Birbirinden Lezzetli ve Pratik Yemek Önerileri

Misafirleriniz için hazırlayabileceğiniz ve ailenizin keyifle tüketebileceği en güzel yemek çeşitlerinin hangileri olduğunu biliyor musunuz? Beğeni garantili olan ve pratikliğiyle ön plana çıkan yemek önerilerimize hemen göz atın.

  • Beyti Sarma

Uğraştıran bir yemek gibi görünse de aslında kolaylıkla yapılabilen ve lezzetiyle de yediden yetmişe herkesi mest eden beyti sarma yemeğini mutlaka siz de menüye ekleyin. İç harcını dilediğiniz gibi değiştirebilir ve damak tadınıza uygun hale getirebilirsiniz. Ayrıca evde bulunan malzemeler ile farklı bir harç yapma şansınız da bulunuyor. Çünkü içine harç olarak ne koyarsanız koyun, beyti sarma yemeği damakları şenlendirmeyi başaracaktır.

  • Özbek Pilavı

Özbek pilavını duymayan yoktur ama hala hiç denememiş olanların sayısı fazla! Bu pilav çeşidinin gün geçtikçe popülerlik kazandığını belirtmek gerekir. Artık çok sayıda restoran da menüsüne Özbek pilavını eklemeye başladı. O halde sizin menünüzde de olmalı! Bu yemeği denemek isterseniz yemek.com adresinde detaylı tarifi bulabilirsiniz. Malzeme listesi de eksiksiz bir şekilde aktarıldığı için kolaylıkla yapabileceğiniz bir yemek olduğunun altını çizelim. Çocuklara pilavı sevdirmek için de kullanabileceğiniz bir tariftir.

  • Zeytinyağlı Enginar

Hem son derece sağlıklı hem de besleyici olan enginarın en leziz hali kuşkusuz zeytinyağlı yemeğidir. Genellikle salatası yapılıyor olsa da garnitür ile birlikte pişirilen zeytinyağlı yemeğinin de çok sevildiğini unutmamak gerekir. Bu yemeği listemize almamızın nedenlerinden biri de gayet pratik olmasıdır. Dakikalar içerisinde hazırlayabilir ve kısa pişme süresinden istifade edebilirsiniz.

  • Lazanya

Eğer hem şipşak hazırlansın hem de doyurucu olsun diyorsanız lazanya yemeğini tercih edin. Küçük bir porsiyonu bile gayet doyurucu olduğundan kalabalık misafir grupları ve aileler için rahatlıkla menüye eklenebilecek bir yemektir. Üstelik hazırlamak için saatlerce uğraş vermeniz de gerekmiyor. Lazanyayı lezzetli kılmak için bazı püf noktaları uygulamalısınız. Bu püf noktalar için yemek.com adresine uğrayın.

  • Çi Börek

Çi börek doyurucu ve bir o kadar da leziz yemeklerden biridir. Ara sıcak olarak rahatlıkla servis edebileceğiniz çi börek yağ çekmeden de kızartılabilir. Daha az yağlı olması yani yağ çekmemesi için ne yapacağınızı merak ediyorsanız yemek.com adresine tıklayın. Tüm püf noktalar bu sitede sizi bekliyor!

Yorum yapın