İçin En İyi Airfryer Önerileri

Son zamanların gözde mutfak aleti airfryer, yiyecekleri yağ yerine sıcak hava kullanarak kızartır. Yiyeceklerin etrafında sıcak havanın dönmesi yoluyla pişirilen yemekler, geleneksel kızartma yöntemlerine göre daha sağlıklı bir alternatif olarak öne çıkar. Bu nedenle “En iyi airfryer hangisi?” sorusunun yanıtını arayan kişilerin sayısı giderek artmaktadır. Biz de “Airfryer en iyisi hangisi?” sorusuna en işlevsel yanıtları sunmak için en iyi airfryer markası olarak bilinen isimlerin ürettiği en iyi airfryer modellerini airfryer tavsiye listemizde bir araya getirdik.

En Sağlıklı Yemekleri Pişirmenizi Sağlayacak En İyi Airfryer Tavsiye Listesi

Pek çok farklı yiyeceği pişirme imkanı veren en iyi sıcak hava fritözü modelleri, marka ve model özelinde değişmekle birlikte birden fazla pişirme ayarına, zamanlayıcıya, önceden programlanmış pişirme modlarına ve ek özelliklere sahip olabilir. Siz de airfryer öneri listemizdeki en iyi fritöz modellerini inceleyerek, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun seçeneklere erişebilirsiniz.

SıraMarkaPuan
1Philips HD9870/20 Airfryer XXL Smart Sense Fritöz10/10
2Tefal Easy Fry Grill Plus EY505D Precision10/9.8
3Electrolux E6AF1-4ST Explore 6 Air Fryer10/9.8
4Xiaomi Air Fryer 6 L Fritöz10/9.9
5Philips HD9255/60 Rapid Air 5000 Serisi Airfryer10/10
6Philips Essential Airfryer HD9252/9010/9.9
7Luxell LXAF-01 Fast Fryer XXL Yağsız Hava Fritözü10/9.8
8Xiaomi Mi Smart Sıcak Hava Fritözü10/9.8
En Kaliteli Airfryer Öneri Listesi

En Kaliteli Airfryer Öneri Listesi

Daha lezzetli ve az yağlı yemekler pişirmek için bir airfryer satın almak istiyorsanız, karar vermeden önce en iyi yağsız fritöz modellerine yer verdiğimiz airfryer tavsiye listemizi incelemeyi unutmayın.

Philips HD9870/20 Airfryer XXL Smart Sense Fritöz

Philips HD9870/20 Airfryer XXL Smart Sense Fritöz
Amazon Fiyatını Öğren! n11 Fiyatını Öğren!

Airfryer tavsiye listelerinin değişmez ismi Philips HD9870/20 Airfryer XXL Smart Sense Fritöz paslanmaz çelik malzemeden üretilir. Kullanışlı, kaliteli ve uzun ömürlü bir ürün olma özelliğine sahiptir. Yapışmaz kaplamalı yapısı sayesinde kolayca temizlenir. Hafif yapısı taşıma kolaylığı sağlar. Yemekleri 30 dakikaya kadar sıcak tutabilir. Kullanım sırasında yiyecek için gereksiz olan fazla yağı ayırır, daha az yağla pişirme sürecini tamamlar. Fat Removal Teknolojisi yağ seviyesini en az düzeyde tutar, daha hafif yiyecekler bu sayede elde edilebilir.

Rapid Air Teknolojisi sıcak havayı döndürür ve yiyecekleri her damak tadına uygun bir lezzette pişirir. 1.4 kilograma kadar kızartma ve 7.3 litre tava kapasitesi vardır. Geniş hacmiyle tek seferde 6 porsiyona kadar pişirir.

Tefal Easy Fry Grill Plus EY505D Precision

Tefal Easy Fry Grill Plus EY505D Precision
Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi airfryer markası olarak kabul edilen isimlerden Tefal’in ürettiği Easy Fry Grill Plus EY505D Precision gelişmiş bir teknolojiye ve eşsiz bir tasarıma sahiptir. Her tür yemeği az yağla ve besin değerini koruyarak pişirir. 6 kişiye kadar lezzetli yemekle hazırlamak için kullanılabilir. Sıcaklık ve sıcak hava akışı dengesi sunan 8 otomatik pişirme programı bulunur. Isı ayarı kullanılarak farklı yemekler yapılabilir. 

Dijital dokunmatik program, konforlu bir kullanıcı deneyimi yaşatır. 60 dakikalık zamanlayıcı ve otomatik uyarı özelliği vardır. Çıkarılabilir tava ve tam opak kapak kullanım sonrası temizliği kolaylaştırır. Ekstra çıtırlık teknolojisi sayesinde hiç yağ eklenmeden ya da az yağ eklenerek çıtır yiyecekler hazırlamak mümkündür.

Electrolux E6AF1-4ST Explore 6 Air Fryer

Electrolux E6AF1-4ST Explore 6 Air Fryer
Amazon Fiyatını Öğren!

Airfryer tavsiye listelerinin en beğenilen modelleri arasında yer alan Electrolux E6AF1-4ST Explore 6 Air Fryer sıcak havayı sirküle eder ve daha hafif kızartmaları sofralara getirir. Yiyecekleri istenilen düzeyde pişirir. Dijital ekranından kolayca sıcaklık ve pişirme ayarlaması yapılabilir. Azaltılmış güçle çalışma prensibi, enerji tasarrufu için idealdir. Sekiz farklı pişirme programı bulunur.

