En İyi ve Etkili Kedi Dış Parazit Damlası Tavsiyeleri

Pire ve kene gibi parazitler canlıların derilerine ve tüylerine yapışarak sağlık açısından tehdit oluşturabilir. Bu nedenle evcil dostlarımızın sağlığını korumak için düzenli olarak dış parazit aşılarının yaptırılması bir zorunluluk olarak kabul edilmelidir. Özellikle kedilerin pirelerden kaynaklanan sorunlar yaşamaması için en iyi pire damlası olmazsa olmazlardandır. Bu nedenle pek çok kişi kedisinin sağlığını korumak ve konforunu artırmak için en iyi kedi pire damlası alternatiflerini araştırır. En iyi kedi pire damlası hangisi bilmek minik dostlarımız için en iyi tercihi yapma ayrıcalığını da beraberinde getirir. Bu nedenle küçük dostlarımızın daha keyifli bir yaşam sürmesine katkıda bulunmak için sizlere en iyi kedi dış parazit damlası tavsiye listemizi hazırladık.

En iyi Dış Parazit Damlası Öneri Listesi

Kedi için hangi diş parazit damlası? diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Güvenle kullanabileceğiniz ve sevimli dostunuzun konforunu artıracak etkili kedi dış parazit damlası alternatiflerine göz atmaya ne dersiniz?

En İyi Kedi Pire Damlası Tavsiye Listesi

Kedi dış parazit damlası tavsiye listemizde yer alan ürünler kedinizin sağlığına ve konforuna önemli katkılarda bulunur. Etkili kedi pire damlası alternatiflerinden oluşan kedi ense damlası tavsiye listemizi inceleyerek siz de en iyi kedi pire damlası seçimini yapabilirsiniz.

Beavis Durable Kedi Bit Pire Kene Damlası

Beavis Durable Kedi Bit Pire Kene Damlası
Beavis Durable Kedi Bit Pire Kene Damlası
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi kedi pire damlası denilince akla ilk gelen isimlerden biri Beavis Durable Kedi Bit Pire Kene Damlası’dır. Bileşenleri arasında çay ağacı yağı, neem yağı, tarçın yağı, lavanta yağı ve borik asit bulunur. Deriyi korur ve enfekte olmasını önler. Pire, bit ve kenelerin neden olduğu deri tahrişlerini giderme özelliği sayesinde kedi pire damlası tavsiye listelerinin en çok tercih edilen isimlerindendir.

Beavis Durable Kedi Bit Pire Kene Damlası doğrudan topikal olarak deri üzerine uygulanmalıdır. 15 günde 1 mikro tüp kullanımı yeterlidir. 8 haftalıktan küçük kedilerde kullanılmaması gereken Beavis Durable Kedi Bit Pire Kene Damlası kullanılmadan önce mutlaka çalkalanmalıdır. Gıda malzemelerinden uzakta ve çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edilmelerine özen gösterilmelidir. Tahrişe neden olabileceğinden gözle temasından kaçınlmalıdır.

Jazz Vet Kedi Ense Damlası

Jazz Vet Kedi Ense Damlası
Jazz Vet Kedi Ense Damlası
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Kedi pire damlası tavsiye listelerinde en çok ilgi gören isimlerden biri olan Jazz Vet Kedi Ense Damlası Palmorosa yağı ve Sitronella yağı içerir. Formülündeki özel bileşenler sayesinde cilt ve tüy parlaklığına ve sağlığına katkıda bulunur. Cildin doğal dengesini koruyan yapısıyla derideki yara ve eziklerin tedavisine katkıda bulunur. Kene, pire ve bitlerin neden olduğu cilt tahrişlerini gidermeye yardımcı olur. 

Kedinizin omuzları arasındaki tüyleri derisini görecek şekilde açın. Omuzlarının arasına ve sırtına uygulayın. Uygulamayı gerekli durumlarda 15 gün sonra tekrar edebilirsiniz. Bununla birlikte 6 haftalıktan küçük hayvanlarda kullanılmaması gerektiği unutulmamalıdır.

Blue Veteriner Doğal Kedi Dış Parazit Damla

Blue Veteriner Doğal Kedi Dış Parazit Damla
Blue Veteriner Doğal Kedi Dış Parazit Damla
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Kedi dış parazit damlası tavsiye listemizin sıradaki ismi Blue Veteriner Doğal Kedi Dış Parazit Damla bitkisel içerikli bir parazit damlasıdır. Bit, pire ve kenelerden uzak kalmaya yardımcı olduğu gibi tüy ve deri bakımına konularında da fayda sağlar.  Bit, pire ve kenelere karşı etkisi Palmorosa ve Citronella ekstrelerinden kaynaklanır. Citronella yağı doğal bir böcek kovucu olarak bit, pire ve sivrisinekler gibi uçan böceklerin uzaklaşmasına katkıda bulunur.

Blue Veteriner Doğal Kedi Dış Parazit Damla kullanılmadan önce pipeti iyice çalkaladıktan sonra düz tutup ucunu çevirin ve kırın. Daha sonra kedinizin kulaklarının arkasına ve boynuna uygulama yapın. Açık renkli ve beyaz tüylere sahip kedilerinizde uygulama yapılan bölgelerde geçici renk değişimi görülmesi olasıdır. Uygulama tüylere değil deriye yapılmalı ve uygulama sonrası tarama yapılmalıdır. 

