Binance TR Referans Kodu Nedir? Nasıl Alınır?

Dijital bir para birimi olan kripto para kullanılarak; nakit para ile yapılabilen harcama, satın alım ve transfer gibi işlemi yapmak mümkündür. Merkezi bir emisyon ya da düzenleyici otoritesi olmayan kripto para birimlerinde, işlemleri kaydetmek ve yeni birimler çıkarmak amacıyla merkezi olmayan bir sistemden faydalanılır.

İşlemlerin doğrulanması için banka kullanılmayan dijital bir ödeme sistemi olan kripto paranın kullanımı sona yıllarda çok hızlı bir şekilde artmıştır. Bunun doğal bir sonucu olarak kripto para piyasaları büyümekte ve çeşitlenmektedir. Ancak kripto para söz konusu olduğunda da güvenilir bir kripto para borsası bulmak en önemli adım olduğundan yatırımcılar bu konuda çeşitli araştırmalar yaparlar.

Yapılan araştırmalar sonucunda yatırımcıların karşısına çıkan ilk isim Binance’tır. Binance dünyanın en büyük ve en geniş hacimli kripto para borsası olarak çok sık tercih edilen bir platform olma özelliğine sahiptir. Sağladığı avantajlar, güvenilir bir platform olması ve daha pek çok farklı neden sayesinde kripto para yatırımcıları genellikle Binance üzerinden işlem yapmayı tercih etmektedir.

Bu aşamada ise devreye “Binance referans kimliği nedir?”, “Binance referans kodu nedir?”, “Binance referans kodu nerede?”, “Binance referans değiştirme” ve “Binance referans ne işe yarar?” gibi sorular girer. Siz de bu soruların yanıtlarını, sizler içim hazırladığımız yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Binance TR Referans Kodu Nedir?

Kullanıcıların Binance üzerinden işlem yani kripto para alım satımı yapması için öncelikle bir Binance hesabı açması gerekir. Binance hesabı açma işlemi ücretsiz bir şekilde yapılır. Hesap oluşturma sırasında kullanıcıların karşısına Binance referans kodu alanı çıkar. Bu alana Binance referans kodu ekleme opsiyonel olmakla birlikte Binance referans kodu yazılması halinde Binance’a ödenecek komisyonlardan indirim kazanabilir. 

Türkçe Binance kısmında ise Binance referans kodu yerine Binance referans kimliği tabirinin de kullanılması mümkündür. Yani Binance TR referans kodu ve Binance TR referans kimliği aynı anlama gelir. Binance TR Referans kodu veya Binance TR referans kimliği C831T9Q3 şeklindedir.

Referans kimliği Binance hesabı açılışı sırasında girildiğinde kullanıcılar, yaptıkları her alım – satım işlemine ilişkin olarak ödedikleri komisyonun bir kısmını komisyon geri ödemesi olarak alırlar. Üyelik açarken referans kodu kısmına C831T9Q3 kodunu girebilirsiniz. Binance hesabını Binance referans kodu kullanarak açan yatırımcılar; kullanıcı sekmesinin altında yer alan referans bağlantısına tıkladıktan sonra “Sizinle Paylaşılan Komisyonlar” kısmında komisyon adı altında hesaplarına geri yatırılan komisyonların detaylarını görüntüleyebilirler.

Binance TR Referans Kodu: C831T9Q3 

Global Binance borsası zaman içerisinde farklı ülkelerde yer alan Binance yatırımcılarının yatırım süreçlerini kolaylaştırmak için çeşitli lokal borsalar üzerinden hizmet sunmaya başlamıştır. Son derece önemli avantajlar sağlayan bu girişimin sonucunda Türkiye başta olmak üzere çok sayıda ülkenin yatırımcıları daha rahat yatırım yapma imkanına erişmiştir.

Binance TR üzerinden yatırım yapan Türkiye’deki yatırımcılar özellikle para çekme sürecinin kolaylaşması ile önemli avantajlar sağlamıştır. Binince TR öncesinde Binance kullanıcıları global Binance hesaplarındaki paraları yerli bir borsaya aktarıp bu borsa aracılığıyla çekim işlemini yapmak zorundaydım. Bu da hem komisyon ücretlerinin daha fazla olmasına hem daha fazla zaman ve emek harcanmasına neden olurdu. Binance TR referans kodu ile Binance TR üzerinden işlem yapan kullanıcılar hem rahat bir şekilde para çekebilmekte hem önemli avantajlardan faydalanabilmektedir.

Binance TR Referans Kodu (%20 Komisyon İndirimi): C831T9Q3

Global Binance Referans Kodu (%20 Komisyon İndirimi): 65767806

Binance TR Referans Kimliği: A624LDPY

Binance TR Referans KoduC831T9Q3%20 İndirim
Global Binance Referans Kodu65767806%20 İndirim
Binance TR Referans KimliğiA624LDPY%20 İndirim
Binance Referans Kodları

Binance TR Referans Kodu Ne İşe Yarar?

