydetme özelliği sayesinde lens farkı gözetilmeksizin sesin kameranın hangi tarafından geldiğini belirleyebilmek özellikle Vlog çekimleri için büyük bir avantajdır.

DJI Osmo Pocket 2

DJI Osmo Pocket 2
DJI Osmo Pocket 2
Trendyol Fiyatını Öğren!

DJI Osmo Pocket 2 en iyi aksiyon kamerası modellerinden biri olmasının yanı sıra cep boyutunda ve kolayca taşınabilir olmasıyla da ön plandadır. Bu özellikleri sayesinde yalnızca tek elle, en unutulmaz anları ölümsüzleştirmeyi sağlar. Net ve pürüzsüz fotoğraflar ve videolar çekmek için tasarlanan Pocket 2 hareketi dengeleyerek yüksek performans sağlar. Elde, cepte ve çantada kolayca taşınabildiğinden hayatın her anında en özel anları yakalamaya imkan verir.

GoPro Hero 9

GoPro Hero 9
GoPro Hero 9
Trendyol Fiyatını Öğren!

En özel deneyimleri unutulmaz anılara dönüştürmeyi vadeden GoPro Hero 9 güçlü pil yapısı sayesinde en uzun süreli aktivitelerde dahi kameranın performasını sürdürmesini sağlar. Lityum-İyon teknolojisine ve 1720 mAh performansa sahip olan GoPro Hero 9 ile kesintisiz çekim yapmak mümkündür. Duraklatma fonksiyonu kullanılarak bataryanın boşa harcanması engellenebilir. Batarya süresi tercih edilen kayıt türüne göre farklılaşabilir. Yüksek çözünürlüğü ve kullanım kolaylığıyla ister hobi ister profeyonel amaçlı olsun kusursuz ve etkili fotoğraflar ve videolar yakalamak GoPro Hero 9 ile çok kolay. Su geçirmezliğinin yanı sıra darbe ve çizilmelere karşı da dayanıklıdır. Kompakt tasarımı ve ergonomik yapısıyla kullanıcılar için en pratik çözümlerden biridir.

Insta360 Go 2

Insta360 Go 2
Insta360 Go 2
Trendyol Fiyatını Öğren!

Dünyanın en küçük aksiyon kamerası olma özelliğini taşıyan Insta360 Go 2 sadece 27 gramdır. 32 GB dahili hafızasıyla her anı yakalamanıza ve en kaliteli şekilde ölümsüzleştirmenize imkan verir. Nereye monte edildiği fark etmeksizin FlowState Stabilization sayesinde çekimin sabit tutulmasını sağlar. Kamera ne kadar hareket ettirilirse ettirilsin ufuk seviyelendirme algoritmaları videonun dik tutulması görevini üstlenir. Ayrıca IPX8 sertifikasıyla su geçirmezlik özelliği vardır.

SJCAM Sj8 Plus

SJCAM Sj8 Plus
SJCAM Sj8 Plus
Trendyol Fiyatını Öğren!

SJCAM Sj8 Plus önde ve yanda yer alan mikrofonlarıyla yalnızca net sesler kaydetmekle kalmaz aynı zamanda gürültüleri de engeller. Bu sayede konser dahi kaydetmek SJCAM Sj8 Plus ile mümkündür. Kameranın önündeki her görüntü 7 kat cam mercek ile tamamen net ve canlı ayrıntılarla yakalanabilir. 170 derece görüş alanı ve yüksek çözünürlüğü ile ön plana çıkan SJCAM Sj8 Plus’ta büyük ve üst düzey kalitede IPS retina ekranı vardır.

Kendi ekranı üzerinden veya Wi-Fi desteği kullanılarak iOS ve Android telefonlar üzerinden SJCAM Zone mobil uygulamasıyla kontrol edilebilir. Yüksek batarya kapasitesi yaklaşık 90 dakika 4K/60FPS kayıt yapmaya imkan verir.  Housing kılıfıyla 30 metreye kadar su altında kullanılabilir. Class 10 özellikli en fazla 128 GB kapasiteli mikro SD kartlar ile kullanılabilir. SJCAM Sj8 Plus’ta harici mikrofon desteği yoktur. Şarj süresi 2.5 saat ve bekleme süresi 3 saat olan aksiyon kamerasında dahili pil bulunur.

Yorum yapın