Xiaomi Air Fryer 6 L Fritöz

Xiaomi Air Fryer 6 L Fritöz
Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi airfryer modelleri denilince ilk akla gelenlerden Xiaomi Air Fryer 6 L Fritöz 360 derece ısıtmalı hava sirkülasyonu sayesinde yemekleri az yağla ve sağlıklı bir şekilde pişirme imkanı verir. 1500 W güç ve 9 kanatlı fan, 3 litre ve 6 litre ayarlanabilir kapasite gibi özellikleriyle beğeni toplar. Dahili sıcaklık sensörü ve daha hassas ısı kontrolü kullanım konforu sağlar. Buz çözme, fermantasyon ve 40 ila 80 derece düşük sıcaklık aralığındaki daha geniş pişirme seçenekleriyle beğeni toplar. 

Dokunmatik akıllı kontrol panelinin kullanımı kolaydır. Sallama hatırlatıcısı daha eşit pişirme ve daha lezzetli sonuçlar alma imkanı sunar. Paslanmaz çelik ısıtma elemanı hedef sıcaklığa hızlı bir şekilde ulaşıp sıcak hava sirkülasyonu sistemi ile birleşir. Bu sayede nemi etkin bir şekilde hapsederek sağlıklı, lezzetli ve az yağlı yiyecekler sunar. 

Philips HD9255/60 Rapid Air 5000 Serisi Airfryer

Philips HD9255/60 Rapid Air 5000 Serisi Airfryer
Amazon Fiyatını Öğren!

Airfryer öneri listelerinde en iyi airfryer modellerinden biri olarak yer alan Philips HD9255/60 Rapid Air 5000 Serisi Airfryer telefona yüklenen uygulama üzerinden uzaktan takip edilebilir. Çok az yağ kullanılarak çıtır ve içi sulu yiyecekler elde edilebilir. 13 farklı pişirme işlevi vardır. Bu sayede her gıda için yüksek performans sağlar. 7 ön ayarlı dokunmatik ekranı sayesinde herhangi bir zaman yaşamadan tek bir dokunuşla pişirme aşamasına geçilebilir.

4 litrelik pişirme alanına sahip olan Philips HD9255/60 Rapid Air 5000 Serisi Airfryer tek seferde dört porsiyonu birden pişirme özelliğine sahiptir. QuickClean sepeti, yapışmaz kaplamasıyla sağlıklı bir kullanım deneyimi sunar. Tüm parçaları ayrılıp bulaşık makinesinde yıkanabilir.

Philips Essential Airfryer HD9252/90

Philips Essential Airfryer HD9252/90
Amazon Fiyatını Öğren!

Airfryer tavsiye amacıyla sıklıkla paylaşılan en iyi fritöz modellerinden bir diğeri ise Philips Essential Airfryer’dır. Philips Essential Airfryer sayesinde %90 daha az yağla kızartma yapmak mümkündür. Yağ yerine havayı kullanır ve daha sağlıklı yiyecekler hazırlama imkanı verir. Ayrıca temizlemesi kolaydır.

Rapid Air Teknolojisi sayesinde dışı çıtır içi yumuşak yiyecekler pişirir. Dokunmatik ekranı akıllı ve anlaşılır şekilde tek dokunuşla istenilen ayarı seçmeyi sağlar. Yiyecekler piştikten sonra uzun süre sıcak tutar. Yiyecekleri yeniden ısıtma gerekliliğini ortadan kaldırır. 7 ayrı pişirme programı sayesinde farklı yiyecekler için en uygun pişirme ortamı belirlenebilir.

Luxell LXAF-01 Fast Fryer Yağsız Hava Fritözü

Luxell LXAF-01 Fast Fryer Yağsız Hava Fritözü
Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi airfryer modellerinden biri olan Luxell LXAF-01 Fast Fryer Yağsız Hava Fritözü geliştirilmiş teknoloji ile üretilmiştir. Yiyecekleri az yağla ve sağlıklı bir şekilde pişirmeyi sağlar, yiyeceklerin besin değerini korumaya yardımcı olur. Luxell LXAF-01 Fast Fryer Yağsız Hava Fritözü’nün zamanlayıcı özelliği, yiyeceklerin pişirme süresini ayarlama imkanı verir, pişirme süresi bitince otomatik olarak kapanır. 

Airfryer tavsiye listelerinin popüler seçeneklerinden Luxell LXAF-01 Fast Fryer Yağsız Hava Fritözü’nün yapışmaz tavası kiri ve yağı kolayca temizlemeyi sağlar. Kısa sürede kızartma yapar ve yüksek performansıyla beğeni toplar. Şık tasarımıyla mutfakların dekoratif görünümünü tamamlar. Kavraması kolay bir hazne sapı vardır. Kaymaz tabanları güvenli kullanım imkanı verir. Çıkarılabilen sepeti ve tavası bulaşık makinesinde yıkanabilir. Paslanmaz yüzeyi hijyenik denetim avantajı sağlar. Yüksek sıcaklığa dirençli bir yapısı vardır.

Xiaomi Mi Smart Sıcak Hava Fritözü

Xiaomi Mi Smart Sıcak Hava Fritözü
Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi sıcak hava fritözü modellerinden Xiaomi Mi Smart Sıcak Hava Fritözü 360 derece ısıtılmış hava sirkülasyonuyla yağ oranı düşük ve çabuk pişen lezzetli yemekler sunar. Aynı zamanda yoğurt makinesi, meyve kurutma makinesi, mikrodalga fırın ve elektrikli fırın olarak da kullanılabilir. 40 derece ila 200 derece arasında ayarlanabilir sıcaklık ve 24 saat uzun süreli çalışma olanağı sunar. 

Xiaomi Mi Smart Sıcak Hava Fritözü önceden ayarlanır ve eve geldiğinizde sıcak bir yemek bulma imkanı verir. Duraklatmak için sepet dışarı çekilerek, pişirme durumu gerçek zamanlı izlenebilir.

Yorum yapın