Binance TR referans kodu ya da Binance TR referans kimliği yatırımcılar için pek çok avantajı beraberinde getirir. Kullanıcılar Binance TR referans kodu ile üye olduğunda yaptıkları işlemlerden komisyon indirimi elde ederler. Ayrıca kendileri bir Binance referans kodu oluşturup başka kullanıcıların bu kod ile üye olmasını sağlayarak onların yaptıkları işlemlerden küçük bir miktar komisyon elde ederler. Bunun sonucunda yatırımlarının dışında bir birikim yapma imkanına da sahip olabilirler.

Binance güvenli ve kullanıcı memnuniyetine öncelik veren bir borsa olması sebebiyle kullanıcılarını Binance referans kimliği kullanmaya ve Binance referans programlarından faydalanmaya teşvik eder. Buna bağlı olarak Binance TR üzerinde bir hesap açarak kripto para alım satım işlemleri yapmak isteyen kişiler üyelik işlemlerini mutlaka Binance referans kodu girerek tamamlamalıdırlar. 

Bu sayede yaptıkları kripto para alım satım işlemlerinde %20’ye varan oranlarda komisyon indirimi elde edebilirler. Alım satım işlemlerinin her birinde komisyon indirimi elde edebilir, karlı işlemler yapma avantajından faydalanabilirler.

Binance TR, üyelik işlemi yaparken Binance TR referans kodu giren yatırımcılarına %20’ye varan oranlarda komisyon indirimi sağladığı için yatırımcıların kripto para alım satımı yaparken ödediği komisyon bedeli de %20’ye varan oranlarda azalır. Buna bağlı olarak Binance TR üyelik işlemi yaparken Binance referans kodu yazılması ve üyelik işlemlerinin bunun ardından tamamlanması yatırımcılar için komisyon avantajına sahip olmanın en garanti yoludur. Ancak mevcutta bir Binance TR üyeliği olan yatırımcıların daha sonra Binance referans kodu ekleme yapması mümkün değildir. Bu nedenle yeni üyelik oluşturan kullanıcılar mutlaka Binance referans kodu girmelidir.

Binance TR Referans Kodu Sonradan Eklenebilir mi?

Binance TR referans kimliği kullanıcılar Binance TR’de ilk kez hesap oluşturduğu sırada ve yalnızca bir kez olmak kaydıyla yazılabilmektedir. Daha önceden açılmış Binance TR hesabı olan yatırımcıların Binance referans kodu ekleme işlemi yapması mümkün değildir. 

Binance sistemi kullanıcılarına Binance referans kodunu yalnızca üyelik sırasında ekleme izni verdiği için daha sonra Binance referans kimliği eklenemez. Bunun sonucunda kullanıcı Binance referans programının sağladığı avantajlardan faydalanamaz. Bu nedenle siz de Binance hesabı açacaksanız üyelik işleminizi yaparken mutlaka Binance referans kodu girmeyi unutmayın. Bu kodu girerek üyelik işleminizi tamamladığınızca Binance referans programının sizlere sağladığı avantajlarla yatırım yapma ayrıcalığına erişebilirsiniz.

Binance Referans Kodu Nerede?

Binance referans kodu bulmak için kullanıcıların sağ üst kısımda yer alan profil resmine tıklaması, açılan menü üzerinden “Referans” seçeneğine tıklaması gerekir. Binance referans kodu bulunmayan Binance TR üyeleri, kendi başlarına bir Binance referans kodu oluşturabilirler. Binance TR’de bir hesabı olmayan kullanıcıların önce bir Binance TR referans kimliği girerek üyelik işlemini tamamlamaları gerekir. Binance TR üyelik işlemini ücretsiz bir şekilde gerçekleştirdikten sonra kendilerine ait bir Binance referans kodu oluşturabilirler. 

Bu işlemi yapmak için Binance TR üzerinden ilgili sayfayı ziyaret ederek Binance referans kodu oluşturmaları yeterlidir. Daha sonra arkadaşlarını Binance üyesi olmak üzere davet etmek için kendi Binance referans kodlarını kullanabilirler.

Kullanıcıların paylaştığı Binance TR referans kimliği ile Binance TR’ye üye olan yatırımcılar, Binance TR üzerinden yapacakları kripto para alım satım işleminden komisyon indirimi avantajına sahip olurlar. Binance TR referans kimliği kullanılan yatırımcı da kendi referans kimliği üzerinden üye olup işlem yapan kullanıcıların yaptığı işlemlerden komisyon kazanırlar. Diğer bir deyişle Binance TR referans bağlantısını paylaşan kişi, üye olan kişinin Binance TR üzerinden yaptığı kripto para alım satım işlemlerinde borsaya ödediği komisyonun bir kısmından pay almaktadır.

Binance TR referans kodu kullanımına ilişkin olarak herhangi bir kişi sayısı ya da süre sınırı bulunmaz. Yaptığı kripto para alım satım işlemlerinden komisyon indirimi kazanmak isteyen herkes Binance referans kodu kullanabilir.

Yorum yapın