Sağlıklı Yemekler İçin En İyi Airfryer Tavsiyeleri

Hem kızartma lezzetinden vazgeçemeyen hem de sağlıklı beslenme konusunda taviz veremeyenlerdenseniz air fryer tam size göre diyebiliriz. Sıcak hava fritözleri olarak bilinen air fryer modelleri bu kadar popüler olmalarının doğal bir sonucu olarak pek çok markanın ürün kategorileri arasında yer almaktadır. Bu durumda hangi airfryer modelini alacağı konusunda karar vermek isteyen pek çok kişi için airfryer önerileri iyi bir yol gösterici olabilir.

En Çok Tercih Edilen Airfryer Modelleri

SıraModelPuan
1Tefal Easy Fry10/10
2Xiaomi Mi Smart Air Fryer10/9.9
3Philips HD9650/9010/9.8
4Fakir Frywell10/9.8
5Schafer Fit Fry10/9.9
6Kumtel Fastfryer10/9.8
7Electrolux Explore 6 E6AF1-6ST10/9.9
8Grundig FR 4032 A10/9.8
9King KYF25 Magicfry10/9.9
10Kenwood Air Fryer10/9.9
Airfryer Öneri Listesi

Tefal Easy Fry

Tefal Easy Fry
Tefal Easy Fry
Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi yağsız fritöz modelleri denilince akla ilk gelen marka olan Tefal’in Easy Fry modeli lezzetli ve çıtır çıtır kızarmış yiyeceklere sahip olmanın en kolay yoludur. Günlük kızarmış yiyecekleri neredeyse yağsız bir şekilde kızartma, ızgara yapma ve pişirme imkanı veren Tefal Easy Fry sayesinde sağlıklı çözümlere ulaşmak mümkündür. Tefal Easy Fry ile en çıtır sonuçların alınması makine içerisinde sıcak siklonik hava akışı sağlayan 3D Air Pulse teknolojisine bağlıdır. 60 dakikalık zamanlayıcısı ve ayarlanabilir sıcaklığı Tefal Easy Fry kullanıcılarına yiyeceklerin tadını çıkarma imkanı sunar.

Xiaomi Mi Smart Air Fryer

Xiaomi Mi Smart Air Fryer
Xiaomi Mi Smart Air Fryer
Amazon Fiyatını Öğren!

Xiaomi Mi Smart Air Fryer airfryer tavsiye listelerinin en iddialı modellerinden biridir. 360 derece sıcak hava sirkülasyonu özelliğiyle ön plana çıkan Xiaomi Mi Smart Air Fryer sayesinde en sevilen yemekleri yalnızca bir kaşık yağ ve yemeğin kendi suyuyla hızlı ve lezzetli bir şekilde pişirmek mümkündür. 1500 W’lık güce sahip olan Xiaomi Mi Smart Air Fryer hızlı sıcaklık artışının yanı sıra daha eşit bir ısı dağılımı sağlanmasına imkan verir. Böylece pişirme süresi daha kısa olur. 40 ila 200 derece arasında sıcaklık ayarlaması yapılabilen Xiaomi Mi Smart Air Fryer 24 saate kadar maksimum pişirme süresine ek olarak buz çözdürme, kek ve kurabiye pişirme, kızartma yapma, yoğurt yapma, et, tavuk, balık ve köfte pişirme amacıyla kullanılabilir. 3.5 litre kapasitesi bulunan Xiaomi Mi Smart Air Fryer’ın yemek sepeti yiyeceklerin yapışmasını önleyecek kaplamasıyla dikkat çeker.

Philips HD9650/90

Philips HD9650/90
Philips HD9650/90
Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi airfryer modellerinden biri olan Philips HD9650/90 yiyecekleri fazla yağdan arındırarak çıtır çıtır tatlar sunmayı başarır. En sevilen yiyecekleri çok az yağla ya da hiç yağ kullanmadan yalnızca sıcak havayla kızartır. Philips HD9650/90’da kullanılan yeni Fat Removal teknolojisi kızartma yapmanın en sağlıklı şeklini sunduğu için kızartma yemeyi seven ancak sağlığına da dikkat eden kişilerin ilk tercihlerinden biridir. 60 dakika ile sınırlı zaman kontrolü bulunan Philips HD9650/90’ın zamanlayıcısındaki uyarı ışığı gerekli olan sürede uyarı yapma görevini üstlenir. Hızlı ve sağlıklı kızartma yapmanın en pratik yolu olan Philips HD9650/90 modelinde uyarı ışığı görülene ya da sesi duyulana kadar cihazın sepetini kapalı tutmak istenmeyen kızartma kokularının engellenmesini sağlar. Otomatik kapatma özelliği kullanıldığında yemek hazır olana kadar ürünün başında bekleme zorunluluğu ortadan kaldırılır.

Fakir Frywell

Fakir Frywell
Fakir Frywell
Amazon Fiyatını Öğren!

Airfryer öneri listelerinin değişmez isimlerinden biri olan Fakir Frywell kullanıcıları çok az yağ ile çeşit çeşit lezzetli yemekleri hazırlayabilir. Damak zevkine hitap eden, doyurucu lezzetler sunan Fakir Frywell ile kızartmanın en pratik haline ulaşmak mümkündür. Kompakt tasarımıyla her tür mutfakta kendine yer bulmayı başarır. Paslanmaz çelik dış yüzeyi yüksek ısıdan etkilenmeme konusunda önemli bir avantaj olarak kabul edilir. Geniş kızartma haznesiyle büyük porsiyonlar tek seferde kızartılabilmektedir. Yağda pişmesi gereken gıdaları lezzetli, sağlıklı ve pratik bir şekilde hazırlama imkanı veren Fakir Frywell’i kullanmak için ilk olarak içerisine çok az yağ koyulur. Daha sonra ürün kızartma haznesine yerleştirilir ve kızartmaya başlanır.

