Oyunlarda Avantaj Sağlayacak En İyi 240 Hz Monitör Önerileri

Oyun tutkunları için oyun başında geçirilen saatlere paha biçilemediği açık bir gerçek. Bunun için monitörden mouse’a tüm ekipmanlarının en iyisi olmasını isterler. Teknolojideki ve oyun sektöründeki gelişim sonucu değişen ihtiyaçlara ayak uydurmak kolay olsa da en iyiyi seçmek zorlu bir süreç olabilir. Bunun için 240 hz monitör önerisi listemizdeki modellerden faydalanmayı tercih edebilirsiniz.

En Yüksek Performanslı 240 Hz Monitör Önerileri

Oyuncular için en önemli konulardan biri en yüksek performanslı monitörleri seçmektir. Bu nedenle 240 hz 1 ms monitör gibi internet aramaları yaparak en iyi sonuçları almaya odaklanırlar. Biz de 240 hz monitör satın almak isteyen oyuncuların karar verme sürecini kolaylaştırmak için 240 hz monitör tavsiyesi listemizi hazırladık.

SıraMarkaPuan
1Samsung Odyssey Neo G8 LS32BG850NUXUF10/10
2BenQ Zowie XL2546K10/9.9
3Asus TUF Gaming VG27VQM 10/9.9
4MSI Optix MAG251RX10/9.9
5ViewSonic VX3219-PC-MHD10/9.8
6Acer VG272XBMIIPX UM.HV2EE.X0110/9.8
7LG 27GK750F-B10/9.8
En Yüksek Performanslı 240 Hz Monitör Önerileri

Gerçekçi Görüntü Deneyimi Sunan En İyi 240 Hz Monitör Tavsiye Listesi

Gerek arkadaşlarınızla oyun keyfini yaşarken gerek turnuvalarda maksimum performans sergilemeye çalışırken hayatınızı kolaylaştıracak en iyi 240 hz monitör modelleri oyuncular için 240hz monitör listemizde sizleri bekliyor.

Samsung Odyssey Neo G8 LS32BG850NUXUF

Samsung Odyssey Neo G8 LS32BG850NUXUF 
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

240hz monitör almak isteyenler için en iyi seçenekleri topladığımız 240 hz monitör önerisi listemizin en beğenilen ismi Samsung Odyssey Neo G8 muhteşem bir görsel kaliteye sahiptir. Quantum HDR2000 teknolojisi sayesinde yeni nesil derinliğe ulaşan Quantum Mini LED, sıra dışı bir görüntü kalitesi sunar ve Odyssey Neo’yu sınıfının en iyisi yapar. 

Samsung Odyssey Neo G8 birinci sınıf performansa sahiptir. Kazanmakla kaybetmek arasındaki ince çizgiyi küçük bir adımın belirlediği oyun dünyasında 1 ms tepkime süresi ve FreeSync Premium özelliklerine ek olarak dünyanın ilk 240Hz yenileme hızına sahip 4K monitörüdür.

En iyi 240 hz monitör modellerinden Samsung Odyssey Neo G8 Quantum Matrix teknolojisi ile hassas bir netlik, kontrollü bir parlaklık ve mükemmel bir kontrast sunar. 1.196’ya çıkarılmış bölgesel karartma bölgeleri ve en üst düzeyde 12-bit siyah seviyeleri ile rakipsiz bir görüntü kalitesi yaratır. 2000 nit tepe parlaklık değeri ve 1.000.000:1 kontrast oranı, karanlık gölgelerden güneşin kavurduğu sahnelere artırılmış renk yansıtması ve derinlik sunar.

BenQ Zowie XL2546K

BenQ Zowie XL2546K
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

240 hz monitör önerisi listemizin popüler isimlerinden BenQ Zowie XL2546K daha küçük bir taban tasarımıyla daha fazla kullanım alanı yaratır. Stabiliteyi koruma amacıyla tasarlanmış dar tabanı, oyuncuların ekipmanlarını konumlandırmak için daha geniş bir alana sahip olmalarına yardımcı olur.

BenQ Zowie XL2546K dayanıklılığı, esnekliği ve kullanım kolaylığı ile ön plandadır. Destekli çerçevelerle LCD panellerin dayanıklılığı artırılmıştır. Black eQualizer ayarıyla parlak alanların patlamasını önler, karanlık alanların daha net görülmesini sağlar. Oyun sırasında değişen oyuncu modları ve Color Vibrance ayarıyla diğer ayarlar arasında rahatça geçiş yapılabilir.

DyAc⁺ teknolojisi ile geliştirilen monitör, oyun içinde yapılan ani ve hızlı hareketlerin, görüntü kalitesini bozmasını önler. Bu özellik ile oyuncu, vurmak istediği hedefi ve düşmanın saklandığı yeri daha net bir şekilde görür ve oyunda daha iyi performans sergiler.

Asus TUF Gaming VG27VQM

Asus TUF Gaming VG27VQM
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi 240 hz monitör denilince akla gelen ilk isimlerden biri Asus TUF Gaming’dir. Profesyonel oyuncular ve benzersiz bir oyun deneyimi arayanlar için tasarlanmıştır. 240Hz yenileme hızına sahiptir. Akıcı oynanış için 240 HZ 1 ms monitör arayanlar için en iyi seçeneklerden biridir. 1 ms (MPRT) tepki süresi ile gölgelenmeleri ve hareket bulanıklığını daha da azaltmak için ASUS Aşırı Düşük Hareket Bulanıklığı (ELMB™) teknolojisi kullanılmıştır.