Damlanın formülündeki bileşenler bazı hassas cilt yapısına sahip kedilerde alerjik reaksiyona neden olabileceğinden uygulamadan sonra ara ara uygulama bölgesi kontrol edilmelidir. Alerjik bir reaksiyon oluşması halinde uygulama bölgesi şampuanla nazikçe yıkanarak temizlenmelidir.

My Cat Nova Kedi Ense Damlası

My Cat Nova Kedi Ense Damlası
My Cat Nova Kedi Ense Damlası
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Kedi ense damlası tavsiye listelerinin en popüler isimlerinden My Cat Nova Kedi Ense Damlası’nın formülünde Cymbopogon Martti bitkisinden elde edilen Palmarosa yağı vardır. Alternatif tedavide sıklıkla kullanılan Palmarosa yağı nemlendirici özelliğine sahiptir. Bu sayede kedilerin cildinin ve tüylerinin parlaklaşmasına yardım eder. Cildin yağ dengesini korurken derideki yaraların ve eziklerin tedavisine katkıda bulunur. En iyi dış parazit damlası seçeneklerinden biri olan My Cat Nova Kedi Ense Damlası bit, pire, kene ve haşereleri uzaklaştırır. Bunlardan kaynaklanan cilt tahrişlerini de giderir. 

Kediniz dik vaziyette dururken tüylerini derisi görülecek şekilde açın. Ense köküne ve sırt bölgesine doğru tüpün ağrı deriye değecek şekilde olmak kaydıyla belirtilen bölgelere eşit miktarda uygulanmalıdır. Uygulama yapılan bölgeye 1 gün boyunca dokunmama, ıslatılmama ve sevimli dostunuzun tarafından yalanmama konusunda dikkatli olunmalıdır.

Paw Journey Kedi Dış Parazit Damlası

Paw Journey Kedi Dış Parazit Damlası
Paw Journey Kedi Dış Parazit Damlası
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi kedi dış parazit damlası seçenekleri arasında adı anılan Paw Journey Kedi Dış Parazit Damlası doğal bit pir kovucu ense damlasıdır. Formülünde yer alan esansiyel yağlar derinin ph/nem dengesinin korunmasına yardımcı olur. Derideki doğal yağların kaybolmasını önler. Bunun sonucunda deride parlaklık, yumuşaklık ve doğal bir canlılık elde edilir. 

Paw Journey Kedi Dış Parazit Damlası’nın bileşenleri arasında yer alan neem yağı, çayağacı yağı ve lavanta yağı gibi doğal yağlar yüzyıllardır hem insan hem hayvan vücudundan bit, pire gibi dış parazitlerin uzaklaştırılması, iç ve dış mekanlarla eşyaların bit, pire gibi dış parazitlerden korunması amacıyla kullanılmaktadır. 

Bit ve pire ısırıklarına bağlı olarak vücutta ortaya çıkan lezyonların giderilmesine yardımcı olduğu gibi derideki siğil ve benzer oluşumların tedavisi sürecinde de destekleyici bir role sahiptir. Deri florasının etkilenmesine neden olmaksızın güzel bir koku verir. İçinde bulunan gliserin sayesinde deriyi yumuşatıp parlatır. 21 günde bir tekrarlanmalı, 8 haftadan küçük canlılarda uygulanmamalı ve diğer ürünlerle karıştırılmamalıdır.

Bio Pet Active Kedi Tüy ve Deri Bakım Damlası

Bio Pet Active Kedi Tüy ve Deri Bakım Damlası
Bio Pet Active Kedi Tüy ve Deri Bakım Damlası
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Kedi dış parazit damlası tavsiye listelerinde karşımıza sıklıkla çıkan Bio Pet Active Kedi Tüy ve Deri Bakım Damlası %100 doğal aktif bileşenlerden üretilmiş olma özelliğine sahiptir. Bio Nature Magela bitkisel esanslarının karışımıyla hazırlanan damla çözeltisi en iyi pire damlası alternatifleri arasında yer alır. Nem yağı ciltteki kuruluğu gidermesinin yanı sıra tüylere de parlaklık vermektedir. Lavanta yağı ve Palmorosa yağı Bio Pet Active Kedi Tüy ve Deri Bakım Damlası’nın bileşenleri arasında yer alır. Ayrıca izopropil miristat yumuşatıcı özellikler taşır. 

Bio Nature Magela evcil dostunuzun çok daha iyi kokmasını, tüylerinin daha parlak görünmesini ve derisinin nemlenmesini sağlar. Kullanmadan önce tüpü çalkalayın. Kedinizin ensesindeki tüyleri derisi görünene dek aralayın. Tüpü, ağzı deriye gelecek şekilde tutup derinin üzerine düz bir çizgi şeklinde dökün. 

Bio Pet Active Kedi Tüy ve Deri Bakım Damlası yetişkin kullanımına uygun bir ürün olup kullanım sonrası hayvanların birbirini yalaması engellenmelidir. Uygulama sonrası evcil dostunuzu 48 saat süreyle yıkamayın. Hasta ve nekahat dönemindeki kedilerde kullanımı uygun değildir.

Yorum yapın