Schafer Fit Fry

Schafer Fit Fry
Schafer Fit Fry
Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi yağsız fritöz alternatifleri arasında yer alan Schafer Fit Fry az miktar yağla maksimum lezzet sağlar. Balıktan patatese kadar çok sayıda ürünün lezzetini ve besin değerini koruyarak, tam kıvamında ve eşit miktarda kızartılması için en iyi seçeneklerden biri Schafer Fit Fry’dır. Schafer Fit Fry yiyecekleri pişirdikten sonra uzun süre sıcak tutar. Kızartma sepeti ve kaymaz ayaklar güvenli pişirme deneyimi yaşamayı sağlar. Yemek yaparken ısının istenildiği şekilde ayarlanmasına imkan veren Schafer Fit Fry’ın sıcaklığı 190 dereceye kadar yükselebilir. Kapak, gövde ve sepet kısmının bulaşık makinesinde yıkanabilmesi de son derece önemli bir avantajdır. Gıdaları sıcak hava sirkülasyonuyla pişirdiğinden cihazın kızartma haznesinin tamamen doldurulmamasına ve hava geçişlerinin kapatılmamasına özen gösterilmelidir.

Kumtel Fastfryer

Kumtel Fastfryer
Kumtel Fastfryer
Amazon Fiyatını Öğren!

Kumtel Fastfryer en iyi airfryer modelleri arasında yer alır. Otomatik kapatma, 60 dakikalık zamanlayıcı ve 200 dereceye kadar ayarlanabilir sıcaklık özellikleri ile dikkat çeker. En iyi fiyat performans ürünlerinden biri olan Kumtel Fastfryer kolayca temizlenebilen paslanmaz çelik parçalardan oluşur. Sıcak hava sirkülasyonuna sahip hızlı pişirme sepeti sayesinde en lezzetli ve sağlıklı ürünlere ulaşma imkanı verir.

Electrolux Explore 6 E6AF1-6ST

Electrolux Explore 6 E6AF1-6ST
Electrolux Explore 6 E6AF1-6ST
Amazon Fiyatını Öğren!

Electrolux Explore 6 E6AF1-6ST kullanarak en sevilen kızarmış yemeklerin tadını en sağlıklı şekilde çıkarmak mümkündür. Gevrek ve doğal bir görünüm elde edilmesi için sıcak hava sirküle edilerek malzemeler eşit olarak ısıtılır. Çok yönlü mutfak aletlerinden biri olan Electrolux Explore 6 E6AF1-6ST kızartma, kavurma, fırınlama ve ızgara işlemlerinin tek bir cihazla yapılmasına imkan verir. Lezzetli ve sağlıklı sonuçlar elde edilmesi için önceden ayarlanmış 8 pişirme programından yararlanılabilir. Hızlı ve kolay kullanım imkanı veren Electrolux Explore 6 E6AF1-6ST’nin çıkarılabilir parçaları bulaşık makinesinde hızlı, güvenli ve pratik bir şekilde temizlenebilir.

Grundig FR 4032 A

Grundig FR 4032 A
Grundig FR 4032 A
Amazon Fiyatını Öğren!

Daha az yağla daha sağlıklı pişirme imkanı veren Grundig FR 4032 A ile kekten kızartmaya kadar birçok yemek mümkün olan en az yağ kullanılarak hazırlanabilir. Bu sayede çevreye zararlı olan atık yağ miktarı da azaltılabilir. 1300 Watt’lık yüksek gücüyle yiyecekleri yalnızca hızlı değil aynı zamanda ideal kıvamda hazırlar. Geniş haznesi sayesinde büyük porsiyonlar Grundig FR 4032 A’da tek seferde pişirilebilir. Yapışmaz kaplamaya sahip olan haznesi kolayca temizlenebilir.

King KYF25 Magicfry

King KYF25 Magicfry
King KYF25 Magicfry
Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi airfryer fritöz modelleri arasında yer alan King KYF25 Magicfry zaman ve ısı ayar düğmesi, hızlı hava akışıyla minimum yağ kullanımı, minimum enerji tüketimi ve turbo motor gücü gibi özelliklere sahiptir. Çıkarılabilir tüm parçaları bulaşık makinesinde yıkanmaya uygundur. Pratik yapısıyla kullanım kolaylığı sağlayan King KYF25 Magicfry kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını karşılama özelliğine sahiptir. Yüksek motor gücüyle az enerji harcadığı gibi ihtiyaca göre seçilebilen farklı sıcaklık ayarları sayesinde istenilen yemeklerin yapılması mümkündür. Yalnızca yüksek performansıyla değil uzun süreli kullanımıyla da ön plandadır.

Kenwood Air Fryer

Kenwood Air Fryer
Kenwood Air Fryer
Amazon Fiyatını Öğren!

Özel tasarımıyla Kenwood Air Fryer sağlıklı ve kaliteli hizmet sunan bir üründür. Yüksek miktarda yiyecek geniş haznesinde kolayca pişirilebilir. Yüksek performans gücü sayesinde besinlerin hızlı bir şekilde kızartılmasında önemli rol oynar. Farklı programlama ayarı seçenekleri bulunan Kenwood Air Fryer dijital dokunmatik ekranıyla kolayca kullanılabilir. Her tür besinin istenilen sıcaklıkta kızartılmasına imkan verir. 80 ila 200 derece arasında ayarlanabilir hava sirkülasyon sistemi buunan Kenwood Air Fryer bu sayede %80 oranında daha az yağ kullanımı imkanı verir.

Yorum yapın