FreeSync Premium değişken yenileme hızını (VRR) varsayılan olarak ayarlar, kusursuz ve yırtılmalardan uzak bir oyun deneyimi sunar. Eksende dönme, öne arkaya eğme ve yükseklik ayarları için kapsamlı ayarlamalar sunan ergonomik tasarımlı standa sahip olan NVIDIA GeForce ekran kartlarıyla Adaptive-Sync, AMD Radeon ekran kartlarıyla FreeSync™ Premium desteği sunar.

Her noktanın göze eşit mesafede olmasını sağlayan 1500R kavisiyle her açıdan etkileyici bir görünüm sağlar. 240Hz yenileme hızı hem gecikmeyi hem hareket bulanıklığını büyük oranda azaltır. Yarış, FPS, spor ve gerçek zamanlı strateji oyunlarında üstünlük eld etmeye katkıda bulunur.

Ayrıca bkz; En iyi Oyuncu Monitörü (Gaming Monitör) Tavsiyeleri

MSI Optix MAG251RX

MSI Optix MAG251RX
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Oyuncular için 240hz monitör listelerinin değişmeyen isimlerinden biri olan  MSI Optix oyun sırasında ekrana gelen görüntülerde yırtılma ve takılma oluşumunu önleyen yüksek yenilem hızını Nvidia G-Sync Teknolojisi ile birleştirmiştir. Yenileme oranını sabitlemektense görüntüyle koordineli bir şekilde ekranı yenileyerek sınırlandırılmamış bir performans sunar.

HDR Teknolojisi daha geniş bir renk yelpazesine ve daha doğal renk gamlarına sahiptir. Böylece daha gerçekçi ve sürükleyici görüntüler verir. Gece görüşü modu oyun sırasında rakiplere karşı avantaj sağlar. Az ışık alan ve karanlık bölgeleri otomatik olarak aydınlatır, daha detaylı görüntüler verir. Bölgesel aydınlatma yalnızca ilgili karanlık bölgeyi belirginleştirerek efektif bir çalışma sergiler.

Süper ince çerçeve tasarımı vardır. Çoklu monitör kurulumuna uyumlu MSI Optix daha geniş ve kesintisiz görüntü elde etmeye yardımcı olur. 178 aşağı ve 178 derece yukarı bakış açıları bulunan IPS ekran teknolojisi sayesinde ekranda renk değişimi olmaksızın, her açıdan net bir görüntü elde edilebilir.

ViewSonic VX3219-PC-MHD

ViewSonic VX3219-PC-MHD
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi 240 hz monitör modelleri arasında yer alan ViewSonic VX3219-PC-MHD görüntü performansıyla ön plandadır. Hem iş hem eğlence için kullanıma uygundur. LED monitör kullanımında incecik ekranıyla kusursuz bir tarz yaratmak isteyenler için doğru seçimdir. Görüntüleme performansı LED monitör üzerinden istenildiği şekilde kişiselleştirilebilir.

ViewSonic VX3219-PC-MHD yenilikçi bir deneyim sağlamak üzere tasarlanmıştır. Üstün teknolojisi ve monitör tipiyle istenilen bilgisayar kasasına bağlantı yapılabilir. Geliştirilmiş ayrıcalıklı teknolojisiyle birlikte doğanın tonlarını en iyi şekilde yansıtır. Ayarlanabilir yükseklik yapısı görüş mesafesinin istenilen şekilde kullanılabilmesine yardımcı olur. Az enerji tükettiği için ekonomik çözümlerden biridir.

Ayrıca bkz; En İyi 10 Oyuncu Koltuğu Önerisi

Acer VG272XBMIIPX UM.HV2EE.X01

Acer VG272XBMIIPX UM.HV2EE.X01
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

240 hz monitör tavsiyesi listemizin sıradaki ismi Acer VG272XBMIIPX oyunculara mükemmel senkronizasyon keyfi sunar. En yeni Nvidia uyumlu ekranla oyuna dahil olma keyfini yaşamak isteyen oyuncular için en konforlu seçeneklerden biridir. 240 Hz’ye varan yenileme hızıyla ekranlarda görüntü kırılmasını, bozulmayı, titremeyi ya da benzer sorunları önler.

Oyun sırasında oyuncunun performansını yükseltir. Yüksek hızlı IPS panelleri sayesinde hem monitör tepki süresi kısa hem bulanıklığı fark edilmeyecek düzeydedir. Acer ekran VESA sertifikalı olup gelişmiş renk doğruluğu ve kontrast sunar. Oyun deneyimini bu özellikleriyle zirveye taşır. Farklı çözünürlük seçenekleri arasından seçim yapmak, -5 ila 20 derece arasında en iyi izleme noktasını bulmak mümkündür. 

LG 27GK750F-B

LG 27GK750F-B
n11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

240 hz monitör önerisi listemizin fiyat – performans ürünü LG 27GK750F-B oyunlarda etkin bir yenileme hızına ve daha heyecan verici görüntülere erişmek isteyenlere yönelik geliştirilmiştir. Ekrana yansıyan görüntüyü saniyede 240 kez yenileyerek hareket bulanıklığını önler. 1 ms hareket bulanıklığı azaltma özelliğiyle oyun keyfini maksimize eder. Oyundaki gölgelenme oranını düşürür. 

FreeSync teknolojisi sayesinde mevcut ekran kartının kare hızı ve monitör yenileme hızına ilişkin yırtılmaları ve takılmaları ortadan kaldırır. Çok yüksek performans isteyen oyunlarda dahi görüntü kalitesi en üst düzeydedir.

Ayrıca bkz; En İyi Gaming Laptop Önerileri

Yorum yapın